7 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Chemoterapie - hormonální a psychické změny

10. Září 2018 - 0:22

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Týna (anonym)
Dobrý den, jsem dívka, dnes již mám 14 let. Potřebovala bych poradit. Ve 3 letech jsem prodělala Wilmsův tumor, je to zhoubný nádor ledviny, ale já to měla místo ledviny v žaludku. Mám citlivější žaludek a jsem citlivější, ale jinak jsem byla naprosto v pořádku až na oslabenou imunitu, prodělala jsem těžkou chemoterapii - osvícení celého trupu, díky tomu, abych se vyléčila. Nyní, jak dospívám (procházím pubertou), nevím jak to popsat, tam kde jsem byla osvícená ozařkami, mám opožděný vývoj. Dospívám zcela normálně - výšku, váhu, ochlupení mám zcela v pořádku až na prsa a ženské pohlavní orgány. Dnes jsem byla u genokoložky a mám opožděný růst prsou (M1) a dělohu mám malou oproti tomu jak se vyvýjím (až na prsa), ještě nemám pochopitelně menstruaci. Dělala mi vyšetření, nenašla tam vaječníky. Vážně nevím co mám dělat, takže bych se chtěla zeptat: Jestli je normální mít po chemoterapii opožděnější vývoj nebo jak to nazvat? Léčila jsem se v Brně v dětské onkologii, stále mě tam sledují. Dospívám zcela v pořádku, nejsem nijak rozumově opožděná nebo tak, ve škole mi to jde výborně, kamarády mám, dokážu se normálně bavit. Cítím se o proti ostatním holkám jiná, doktorka mi řekla, abych se niajk kvůli tomu neubíjela, ale já prostě nevím... Jsem normální až na tyto věci...
17. Září 2012 - 11:40
Obrázek uživatele Návštěvník
Vanda (anonym)
Týno, chápu tvé obavy, ale v první řadě si uvědom, jak velké jsi měla štěstí, žes to všechno dokázala zvládnout a překonat. Já nejsem lékař, ale myslím si, že budeš muset mít trpělivost sama se sebou. Co dnes vypadá jako nedokonalé, na to už zítra může být nějaký lék, nějaké řešení. Na zahájení sex. života máš ještě brzy, určitě se mnohé vyřeší samo od sebe. Já jsem prošla podobnými problémy jako ty, jsem ale mnohem starší, takže i následné nedostatky jsou jiné. Ale jsem spokojená, že je to tak, jak to je, a tobě přeju, abys tu našla mladou spřízněnou duši, se kterou bys mohla o svém problému psát. Tvoje lékařka má ale pravdu, měj se ráda taková, jaká jsi, a obdivuj se za to, jak jsi tím vším zdárně prošla.
17. Září 2012 - 23:17
Obrázek uživatele Návštěvník
jojo (anonym)
Dobrý den, jsem dívka, dnes...Jestli nemáš vaječníky,jsi neplodná..
18. Září 2012 - 0:03
Obrázek uživatele Návštěvník
pro jojo (anonym)
Jestli nemáš...ty trubko, slyšel jsi někdy o umělém oplodnění? Dnes už tohle není problém.
18. Září 2012 - 7:37
Obrázek uživatele Návštěvník
jojo (anonym)
ty trubko, slyšel jsi někdy...Jojo,akorát to dítě nebude její geneticky :-) Ovšem pozor ne v každém případě to není problém !
18. Září 2012 - 9:22
Obrázek uživatele Návštěvník
kuli (anonym)
vyhledejte homocystein
2. Říjen 2012 - 5:01

Přidat komentář

Reklama

Reklama