3462 komentáře / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Chronický únavový syndrom

10. Září 2018 - 0:02

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Jiří Svoboda (anonym)
Ve Vasem pripade jsou problemy zpusobeny spasmaty krcnich a trapezovych svalu (nizky tlak) a nedostatecnym krevnim obehem .
19. Březen 2001 - 21:10
Obrázek uživatele Návštěvník
sadraj (anonym)
http://cfs.dolios.cz/ docela obsáhlý web podle mě obsahuje téměř vše od příznaků přes vyšetření až po léčbu
25. Březen 2001 - 16:07
Obrázek uživatele Návštěvník
sadraj (anonym)
http://cfs.dolios.cz/
7. Duben 2001 - 19:38
Obrázek uživatele Návštěvník
katarína (anonym)
Vyskúšajte 100% výťažok z aloe vera. Mám ve?mi dobré výsledky.Katka
24. Duben 2001 - 10:03
Obrázek uživatele Návštěvník
Milan (anonym)
komentář k přístupu našeho zdravotnictví k chronickým únavovým syndromům + spousta odkazů na dané téma, ale většinou v angličtině - http://www.lfhk.cuni.cz/knourek/d0012.htmmožné příčiny únavy - http://www.imunologie.cz/chronick.htm
2. Červenec 2001 - 9:34
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
Již asi 2 roky trpím různými obtížemi, které teď lékaři shrnuli do diagnózy chronický únavový syndrom. Máte někdo s touto chorobou zkušenosti? Napište. Díky Lenka
26. Listopad 2001 - 12:34
Obrázek uživatele Návštěvník
iva (anonym)
Jsem pořád unavená, ráno ani ne, ale přijde poledne a odpoledne a mě se chce pořád spát a cítím se někdy i jako nemocně, že ani nemůžu dojít na autobus, ale někdy to přejde. Mám prý astma a to se mi únavou zhoršuje, jenže já jsem unavená skoro pořád. O víkendu je to lepší, to se ráno trochu vyspím a to spím tak 8-10 hod. denně. Už mě to taky otravuje. Pořád bych spala. Je pravda, že když jsem byla třeba v lázních po plastice ledvinové pánvičky a vrátila se po 3 týdnech, tak mě ani nikdo nemohl poznat jak jsem byla vyhlazená v obličeji. Za to teď... Čím to může být ? Může jít o únavový syndrom ?
5. Březen 2002 - 16:12
Obrázek uživatele Návštěvník
Cherr (anonym)
Nejvíc ze všeho mi pomáhá WOBENZYM. Sice je dost drahý, ale když už nic jiného nepomáhá, tak se k němu vracím. Chce to využívat 2-3 balení zasebou (ty co jsou za cca 900 Kč.). Užívám min. 3x3 denně. Kromě toho chodím pravidelně na imunologii, občas užívám imunomodulancia. Časté opary na nějakou dobu vymizí pro využívání Isoprinosinu. Na bolesti kloubů se mi osvědčil CONDROSULF(dostanu předepsáno od ortopeda) - také dlouhodobější užívání. Vzpomínám si že jsem nestíhala kvůli bolesti kolen přejít silnici na zelenou. To co jsem dříve šla 5 minut, trvalo mi kvůli bolestem půl hodiny. Od té doby co 1-2 krát ročně využívám 3 balení condrosulfu už tak ošklivé zážitky nemám.Kromě toho když jsem opravdu hodně unavená a přitom mě čeká období kdy potřebuju něco zvládnout, začnu užívat potravinový doplněk DMAE a Gvaranal, případně mám od imunologa Piracetam. Je třeba tyhle životabudiče užívat aspoň 14 dní předem, aby se člověk posunul o schůdek výš ... po měsíci užívání následuje i po vysazení z mých zkušeností 1 měsíc setrvačnosti v zvýšené výkonnosti, zmenšené únavě a s větším optimismem.Nechci to do sebe cpát stále, ale párkrát za rok když o něco jde a potřebuju to zvládnout to využiju docela ráda.Pravděpodobně všichni znáte ty bolesti v krku. Teď naposledy můj krční udělal zajímavý objev - Zyrtec (antialergikum, antihistaminikum). Ztlumí přehnanou imunitní reakci. Hlavně takové ty nekonečné