4 komentáře / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Citlivost vaječníků

10. Září 2018 - 0:21

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Dan (anonym)
Muzska varlata jsou, jak znamo, velmi nechranena a velmi krehka. Nachazeji se vne steny, chranici vnitrni organy, jsou velmi mekka, a tlakem na ne ci uderem do nich lze muzi snadno zpusobit prudkou bolest. Pokud jde o zenske vajecniky, asi je lze v mnohem ohledu povazovat za obdobu muzskych varlat - i ve vajecnicich se nachazeji pohlavni bunky, a pri utvareni vajecniku v prenatalnim obdobi hraji zrejme roli podobne geny jako ty, ktere jsou aktivovany pri tvorbe varlat. Vyznamny rozdil mezi varlaty a vajecniky je - jak znamo - v tom, ze vajecniky jsou organy vnitrnimi, tedy nikoli protrudujicimi z tela jako varlata. Jako muze by me celkem zajimalo, zda mohou byt - i pres svoji daleko chranenejsi pozici - rovnez vajecniky extremne citlive na mechanicke tlaky a udery, a zda tlaky ci narazy do oblasti vajecniku mohou zene tez zpusobit prudkou bolest (potencialne vetsi nez tlak ci naraz do nejakeho jineho vnitrniho organu, jako napr. ledvin ci sleziny). Odbornikum obojiho pohlavi ci sdilnym zenam predem dekuji za uvedeni do obrazu v teto zalezitosti.
24. Leden 2012 - 13:05
Obrázek uživatele Návštěvník
Dan (anonym)
Kdyz se clovek podiva na anglicky internet, je tam o zraneni vajecniku jen nekolik malo zminek. Navic to vypada, ze symptomy takovehoto vnitrniho zraneni jsou dost nespecificke, takze interniste musi nakonec obtizne dohledavat, ze jsou v danem konkretnim pripade zranene prave vajecniky, a ne nejaky jiny vnitrni organ. Ma nejaky lekar ci nejaka dama zkusenost s nejakymi specifickymi komplikacemi pri zraneni vajecniku? Nebo je to dokonce tak, ze nektere zeny jsou schopny dozit, aniz by dokazaly presne ukazat, kde se jejich vajecniky vlastne nachazeji? Predem dekuji za jakoukoli zkusenost ci nazor.
27. Leden 2012 - 2:13
Obrázek uživatele Návštěvník
Dominik (anonym)
Dobrý den chtěl sem se vás zeptat jestli nevíte co to muže znamenat když mě bolí levé varle ale tak trošku jenom není to jakobych tam dostal od někoho a mužu tam nahmatat i takovou možna malou bulku nevim co to je a někdy mě boli i v podbřišku tak trošku když třeba sedim nebo běžim někam to je jedno chtěl sem se vas zeptat jestli biste neěděla nahodou co je to
14. Listopad 2012 - 20:34

Přidat komentář