827 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Citalec

10. Září 2018 - 0:02

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Adaa (anonym)
Berete nekdo Citalec?Pomohl vam? Dekuji za odpoved
23. Listopad 2002 - 16:10
Obrázek uživatele Návštěvník
Dáša (anonym)
Ahoj!Užívám citalec už přes rok, měla jsem vážnější psychické problémy, nezvládala jsem život a sama sebe. Vše by bylo na delší povídání.. Citalec mi pomohl, zklidnila jsem se, otupil mě, zmizely úzkosti a pocity strachu .. Výsledek byl znát, i když netvrdím, že je ze mě jiný člověk a že je vše O.K. Je-li člověk už takový - že je přecitlivělý.., tak se jen tak jeho city nezmění.. Citalec beru stále, i když už v minimálních dávkách. Chtěla bych se teď zeptat - a doufám, že mě někdo vyslyší.. Chtěla bych miminko, jsem s partnerem už 5 let, teď v březnu se budeme brát, a přejeme si dítě. Jediný problém ovšem vidím v citalecu.. Vyjádříte se prosím někdo k tomu, jestli by citalec vadil v těhotenství, jestli neohrozí mé dítě?? Je to pro mě velmi důležité !!! Ovšem sama se bojím citalec vysadit, už jsem to jednou zkusila, a dopadlo to špatně. Myslela jsem si, že jsem silná, ovšem nejsem.. Nechtěla bych ublížit dítěti, ale ani nechci, abych se pak trápila já - v depresích.. Děkuji moc za jakoukoliv odpověď... Dáša
4. Únor 2003 - 7:28
Obrázek uživatele Návštěvník
Ivan (anonym)
Určitě se zeptejte Vašeho lékaře. Ptát se tady asi není to pravé.
26. Květen 2003 - 11:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Ivan (anonym)
Beru ho asi rok a pomohl mi.
26. Květen 2003 - 11:55
Obrázek uživatele Návštěvník
Jirka (anonym)
Co se týká braní Citalecu v těhotenství a při kojení tak v informačním letáku toho léku je napsáno že účinky nebyli zkoumány a že jedině po poradě s lékařem.
6. Srpen 2003 - 18:42
Obrázek uživatele Návštěvník
Andrea (anonym)
zdravím Vás, co se týče Citalecu, jsem v podobné situaci jako Vy jak s depresemi, tak s plánováním mateřství. Ptala jsem se na jeho připadné negativní vliviy mého ženského lékaře, který mi řekl, že Citalec určitě není dobré brát v těhotenství ani před ním, protože Citalec v sobě obsahuje mimo jiné látku prolaktin, který působí antikoncepčně, tzn. že by se Vám mohlo nedařit přímo otěhotnět. Proto je nutné konzultovat tuto záležitost se svým lékařem - neurologem, kdy je nutné buď postupně omezovat dávky tohoto léku až jej zcela vysadíte, případně ho nahradit jiným.Budu nám oběma přát, aby jsme se zbavili našich potíží a vše šlo jen k lepšímu.Hezký denVaše čtenářka, 25 let
10. Říjen 2003 - 8:21
Obrázek uživatele Návštěvník
Anna (anonym)
Můžete mi říci,jak jste reagovali v prvních dnech na učinky prášku.Mám jej začít brát a celkem se obávám toho,že mi bude dost zle.Díky.A.
16. Prosinec 2004 - 9:12
Obrázek uživatele Návštěvník
Jarmila (anonym)
Ahoj. Beru Citalec něco málo přes tři měsíce, dvacítku. Zpočátku jsem užívala desítku, takže to bylo tak 3 týdny. Necítila jsem nic, možná tak po 14 dnech jsem byla klidnější. Předtím jsem užívala v případě potřeby, takže ne pravidelně, diazepam 10, neurol, lexaurin. Podobné léky se s Citalecem nesmějí brát, měla jsem problémy s usínáním. K tomu někdy tedy beru Stilnox. Citalec po delší době užívání pomáhá. Ahoj Jarmila
17. Prosinec 2004 - 11:04
Obrázek uživatele Návštěvník
věra (anonym)
Chtěla jsem se zeptat, jak se u vás projevilo vysazení Citalecu.Já jsem ho po půl roce přestala brát, ale citím se teď skoro jako na začátku.Doufám, že se to srovná, ale kdy.Je možné, že mam všechny ty nepříjemné stavy díky vědomí, že už Citalec neberu?
18. Leden 2005 - 17:33
Obrázek uživatele Návštěvník
jitka (anonym)
ahoj.Taky v dubnu mám začít vysazovat Citalec a mám strach,že budu zase jako na začátku.už asi dva dny cítím mírný třes,ale jen zatím v noci.je pořád do kola.
20. Leden 2005 - 8:39
Obrázek uživatele Návštěvník
věra (anonym)
citalec jsem vysadila před třemi týdny.Měla jsem i nepříjemný třes v noci a byla jsem více přecitlivělá.Docela dost normálních věcí mě rozbrečelo, ale teď už je to v pořádku. Takže asi těch 14 dní bylo přechodné období a tak trochu nervy.
