20 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Cirkevni snatek

10. Září 2018 - 0:03

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Ivona (anonym)
Chtela bych se zeptat zda nahodou nevite, jestli je mozne uzavrit cirkevni snatek s rozvedenou osobou. S pritelem uvazujeme o svatbe. Ja jsem verici a velmi o cirkevni snatek stojim. Pritel je jiz jednou rozvedeny - jeho prvni snatek byl ovsem jen civilni. Nevite prosim nekdo, zda je toto v katolicke cirkvi mozne? Popripade jestli je to mozne v nejake jine cirkvi. Dekuji za Vase odpovedi. Ivona
9. Listopad 2003 - 19:50
Obrázek uživatele Návštěvník
ivana (anonym)
Můj manžel je u pravoslavné církve a už byl jednou ženatý,když se ženil podruhé se mnou,tak to nebylo možné v kostele.Takže si myslím,že to možné není.
9. Listopad 2003 - 20:25
Obrázek uživatele Návštěvník
Jozka (anonym)
Mam dojem, ze pokud byl vas pritel zenaty pouze civilne, tudiz z pohledu katolicke cirkve neuzavrel svatostne a pravoplatne manzelstvi, pak vase manzelstvi uzavreno byt muze. Presnou odpoved vam da jakykoliv katolicky knez, na internetu jich urcite nekolik najdete. Zkuste napr.www.katolik.cz
10. Listopad 2003 - 7:27
Obrázek uživatele Návštěvník
ivana (anonym)
Je pravda,že manžel byl oddán poprvé v kostele.Takže asi opravdu bude lepší zeptat katolického kněze.
10. Listopad 2003 - 8:53
Obrázek uživatele Návštěvník
Ivona (anonym)
Moc dekuji za vase rade. Na www.katolik.cz jsem se dozvedela co jsem potrebovala. Pro ty kdo maji stejny problem - vec se ma takto:Pokud je rozvedeny partner pokrteny nic nebrani novemu svazku v kostele, nebot puvodni svazek - civilni - neni z cirkevniho hlediska platny.Pokud ovsem rozvedeny partner neni pokrteny je jeho civilni snatek platny i cirkevne a znovu uzavrit snatek v kostele neni mozne. Muj partner pokrteny je, takze jsem moc rada, ze to tak dobre dopadlo. Jeste jednou dekuji za Vase odpovedi.
10. Listopad 2003 - 10:27
Obrázek uživatele Návštěvník
Olga (anonym)
Zvláštní. Kamarádčin manžel nepokřtěný, rozvedený si ji bral v kostele poté, co dostali svolení z Vatikánu, které se vydává prakticky bez problémů, jen o něj musí požádat oddávající. Fuj, složitá věta, ale takhle mi to potvrdilo několik farářů. Nebylo by nejlepší se na to zeptat přímo toho, kterým chceš být oddána?
1. Prosinec 2003 - 15:39
Obrázek uživatele Návštěvník
Lucie (anonym)
Tak to je opravdu zvlastni, ze jim ho vydali bez problemu. Moje sestra o tuto vyjimku zadala, z tehoz duvodu a dostala ji po osmi letech, pricemz musela dokazovat jak se v cirkvi oba snazi ucastnit (to museli mit potvrzene od farare pisemne), vcetne toho, ze museli mit pisemne potvrzene, ze deti vychovavaji podle krestanskeho uceni.
29. Listopad 2004 - 16:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Olga (anonym)
Možná to byl jenom problémový farář. Nějaký fanatický bojovník za křesťanský life style :-) Jsou tací. Já nejsem pokřtěná. Můj ex je křtěný katolík. Nevím, jak na tom byl s vírou, ale do kostela nechodil. A oddal nás farář v katolickém kostele bez jakýchkoliv problémů. Naštěstí je civilní právo nadřazené církevnímu, takže jsem už nějaký pátek šťastně rozvedná. A jestli jsem v očích církve pořád vdaná, to je mi srdečně jedno. Podruhé tu šaškárnu absolvovat nehodlám :-)
29. Listopad 2004 - 16:38
Obrázek uživatele Návštěvník
Brtník (anonym)
Můj rozvedený přítel se ženil v katolickém kostele s rozvedenou - uznali jim to z podobnných důvodů (on se předtím ženil civilně, ona ne v katolickém kostele). Ale hlavně museli "zainteresovat" nějakou církevní autoritu - předpokládám třeba finančním příspěvek na kostel. Před korupcí ná neochrání ani pámbíček!
9. Leden 2006 - 17:14
Obrázek uživatele Návštěvník
zvostradamus (anonym)
Bežte do prdele hnusné bezbožné kurvy!!!!!Na hranici s váma, vy satanovy děvky!!!
16. Leden 2006 - 12:55
Obrázek uživatele Návštěvník
nedůtklivý dědě (anonym)
Ivono na takovou věc je důležité informovat se u fáráře a ne zde,pak je to jako jedna babka povídala.Vidíš každý má jiné zkušenosti i jiný názor viz. Zvostrahovado.Toto hovado zde na doktorce nenapsalo nic jiného než to co je zde přede mnou.Se ti divím že se s takovou věcí obracíš sem.Církev oddá každého,kdo zaplatí.Před dvěma roky jsem byl na takové šaškárné.Vdávala se moje neteř,těžko dochodila školu,nedoučila se prodavačkou,tančila u tyče a nakonec se do ní zabouch zbohatlík-katolík,farář tu čubku pokřtil,snad i vyzpovídal a oddal za starýho parkose.Příbuzný se chechtaj a vypráví "jak blbka ke štěstí přišla".Před dvaceti lety se ženil kolega v kostele.Nevěstě ani farářovi nevadilo že byl v KSČ!A nakonec tato jeho manželka-katolička mu porodila dítě, které nebylo jeho.Kurvila se mu a on schůzoval.
16. Leden 2006 - 17:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Trepifajksl (anonym)
Nech se oddat od Satana ty děvko!!!Tam to máš jistý a zadarmo!!!!
17. Leden 2006 - 13:22
Obrázek uživatele Návštěvník
S********** (anonym)
co to je prosim vás církevní snatek????mi z toho máme referát
26. Listopad 2006 - 16:17
Obrázek uživatele Návštěvník
Cleo (anonym)
Poprvé jsem oddána na MÚ a podruhé v kostele.Nic jsem nikde platit nemusela.
10. Prosinec 2006 - 21:39
Obrázek uživatele Návštěvník
Lucie (anonym)
Pokud vím, tak církevní sňatek nemůže být uzavřený jedině v případě, že rozvedený partner uzavřel předchozý sňatek v kostele. Pokud měl však pouze civilní svatbu, pak by to neměl být problém. Záleží ovšem také na faráři. Jestli není Váš přítel věřící, možná by musel chodit na církevní cvičení.
1. Březen 2007 - 12:13
Obrázek uživatele Návštěvník
xxx (anonym)
Teda co jsem takový lidé vůbec lezou viz.trepifajksl
31. Květen 2007 - 14:18
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Možné to je.Katolická církev civilní sňatky neuznává.Pro ni je Váš partner svobodný.Podmínkou je ovšem,aby jste oba byly pokřtěni.
31. Květen 2007 - 17:45
Obrázek uživatele Návštěvník
Jája (anonym)
Stačí když je pokřtěný pouze jeden a v každém případě musíte chodit na přípravy na manželství. Kolikrát půjdete záleží na P. faráři. Pokud rozvedený člověk měl svatbu v kostele je to problém. Musel by být jeho první snatek prohláše za neplatný a to jde pouze z Vatikánu a dost dlouho se na to čeká. Civilní snatek a rozvod nevadí
4. Červen 2007 - 12:22
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Budete se chtít \ženit,vdávat)) v kostele?Nebo kde si představujete svatební obřad? Na zámku,na zahradě,ve vzduchu nebo pod vodou?Velký den je nutné oslavit.
17. Červen 2009 - 11:07

Přidat komentář

Reklama

Reklama