30 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Čistě klučičí problém - chlapeček 18 měs. :o((

10. Září 2018 - 0:09

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Verča (anonym)
Pokud máte stejný problém, nebo pokud jste ho se synátorem měli, prosím o radu. Syn věk 18 měs, urolog mu bez našeho souhlasu násilně rozlepil a přetáhl předkožku. Nebudu popisovat,jaký to byl šok pro nás a bolest pro syna. Urolog tvrdil, že předkožku musíme pravidelně přetahovat. Ale ouha, malému pesis otekl a nešlo to. Po uklidnění nám přetahování prostě nejde. Moje otázka zní - přetahovat či nikoliv? Četla jsem několik článků, kde psali urologové NEPŘETAHOVAT, a to z důvodu zajizvení a následných potíži. Prosím o radu, co dál. Díky.
16. Květen 2007 - 12:34
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Musíte přetahovat, vždyt jinak by pod předkožkou byla infekce a v pozdějším věku by šel na obřízku. Je to povinnost matky.
16. Květen 2007 - 18:52
Obrázek uživatele Návštěvník
taky Jana (anonym)
ano přetahovat.Posadit do vlažné vody,nejlépe vývaru heřmánku a přetahovat jinak by opravdu byly problémy.
16. Květen 2007 - 19:37
Obrázek uživatele Návštěvník
TerezaK (anonym)
Názory na tohle se diametrálně různí, ani urologové nejsou zajedno. Jedni radí za žádnou cenu nepřetahovat, druzí striktně ano (stejně jako se ortopedi nemohou shodnout, zda botičky na první krůčky ano nebo ne...). Pak si máme vybrat, že? Ale z mého okolí vím, že všichni přetahují, jemně v teplé vodě už odmalinka. Pokud to nejde cca do dvou let, řeší to urologové obřízkou. Stejně jsem to dělala u svého syna, v třech a půl mu jde předkožka zcela stáhout a je to bez problémů.
16. Květen 2007 - 20:56
Obrázek uživatele Návštěvník
kk (anonym)
Souhlasim s Terkou, nejlepe na konci koupani, kdy je kuze nejpovolnejsi. Nikdy to ale nesmi bolet nebo byt neprijemne, v tom pripade je lepsi castecna obrizka, kterou u dospelych muzu povazuju za velice praktickou a sexy.
17. Květen 2007 - 0:30
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Kdyby šlo o mého syna,nechala bych předkožku okamžitě odstranit,každá jeho budoucí partnerka by Vám za to jistě poděkovala.
17. Květen 2007 - 1:27
Obrázek uživatele Návštěvník
Verča (anonym)
Díky za názory. Ano, opravdu se názory urologů různí. Problém je možná i v tom, že syn hystericky odmítá nočník a tak je ještě v plínkách. Rozlepení proběhlo v pondělí, v úterý jsme nepřetahovali, protože měl penis celý oteklý a hrozilo uskřípnutí. Ve středu jsme to již po koupání zkoušeli, ale za cenu hysterického bolestivého pláče a dnes je čtvrtek a ráno, když jsem mazala předkožku framikoinem, tak jsem zjistila, že se předkožka začíná opět uzavírat.
17. Květen 2007 - 8:35
Obrázek uživatele Návštěvník
TerezaK (anonym)
Pro , - partnerka by možná poděkovala, ale zda by poděkoval i syn, to je otázka. Proč chlapečkům už v tak malém věku vnucovat názor, že s jejich přirozením je něco v nepořádku, a tak se to musí odoperovat?Jen tak, preventivně? Kdyby předkožka neměla na penisu význam, asi by tam těžko narostla, že? Evoluce by ji prostě vyloučila. To je jako kdybyste chtěla preventivně odstranit žlučník, protože v budoucnu by mohl dělat potíže. Navíc dnes, kdy koupelnu má každá domácnost, je i otázka hygienických důvodů obřízky diskutabilní. Verčo, to je právě riziko, že když se předkožka násilím strhne příliš brzy, zase přiroste. Být Tebou, radši obvolávám různé urologické ambulance s dotazem na aktuální postup a pak si vyberu to, co se bude zdát nejrozumější. Tady se dozvíš jen laické názory.
17. Květen 2007 - 9:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Vanessa (anonym)