virozy kdy tělo bojuje a bojuje i když už vlastně není s čím. Za dvě hodiny po spolknutí mě přestalo bolet v krku, přestalo mi téct z nosu, a přestaly mě bolet kolena. Bere se ráno, takže někdy už večer zase začne krk bolet. Ale aspoň nějaká úleva. Alergii podle alergologa nemám. Když je nejhůř, tak pomůže vypadnout z Prahy, tam o krku ani nevím, přestože v něm mám chronický zánět. Jo a zapomněla jsem na Imudon (na cucání) bez kterého bych asi byla úplně ztracena. Mnohokrát mě zachránil před rozvinutím virozy apod. Ale chce to hlavně podchytit na začátku. Kam se na něj hrabou všechny ty pastilky co jsou k dostání v lékárně. Imudon je NEJ!No a všechny další potíže (nadýmání, zažívací problémy ...) jistí skříňka s bylinkami v létě nasbíranými v krásné čisté přírodě. Když je ohledně nadýmání ouvej, vezmu zavděk lékem Espumisan.Akorát na ty zvýšené teploty jsem nevyzrála. Jsou období kdy mám tak 37.1 - 37.4 a jsem úplně nepoužitelná. Pak z ničeho nic zas mám období bez teploty. Zatím mi to přijde zcela náhodné, nezávislé na čemkoli. Přišel jste někdo na něco ohledně těch lehce zvýšených teplot. (Jo a při viroze nemám horečku nikdy, často jsem paradoxně na 36.6 ač plazící se z posledních sil).
9. Červenec 2002 - 22:53
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
Milá Cherr, také trpím touto diagnózou a chci se zeptata, máte problémy se soustředěním a s pamětí, pokud ano popř.jak je řešíte? Díky Lenka
11. Červenec 2002 - 19:21
Obrázek uživatele Návštěvník
joza (anonym)
Je mozne aby tato nemoc vznikla nahle? Ze dne na den? Uz mesic mam nevysoke horecky kolem37, jsem unaven, neschopen jake koliv prace je mi 22 let. Mate take nekdo , kdo touto chorobou trpi sklenene oci? Dekuji.
25. Srpen 2002 - 15:00
Obrázek uživatele Návštěvník
Martina H. (anonym)
Ahoj, hodně jsem toho napslala v podtitulu Problémy u lékaře-Anabáze s únav.syndromem, tak si počtěte.M
21. Září 2002 - 12:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Marie (anonym)
Taky doporučuju si přečíst oddíl Anabáze s únav. syndromem + zadejte si na Internetu vyhledat chronický únav. syndrom - velice dobré a podrobné informace našeho největšího odborníka na ÚS, dr. Nouzy. Tam si můžete zkusit otestovat, jestli máte ÚS. Hlavně to nezanedbejte, pracujte na živ. stylu /strava, stres, přiměřený sport i když vím, jak je to těžké, když vás tělo vůbec neposlouchá/. Vřele doporučuju taky etikoterapii /zadejte si na Internetu - stránky dr. Vogeltanze/ a čínskou medicínu - ta neléčí jen příznaky /bolesti, únavu, slabosti, motání hlavy atd. atd./, ale i příčinu ! Marie
24. Září 2002 - 10:19
Obrázek uživatele Návštěvník
Marie (anonym)
Ještě jsem zapomněla napsat, kde tu Anabázi s ún. syndromem najít - tady na doktorka.cz na chatu pod Zážitky u lékaře. Protože kdo má ÚS, tak ví, proč je to zařazené tam - viz komentář na stránkách dr. Nouzy.
24. Září 2002 - 10:22
Obrázek uživatele Návštěvník
Zuzana (anonym)
Ivo,jako bych to posala já.Také spím kolem osmi hodin denně,ale poslední dobou jsem úplně nepoužitelná. Cestu z práce a do práce zaspím a v práci aspoň 4x usnu také.Ne tvrdě,ale přece.A když přijdu domů,tak většinou lehnu. Vlastně spím celý den.Tak nevím co je se mnou.Celý den mě provází mírná bolest hlavy.Možná je to tím počasím,celý den je šero,brzy se stmívá,a určitě má na tom svůj podíl každodenní rutina,takže je to taky trochu otázka psychiky.Zatím to svádím na tohle.Tak co myslíte?
