24 komentáře / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Chorioretinální zánět sítnice

10. Září 2018 - 0:02

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Romča (anonym)
Ahoj, hledám někoho, kdo má zkušenosti s chorioretinálním zánětem sítnice. Mám tento problém zhruba od poloviny února. Nejdřív to údajně zánět nebyl, takže jsem nedostávala žádné léky. Nyní už druhý týden dobírám antibiotika Sumamed 250 (1 tbl. za 24 hod.), a kortikoidy Prednyson (2-1-0). V nemocnici mi dvakrát prováděli kontrastní angiografii, dle kontrol se nález pomalinku lepší,(ložisko méně prosáklé, ohraničuje se, vysévá se pigment), ale mě se stále horší vidění oka (vždy tak po týdnu). Zajímalo by mě, zda je toto zhoršení přechodné a opravdu se to zlepší, nebo jen jestli lékaři zkouší co se dá... . Prý je to otázka dvou až tří měsíců, vím, že musím být trpělivá, jen mě zneklidňuje to zhoršování visu.Děkuji za jakoukoliv infromaci. Podotýkám, že je mi 32 let a dosud jsem byla zdráva.
11. Březen 2002 - 18:59
Obrázek uživatele Návštěvník
Jaga (anonym)
Ahoj Romco, pisu s nekolikamesicnim odstupem, takze doufam, ze uz mas videni v poradku. Mam zkusenost s uveitidou (zanet zivnatky), pri ktere se mi take zhorsovalo videni (rozostrene zorne pole, horsi videni v seru, vysev cernych tecek, mzitky a jiskreni v ocich...). Dostala jsem v infuzich Derpesolon a pak asi 2-3 mesice Prednison. Pricina se nenasla, nyni je mozne, ze slo uz tehdy o sarkoidozu (recidiva letos na mandlich). Verim, ze uz jsi v poradku a drzim palce, ahoj.
26. Červenec 2002 - 11:10
Obrázek uživatele Návštěvník
Romča (anonym)
Ahoj Jago!Už mám také léčbu ukončenou. Zánět se mi vyléčil, ale zůstala mi po něm jizva, která se bohužel dostala i do centra vidění. Takže zánět sice nemám, ale stejně na to oko špatně vidím. V podstatě vidím všechno okolo, jen ne to, na co se potřebuji zaměřit. Lepší už to prý nebude, ráda bych někde zjistila, jestli se s tou jizvou dá něco dělat. Lékařka na Bulovce říká že ne, ale známí tvrdí, ať se zeptám ještě jinde. Prý třeba laserem... uvidím, co zjistím. Hlavně, že vidím aspoň na jedno oko. Až budu vědět něco nového, ozvu se. Hodně zdraví a ahoj Romča
29. Červenec 2002 - 22:09
Obrázek uživatele Návštěvník
Jaga (anonym)
Ahoj Romco, jsem rada, ze se zanet vylecil, i kdyz verim, ze ani ted to nemas jednoduche. Vubec nevim, jestli se takova jizva da odstranit, ale delas dobre, ze zjistujes, co se da. I ja jsem si hodne veci ohledne sarkoidozy zjistovala sama (lekarska literatura a www, nevahala jsem ani oslovit mailem lekarske kapacity s dotazem). Moc drzim pesti a preju uplne vyleceni a veselou mysl.