Tak jsem si sedla poranu k Doktorce, a po precteni tehle diskuse se mi malem udelalo zle... To si snad nekdo dela legraci??? Sama mam chlapecka a vim jak je ten otvor maly a kdybych mu predkozku pretahla pres penis, tak by to asi moc bolelo! Zadny doktor nic takoveho nedoporucuje a ted jsem se ptala manzela co si mysli a ani on nic takoveho nikdy neslysel, ma syna z prvniho manzelstvi a ten je bez pretahovani predkozky zdravy a v poradku, je mu ted 17 let. Prosimvas nemeli byste zajit s vasim ditetem k nejakemu jinemu doktorovi, a to hned?
17. Květen 2007 - 14:08
Obrázek uživatele Návštěvník
Verča (anonym)
Pro TerezuK... Díka za názor. Ptala jsem se již 3 urologů a všichni se shodli, že postup tohoto urologoga byl neadekvátní! A syn má teď takové trauma, že stačí když se mu na pinďíka jen podívám a začne hystericky plakat a vzpínat se. Jsem z toho zoufalá. Pořád mažeme framykouin a jsem rozhodnuta, nechat to na přírodě. Nemám chuť ho každý den vystavovat stresu a bolesti.
17. Květen 2007 - 21:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Verča (anonym)
Pro Vanessu... Četla jsem an toto téma spoustu článků a diskusi a souhlasím s tím, že by se toto nemělo dělat násilně. Nikomu nepřeji ten pocit a pohled, když jsem zjistila, co urolog provedl. Přitom mi tvrdil, že jde jen o normální prohlídku. A samozdřejmě bolest, kterou syn zažil také nikomu nepřeji!
17. Květen 2007 - 21:59
Obrázek uživatele Návštěvník
taky Jana (anonym)
mému synovi je 24 a přetahovala jsem,ve dvou letech mu ho stejně museli obříznout,ale to není klasícká obřízka jen se uvolní přirostlá kůžička,pokud nechcete aby to dělali synovi až bude starší raději přetahujte.syn také plakal,ale vše jsme přežili a dnes vede velice bujarý sexuální život se svou přítelkyní.tak jako děvčátka pláčou při píchání oušek a pak je musíme také promazávat a ošetřovat tak je to i s malým camprdlíkem,syn si to už od 4let pak dělal sám při každém koupání.jde jen o to první pak to jde samo.Ze začátku to také nešlo ale musíte mít trpělivost.
18. Květen 2007 - 7:10
Obrázek uživatele Návštěvník
Jitka (anonym)
mému synovi je 15 a přetahovat s ním manžel začal cca kolem 1,5-2 roky. Na radu dětské doktorky vždy při koupání a postupně po částech, takže to sice nebylo hned, ale nebylo to bolestivé. Pak si to dělal sám a dnes je v pohodě. Moc mě mrzí bolest vašeho chlapečka, přeji brzké uzdravení.
18. Květen 2007 - 7:39
Obrázek uživatele Návštěvník
petr (anonym)
verčo,pokud již byla předkožka násilně přetažena tak ji musíte přetahovat při koupaní, jinak se zanítí. poprvé stačí začít přetahovat od dvou let, nesmí to bolet!!!! když to nejde ani kolem čtyř tak se to musí řešit skalpelem.toho doktora bych žaloval.
16. Červen 2007 - 23:00
Obrázek uživatele Návštěvník
Jirka (anonym)
Kašlete na rady babiček, tetiček, kamrádek a dalších.Nechte to na přírodě a dejte jí čas. Každý kluk to má jinak. Některý to má volné v jednom roce, některý až v pěti, jako ten náš. Jednoznačné odpovědi jsou myslim tady. http://www.rodina.cz/scripts/detail.asp?id=5274 http://www.detskestranky.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=222&Itemid=31
16. Červen 2007 - 23:52
Obrázek uživatele Návštěvník
Magda (anonym)
Verčo, poradit mohu, zažili jsme to taky. Syn měl 3 roky a předkožku mu přetáhl lékař na urologii, co následovalo potom bylo jak z hororu. Bolesti při čurání, syn stál u záchodu a křičel lulinku nečurej, plakal 2 noci, ale přetahovali jsme a dnes jsem ráda. Ale začít přetahovat se musí hned po zákroku! Později to nemá smysl a způsobujete velkou bolest. Malému jsem napustila plnou vanu příjemně teplé vody, do toho odvar(ochlazený!!!)z heřmánku, nebo šalvěje, všechny hračky, které má do vody, odpoutala jsem pozornost, jezdila pod vodou s delfínem a v nepozorované chvilce jsem mu to přetáhla. Vím, o čem píšete, byla to hrůza, dívat se na dítě jak trpí a ještě mu to přetahovat a způsobovat mu bolest. Ale dá se to nějak"obejít" a trošičku obelstít. Zajímá mě jak jste na tom teď, napište, díky.
21. Srpen 2007 - 16:43
Obrázek uživatele Návštěvník
Jarka (anonym)
