50 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

chemoterapie a ozařování

10. Září 2018 - 0:03

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Daniela Schwarc (anonym)
Milá paní doktorko. Ráda bych se zeptala jakou stravu lze podávat pokud po chemoterapii byla úplně vybita střevní flora.
3. Únor 2004 - 20:43
Obrázek uživatele Návštěvník
Jiřina Spurná (anonym)
Omlouvam, se ze odpovidam za doktorku, ale v diete jsou zvlast dulezite potraviny, ktere pacient NESMI jist ,aby mu zepusobila infekci, je to treba jogurt, ovoce ktere se ji neloupane, atd. na onkologii by vam meli dat podrobny seznam potrabin, ktere jsou v techto pripradech vhodne a tech ktere pacient naopak nesmi. Vetsina pacientu ma po snizeni strevne flory prujem a tomu je take nutne stravu prispusobi. Skutecne bych se obratila na onkologicke oddeleni, prepadne dietni sestry. Kdyz uz se budete ptat, domluvte se take jestli by pacient mohl uzivat Nutridrink, mne to vzdy pomaha udrzet si vahu, je energetiky bohaty, odsabuje vitaminy i ty ktere jindy vyrabi bakerie tlusteho streva a da se ji nahradit temer cela strava. Nedelam jim reklamu, ale vetsine lidi to pomaha jen je nutne se domluvit s lekarem jestli to pacient muze jist.
9. Září 2004 - 11:20
Obrázek uživatele Návštěvník
Ludvík (anonym)
Já naopak oproti poslednímu příspěvku reklamu dělám a sice báječným produktům čínské medicíny Tianshi, které jsou ryze přírodního původu a působí blahodárně na všechny pacienty po chemoterapii. Specielně na obnovu střevní mikroflóry je určen přípravek Dvojitá celulóza a Chitosan. Bližšší se dozvíte na www.tianshi.wz.cz
15. Srpen 2006 - 14:42
Obrázek uživatele Návštěvník
Mirka (anonym)
Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, jaké léky nebo vitamíny užívat po operaci a ozařování dělohy a vaječníků??? Moc děkuji za odpověď.
4. Leden 2007 - 14:35
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavel (anonym)
Dobrý den. Mamince zjistili rakovinu plic, poměrně pokročilou, dusí se. Operace už nic nevyřeší. Dnes jsem mluvil s lékařem, dává jí 2 měsíce bez chemoterapie, s chemoterapií rok + minimální šanci na vyléčení. Mámě je 65 a chce chemoterapii odmítnout - tvrdí, že nechce dělat pokusného králíka. Definitivní rozhodnutí padne ve středu, a já nevím, co jí radit ... na jednu stranu rozumím, že nechce trpět a vím, jak bych uvažoval na jejím místě já ... a na druhou stranu bych ji chtěl mít živou. Moje otázka zní: Chemoterapii ano nebo ne? Díky.
28. Duben 2007 - 23:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Eli (anonym)
Pavle, tak, jak je postavená otázka, odpovědět nelze. Maminka má plné právo rozhodnout se ohledně léčby sama. Je otázkou, zda je rozhodnutá nebo potřebuje povzbuzení, aby "do toho šla". Někdy je to "odmítání" vlastně voláním o pomoc, že jí dá ještě někdo naději, že ji už neodepsali. Pokuste se jako rodina odhadnout, která z možností to může být, je to vždycky nesmírně těžké a smutné, ale snad se vám podaří porozumět, co maminka chce, kdo by ji měl znát lépe, než vy. Záleží také, jak je možno ulevit jejím současným obtížím, aby mohla žít, nejen přežívat. Maminky se o nás starají a bojí, když jsme malí. Později to za ně musíme udělat my.
