32 komentáře / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Chlamydie trachomatis

10. Září 2018 - 0:12

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
xaxana (anonym)
Dobrý den, žádám Vás o radu. Je možné chlamydie trachomatis chytit orálně? Konkrétně myslím, kdyby je měl muž a já jej orálně uspokojila, budu je pak mít též? Gynekoložka mi je našla, ale neměla jsem pohlavní styk...proto bádám, kde jsem k tomu přišla. Jo a kdyby muž tedy teď uspokojil orálně mě, je taky 100% jisté, že to chytí i on ode mě? Děkuji moc.
1. Září 2008 - 14:19
Obrázek uživatele Návštěvník
x (anonym)
Pročti si http://www.zdrava-rodina.cz/med/med1102/med110224.html a ještě http://www.zuova.cz/informace/ompovabac12.php
10. Září 2008 - 9:19
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Ty hloupá huso! Přesně tak se to dá chytit a ještě i žloutenka a herpes. Orálně se neuspokojujte, leda s přísnou hygienou a to ještě nevíš, jestli nemá ten tvůj opar, kvasinku nebo zhnisaný zub.
4. Prosinec 2008 - 18:34
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Omyl!!! Mně doktor řekl, že orálně to v žádném případně chytnout nemohu!! Leda bych prý byla "buzerant"..
30. Březen 2009 - 22:09
Obrázek uživatele Návštěvník
Jitka (anonym)
Není to tak úplně jisté:-). Byl prokázán přenos u lesbiček-takže nějakým intenzivním šaháním a orálem to asi jde, ale je to nižší riziko. I trachomatis byla prokázána ze stěrů v krku-může způsobovat záněty sliznice i tam, nejen děloha a spol (nepletu si to s pneumonií, to je zas něco jiného), takže za určitých podmínek tohle jde.
6. Duben 2009 - 20:11
Obrázek uživatele Návštěvník
Olga (anonym)
A z grilovaného masa budu mít rakovinu... já vím...
8. Květen 2009 - 16:00
Obrázek uživatele Návštěvník
Jitak (anonym)
Ne asi nebudeš:), ale z chlamydií se posereš...třeba za pár let.
8. Květen 2009 - 22:52
Obrázek uživatele Návštěvník
martina (anonym)
hele nehadejte se 100 procentne vim ze se to da chytit i oralne.
29. Červen 2009 - 23:50
Obrázek uživatele Návštěvník
Sára (anonym)
Dobrý den!Chtla jsem se zeptat na chlamydii trachomatis,jestli se dá lečit bez jakých koliv následku,jelikož to nemám lečený a teprve před pár dny mi to zjistila,tak jestli vyjdu bez komlikací,třeba jestli budu moc v buducnu mít ještě děti,jestli se to nevylěčí pořádn?děkuji za odbornou odpověd
4. Srpen 2009 - 12:42
Obrázek uživatele Návštěvník
Marcela (anonym)
Odbornou odpověď nečekej, je to zatím velká neznámá, možná budeš mít srůsty, potraty apod., možná ne. To řeš až se budeš pokoušet o dítě. Sex s kondomem, a jestli jsi s někým, od koho jsi to chytila, tak se na to vykašli. Kontrolní testy do konce života, a nešukat s každým, to jediný můžeš tak udělat. Jestli vyjdeš bez komplikací, to ti nikdo neřekneš, to uvidíš až tvoje dítě bude zdravý a nebudeš mít problémy za pár let. Ale nepanikař, má to hodně lidí, stalo se, zase nemá smysl nad tím extrémně panikařit.
4. Srpen 2009 - 15:45
Obrázek uživatele Návštěvník
xyz (anonym)
nedávno jsem dokončil léčbu na ch. a zajimalo by mě, jaká je pravděpodobnost toho, že se ty potvory zase přihlásí a já budu muset celou léčbu prodělat znovu....nevím, kde jsem to chytil,protož manželka byla na výtěrech a nic nemá...projevilo se vytokem z moč. trubice,tak jsem na nic nečekal a letěl jsem k urologovi a ten mi nasadil dvoje antb. bral jsem to měsíc a kontrolní výtěr za další měsíc.naštěstí to bylo ok, tak mě zajímá co mě čeká....díky
25. Srpen 2009 - 17:27
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Mrkni na chlamydie.info a pořádně si to pročti...byla manželka i na výtěrech z močové trubice na urologii??? Na gyndě se to totiž opravdu pozná jen v minimu případech...tož tak, můžete to mít už spoustu let, a projevilo se to až teď u tebe, je to často bezpříznakové, a po letech komplikace a neplodnost..radila bych ti se nechat testovat tak jednou za pár měsíců, to samé manželka, pokud nemáte ještě děti a chcete je, tak by bylo dobré to sledovat ještě víc. Vrací se to velice často, zvlášť když si někdo myslí že je falešně negativní, jako nejspíš tvoje manželka-testy z gyndy nestačí.
