30 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Chrapot

10. Září 2018 - 0:02

Komentáře

Mirka (anonym)
Můj desetiletý syn má tento problém. Je velmi sportovně založen, fobal, karate. Občas se mu stává, že se při sportu vykřičí a dva dny chraptí. Je něco, co může pomoci. Samozřejmě, by asi měl přestat křičet. Poradíte? Děkuji.'
17. Říjen 2000 - 23:22
Doktorka (anonym)
Vyzkou&;353;ejte homeopatikum Arnica 2x a&;382; 3x denn&;283;. Arnika pom&;225;h&;225; p&;345;i l&;233;&;269;b&;283; chrapotu zp&;367;soben&;233;ho nadm&;283;rnou &;250;navou hlasivek, nap&;345;. po dlouh&;233;m k&;345;i&;269;en&;237;, mluven&;237; &;269;i zp&;237;v&;225;n&;237;. P&;367;sob&;237; z&;225;rove&;328; i preventivn&;283;.
24. Říjen 2000 - 23:18
Šárka (anonym)
M&;367;j t&;345;&;237;let&;253; syn m&;225; obdobn&;233; pot&;237;&;382;e, pom&;225;h&;225; mu pop&;237;jen&;237; vla&;382;n&;233; vincentky s ml&;233;kem, a pop&;345;. je&;353;t&;283; s vaje&;269;n&;253;m &;382;loutkem. &;352;&;225;rka
31. Říjen 2000 - 7:09
Eliška (anonym)
Moje 11 let&;225; dcera pravideln&;283; pop&;237;j&;237; mrkvovou &;353;&;357;&;225;vu.Sta&;269;&;237; mal&;225; skleni&;269;ka a posledn&;237; dva roky nem&;283;la chrapot ani bolesti v krku.
31. Říjen 2000 - 19:56
Zuzana (anonym)
Můj 7-letý syn má již tři týdny chrapot. Takový, že ho neustále okřikuju, aby nemluvil, že se to nedá poslouchat. Dlouhodobě užívá Zyrtec a Pulmicort(100). Zkusila jsem mu dávat homeopatcký lék Homeovox (3x denně), přidala jsem Panthenol, ale stav se zlepšil jen minimálně. Jinak mu nic není. Může mi někdo poradit, co s tím dál?'
17. Leden 2001 - 19:28
sona (anonym)
On za ten chrapot nemůže tak ho furt neokřikujte. S pozdravem Sona'
18. Leden 2001 - 7:06
Mirka (anonym)
Vyzkoušela jsem Arniku, pomáhá. I pití Vincentky pomáhá, ale to mu samozřejmě moc nechutná. Děkuji za rady.'
19. Leden 2001 - 10:31
Zuzana (anonym)
Chtela bych vyzkoušet homeopatikum Arnica, ale nevím, v jakém ředění. Poradíte mi, prosím?'
30. Leden 2001 - 10:38
Mirka (anonym)
V lékárně mi doporučili 5 kuliček půl hodiny před jídlem, nechat volně rozpustit v ústech.2x denně.'
30. Leden 2001 - 15:06
marie (anonym)
A co takhle zkusit ORL a foniatra? Není to možná tak atraktivní jako homeopatie,rozhodně ale bezpečnější než syrový žloutek(můj strýc umřel na salmonelu).Váš syn může mít uzlíky nebo otoky hlasivek a pokud se nebude léčit,chrapot mu může zůstat jako chronický problém.A to mu v dospělosti zkomplikuje třeba volbu povolání nebo jen pošramotí sebevědomí.Hodně štěstí.'
21. Březen 2002 - 20:16
Eva (anonym)
Čím se léčí otoky a uzlíky hlasivek?Děkuji.'
19. Červen 2002 - 22:06
žaža (anonym)
S otokem hlasivek a zejména s uzlíky je nutné zajít k foniatrivi - ne ORL . Foniatr je zaměřen na funkci hlasivek a posoudí dále , co s problémem. Na otok hlasivek aplikuje foniatr většinou obstřiky a pokud jsou uzlíky na hlasivkách, je nutná operace - nic to není - pak se učíte znovu správně mluvit, ale i to vše posoudí lékař.'
26. Březen 2003 - 17:27
Honza (anonym)
Pro Zuzanu,aby vedle toho chrapotu dřív nebo později váš syn nezačal ještě koktat nebo mit nějaké jiné psychosomatické problémy. Ja tvrdím, kde není láska, tam vynikne každá chyba.Zdraví Honza.'
2. Říjen 2003 - 20:10
Romana (anonym)
Mam od malicka chrapot.Nikdo nevi co s tim.Nekdo rika operaci nekdo ne.Ale zatim mi nikdo nepomohl.Poradte mi
9. Duben 2004 - 10:45
Novák Jan, (anonym)
Jde o připomínku.Domnívám se, že ve vašem výčtu chorob je chyba. Laryngitida není zánět hlasivek, ale zánět nosohltanu.'
6. Listopad 2004 - 17:13
Evelina (anonym)
uvedeni veci na pravou miru: laryngitida je zanet hrtanu, projevuje se chrapotem az ztratou hlasu.
17. Únor 2005 - 15:01
EvilCat (anonym)
Potřebuji rychle pomoc. Jsem telefonní bankéř, včera během odpolední směny jsem začala chraptět a dnes jsem přišla o hlas docela. Existuje způsob jak rychle a efektivně obnovit funkci hlasivek??? Nemůžu si dovolit marodit, přišla bych o prémie.'
11. Červen 2005 - 18:32
Petra (anonym)
Uz asi 2 mesice chraptim.Vzdy hodinu mluvim a pak nevydam ani hlasku.Doktorka mi poradila betakaroten..Muze mi pomoci???Nejsou lepsi homeopatika??
4. Červenec 2005 - 18:44
dvid (anonym)