29. Duben 2007 - 5:43
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
23. 3. 2006. Matthias Rath, mezinárodní výzkumná společnost, která byla založena vědcem téhož jména, objevila specifické živiny, které mohou zabraňovat invazi rakovinových buněk. Na výstavě Natural Produkt Expo West v Kalifornii v listopadu 2002, doktor Rath uvedl, že látky jako vitamín C a L-Lysin, které podporují integritu pojivových tkání, mohou být využity ke kontrole škodlivé enzymatické aktivity, jenž může vést ke vzniku rakoviny. Doktor Rath zdůraznil, že devadesát procent všech případů úmrtí na rakovinu je způsobeno metastázami, invazivním rozšířením rakovinových buněk do dalších částí organismu. Aby urychlily své šíření, produkují rakovinové buňky enzymy, které narušují okolní pojivové tkáně a právě tuto enzymatickou aktivitu prozkoumávali vědci z Matthias Rath institutu. Vědci kombinovali různé druhy rakovinových buněk s živinami a zjistili, že tyto rakovinové buňky nejsou schopny procházet kolagenovými membránami a tak se šířit do dalších částí organismu. Rakovinné buňky, které nebyly kombinovány s živinami se šířily skrz membrány bez problémů. Nejvíce účinná kombinace živin, jenž brání šíření rakoviny a vytváření metastáz obsahuje C vitamín, L-lysin, L-prolin a polyfenoly ze zeleného čaje. "Výsledek výzkumu prokazuje, že mnoho typů rakoviny může být léčeno pomocí výživových doplňků", uvedl Dr. Rath. "Toto dláždí cestu pro nový přístup k léčbě rakoviny bez devastujícího efektu chemoterapie a ozařování. Je to vzrušující objev pro pacienty stejně jako pro lékaře." Zdroj: http://www.youngagain.com/rath.html Nebo zadej do vyhledavače Mudr.Kamil Jurkovič Další informace www.mwm.cz rubrika Zdraví nebo-www.zapper.ic.cz Když už není naděje,tak se člověk chytá všeho.Důležité je mít informace!!!
29. Duben 2007 - 15:50
Obrázek uživatele Návštěvník
kvik (anonym)
Prosím konkrétně a doložit výsledky. Důležité je mít informace. které typy rakoviny úspěšnost v procentech a o jaké zlepšení šlo délka léčby Jinak je to zase další falešný prorok, který chce vydělat na lidském neštěstí, protože ví, že když není naděje, tak se člověk chytá všeho.
29. Duben 2007 - 19:39
Obrázek uživatele Návštěvník
mirek (anonym)
Máš odkazy tak studuj.Jsou tam doloženy i výsledky-viz Jurkovič nebo Rath.Nebo se podívej na R.R.Rife.nevěřící čecháček chce jenom statistiky a důkazy.Někdy ale není moc času.Moje matka zemřela na rakovinu plic a doktoři ten čas kdy ji "léčili" prosrali nicneděláním.A na lidském neštěstí vydělává hlavně zdravotnictví a farmaceutické firmy.Takže-přečtěte si informace na mwm.cz.Dr Jurkovič má taky svoje stránky-jsou tam i statistiky- vyléčí 85% lidí co je už doktoři odepíší.
30. Duben 2007 - 10:52
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
tak proč jsi si nestěžoval na doktory?
30. Duben 2007 - 12:33
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
LIDI KDE ŽIJETE???????
30. Duben 2007 - 22:43
Obrázek uživatele Návštěvník
MUC (anonym)
Metoda dr. jurkoviče je zajímavá, ale není pravda, že vyléčí 85% lidí. Pan doktor sám uvádí poněkud jiné výsledky, než jsou zde publikovány. Je to prosté, pracujme a věnujme se výzkumu a snad za několik let budeme schopni léčit rakovinu nebo alespoň některé její typy účiněji.
8. Červen 2007 - 20:01
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Prosím o radu popř.kontakt na zařízení ,kde bych mohla podstoupit ozařování ostruh na patách. Můj praktický lékař mi žádný kontakt nedal. Mockrát děkuji
6. Srpen 2007 - 14:24
Obrázek uživatele Návštěvník
Maja (anonym)
Dobrý den, má prosím někdo osobní zkušenosti s chemoterapií? Konkrétně jak se dát do pořádku.Prodělala jsem 3 chemo před operací a potřebuji poradit. Děkuji.
6. Srpen 2007 - 15:38
Obrázek uživatele Návštěvník
Hana (anonym)
Vzkaz pro Maju - maš -li zájem napiš mi na e-mail Hana.Honzakova"seznam.cz napíši Ti zkušenost,chemo mám za sebou, napiš s čím se léčíš.
12. Srpen 2007 - 11:41
Obrázek uživatele Návštěvník
pro Hanku (anonym)
Děkuji za ochotu, e-mail jsem Vám již poslala. Maja.
12. Srpen 2007 - 14:51
Obrázek uživatele Návštěvník
Martina (anonym)
Milá Májo, já mám za sebou 9 chemoterapií, z toho 3 jsem dostala už po operaci a musím říci, že čím víc jsem jich dostávala tím mi po nich bylo lépe. 9 chemoterapie proběhla úplně bez problémů. Vždy po podání chemo jsem tři dny hodně polehávala a hodně odpočívala, protože jsem byla moc unavená, ale další dny to bylo stále lepší a lepší. A tělo si samo řeklo, co potřebuje.Nevím s čím se léčíš, ale pokud by sis chtěla vyměnovat zkušenosti napis mi na email: M.1972"seznam.cz Podělené starosti jsou poloviční a člověk, který chemoterapii prodělal mi líp rozumí, než ten, který o ní jen četl.