28. Listopad 2002 - 8:07
Obrázek uživatele Návštěvník
Dája (anonym)
Zuzko tak to jsem na tom úplně stejně. Teda já neusínám cestou do práce a z práce, protože jezdím autem :) Ale úplně jakmile zavřu dvěře bytu, hned spím. Když musím někam odpoledne jít, jsem z toho celá nervozní, jak to vydržím. Taky teď dávám vinu počasí, tím, že je brzo tma a taky si myslím, že jsem třeba jen lenivá. Hned se jdu podívat na ty stránky "zážitky u lékaře". Nevíte někdo jestli někde na netu nenajdu třeba nějaký test, který by mi potvrdil, zda mám uvažovat nad ÚS anebo nad lenivostí?
28. Listopad 2002 - 13:23
Obrázek uživatele Návštěvník
vladik (anonym)
Při únavovém syndromu je důležité zajistit přísun životně důležitých látek.(vitamíny, enzymy, minerály, aminokyseliny) To vše je možné užíváním produktu Maxiol Solutions. Znatelné zlepšení již po dvou dnech užívání. Dále je třeba dodržovat pitný režim. Kdo má zájem o více informací napište. Mohu zajistit konzultaci u lékaře.
1. Prosinec 2002 - 23:31
Obrázek uživatele Návštěvník
Svata (anonym)
Mám taky pořád skleněné oči, jsem unavená, ale brala jsem jen Imudon, což mi napsala doktorka. Chce se mi pořád spát, jsem šíleně unavená. Na pořádně vyšetření jsem nebyla, ale trvá to dost dlouho, v krvi mi našli Yersynie, byla jsem s tím 1 rok na nemocenské, to taky způsobuje unavenost. Z krve se to už neztratí, je to už do ..... Ahoj
4. Prosinec 2002 - 8:44
Obrázek uživatele Návštěvník
Eduard Boháč (anonym)
Milá Ivo, váš problém podle toho co píšete nemusí být vůbec ve Vás, ale v místě ve kterém žijete. Existují totiž určitá geoanomální pole, způsobená třeba zvodnělou tektonickou poruchou v podloží a citlivý člověk pak má Vaše problémy.(lidově se tomu říká geopatogenní zóny) Stačí potom změnit místo pobytu a je po problémech. Sám jsem to prožil, když jsme se přestěhovyli do nového družstevního bytu. Pořád problémy, lékař mě považoval dokonce za simulanta, ale na služebních sestách jsem byl většinou bez problémů.
7. Prosinec 2002 - 17:19
Obrázek uživatele Návštěvník
Martina Hanusov (anonym)
TU JSOU KRITERIA UNAV. SYNDROMU - CFS, KTERA SE NEDAJI ZAMENIT S ZADNOU NEMOCI -Jaká jsou závazná kriteria pro stanovení diagnózy CFS?1. Nevysvětlitelná únava trvající déle než 6 měsíců, trvalá nebo stále se vracející, většinou s náhlým začátkem, často po akutním virovém onemocnění. Tato únava není následkem tělesné zátěže, není významně ovlivněna odpočinkem a vede k podstatnému omezení (minim. na 50 %) dříve dosahované úrovně v zaměstnání, vzdělávání a sociální, tělesné a osobní aktivitě. 2. Současný výskyt 4 a více příznaků souhrnně uvedených v tab.č.2. Většinou se uvádí výskyt významného zhoršení krátkodobé paměti nebo koncentrace, bolestí v krku, bolestivých lymfatických uzlin, bolestí svalů, bolestí řady kloubů bez zjevných příznaků zánětu - otoku a zarudnutí, bolestí hlavy, které mají nový charakter a intenzitu, poruchy spánku, který nepřinese osvěžení, vyčerpání po fyzické zátěži, které trvá více než 24 hod. Tyto příznaky musí trvat minimálně 6 po sobě jdoucích měsíců a nesmí předcházet únavě. Žádná jiná nemoc se této nemoci nepodobá!Tabulka č. 2.: Příznaky a nálezy u nemocných CFSSubjektivní příznaky Objektivní nálezyÚnava > 6 měsíců Zvýšení teplotyTeploty, zimnice Zánět nosohltanuBolesti v krku Citlivé uzlinyBolestivé mízní uzliny Bolesti očí, časté změny brýlí, bolestivé záněty dásní, afty, opary.Svalová slabost Bolesti svalů a kloubů Zhoršení únavy po námaze Bolesti hlavy Neurologické a psychické obtíže Poruchy spánku Náhlý začátek problémů
6. Leden 2003 - 20:09
Obrázek uživatele Návštěvník
Sonja (anonym)
Ahoj,válčím s únavovým sy řadu let.Je tu někdo,kdo by si chtěl touto cestou pravidelně vyměňovat zkušenosti a vzájemně se podporovat?Co dalšího,kromě Wobenzymu a potravinových doplňků jste vyzkoušeli?Máte zkušenosti s alternativními metodami?Já zkouším kde co.Hlavní kriterium pro mě je,aby nasazená léčba pokud nebude účinná,ještě více neuškodila.Jak se k Vašim potížím staví P.lékař?Co rodina?Napište více!Mějte se - zdraví Sonja.