31. Leden 2005 - 22:36
Obrázek uživatele Návštěvník
Jarka (anonym)
Věro prosím tě, jak dlouho jsi ho brala a jak je ti nyní? Beru Citalec 5 měsíců, mám ho na další dva a půl a vůbec nemám dojem, že by se dal vysadit. Říkala mi p. doktorka, že se bere dlouhodobě, ale nevím, co tím myslela a jdu za ní až za dva a půl měsíců. Prosím tě, dej mi vědět jak to bylo u tebe. A pomohl ti celkově? Díky. Jarka.
31. Leden 2005 - 23:33
Obrázek uživatele Návštěvník
věra (anonym)
Ahoj Jarko. Ja jsem brala Citalec od června 2004. Vysadila jsem ho na doporučení p. doktorky na začatku roku, tedy po půl roce.Shodly jsme se obě na tom, že můj stav je dobrý a že to zvládnu bez léků. Je pravda, že zabral až po měsíci užívání a v pohodě jsem byla asi až za další měsíc. Na mě zabral dobře, opravdu mi pomohl. Před užíváním jsem se cítila opravdu mizerně.Neměla jsem chuť k jídlu, takže jsem asi 6kg během krátké doby zhubla. Taky jsem byla dost vynervovaná a nemohla se na nic soustředit, chyběla mi energie a nechtělo se mi nic dělat. Po zabrání léků se vše vrátilo k normálu a už mě jen tak něco nerozházelo a nerozbrečelo. Teď po vysazení se mi stane, že mě něco dojme, co mě před tím bylo jedno, ale není to tak hrozný a dá se to vydržet. Já poznám, že jsem v pohodě, když dobře spím a nebudím se několikrát za noc a ráno mě nebudí neklid. Hlavně si z toho vysazení nedělej nervy už předem. Mě doktorka dala slabší 10mg, aby to bylo vysazeno úplně pozvolna a nebyly stavy z vysazení.
1. Únor 2005 - 22:17
Obrázek uživatele Návštěvník
Jarka (anonym)
Ahoj Věrko, moc ti děkuji za odpověď. No u mě asi ještě o vysazení nepůjde, stále mám problémy se spaním. Někdy beru i prášek na spaní Stilnox, jinak bych byla vzhůru do rána. Právě to mělo zklidnit i spaní a u mě nezabralo. Celkově mám určitě lepší náladu, stresové situace líp zvládám, ale je to asi jen díky Citalecu. Když se mi podaří usnout, tak mě nic neprobudí, ale to usnutí. Mám dojem, že bych vůbec nemusela spát,nechce se mi, ale druhý den mi je zle z nespaní. Ale to jen tak, žes to měla se spaním jinak. Přeji ti, ať ti ten dobrý stav vydrží pořád a díky za odpověď.
2. Únor 2005 - 14:43
Obrázek uživatele Návštěvník
dana (anonym)
Užívám C. od listopadu 04. Co nejaké pozdní následky? Parkinson atp.? Pres den, hl. v práci, se hrozně potím - to bylo ale už léta před tím. Nevím co s tím.
18. Duben 2005 - 21:24
Obrázek uživatele Návštěvník
Stáňa (anonym)
Ahoj.Mam dotaz:asi 20 dní beru Citalec 20.Můj stav se podstatně zlepšil,i když ještě to není optimální.Doufám,že za ty tři měsíce mi bude zase stejně dobře,jako předtím,než jsem onemocněla panickou poruchou.Chtěla bych vědět,zda někdo z Vás,kdo C.užívá,měl tyto vedlejší účinky:ohromné noční pocení,zvýšená teplota -jen 37-37,2.Děkuji za odpověď.
25. Leden 2006 - 17:05
Obrázek uživatele Návštěvník
Vojta (anonym)
Citalec je výborný lék. Užívám jej přes rok a opravdu pomáhá. Mám normální náladu, jakousi stabilní rovinku přes kterou se dostávám do dobré či špatné nálady.Předtím mi ta rovinka chyběla a skákal jsem z dobré přímo do špatné nálady a bylo to dost mepříjemné protože stačila maličkost a byl jsem na druhé straně a to je do života dost nepraktické. Citalec má opravdu pomalý nástup protože (jak jsem četl) sám o sobě neléčí. Učinkuje nepřímo tak že pusobí na centrum vytvářejíci hormon normální nálady (serotonin) které je jaksi nedostatečně funkční a vy trpíte depresemi. Citalec tuto hormonální nerovnováhu napravuje a Vy se postupně dostáváte do normálu.Dostáváte normální náhled na dění kolem sebe a tak i začnete postupem času reagovat na okolí.Je to dobrý lék.