12. Srpen 2002 - 13:30
Obrázek uživatele Návštěvník
iveta (anonym)
vazena pani doktorko,v soucasne dobe jsem onemocnela sarkoidozou plic. lekari tuto nemoc pry nebudou lecit. Prosla jsem radou vysetreni, zda nepostihla tato nemoc i jine organy. rada bych vedela jak se ma clovek s takovou nemoci chovat. jak urychlit ustup nemoci.Zda skutecne muze nemoc ustoupit sama. Zda je nutne s touto nemoci byt v pracovni neschopnosti apod. Pry se mi nemoc ztrati sama a bude to trvat cca. pul roku , rok. Muzete mi odpovedet. dekuji iveta
26. Květen 2004 - 13:17
Obrázek uživatele Návštěvník
jablicko (anonym)
Je multi systémové granulomatózní onemocnění neznámého původu. Nejčastěji se vyskytuje v rané dospělosti a je typická kožními, očními a plicními projevy. (90%) Vyvolávající příčina je neznámá. Některé nejnovější výzkumy ukazují na souvislost s prodělanou bakteriální infekcí. ( Trichophyton, Candida, Mycobacterium tuberculosis), také jako reakce po očkování, nebo po kontaktu sliznice s řadou různých senzibilizujících chemikálií. V postižených tkáních, zjednodušeně řečeno, se hromadí zánětlivé buňky, ze kterých vznikají granulomy. Proces tvorby granulomu je modulován imunoregulačními buňkami T, které reagují na antigen. Granulom je považován za konečné stádium reakce buněčné imunity. Tímto vlastně obranným mechanizmem je infekce lokalizována, ale nevíme proč stále přetrvává antigenní stimulace v granulomu, což ve svých důsledcích vede až k degeneraci postižené tkáně a tak k systémové nemoci.U pacientů s aktivním onemocněním jsou přítomny buňky T v postižených tkáních ve zvýšených počtech; primárně jde o buňky T CD4. U nemocných s neaktivním onemocněním je v tkáních buněk T naopak méně a primárně jde o lymfocyty T CD8.Nacházíme polyklonální hypergamaglobulinemii ( zvýšené hladiny protilátek na různé antigeny včetně virů a mykobakterií). Buňky T v granulomech uvolňují četné mediátory, které aktivují okolní lymfocyty B k diferenciaci v plasmatické buňky, které tvoří imunoglobuliny.Klinické příznaky:Akutní sarkoidóza se může projevit horečkou, erythema nodosum, iritidou a polyartritidou.Když je tato kombinace je to pro sarkoidózu velmi typické. Ovšem mnohem častější je průběh nenápadný. Únava, ubytek na váze, malátnost, slabost, teploty, pocení, pokašlávání, zhoršující se dušnost, zvláště po námaze. Někdy se začne pomýšlet na sarkoidózu až na základě RTG plic.Diagnózu potvrzuje: 1. odpovídající klinický obraz2. histologicky doložené granulomatózní změny na postižených tkáních3. přítomnost cirkulujících imunokomplexů v časné fázi onemocnění,polyklonální hypergamaglobulinemie, T- lymfocytopenie, zvýšené počty makrofágů a buněk T CD4 v tekutině z bronchoalveolární laváže.Terapie v akutní fázi, kdy jde o ztrátu plicních funkcí, o srdeční nedostatečnost, granulomatózní uveitidu a postižení centrálního nervstva je absolutní indikací ke steroidní léčbě. Tato léčba má trvat pokud je onemocnění akutní.
26. Srpen 2005 - 14:18
Obrázek uživatele Návštěvník
Sarka (anonym)
Ahoj.Mám stejný problém jako ty.Chor.zánt sítnice se mi stal v roce 1990 to mi bylo 19 let.Na levém oku mi vznikla jizva pYes kterou taky prakticky nevidím.Navíc mám i drobná loziska na druhém oku.Ale na nej zatim vidim dobre.Také hledám vsechny mozne cesty.Zjistila si neco?Beres nejake podpurne preparaty.Snad se jeste ozves.Mej se krasne a bojuj,
6. Září 2005 - 19:09
Obrázek uživatele Návštěvník
Karin (anonym)
Dobrý den paní doktorko. Již delší dobu mě trápí problém s okem. Diagnoza zní ložiskový chorioretinální zánět. Užívala jsem Aescin, Ibalgin, Klacid, ale po kontrolních vyšetřeních výsledek byl stejný - neměnný. Dále byla zvolena léčba kortikoidy Prednysonem a antibiotiky Sumamedem - došlo k mírnému zlepšení, v současné době nedochází k žádným změnám. Na oko vidím rozmazaně. Ptám se,zda je nutné s touto nemocí být v pracovní neschopnosti,jaká je šance na vyléčení je- li vůbec, postup další léčby a zkušenosti s jinými pacienty. Díky všem, kteří mi odpoví a poradí. Karin 777 765 930
26. Říjen 2006 - 12:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Eva (anonym)
Máte někdo nějaké zkušenosti s alternativní léčbou plicní sarkoidózy?
24. Listopad 2006 - 23:13
Obrázek uživatele Návštěvník
Hynek (anonym)
Tak letos na jaře jsem již podruhé zjistil špatné vidění na levém oku. Dle lékařů zánět sítnice s otokem. Prvně jsem dostal aescin a ascorutin, no nepomohlo to. Pak prednyson. Při léčbě se mi však výrazně zhoršilo vidění v šeru. Otok po ukoncení léčby údajně zmizel, ale špatné vidění v šeru zůstalo. Mám přijít na kontrolu za měsíc, ale mám obavu aby se to ještě víc nezhoršilo. Když jsem takto byl léčen před 5 lety, tak problémy s viděním v šeru nebyly, jen zůstala jizva na sítnici pravého oka s mírnou deformací vnímaného obrazu. Máte někdo zkoušenosti co s tím? Čekat, nebo hledat pomoc jinde. Nyní docházím do FN Brno Bohunice. Hynek 774833174
28. Duben 2007 - 9:35
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
Dobrý den, mám podobný problém. Od února se léčím s chorioretinálním zánětem a k tomu jsem měla ještě boreliózu. Měla jsem patery antibiotika, aescin,Wobenzym, různé podpůrné vitamíny, homeopatika. Můj stav se v červnu zlepšil, otok ustoupil asi cca o 30%,ale stále zůstává velký, v centru vidění mám výpadky a vidím rozostřeně. Včera po kontrole lékaři konstatovali, že stav je stále stejný (i když vidím o něco málo lépe) a navrhli mi opraci, v celkové anestezii. Při této opraci se budou snažit vpravit nezi vrstvy sítnice plyn, který se bude pomalu vstřebávat a vrstvy sítnice stahovat k sobě. Jak se rozhodnout? Jiná možnost není? Nyní docházím do FN Olomouc.
8. Srpen 2007 - 9:31
Obrázek uživatele Návštěvník
Petra (anonym)
Zánět sítnice mi byl léčen trojemi antibiotiky,bez efektu.Po vyšetření a aplikaci injekce avastin ve zlínské nemocnici,již druhý den bylo vidění lepší o 90%.V pracovní neschopnosti jsem byla půl roku.
7. Leden 2008 - 18:08
Obrázek uživatele Návštěvník
Ivana Š (anonym)
Ahoj, taky mám problém se zánětem sítnice a zákaly ve sklivci pravého oka. Prodělala jsem zřejmě v dětství toxoplazmozu a teď se mi hodnty v krvi zvýšily, takže se mi to znova aktivovalo. Porpvé jsem měla zánět ve 12-ti letech, pak před 2 lety a teď znova. Také jsem dostávala Summamed a Prednison, který beru už přes měsíc. Mám pohyblivé flíčky před okem, které se při každém pohybu oka pohybují stejným směrem co oko. Je to nepříjemné, ale člověk si zvykne. Naštěstí nemám moc vážné problémy s viděním, jen mě někdy děsí, jak se flíčky různě mění, protože nevím, zda je to dobře nebo špatně. Když jsem viděla flíčky světlejší a říkala jsem si, jak se mi to zlepšilo, doktorka mi řekla opak - prý to mám prosáklé hodně daleko. No je to děs, už to mám potřetí (je mi 26) a prý se mi to může znova opakovat z jakékoliv příčiny, žádná prevence neexistuje. Všem se stejným problémem držím palce a budu ráda za každé další postřehy.
30. Červenec 2008 - 12:59
Obrázek uživatele Návštěvník
Ivana Š (anonym)
Ještě bych dodala něco k těm jizvičkám. Taky mi bylo řečeno, že jizvy po zánětu se nedají opravit, protě jizva zůstane. Já z předchozího onemocnění (před 2 lety) také nějaké měla a zřejmě naštěstí malé, protože jsem si na ně po čase tak zvykla, že jsem je vůbec nevnímala. Tak držím všem palce!