neví někdo příčinu nedovírání hlasivek??Foniatr mi neřekl co to způsobuje jen mi řekl jak to zlepšit ale nevím jak tomů předcházet,někdy stratím hlas úplně,hlavně po viróze ochabnou hlasivky úplně.Navíc mi nedovírá ani jícnový svěrač, asi to bude nějaká neurologická příčina ale zatím nevím jaká.Má někdo podobné problémy?'
6. Červenec 2005 - 18:18
JANA DADAKOVA (anonym)
Vážená ,bylinky:šalvěj,máta,řebřiček pít a několikrát denně kloktat chybi vám b vit.a zinek,ale jen přírodní,ktery vam mohu poslát na dobirku.JANA.D.'
6. Červenec 2005 - 20:31
Ivča (anonym)
Mám prosím Vás dotaz moje patnáctiletá dcera má asi s přestávkami od jara ne velký chrapot,spíše jen po ránu,přes den skoro vůbec a k večeru to vymizí,mohli by jste mi někdo poradit co z přírodních preparátů by jí pomohlo pomoci.Je fakt,že si občas zakouří jednu cigaretu tak si myslím,že je to i tím.Mnohokrát děkuji.'
4. Říjen 2005 - 10:25
Markéta (anonym)
Mám problém studuji pedagogickou fakultu a od května tohoto roku mám hlasivky velmi unavené s částečnou ztrátou hlasu.Nevím si s tím rady,co mám dělat?'
5. Říjen 2005 - 20:53
LENKA (anonym)
Moje třiletá dcera má od tříměsísů chrapot vždycky do třítýdnů vymizel ale ted ho má od jara a nic nám nezabírá měli jsme už homeopatika všeljaký sirupy a pořád má chrapot . Na krčnim řekli že má hlen na hlasivkách na konec jsme skončily z laryngitídou v nemocnici je to třitýdny ale chraptí dál neví někdo nějaký lék už jsme z toho unavený.'
3. Srpen 2006 - 11:19
IVKA (anonym)
Ahoj dvid, ja jsem měla asi měsic silnou angínu. již předtím mě semtam trápily hlasivky, hlavně při větši námaze( křik, počasí). Potom jsem začala mít stále častějsí a větší problémy. Začal mi přeskakovat hlas a nemohla jsem mluvit v určitých tóninách. Zašla jsem za doktorem na ušní, nosní, krční a doktor mi po dost vyděšeným výrazu řekl, že mám nedomikavost hlasivkových chlotní, ale už mi pořádně neřek co s tím mám dělat... Prej šetřit hlas. Když jsem to projednala s kámoškou s konzervatoře, řekla že to má její učitelka a není to žádná sranda. Má jen jednu tóninu hlasu. Jednu chvíly se meě nedalo poslouchat, jak mi ten hlas přeskakoval. Bylo to taky docela citlivy. Ja brala nějakou chvíly Homeovox a trochu se to sklidnilo. Ještě není špatny cumlat panthenol. Teď je to zase horší. Co ti prosím poradil a řek lékař? Sama nevím co se děje, pravou příčinu taky přesně nevím. Cítím, že v nějakých toninách mi hlas vynechává. A docela chraptím. Poraďte někdo co pomůže...?:)'
4. Srpen 2006 - 15:28
Ivule (anonym)
Ahoj Lenko, můžu jen poradi návštěvu endokrinologie. Může to být problém se štítnou žlázou (k tomu by nápomahaly přiznak jako hyperaktivita, budto štíhlost a?velká výška nebo tyto věci naopak). Kdyby měla zvětšený lalok může tlačit na hlasivky. Jinak je možno kloktat šalvěj, nebo cumlat vincentkové tabletky, to je přírodní, ještě panthenol.'
4. Srpen 2006 - 15:35
ADAM (anonym)
Prosim poradte, je mi 24 let, nekourim, od detstvi mam "zastreny" hlas, chraplak. Kdyz se rano probudim, mluvi se mi docela prijemne, ale jak plyne den a mluvim ve skole a v praci, stoji me to stale vetsi namahu, abych ze sebe vydal hlasku, hlas je zaroven vyssi a traslavejsi. Staci, abych mel hodinovou prednasku a pak uz nedokazi mluvit s takovou jistotou. Nedokazu taky vubec mluvit potichu, bud nevychazi zadny ton nebo nebo mluvim moc nahlas. Protoze chci nastoupit do nove prace, kde me hlas bude zivit, chtel bych podniknout neco, aby se mi hlas zpevnil. Bude-li nutna operace, jsem pripraven podstoupit i tu. Vubec nevim, jake jsou moznosti lecby, vyhledy na zlepseni ani na koho se mam obratit. Poradite mi prosim?
21. Prosinec 2006 - 9:34
Jana (anonym)
Asi by to chtělo nějaké pořádné vyšetření, moje kamarádka měla přesně takové projevy, teď jí zjistili na ORL, že má na hlasivkách polyp, který je nutno odstranit - i z důvodu toho, že je zde možnost vzniku zhoubného nádoru. Takže určitě vyšetřit'
2. Červen 2008 - 11:37
Nikola (anonym)
Dobrý den já bych se chtěla zeptat mám již 3 den chrapot rýmu kašel a bolwsti v krku co je na to nejlepší lék?a jaké potraviny.předem děkuji za odpověď'
23. Květen 2009 - 21:25
Nikola (anonym)
Dobrý den já bych se chtěla zeptat mám již 3 den chrapot rýmu kašel a bolwsti v krku co je na to nejlepší lék?a jaké potraviny.předem děkuji za odpověď'
23. Květen 2009 - 21:26

Přidat komentář

Reklama

Reklama