26. Srpen 2007 - 14:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Petra (anonym)
Dobrý den, přítelovi našli rakovinu na břišních uzlinách, první fáze léčby by měla probíhat formou ozařovaní dále pak chemoterapií, prosila bych všechny kdo s tím mají nějaké zkušenosti aby mi pomohli vysvětlit co to vůbec obnáší ozařovaní a chemoterapie, napiště mi na emali gresovapetra"seznam.cz děkuji všem a přeji jen to nejlepší
18. Listopad 2007 - 14:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr (anonym)
Dobry den,chtel bych se zeptat zda je možne aby človek prodelal 2 chemoterapie hned po sobe
6. Leden 2008 - 19:12
Obrázek uživatele Návštěvník
Veronika (anonym)
Dobrý den, V listopadu jsem skončila chemoterapii (6sérií cisplatiny) vše je zatím vpořádku. Chtěla jsem se zeptat jak je to s cestováním k moři, sportováním a saunou po chemoterapii. Děkuji. Veronika
20. Leden 2008 - 22:21
Obrázek uživatele Návštěvník
Dan (anonym)
Zdravim vsechny diskutujici! Chci se s Vanmi podelit o nazory lekaru na chemoterapii, ktere jsem si precetl v casopise (WM magazín č.71/72). Myslim, ze jsou podnecujici a odborne kruhy by podobne veci nemeli nechavat upadat k ledu. Většina lékařů by se chemoterapii vyhnula Mezi lékaři je zřejmý velký nedostatek víry v používaná
21. Leden 2008 - 19:17
Obrázek uživatele Návštěvník
Ivča (anonym)
Dobrý den, mamince byla po vyoperování zjištěna rakovina vaječníku a má nyní podstoupit chemoterapii. Chtěla bych moc poprosit někoh, kdo prodělal chemoterapii, o rady. Jak se máme připravit na průběh, co mít koupeno a po ruce atd. Předem moc děkuji za pomoc
24. Leden 2008 - 14:47
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Organismus většiny lidí potřebuje detoxikovat. Potřebujete odstranit z těla léty nahromaděné škodlivé látky, které vám poškozují nejrůznější orgány a tkáně, brání jejich správné funkci, a kterých se organismus běžným metabolismem nedokáže sám zbavit a které brání účinné léčbě i vstřebávání živin. Pak teprve bude vaše tělo schopno přijímat odpovídající specifickou léčbu a také bude schopno přijímat a využít důležité živiny, které dnes váš trávicí trakt není schopen vůbec vstřebat, a tak odcházejí bez užitku z těla ven a škodliviny se naopak vstřebávají. Pak budete zdravější a budete mít víc energie. Jak na to, vám poradí odborníci na: info (tečka) harmonie (zavináč) volny (tečka) cz.
24. Leden 2008 - 22:09
Obrázek uživatele Návštěvník
Žaneta (anonym)
Dobrý den, pod levým hrudním košem a plícemi mám ukrytou 9víti cm rakovinu lymfatický uzliny.Netušim co se teď se mnou bude dít. V článcích jen čtu jak je lidem špatně po chemoterapiích. Chci jenom vědět jestli se to vyléčí a nebo se to potáhne léta se mnou? Předem děkuji.
28. Leden 2008 - 23:29
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Ahoj Žaneto Nevím jestli se jedná o to samé,ale i já jsem měla před rokem nádor 16 x 21 cm v mezihrudí(mezi plící a hrudním košem).Jednalo se o Hodgkinův lymfom,rakovina lymfatických uzlin.Léčba byla docela hrůza,ale proti zvracení jsem dostávala léky takže to tak hrozné nebylo.Léčba trvala rok, 6 cyklů chemoterapie,transplantace kmenových buněk a nakonec ozářky.Léčbu jsem dokončila v Listopadu 2007.Teď mě čeká první kontrola ,sice mi tam zbyl nádor v průměru 6cm ale už byl negativní.Jestli chceš vědět vís tak napiš můj email renatavachova"seznam,cz.