30. Červenec 2008 - 13:07
Obrázek uživatele Návštěvník
Markéta (anonym)
Ahoj Romčo, náhodou jsem narazila na tvůj dotaz. I když už máš léčbu ukončenou, napíšu Ti můj příběh.Měla jsem opakopvaně stejný problém jako Ty. Poprvé v 19-ti,nejhorší průběh byl po porodu první dcery před 6-ti lety.To jsem byla léčena Prednisonem 1,5 roku. Bylo to dost nepříjemný, hlavně psychicky.Jizvy na sítnici mám taky, ale skrz ně vidím. Sice ne tak jasně, ale vidím.Teď mám 3 roky klid a doufám, že už napořád.Příčinu v mém případě nezjistili, prý možná hormonální změny.Tak Ti držím pěsti, ať se Ti to neopakuje.Nedoporučují mi brát vitamín C. Markéta
27. Srpen 2008 - 18:51
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
POMŮŽEME VÁM UDĚLAT PODSTATNÝ KROK (NEBO KROKY) PRO VAŠE LEPŠÍ ZDRAVÍ. Většinu zdravotních potíží, i ty, které bývají mnohdy považovány za obtížně léčitelné nebo dokonce nevyléčitelné, lze úspěšně vyléčit. U těch zbylých je možné alespoň zlepšit celkový zdravotní stav a úroveň homeostázy, zmenšit obtíže s nemocí spojené a tím zlepšit kvalitu života. Nabízíme vám pomoc při léčení nejrůznějších zdravotních problémů a to pomocí preparátů vyrobených z čistých přírodních surovin. Jednoduchá aplikace buď samotných přírodních preparátů nebo jako součást a velmi účinná podpora vaší stávající léčby, se kterou jak je vidět moc spokojeni nejste. Nabízíme: * vyzkoušené a ve světě osvědčené postupy přizpůsobené každému jednotlivému případu, * dlouhodobé zkušenosti, * individuální přístup a konzultaci s lékařem, * účinné preparáty (na rozdíl od léků nemají škodlivé vedlejší účinky) Rádi pomůžeme všem, kdo se rozhodnou pro své zdraví něco dělat. A POSKYTUJEME ZÁRUKU: POKUD BYSTE NEBYLI SPOKOJENI, VRÁTÍME VÁM PENÍZE. Centrum zdraví HARMONIE - zdravotní poradenství a přírodní produkty pro lepší zdraví, prevenci a vitalitu, Kladno. Další informace už soukromě na: info.harmonie"volny.cz
12. Listopad 2008 - 22:31
Obrázek uživatele Návštěvník
jakub (anonym)
http://www.hagy.sk/showpage.php?name=Ocne7B toto odelenie mi pomohlo pri zapale ....
30. Duben 2009 - 15:52
Obrázek uživatele Návštěvník
klárka (anonym)
dobrý den , je mi 11 let a mám problém se zánětem sitnice , už ho mám 6 měsíců a stále se nic nezlepšilo , chci se zeptat , jak dlouho trvá , než se ty oči uzdraví , díky za odpovědi.
5. Červen 2009 - 19:00
Obrázek uživatele Návštěvník
klárka (anonym)
muj mail je K2xllom"seznam.cz
11. Červen 2009 - 18:37
Obrázek uživatele Návštěvník
majka (anonym)
Milá Romano,končně jsem navštívila stránky,které se týkají zánětu sítnice.Mám jej od 9 let, teď už na obou očích a to je mi 50.Pravidelně chodím na kontroly, ale prý se to může jen zastavit, nebo zhoršit, operace není možná.Léky už v té době jsem brala co vy.Na levém oku vidím skvrnu v centu, protože zánět je na žluté skvrně a v obou očích mám zákaly ve sklivci, někdy mívám pocit,že je to horší. Takové mám zkušenosti.Zajímá mě,jesti se Vám to zlepšilo.
2. Červen 2010 - 20:51
Obrázek uživatele Návštěvník
jizva po zanetu (anonym)
Ahoj Jago!Už mám také...Ahoj Romano, dnes mi ve FN Brno byla zjištěna jizva po zánětu sítnice se stejným ortelem jako u Vás, tedy že se to již nikdy nezlepší. Podařilo se Vám najít nějakou pomoc?
13. Červenec 2011 - 0:26
Obrázek uživatele Návštěvník
dasa rce (anonym)
Ahoj, hledám někoho, kdo...ahoj tak ja mela to samy nazev papilo flebitida idiopaticak lumbalku mam za sebou prelecena na boreliozu a nikdo nic nevi do tedka pred rokem jsem marodila jen s ocima tak pul roku take prednison a medrol na nic nikdo neprisel nejdriv bolesti kluobu na bercich modriny a na konec ty oci jsem z roud ana ocni jezdim do usti nad labem tam je ocni na 1000 procent v ocich je porad nalez ale nikdo nevi kde se vzalo tu de vzalo neveddli jsi semnou rady ani v prazy je mi 28 let jinak jsem byla prdetim zdrava
8. Leden 2012 - 23:38
Obrázek uživatele Návštěvník
vladuska (anonym)
Milá Romano,končně jsem...dobri den mam 13 rocnu dcerku uz 5 rokov sa liecime na uveitis mame obdobia ked je jej lepsie a potom zase sa to vracia sme neustale na predninsone mava visoki ocni tlak ked ma zhorseni stav tak nam pomoze infuzia solumetrol ale aj to len zase na nejake obdobie beria egural na imunitu skoro kazde dve hodini kvapkame do ociek uz sme pobehali vela lekarov no vysledok ziadni sme stale natom istom zrak sa jej rapidne zhorsuje ked sme zacali z liecbov moja dcerka mala okolo 40kg.teraz ma 85 nasledki predninsonu dakujeme za kazdu radu
11. Květen 2016 - 12:30

Přidat komentář

Reklama

Reklama