14. Květen 2006 - 13:31
Obrázek uživatele Návštěvník
S. (anonym)
Užívám Citalec 4 měsíce, jsem už v pohodě ale v noci se hrozně potím, tak jsem volala své lékařce, a vysadila jsem ho. Za týden k ni jdu na kontrolu. Ale na panickou poruchu mi moc pomohl i homeopat pan MUDr. Kreml z Kroměříže.
3. Červen 2006 - 17:59
Obrázek uživatele Návštěvník
Viki (anonym)
Minulý týden mi dr. napsala citalec, prý proti únavě. Jak si tady čtu, tak každý z Vás ho má spíš na nějaké psych. problémy. Dostal ho někdo z Vás i kvůli únavě? Zatím jsem ho nezačala brát, protože se bojím závislosti na AD a moc nevěřím, že mi pomůže proti únavě :-)
3. Červen 2006 - 21:09
Obrázek uživatele Návštěvník
věra (anonym)
Já myslím,že nemusíš mít strach,pomohl mi jak od únavy,tak od takových těch depresívních stavů.Kdykoliv jsem s tím mohla přestat,návykový není.To je moje zkušenost.
4. Červen 2006 - 8:07
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
Jestli myslíš, že tvoje únava není z deprese, nebrala bych jej. Je potřeba řešit skutečnou příčinu únavy.
4. Červen 2006 - 8:45
Obrázek uživatele Návštěvník
Viki (anonym)
Lenko, přesně tak. Mám autoimunitní onemocnění s nímž je spojena (a je to jedno z kritérií pro stanovení dg.) i únava. Beru léta antimalárika a teď i kortikoidy a další léky (na zažívání, na srdce atd.) a nechci tělo zatěžovat další chemií, pokud to není nutné. Takže nechápu, proč mi to revmatoložka chce nasadit. Věro, dle mého názoru AD jsou navykové léky a sama dr. mi říkala, že když bych jej pak později chtěla vysadit, tak že to musíme udělat postupně a pomalu ve spolupráci.
4. Červen 2006 - 14:36
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka 2 (anonym)
Cauky všem.3 měsíce se léčím s bolestmi páteře.Včera mě propustily po 10 dnech z nemocnice,kde my dávaly kapačky na uvolnění kosterního svalstva.Nepomohly mi atak jsem skončila u psychiatra.Citalek beru 1 ráno,Neurol 0,25 ráno a v poledne.Mám depresi,jídlo nemužu ani vidět,brečím.Doufám,že už se budu zase brzy smát.
14. Červen 2006 - 17:25
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Ahoj, užívám Citalec asi od srpna 2005. Chtěla jsem se zeptat, zda jste nazačli po Citalecu přibírat na váze. Já ano a nevím, zda to může být příčina, protože jsem začala přibírat až po 5 měsících užívání. Mějte se a napište mi vaše zkušenosti.Díky.Martina
23. Červenec 2006 - 0:49
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Ahoj, užívám Citalec asi od srpna 2005. Chtěla jsem se zeptat, zda jste nazačli po Citalecu přibírat na váze. Já ano a nevím, zda to může být příčina, protože jsem začala přibírat až po 5 měsících užívání. Mějte se a napište mi vaše zkušenosti.Díky.Martina
23. Červenec 2006 - 0:50
Obrázek uživatele Návštěvník
IM_cookie=true (anonym)
Ahoj, užívám Citalec asi od srpna 2005. Chtěla jsem se zeptat, zda jste nazačli po Citalecu přibírat na váze. Já ano a nevím, zda to může být příčina, protože jsem začala přibírat až po 5 měsících užívání. Mějte se a napište mi vaše zkušenosti.Díky.Martina
23. Červenec 2006 - 0:50
Obrázek uživatele Návštěvník
Erika (anonym)
Ahoj všem, z vlastní zkušenosti mohu říci, že mi po půl roce léčbě citalecem začlo být opravdu lépe.Mám těžkou neurogenní tetanii, a mám ji už 5 let!! A jediné, co mi pomohlo je citalec a magnesium.
16. Srpen 2006 - 9:59
Obrázek uživatele Návštěvník
mirka (anonym)
Ahoj, myslím, že přibírání na váze není s ním spojené, spíš větší vnitřní klid tě asi vede k větší konzumaci. Mě nic takového endělá. Jinak zabírá, ale jaké jsou potom vedl. účinky po vysazení , nevím. Bylo by potřeba to vyzkoušet.
31. Srpen 2006 - 15:26
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Dobrý den, taky beru Citalec. Radila jsem se s paní doktorkou jelikož bych dítě fakt chtěla a ta mi řekla, že to musím vysadit. Měla dokonce pani, která díky Citalecu potratila. Radši to vysaďte.
4. Září 2006 - 11:34
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Dobry den,asi pred mesicem jsem zjistila,ze muj milovany bere citalec asi tak pul roku.Tvrdi mi ze uz prestal,ale zrovna vcera jsem nasla platicko. Nedokazu to jako clovek ktery s tim nema zkusenost pochopit.
8. Říjen 2006 - 11:27

Stránky

Přidat komentář