Nějak podobně jako Magda jsme to dělali taky.Přetahovali jsme po kouskách každý den ve vaně a když celý nešel ještě ani v roce a půl doktorka strhla.Taky jsem z toho byla špatná,trpěla jsem za něj,ale stahovali jsme poctivě dál,po kouskách.Stejně jako holčičce při naušničkách.Jsou bolesti,který s eprostě způsobit musí ať děláme co děláme,ale jde o jejich budoucnost.Neumím si představit,že dnes když je mu skoro 16,by musel někam na chirurgii,myslím,že by to pro něj bylo horší-není to o bolesti-na tu děti brzy zapomenou,ale o studu (hlavně u puberťáků)A aby mu nešla přetahnout?Neumím si představit-vždyť jde i o hygienu
21. Srpen 2007 - 17:29
Obrázek uživatele Návštěvník
M (anonym)
Zatím mám jen dceru, tak to ještě neřeším,ale pokud by se nám narodil syn, budu se snažit aby nedopadl jako já. Moje máma to zanedbala, když jsem byl batole, nakonec jsem byl až ve 14 na urologii, kde se do toho lékař opřel silou dřevorubce. Marodil jsem asi týden, měl jsem horečku a na malou jsem si musel sednout abych líp překonal bolest.
22. Srpen 2007 - 9:11
Obrázek uživatele Návštěvník
Zadavatelka Ver (anonym)
Tak, předem moc děkuji za rady! Předkožku nenásilně přetehuji, bohužel se po stržení u neurologa u syny vytvořil blok a na pinďíka si nechá sáhnout jen za hrozného řevu. Ve vaně je to stejné, ať odvádím pozornost jak chci, vždycky dojde k šílenému řevu. Předkožku se mi podařilo již několikrát přetáhnout, ale dohodli jsem se s pediatričkou, že dál postupovat nebudeme. Syn je z toho vždy psychicky na dně, teď je mu 21 měsíců. Po koupání mu na pinďíka jen sahám, aby si to příště nespojoval s bolestí. Maličko přetáhnu, ale opravdu jen co vykoukne špička a končím, úplně nepřetahuji. Jsem z urologa znechucená, mám chuť ho zažalovat kvůli psychické újmě syna...
4. Září 2007 - 20:36
Obrázek uživatele Návštěvník
Zadavatelka Ver (anonym)
Ne neurologa, ale urologa :o))
4. Září 2007 - 20:38
Obrázek uživatele Návštěvník
jirka (anonym)
urcite pretahovat po teple koupely a nenasilne jiz od mala, cca od 3 let. kazdy tyden to pak musi jit lepe a lepe...
12. Říjen 2008 - 11:37
Obrázek uživatele Návštěvník
Jan (anonym)
Nestačím koukat jaká jsou někteří doktoři a doktorky hovada.
12. Říjen 2008 - 18:30
Obrázek uživatele Návštěvník
Irena (anonym)
Předkožka by se měla stahovat nenásilně.Bohužel někteří doktoři to strhnou,což je moc bolestivé a stejně to pak končí obřízkou
16. Říjen 2010 - 12:57
Obrázek uživatele Návštěvník
Alena (anonym)
Stahujete u 3 ročních pchlapečků předkožku při koupání a čurání?
31. Prosinec 2010 - 21:34
Obrázek uživatele Návštěvník
marie (anonym)
3 roky už je myslím pozdě, my jsme začínali už od mimina, při koupání. Samozřejmě to nejde hned a naplno, ale stačí ve vodě nepatrně, malinko a ne násilí. Naši synové měli snad ve 2 letech odlepíno, naprosto bez problémů.
1. Leden 2011 - 14:33
Obrázek uživatele Návštěvník
Iva (anonym)
Mám 2 syny a s přetahováním jsme začali postupně okolo 1.roku u obou.Problémy jsme měli,oboum řezali i uzdičku,ale povedlo se postupně celou předkožku uvolnit tak nemuseli na obřízku.Děláme to pravidelně dodnes.Jak šupnou do vany a trošku se vycachtají,tak jim to přetažení většinou událámsama,stejně tak při osušování a už ani neprotestují.
1. Leden 2011 - 14:46
Obrázek uživatele Návštěvník
Ivoš (anonym)
U obou mých synů se vyskytl problém s přirostlou předkožkou, u prvního bylo toto řešeno uvolněním sondou, dále ve 4 letech tzv. vyloupnutím a po zahojení ještě musel na přerušení uzdičky, tzn. 3 dosti bolestivé zákroky. U druhého syna jsem toto nechal řešit obřízkou, která se zahojila během pár dnů. Nemá žádné trauma z doktorů!
18. Červen 2011 - 16:26
Obrázek uživatele Návštěvník
tonda (anonym)
Stahujete u 3 ročních...memu synovi to stahuju stale a bylo mu 15 jemu se to moc libi
6. Srpen 2011 - 16:34
Obrázek uživatele Návštěvník
Martina (anonym)
memu synovi to stahuju stale...Mám pocit, že ty si to stahuješ spíš sám a taky se ti to určitě moc líbí, viď?
18. Květen 2012 - 20:32

Přidat komentář

Reklama

Reklama