26. Srpen 2009 - 15:42
Obrázek uživatele Návštěvník
Lucka (anonym)
Já mám antibiotika na měsíc...:-) a bojim se jestli se to vyléčí nabo co z toho bude....mam antibiotika doxibene,(nemáte s temito antibiotikyněkdo zkušenost? jsou to nějaký silný je mi po nich zle...no jsou ty antibiotika aspoň dobrý? Mohli byste mi někdo něco k tomu říct? dííkeez předem
18. Květen 2010 - 19:59
Obrázek uživatele Návštěvník
Káťa (anonym)
Já mám antibiotika na...Lucko,Doxybene nesmíš na lačno!!! Pěkně po jídle a nic ti nebude. Brala jsem je taky a taky měsíc. Je to rok a půl. Já neměla chlamky,ale ureaplasmu- taky pěknej hnus. Naštěstí jsem se toho zbavila hned na poprvé.
18. Květen 2010 - 21:37
Obrázek uživatele Návštěvník
Lucka (anonym)
Já mám antibiotika na...tak děkuju .... :-*
18. Květen 2010 - 22:11
Obrázek uživatele Návštěvník
Viktor (anonym)
Terapie antibiotiky je nejlepší způsob, jak se Chlamydie trachomatis zbavit. Nepřerušovaná léčba musí trvat minimálně 14 dní. Doporučuje se doxycyklin, erytromycin, nebo klindamycin. Jenom by mě zajímalo, jak gynekoložka toho parazita našla.
26. Květen 2010 - 18:38
Obrázek uživatele Návštěvník
* (anonym)
Ty hloupá huso! Přesně tak...vy jste hovado! Pěkný den :)
20. Červen 2010 - 19:28
Obrázek uživatele Návštěvník
Radka (anonym)
Dobrý den, v roce 2006 jsem měla chlamydie pneumonie, už tehdy mi řekla doktorka, že ta hodnota bude vždy pozitivní, že už mám v těle protilátky. Letos jsem 2x potratila. Gynekoložka mi při základních odběrech zjistila pozitivní listerie a chlamydie pneum., po opakovaném odběru se s doktorem, co provádí rozbory shodli, že chlamydie pneum. je již proběhlá infekce, a nesouvisí s mojí diagnozou, a kvůli listeriím jsem byla odeslána na infekční oddělení. Tam mi zase vzali krev a v papírech jsem pak našla chlamydie trachomatis, ale jen hraniční hodnotu. Doktorka to uzavřela tak, že za potraty může právě trachomatis a listerií se nebude zabývat. Takže beru doxybene. Ale nechápu to, když jsem je měla negativní, najednou je musím léčit?
26. Listopad 2010 - 20:08
Obrázek uživatele Návštěvník
petra (anonym)
nedávno jsem dokončil...Když se vyléčím z chlamydií, mám negativní výsledky,nebo například jen paměťové protilátky pozitivní, zbytek negativní, opravdu se mi pak mohou chlamydie vrátit? :-o Taky jsem si myslela, že chlamydie buď přznaky nemají vůbec žádné, a nebo příznaky mají a hned se to léčí. Ještě by mě zajímala jedna věc, a sice, jak je možné, že někdo se musí léčit antibiotiky a někdo ne, respektive tělo se s tím samo srovná i bez léčby?
28. Prosinec 2010 - 20:26
Obrázek uživatele Návštěvník
Lucka (anonym)
Když se vyléčím z...Chlamydie, které jsi prodělala už se nemůžou vrátit, ale můžeš je chytit znovu i když na ně máš protilátky, je to jak angína nebo jiná bakterie. Někdo má dobrý imunitní systém nebo se s tou bakterií setká jen okrajově, proto se nemusí léčit, přitom při testech se pak najdou protilátky.
29. Prosinec 2010 - 15:16
Obrázek uživatele Návštěvník
petra (anonym)
Chlamydie, které jsi...Děkuji za odpověď, to se mi ulevilo:-) Často tady totiž čtu, že se z chlamydií uzdravil nař. muž i jeho manželka, měli výsledky negativní a za nějakou dobu chlamydie zase propukly, tak z toho nejsem moc moudrá.
30. Prosinec 2010 - 12:18
Obrázek uživatele Návštěvník
dan (anonym)
Chlamydie, které jsi...Jste naivní. Chlamky se nevracejí, chlamky máte pořád v sobě, jen nejsou aktivní. Přečtěte si něco o životních cyklech těchto potvor.
30. Prosinec 2010 - 18:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Lucka (anonym)
Jste naivní. Chlamky se...To je blbost, já jsem je měla před 12-ti lety a jsem pořád čistá. Chodím na testy. Nevěřím, že by spaly tak dlouho..... Vyčetla jsem o tom spoustu článků - i těch nepravdivých, na které ty poukazuješ. Zbytečně šíříš paniku.
30. Prosinec 2010 - 18:55
Obrázek uživatele Návštěvník
Markéta (anonym)
Toto onemocnění jsem prodělala aniž bych o něm věděla, nyní mám v těle pouze protilátky, tzn. pozitivní pouze IgG, jinak vše negativní. Můj problém spočívá v tom, že nevím, zda je nutné kontaktovat úplně všechny partnery-nevím od koho a hlavně KDY jsem se s tímto onemocněním setkala, vzhledem k mým dlouholetým vztahům. Nechci nikoho zbytečně vystrašit, ale není mi ani lhostejné zdraví těch kluků. Můžete mi někdo poradit? Děkuji.
5. Leden 2011 - 18:07
Obrázek uživatele Návštěvník
Lucka (anonym)
Toto onemocnění jsem...Nemusíš kontaktovat nikoho, protože pokud onu nemoc prodělávají s příznaky, tak si jich všimli, to se neboj a pokud bez příznaků jako ty, tak se s tím jejich tělo vyrovnalo samo a o nic nejde. Není to smrtelné onemocnění, lze vyléčit antibiotiky. Jen se občas objeví nějaký bubák, co z chlamydií dělá strašáka... Takže Marki, opravdu buď klidná.
5. Leden 2011 - 19:25
Obrázek uživatele Návštěvník
Markéta (anonym)
Nemusíš kontaktovat nikoho,...Mám právě strach, slyšela jsem, že toto onemocnění může probíhat několik let bez příznaků, a že si ho hodně lidí všimne, až když jde na vyšetření kvůli neplodnosti:-( Hlavně by se tím mohlo nakazit i spoustu dalších lidí:-(Jinak moc děkuji za radu ;-)
5. Leden 2011 - 19:43
Obrázek uživatele Návštěvník
Julie (anonym)
Lucka je úplně mimo. Chlamydia Trachomatis může zůstat v organisnu skryta mnoho let a potom znenadání napadnou mozek nebo klouby. Tahle bakterie se chová velmi podobně jako syfilis a její ničivé následky jsou též velmi podobné.
20. Leden 2013 - 16:07
Obrázek uživatele Návštěvník
scorpionflower (anonym)
Dobrý den,
19. Září 2013 - 16:22
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Dobrý den, je to někdo kdo podstoupil IVF ,ikdyž se léčil s chlamydií?
16. Prosinec 2013 - 13:47
Obrázek uživatele Návštěvník
Denisa (anonym)
Ahoj,taky jsem je měla před 5 lety,léčen i partner spolu se mnou.Teď nedávno se mě objevily bolesti v podbřišku,podstoupila jsem různé vyšetření a mám ty mrchy znova aktivní infekci=IGA pozitivní,IGG-pozitivní,takže jsem dostala antibiotika a zase se léčít.A to používám při styku kondom,protože neberu prášky,takže zřejmě jsem to chytila jinou cestou.Jinak ptal jsem se lékařky a i kdybych už to měla chronicky,což já mít asi budu,ve většině případů to nemá vliv na plodnost.Takže zbytečně neplašte,jsou mnohem horší onemocnění.
8. Červen 2014 - 21:04

Stránky

Přidat komentář