29. Leden 2008 - 12:02
Obrázek uživatele Návštěvník
fugi (anonym)
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, mamince je 50 let a odstranily jí prs po nalezení zhoubné bulky, řekli že nemusí na žádnou chemoterapii ani na ozařování, že je úplně zdravá. Po poslední kontrole ji ale naordinovali chemoterapii kdyby v těle měla náhodou ještě nějaké zbloudilé buňky, neuškodí jí ta chemoterapie? Lékaři jí ujišťují, že přijde o vlasy a maminka je z toho trochu špatná, ale jinak to bere docela statečně, jak je to s tou chemoterapií, když jí řekli, že už je zdravá a teď jí musí podstupovat? Děkuji
30. Leden 2008 - 23:20
Obrázek uživatele Návštěvník
Mája (anonym)
Omlouvám se za svůj asi hloupý dotaz, ale jsem ve 22 t.t. a maminka absolvuje chemoterapii, na kterou jí vozím. Zajímalo by mě, jestli po dávce může něco "vyzařovat" tak, aby to ohrozilo mimi. Děkuji za odpověď
5. Únor 2008 - 13:38
Obrázek uživatele Návštěvník
libor (anonym)
Chtěl bych se podělit o některé závažné informace, které se týkají palčivé otázky, která se zabýbá skutečnou úspěšností chemoterapie. Zjistilo se, že gigantické onkologické korporace záměrně falšují statistiky úspěšnosti tohoto druhu léčby. V žádném případě tento příspěvek nemá být chápán jako strašení zde disutujících, kteří tuto léčbu podstoupili nebo mají podstoupit. Zrovna Mája nademnou popisuje svoji situaci. Májo, neber to jako strašení, nepocybuji o tom, že tvá maminka bude zdravá a také jí to upřímně přeji. Témata podobná těmto jsou samozřejmě citlivá a vlivné farmaceitické korporace s podobným druhem léčby a prodejem chemických léků mají zisk v miliardách korun. Je to stroj na ždímání peněz z pacientů, což považuji za krajně nemorální a neetické, poněvadž když jde člověku o zdraví, pak se "stébla chytá". Nechci vznášet obvinění, ale jsou otázky, jejichž zodpovězení je v zájmu VŠECH. Tady je tedy článek, který pojednává o této problematice: http://www.badatel.sk/index.php?option=com_content&nzc;task=view&nzc;id=82&nzc;Itemid=31 Ještě stojí za zmínku žaloba na farmaceutické korporace, která je už sice staršího data, ale podle mne je stále dost aspektů aktuálních: http://www.celostnimedicina.cz/zaloba-na-farmaceuticke-korporace.htm
26. Únor 2008 - 15:33
Obrázek uživatele Návštěvník
Veronika (anonym)
Dobrý den. Je mi 30 let a v srpnu 2007 jsem podstoupila chemoterapii po gynekologické operaci. Měla jsem 6 serií Taxolu a cysplatiny. Po každé chemče mi bylo špatně, byla jsem unavená. to trvalo tak 4 dny potom dva týdny jsem se z toho vzpamatovávala a potom zase na další. Taková divná pachuť v ústech a žaludek jako na vodě. Všechno jídlo chutná strašně. Je dobré hodně pít, dát si i pivo - Plzeň nebo colu. Jíst lehčí jídla - ovoce, zeleninu, jogurtyJe důkležité mýt dobré výsledky krevního obrazu a biochemie. Pokud jsem měla špatný kr. obraz, tak mi bylo po další chemče hůř. Moc mi pomohlo to že jsem jedla červenou řepu. Koupila jsem si zavařenou a do ní nastrouhala čerstvou. Každé ráno jsem si dala misku. Výsledky jsem měla mnohem lepší a nebylo mi tolik špatně. Jinak co se týče vlasů, tak začnou padat asi po 3 týdnech po první chemo. Když začnou padat, tak je nejlepší si zajít ke kadeřnici a strojkem je oholit. Je to těžký se stím srovnat. když mi řekl 3 letý syn po ostříhání "maminko vem si radši vlasy" bylo mi do pláče. Ať si maminka koupí nějakou hezkou kvalitní paruku ( pojišťovna na ni přispívá) - poukaz jí napíší na onkologii. A nějaký pěkný šátek. Já jsem doma chodila v šátku a na ven jsem měla vlásky. Vypadají i řasy a obočí - ale to až ke konci. Jak rychle vypadaly tak rychle po skončení narostou - ještě kvalitnější. Já jsem měla poslední chemču 5. listopadu a na vánoce už jsem měla ježečka. Ještě se zkuste informovat na Ovosan. Je to potravinový doplněk a je dražší. O dávkování by jste se musela dohodnout s lékařem který se tím zabývá. Kdyby jste chtěla, tak vám na něj dám kontakt. Snad jsem vám trochu poradila. Mamince i vám přeji hodně síly vše překonat. Prostě to tak asi musí být. je to krok k uzdravení. Veronika
9. Březen 2008 - 22:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Veronika (anonym)
Předchozí vzkaz byl pro Ivču, která psala 24.1.2008
9. Březen 2008 - 22:27

Stránky

Přidat komentář