6. Leden 2003 - 21:58
Obrázek uživatele Návštěvník
Jarmila (anonym)
Ahoj všichni! Má také někdo střevní problém při této chorobě : silné pálení až bolest zejména tlustého střeva,nadýmání, hnilobný proces místo trávení.Jinak příznaky popsané shora mám, postupně se přidávaly a strídají se.Zvýšené teploty ne, spíše jako bych já nadměrně "topila".Vystřídala jsem spoustu lékařů, endoskopické vyšetření střev i kontrastní rentgen nic neodhalil- Užívala jsem postupně Wobenzym(asi ne dost dlouho),Aloe Vera, Vironal, Regalen, Anti-Anti (Lactobacilus),Vitamíny a minerály doplňuji,snažím se jíst zdravě-téměř makrobiotika. Problém se vleče dva roky. Taky budu vděčná za radu.
25. Leden 2003 - 22:21
Obrázek uživatele Návštěvník
Sonja (anonym)
Jarmilo,myslím si,že potíže s trávením a čistěním organismu jsou jádrem problému CFS.Organismus je zanesený toxiny,snižuje se jeho výkonnost,funkce se zpomalují (trávení,vylučování vázne) a zanášení těla se zvyšuje.Je to začarovaný kruh.Zkouším tělo očistit,hlavně střeva (klystýr,Šaratice,půst,hodně tekutin),zdravé stravovaní a Citrogrep proti plísním,virům a parazitům.Vyzkouším i Zapper.Po čistící fázi zahájím léčivou fázi - zvýším přísun vitamínu C a začnu užívat Anti Anti B,společně s koktejlem Green Proenzi-koncentrovaná zelenina,ovoce,řasy..aj zdravé dobroty.(Zatím se nacházím ve fázi čistící.)Také jsem už vyzkoušela hodně prostředků a zatím bez většího efektu.Nemyslím si,že je chyba v těch lécích,ale spíš v postupu.Teď zkusím nejdříve čistit a potom teprve léčit.Uvidím,jak se to osvědčí.GPZ mám odrušené,tak by se teoreticky mělo tělo lépe a rychleji regenerovat.V současné době opravdu pociťuji zlepšení,ale nechci chválit dne před večerem.Už několikrát u mě došlo ke zlepšení,ale po nějaké době se mi zdraví opět zhoršilo.Takže "hop" řeknu,až mi bude dobře alespoň půl roku, budu se moci vrátit do zaměstnání a tehdy uvěřím,že už jsem skutečně přeskočila.Se srdečným pozdravem-Sonja.
29. Leden 2003 - 19:10
Obrázek uživatele Návštěvník
Jarmila (anonym)
Dobry vecer Sonjo,diky za odpoved a mam dotaz:co je Zapper ? A jeste neco:resis tento svuj stav s lekarem,nebo bojujes sama?Ja chodim pravidelne na vysetreni krve,mam zvyseny mimo jine cytomegalovirus,Helicobakter,nyni neco pozitivne ,co ma souvislost s vajecniky,preslechla jsem nazev.Ale unav.syndrom zatim nikdo nevyslovil.I kdyz ono je to jedno,jak se to jmenuje, hlavni je, jak to zvladnout.Mne osobne cisticu faze hrozne oslabuji,pust vubec nejsem schopna drzet.Ale taky zaznamenavam obdobi,kdy jakoby bylo trosku lip,ale pak prudce k horsimu.J.
1. Únor 2003 - 20:44
Obrázek uživatele Návštěvník
Sonja (anonym)
Dobré odpoledne Jarmilo.O přístroji Zapper se dozvíš na www.zapper.cz.Rozhodla jsem se ho vyzkoušet po úvaze,že mi nemůže nijak uškodit.Jestli pomůže,to uvidím.Tady na serveru je v diskuz.tématu Alternativní metody léčby také oddíl o zkušenostech s tímto přístrojkem.K té druhé otázce - nemocná jsem 7 let a téměř dva roky se v Praze léčím na odborných pracovištích.Snažím se hodně i sama zjišťovat,co mi prospívá a dělá dobře.U mě lékaři stanovili diagnózu Chronického únavového sy (CFS) na základě laboratorních testů na imunologii,dlouhodobě zvýšené teploty, zánětu mandlí a nosohltanu,chronického zánětu žaludku s přítomností Helicobaktera a dalších drobných zánětů v celém těle.I můj stav neustále kolísá,ale v posledních dvou letech se intervaly,kdy je mi lépe,neustále zkracují.Je to náročné na psychiku,zvláště když ani odborná péče specializovaných lékařů nepomáhá.Nedivím se,že Ti očista působí potíže.I já postupuji velice opatrně a přesto je to hodně náročné.Půst ve formě "vůbec nic nejíst" - to u mě také nejde.Ono tu není tolik prostoru všechno rozepisovat.A když píši stručně,tak to vyznívá velice zjednodušeně.V příštím týdnu navštívím ordinaci čínské medicíny a také,pokud mi bude doporučeno,vyzkouším Zapper.Snad potom budu moudřejší.Měj se hezky-Sonja.
2. Únor 2003 - 13:45
Obrázek uživatele Návštěvník
Martin (anonym)
Zdravím, já mám už přes dva roky zvýšené teploty, a bolesti v krku a jsem unavený a nikdo doposud nedokázal zjistit čím to je. Vyšetření jsem absolvoval nespočet-výsledek nula nula nic, snad jen kromě toho, že jsem simulant. Jenže ty zvýšené teploty přicházejí nepravidelně, více v zimě a prostě za čas odejdou a pak se vrátí. Je to děs, když to na mě přijde, jsem grogy, stále unavený a potím se, jako bych měl horečku a nejsem schopný cokoliv dělat. Je to záhada. Martin
5. Únor 2003 - 15:43
Obrázek uživatele Návštěvník
Martina H. (anonym)
Martine, i tyto symtomy, které popisuješ k únav. syndromu patří. Pokud chceš potřebuješ poradit více, a to asi ano, tak mi napiš na můj mail: mati.h"seznam.cz. Zatím nashledanou.M
6. Únor 2003 - 18:16
Obrázek uživatele Návštěvník
Martina H. (anonym)
POZOR, POZOR!!!Zorganizovala jsem následující akci, aby o NÁS nemocných ti nahoře konečně věděli! Převeďte dopis do např. wordu a upravte si řádky, děkuji. DOBROVOLNÁ AKCE PACIENTŮ s CFS A TĚCH, KTEŘÍ NÁS CHTĚJÍ PODPOŘITAdresátMinisterstvo zdravotnictví ČRPalackého náměstí 4Praha 2128 01 Důstojný život lidem s únavovým syndromem /akce nemocných lidí k 12.5. 2003 - Mezinárodnímu dni lidí s únavovým syndromem/Vážené Ministerstvo zdravotnictví ?R,chceme, aby pro nás nemocné s únavovým syndromem:- stát uznal existenci a početný výskyt této nemoci, dal peníze na její výzkum a léčbu; jdeme přeci do Evropy!- byl únavový syndrom opět uznanou dg. pro invalidní důchod- aby s touto nemocí byli seznámeni hl. lékaři z oborů imunologie, alergologie, ORL, neurologie, revmatologie, internisté, psychiatři, ale i praktičtí lékaři a pediatři /nejprve formou psaných materiálů
8. Únor 2003 - 14:59
Obrázek uživatele Návštěvník
Jarmila (anonym)
Ahojky Martine. Taky jsem napočátku měla výsledky nula nula nic. Ty pohledy lékařů,včetně paní primářky na interně (která mne měla za hysterku v tom pejorativnim slova smyslu)byly všechny stejně nevěřícné.Příznaků milion. Někdo napsal, že CFS je chameleon, já si to myslím taky. Dodnes nemám ovšem tuto diagnozu stanovenou. Jsem totálně vyčerpaná,hubnu na pokračování,to co popisuješ-neustále jako v horečce,únava, zažívací problémy,z ávratě,bolesti páteře, svalů,kloubů,střev,arytmie,neschopnost myslet,ta je snad ze všeho nejhorší, atd,atd..Mám okamžiky kdy mám pocit,že se ztratím ze světa.A to se snažím řešit vším, co je doporučované.Zatím bez úspěchů.Mezitím se "výsledky" (objektivní) dostavili, ale pořád to nikoho z lékařů, kteří mne vyšetřovali, nenapadlo. Asi opravdu nezbývá, než se připojit s Martinou H.k akci,aby se o tom aspoň začali učit.Jsem úřednice, která se soustavně vzdělává, protože legislativní smršť nás nenechává v klidu (i když celý národ na úředníky nadavá).Proč se soustavně nevzdělávají ti, co mají spolu s námi samotnými pečovat o to nejcennější? Dnes mne napadlo, že asi proto,že kdybychom byli zdraví, oni by mohli být bez práce? Takže bojujme, nevzdávejme se.Je to jen na nás. Mám dotaz: má někdo zkušenost při tomto problému s kineziologií nebo reiky? Přeji všem krásné sny a ještě lepší probuzení.
11. Únor 2003 - 21:36
Obrázek uživatele Návštěvník
Francesca (anonym)
Zdravím všechny,je mi 28 let a únavovým syndromem trpím už 9 let.Na počátku byla zjištěna akutní EBV, předtím jsem mívala časté angíny, takže narušená imunita + EBV, to je zřejmě příčina mého CFS. Po celou tu dobu přetrvává zvýšená teplota do 37,5, únava, časté infekce, nejlíp tomu odpovídá pocit "nevyléčené" chřipky. Zkoušela jsem snad vše - vit., miner., Life Energy, Wobenzym (má cenu do něj více investovat?), Preventan, piju byliny...Zatím bez efektu. Léčitelé taky neuspěli.Pomohla vám někomu čínská medicína? Ve Slušovicích je nějaký čínský doktor, nemáte někdo zkušenosti?Na imunologii chodím do Olomouce, u Dr. Nouzy jsem nebyla, jsou tam nějaké větší možnosti léčby? (nové léky?..)Při imunodeficitu dostanu injekce Immodinu, Ribomunyl, Imudon...Říká se, že olomoucká imunologie je na vysoké úrovni, jaké máte zkušenosti s Prahou? Žádost o ČID smetli ze stolu (přes velmi jasné stanovisko imunologa!), podařilo se vám někomu ID získat? A jak? Mně řekl doktor na rovinu, že jestli nemám známého na posudkové komisi, jsem bez šance. Divím se, že jsem se ze všeho ještě nezbláznila!!!(mám pocit, že okolí nese CFS někdy mnohem hůře než nemocný!) Snažím se pořád vidět světlo na konci tunelu....Přátelé, pište, co vám pomáhá!!!Člověk někdy vyhodí tisíce za úplné nesmysly!!! Všude byznys!!! Jenže nemocnému nezbývá, než zkoušet...Co EAV? Myslím, že homeopatika jsou na CFS slabá...Zážitky s lékaři - to by bylo na knihu...Však to známe....Znáte někdo na Moravě lékaře, který se věnuje CFS, nějakého moravského Dr. Nouzu? Můžete psát na mail : maglia"zavináč".cz (Blbne klávesnice...)Díky všem!!! Mějte se pěkně!!! P.S.: Ted mě napadá, trpí CFS i muži? Já žádného neznám! Kdyžtak at´ se nějaký svobodný, opuštěný, podobně chorý ozve! Pokecáme...
12. Únor 2003 - 21:42
Obrázek uživatele Návštěvník
Martina H. (anonym)
Milá Jarmilo, mám zkušenosti jak s kineziologií, dobré i špatné, tak s reiki. Záleží, kdo tu kineziologii provádí. Poprvé jsem byla u paní, která byla jednak moc drahá a jednak taková
13. Únor 2003 - 18:50

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama