Zpráva o stavu

Doktorka.cz nabíhá na nový systém. Prosím omluvte dočasnou zhoršenou dostupnost služeb. Děkujeme!
996 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Chci umřít a nedaří se mi to

10. Září 2018 - 0:19

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Lucrezia (anonym)
Jsem dlohodobě ve středně těžké depresi, v současné době v celkem stabilizovaném stavu (medikace, terapie). Funguji jak mám, plním základní povinnosti kolem rodiny, snažím se být aktivní a před příbuznými hraji "zdravou". Někdy se to daří líp, jindy hůře. Hrozně se snažím, ale někdy to už nedávám. Bývám i podrážděná a reaguji přecitlivěle. Naučila jsem se s tím trochu žít. O sebevraždu jsem se nikdy nepokusila. Potíž je v tom, že manželovi teprve teď došlo, že už asi nikdy nebudu úplně zdravá. Nemůže se s tím smířit, a má právo taky na své bolístky a nemoci, ke kterým jsem mu nedala prostor, protože se řešil především můj stav. Manžel je z toho špatný a rezignuje, nechce setrvat v takovém manželství, a v podstatě je trpitel, "jen kvůli dětem". Nechci mu překážet, a někdy bych ráda prostě umřela a dala volnost a klid. takhle je to hrozný stav. Já se nemůžu uzdravit a on se mnou takhle nemůže žít. Přesto mezi námi je ještě silné citové pouto. Chtěla bych umřít, ale zabít se nedokážu, nechci. Chudáci děti... Umírám proto pomalu, pozvolna, a je to hrozné utrpení. je tu někde podobný "zoufalec" toužící po klidu a tichu?
2. Únor 2011 - 21:13
Obrázek uživatele Návštěvník
Alena (anonym)
Jsem dlohodobě ve středně...Ahoj, mám to podobně, akorát se mi vůbec nedaří fungovat. jediné, na co se zmůžu, je jídlo, léky, spánek a internet. na hovno život.mám PID.
3. Únor 2011 - 10:22
Obrázek uživatele Návštěvník
Co (anonym)
blbnete, lidi????
3. Únor 2011 - 11:03
Obrázek uživatele Návštěvník
jo (anonym)
jednou zemřeš, ale v čase, kdy budeš chtít zase žít!
3. Únor 2011 - 13:52
Obrázek uživatele Návštěvník
Jiřina (anonym)
Ahoj, mám to podobně,...Jak ste docílila Aleno PID?Mam stavy jako vy a nemůžu normálně fungovat a nikdo mi PID nedá a tak nevim co semnou bude.
3. Únor 2011 - 14:02
Obrázek uživatele Návštěvník
Alena (anonym)
Jak ste docílila Aleno...Já bych raději byla zdravá, než měla PID. Mám dg. schizoafektivní porucha a těžká deprese. Strávila jsem po ústavech několik let, když by se to sečetlo. Díky lékům jsem schopná trochu myslet v těch chvílích, kdy jsem vzhůru. Ale sama se o sebe nepostarám. Buďte ráda, Jiřino, že máte důvod ještě se dát dohromady. Práci.
3. Únor 2011 - 14:34
Obrázek uživatele Návštěvník
zzz (anonym)
Jsem dlohodobě ve středně...ženská prober se! co ti chybí? máš rodinu, střechu nad hlavou, co žrát! na co deprese? co mají říkat lidé, kterým třeba z rodiny někdo zemřel a nebo nemají co do huby!
3. Únor 2011 - 14:39
Obrázek uživatele Návštěvník
Luna (anonym)
ženská prober se! co ti..."Na co deprese?" typická reakce člověka, který neví, která bije. Takový kecy jim nepomůžou.
3. Únor 2011 - 15:15
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
Jsem dlohodobě ve středně...A co se Ti stalo, že jsi kvůli tomu takhle v depresi? Já teda ne že bych na tom byla nějka skvěle, ale až takhle dalece jsem zatim nezašla.... :-(
3. Únor 2011 - 15:34
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
ženská prober se! co ti...Blbe a chytrolíne! Jak můžeš vědět, že jí nikdo třeba neumřel. Takový jste nejlepší. Probrat by ses měl/a sám/sama.
3. Únor 2011 - 15:36
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr (anonym)
Pro Lenku: Deprese přichází sama od sebe a nemusí někdo někomu umřít. Luna: Naprostý souhlas.
3. Únor 2011 - 18:33
Obrázek uživatele Návštěvník
Lucrezia (anonym)
Myslíte, že jen když někdo někomu umře, tak máte právo být v depresi? Mně umřel táta. Je to několik let. Byla jsem u toho, jak umíral. Ale do deprese mě dostalo něco úplně jiného. S tátou jsem měla možnost se rozloučiot, prožít truchlení. Až mnohem později jsem začala být nemocná. prostě jsem dlouhodobě nebyla v pohodě, problémy doma, problémy v práci s novým vedením, které mě nakonec vyhodilo. Upadla jsem do deprese, a tím pádem i vztah jde pomalu do kytek, protože kdo by dlouhodobě snášel depresivní ženskou vedle sebe. :( Nejsem už k ničemu, svůj úkol jsem splnila, a tak ve svých pětatřiceti mi skončil život. Kéž by se dalo umřít silou vůle.
3. Únor 2011 - 18:37
Obrázek uživatele Návštěvník
Zkus (anonym)
Myslíte, že jen když...umřít hladem. prostě přestat jíst. Bez jídla umřeš.
3. Únor 2011 - 19:54
Obrázek uživatele Návštěvník
jojo (anonym)
pravda je bohužel taková, že deprese je vůlí (téměř) neovlivnitelná :( Existuje však bod v životě, který pro vznik deprese (kromě dispozic samozřejmě) hraje klíčovou roli, zákeřnost spočívá v tom, že v daný moment deprese nemusí propuknout, počká si na později a pak už nikdo neví co bylo spouštěčem. Já s tím bojuju od r.2002, spouštěč je mi znám, ale už s tím nic nezmůžu, a jelikož jsem se zařekl, farmaka již NIKDY !, tak jsem vypracoval systém - plně se upnout na jednu konkrétní činnost (v současnosti u mě práce) a ostatní potlačit - zní to divně, ale funguje to... tedy ne v noci a ráno, to asi neovlivním, ale žít se s tím dá. Přežil jsem (a to už byla teta depka u mě doma) ztrátu dítěte (to bylo dost hrozné...) i dost brutální rozchod se svou žvotní láskou- a to díky systému Jen Toto Nic Jiného.
3. Únor 2011 - 19:54
Obrázek uživatele Návštěvník
J. (anonym)
Milá Lucrezia, deprese opravdu nemusí být podmíněna smrtí někoho blízkého, záleží ale na tom, o jaký typ deprese se jedná. Jsou deprese reaktivní, jejichž spouštěčem je nějaká traumatická událost. Pak jsou deprese endogenní, jejichž spouštěč není znám, vznikají z vnitřních příčin a nejsou vázány na žádnou událost. S endogenní depresí mám sám zkušenost a můžu říct, že je to někdy hrozné. Čili tyhle deprese důvod jakoby nemají, ale jsou pro člověka mnohem horší než ty reaktivní, protože se můžou kdykoli vrátit. Vlastně kvůli tomu nemám partnerku, žiju "single", ale jsem s tím dobře srovnaný. Zkuste napřed léčbu třeba i velmi silnými léky, a věřím, že se časem srovnáte. Když budete chtít, klidně napište.
4. Únor 2011 - 11:47
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr pro J. (anonym)
Dovoluji si poznamenat, že v dnešní době se už deprese nerozdělují na endogenní a reaktivní, protože příčina je u obou stejná: nerovnováha neurotransmiterů v mozku, a je jedno, z jakého důvodu vznikla. Léčení je u obou stejné, AD se snaží (ne vždy úspěšně) rovnováhu obnovit.
4. Únor 2011 - 12:11
Obrázek uživatele Návštěvník
J. (anonym)
Petr: Ano, dnes se to již nerozlišuje na endogenní a reaktivní, uvedl jsem to kvůli popisu. Problém je, že u deprese opravdu nelze říct, co přesně ji způsobilo, neboť jde vždy o řadu různých faktorů. Soudí se, že na všech depresích má svůj podíl nerovnováha neurotransmiterů. U některých lidí se stává, že jejich mozek přirozeně produkuje nedostatek těchto látek, a zde pomohou jen léky. Bohužel někdy může být deprese i farmakorezistentní.
4. Únor 2011 - 14:46
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr (anonym)
Já jsem depresi vděčný za to, že jsem začal přemýšlet a hledat informace o tom, jestli v životě neexistuje něco VÍC než jen to co vidím kolem sebe, a nalezené informace mě dostali z deprese do radosti. Informace, které mi pomohli jsou na internetu, zadej - Darwinovy tragické omyly .
12. Únor 2011 - 19:31
Obrázek uživatele Návštěvník
Kiki (anonym)
Boha jeho, deprese je nemoc. Myslíte, že někdo jen tak z plezíru tráví čas po hnusných ústavech? ještě že to nemám. Daši bych si dala tuberu.
12. Únor 2011 - 22:24
Obrázek uživatele Návštěvník
Nathalie pro &q (anonym)
pravda je bohužel taková,...Tvůj příspěvek je zkraje měsíce, přečetla dnes a chci říci, že plně soucítím a souhlasím, u mne pomáhá totéž.AD zcela odmítám, do mého myšlení, ač je jakkoli smutné, si nedám ničím zasahovat. p.s.Prožila jsem podobné věci, o jakých píšeš, také.
13. Únor 2011 - 7:04
Obrázek uživatele Návštěvník
Bearnsdorf (anonym)
Nevideli jste vcera vecer tu komedii o sebevrazich? Tam bylo krasne receno, kdyz se neco takoveho nedari, tak jeste neni cas, smirte se s tim a nezkousejte to. Bude lip.
14. Únor 2011 - 7:24
Obrázek uživatele Návštěvník
Lucrezia (anonym)
Nevideli jste vcera vecer tu...Viděla jsem to. Bylo to pěkně střelené. byla to parodie na sebevrahy. Jinak, ano, souhlasím, pokud se to opakovaně nedaří, tak je to signál, že nás tam ještě nechtějí.
14. Únor 2011 - 7:29
Obrázek uživatele babilka
babilka
Chápu tě mám to také :(
31. Květen 2011 - 14:24
Obrázek uživatele Návštěvník
Andule (anonym)
... deprese je můj nejbližší partner, je mi fakt věrná a je se mnou vždy a všude.. někdy se lehce usmívám, jsem docela dobrá herečka, ale většinou jsem smutná, nešťastná, zničená a nevěřím v žádnou budoucnost, jen čekám. nedokážu nic změnit,,,, snaha byla, výsledek se nedostavil. nemám sílu a i když se snažím aspon něco udělat, nemám tolik síly, aby to "něco" bylo natolik silné, aby byla vidět změna. je to jen ztráta energie a po těch všech pokusech už vím,že úplně zbytečná.
21. Červen 2011 - 15:11
Obrázek uživatele Návštěvník
Julinka (anonym)
Ahoj, mám to podobně,...ano já.taky bych chtěla umřít.na světě mě nic nebaví,pořád na mě doma řvou.vždicky když se semnou ségra hádá a vona si začíná tak vždicky dostanu vynadáno já a ne vona.jí je 21 let,a mě je 12 let.ale chci zemřít,někdy si chci i podříznout žíly,ale nedokážu to,bojím se že to bude bolet.nevím co mám dělat.
21. Červen 2011 - 18:51
Obrázek uživatele Návštěvník
Julinko (anonym)
Místo smrti si zopákni český jazyk a potom by těměli vaši víc zaměstnávat. Máš čas na kraviny.Potřebovala bys pořádně na prdel.
21. Červen 2011 - 19:02
Obrázek uživatele Návštěvník
Martina (anonym)
ano já.taky bych chtěla...Juli, neboj jednou budeš dospělá a zařídíš si život podle toho, jak budeš chtít. Ještě toho zažiješ plno hezkého a jednou třeba budeš svým rodičům rozumět.
21. Červen 2011 - 19:05
Obrázek uživatele Návštěvník
Sylva (anonym)
Chtěla bych žít a bojím se života. Chtěla bych umřít a bojím se smrti.
21. Červen 2011 - 21:22
Obrázek uživatele Návštěvník
Berta (anonym)
Neumírejte,je přece krásně na světě,já mám taky taky psychickéa jiné problémy,ale nevzdám to a i když je mně hrozně,tak si řeknu a just né.Nikomu cestu doma uvolňovat nebudu.Manžela mám ráda a i on mně a snaží se mně pomoci. Tak se prosím držte,však smrt si vás najde až bude čas,veřte tomu.
21. Červen 2011 - 21:57
Obrázek uživatele Návštěvník
Rorschch (anonym)
Neumírejte,je přece...Pak ti mohu pouze pogratulovat, že máš někoho kdo to s tebou zdílí a pomahá ti.Všichni to štěstí nemáme.Když i rodina odmíta věřit ve vážnost stavu kterým jejich blýzký trpí, často je odchod ze světa jediná jistota ve kterou takový člověk je schopen věřit. P.s Omlouvám se za pravopis :))
21. Červen 2011 - 22:09
Obrázek uživatele Návštěvník
Rorschach (anonym)
Místo smrti si zopákni...Chápu žě se to její jako rozmar, když 12 leté ditě píše o takových věcech takovýmto spůsobem.Není-liž pravda. Ovšem myslím že, tvé hodnocení je príliž hanlivé a podcenujež situaci.I takový malí a nevinný defekt, může v pozdějším věku vyustit ve vážnější problem! A i kdyby tomu tak nebylo, každý má právo si postěžovat, tak proč né zrivna tak jak to tu udělala tato 12 slečna.At už s jakým ko-li záměrem! P.s Omlouvám se svůj nedostatečný pravopis.Nepatrím bohužel k těm gramaticky zdatným :))
21. Červen 2011 - 22:18
Obrázek uživatele Návštěvník
Rorschach (anonym)
Chápu žě se to její jako...A ted vidím,že i nějáká ta písmenka mi tu utekla...jsem já to nešika:))
21. Červen 2011 - 22:21
Obrázek uživatele Návštěvník
zivocich (anonym)
Chtěla bych žít a bojím...tak to mas pekne blby! :-)))
22. Červen 2011 - 9:40
Obrázek uživatele Návštěvník
Sylva (anonym)
tak to mas pekne blby! :-)))Já vím...
22. Červen 2011 - 12:44
Obrázek uživatele Návštěvník
PRAVDA (anonym)
Pokud někdo může sedět a čumět na net, psát tam a komunikovat i číst, pak to není depresivní člověk. Deprese je nemoc duše, která ochromí a člověk nemůže skutečně nic. Paní Alena bere PID na lenost, žije na netu a lituje se, jaký je chudák. Že má život k ničemu-to je paní Aleno pocit marnosti nad tím, jak zbytečná jste a neumíte si to přiznat. Nedokážete už vstát, jít dělat, pracovat, hnijete na netu a litujete se. Deprese je hrozná nemoc, znám lidi, kteří já trpí skutečně. Invalidní důchod bere spousta lenochů a povalečů, ti, kdo ho skutečně potřebují ho dostanou jen někdy. Jaká společnost, takoví lidé...
22. Červen 2011 - 13:37
Obrázek uživatele Návštěvník
Pampeliška (anonym)
Pokud někdo může sedět a...Pravdo, nevím jak to má paní Alena, ale není pravda, že deprese je jenom to, když člověk leží a nevstane z postele. Deprese má mnoho druhů a stupňů, je to nemoc vůle, takový člověk klidně může komunikovat přes PC, pak vstane a jde si podřezat žíly... Aby si depresivní člověk vzal život, na to potřebuje ještě dost energie. Agresivitu obrácenou proti sobě. Odvahu jít proti pudu sebezáchovy. To jen ležící a nemohoucí člověk udělat nemůže
22. Červen 2011 - 15:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Parazit (anonym)
Depresi mohou zpusobovat i paraziti, berou nam dost energie, muzou ovliv?ovat, nase fyzicke zdravi ale i dusevni a take nase chovani. Toxiny , ktere nekteri parazite vylucuji mohou skutecne vest k tezkym depresim. Zkuste radikalne se odcervit nejlepe pouzit albendazol /vermox/ a to i vyssi davky. Depresivnim a dusevne nemocnym lidem pomohl havajsky psichyatr, ktery pouzil starou havajskou metodu hooponopono/opravit chybu/, muzete i praktikovat sami na sobe.
22. Červen 2011 - 16:09
Obrázek uživatele Návštěvník
Žofie (anonym)
ahoj mám to podobný akorát že sem ta holka kteráá tiše trpý a nikomu nic neříká.!já byt tebou jestli máš děti a milujicího manžela tak bych nic nedělala proto abych umřela.a dál s tim žila .co mužeš dělat jinýho?.děti by stratili Mámu a co by oni dělali?taky by se chtěli zabýt!
18. Červenec 2011 - 10:11
Obrázek uživatele Návštěvník
myslí, si, že b (anonym)
něměl předbíhat ve frontě na umírání,ale počkat až na něj přijde řada...Chci tím v dobrém říct, že to není tak jednoduché rozhodnutí a umím si představit, že v ojedinělých případech uznaných, jako nevyléčitelná nemoc to bude třeba jednou důvod k návrhu odejít pomocí eutanázie.S manželkou jsem bojoval 4,5 roku s hnusnou formou rakoviny a vím, že stav ve kterém jsme se pohybovali,nebyl ten na který by pomáhaly "chytré poučky" a já s ní musel "pěkně čekat ve frontě" až do úplného konce,protože šance i když malá může být vždy. Nedá se na tohle říct jediná odpověď. Byla by to "laciná rada", protože nikdo není soudcem a kdo ví co cítí ten druhý a jak to vůbec všechno je..
18. Červenec 2011 - 14:27
Obrázek uživatele Návštěvník
petra (anonym)
ahoj...můj život byl pro mě krásný a měla jsme radost z každého dne.Těšilo mě pracovat a žít pto druhé...nedávno mě,ale zemřel můj milovaný syn a ted si přeji odejít k němu a zemřít...mám pocit,že by to bylo pro mě vysvobození,ale mám ještě další děti.Tímhle pro mě skončila budoucnost..je to něco moc šíleného
25. Červenec 2011 - 9:07
Obrázek uživatele Návštěvník
Jita (anonym)
ahoj...můj život byl pro...Petro, přijmi můj hluboký soucit a věř, že i já a mnoho jiných prožili totéž, nebo jinou pdoobnou ztrátu milovaného, a také nechtěli už dále žít. Tu bolest srdce si ten, kdo takovou ztrátu neprožil, nedovede představit, je tak krutá, že to nejde ani sdělit. Musíš si to vytrpět, není jiná možnost a jen čas a práce kolem dětí ti pomůže zabít těžké myšlenky, nesmíříš se nikdy, jen se můžeš po dlouhé době naučit s tím žít. Jita.
25. Červenec 2011 - 13:23
Obrázek uživatele Návštěvník
pro Petru (anonym)
Péťo, tak tohle chápu...při představě, že by můj jediný syn odešel z tohoto světa a já už neměla pro co žít....máš ještě další děti a potřebují tě..čas všechno zahojí, vzpomínky zůstanou..hodně síly přeju ať to všechno zvládneš...
25. Červenec 2011 - 18:18
Obrázek uživatele Návštěvník
marie (anonym)
Ahoj, mám to podobně,...také chci zemřít, nebaví mn vůbec žít, život je hnus, když Vás podrazí někdo od koho to nečekáte.Líbila by se mi smrt, usnout a mít krásný sen a už se neprobudit
2. Září 2011 - 19:47
Obrázek uživatele Návštěvník
Lucrezia (anonym)
také chci zemřít, nebaví...Já si to přeju docela dlouho, si myslím. A pořád ne a ne umřít. Samo to asi nepůjde. A zabít se nedokážu.
2. Září 2011 - 20:02
Obrázek uživatele Návštěvník
Já (anonym)
umřít nechci.
2. Září 2011 - 20:05
Obrázek uživatele Návštěvník
iškrécia (anonym)
Mrdat prdel do huby!
2. Září 2011 - 20:06
Obrázek uživatele Návštěvník
Beáta (anonym)
Já si to přeju docela...Lukrecie, přeješ si smrt a jak sama píšeš ta jen tak nepřijde-zato ti podobný způsoby myšlení mohou přivodit celou řadu somatických onemocnění: mezi ty lehčí patří alergie, lehčí záněty a ty drastičtější se ohlašují skrz cukrovku, rakovinu a těžké formy zánětlivých procesů. Mnoho lidí si teprve v těchto krizích uvědomí, nakolik život mají ráda a k životu doslova "procitnou". Nicméně toto není pravidlo, tak na to nespoléhej a snaž pracovat na tom, aby se ti vedlo lépe a vrátila se ti chuť do života. Prožila jsi něco zátěžového nebo se potýkáš s depresemi? Nebo je to stav dlouhodobý a je to jakási "rezignace"? Napiš sem k tomu víc, možná že ti budu umět poradit-kdysi jsem se dokázala vyškrábat z opravdu těžkých s.r.a.č.e.k. Trvalo to několik let, ale ta vyčerpávající námaha zato stála. Můj dnešní život je smysluplný a radostný-je lepší, než jsem si myslela, že by vůbec někdy mohl být. Když jsem v jedné situaci převyprávěla psycholožce co jsem musela absolvovat-bylo mi řečeno, že tohle by málokdo přežil. Proto mám jen jedno: s každou překonanou krizí člověk sílí a stává se odolnějším-a to je to, co znám ze svého života.
3. Září 2011 - 2:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Beáta (anonym)
Lukrecie, přeješ si smrt a...Lukrecie, ještě jsem dohledala tvůj první příspěvek a nechápu proč svůj stav považuješ za neléčitelný. Pokud vím, tak snad všechny druhy d.n. či problémy tohoto rázu jsou léčitelné. Pak je tu ještě ta věc, že tomutu druhu léčby musí trpící napomoci-tzn. klasická medicína nestačí. Nedávno (před dvěma lety) mě jedna událost přiměla zabývat se bylinkařením a přípravou bylin. Můžu říct, že za tu dobu mi bylinky v mnoha směrech nesmírně pomahly. Jestli máš zájem, ráda ti sdělím své zkušenosti na téma zdravější nervy. A také k této problematice patří i úprava životního stylu-to už alternativní není, je to přímé doplnění klasické léčby a mnohdy to bývá větší pomoc než léky. Jestli by jsi měla zájem, tak písni Přeji co možná nejvíce zdraví a samé sluníčkové dny (ty na obloze by nám měly vydržet do pondělí a ty v duši musíme rozženat sami) Beáta
3. Září 2011 - 2:29
Obrázek uživatele Návštěvník
karel.strakonic (anonym)
Ahoj náhodou jsem narazil na váš příspěvek,a koukám že jsme na tom podobně... před známéma se snažím fungovat a přetvařovat a dělám jak jsem v pořádku ale v sobě cítím jak je mě den ode dne hůř a hůř,nechce se mě žít,chci umřít,nechci už tu být,ale jsem sračka a nedokážu to vše ukončit... no i když v poslední době je mě opravdu na nic a myslím si že je to jen otázka času,pár dní... už vážně chci jen jedno... chci mít od všeho klid,od smutku,deprese,bolesti... ten kdo nezažil a nežije v tom jako já.. nemůže věřit jak mě je... mě je strašně... cítím se tak moc sám... už nechci žít.... nemůžu už dál... chci už jen jediné... umřít.. a denně doufám že dnes.. dnes... dnes už to dokážu a všechno utrpení co mám a všechna samota ve které žiji.. že konečně skončí... už chci být volný už nechci žít ve stálém stresu,smutku,bolesti.... samotě :´(
17. Září 2011 - 17:38
Obrázek uživatele Návštěvník
Mirelak (anonym)
Ahoj, mám to podobně,...Jsem na tom podobně akorát už nejsem schopna nijak fungovat. Nic mě nebavi, v podstatě žiju že musím. Chtěla bych to ukončit , ať můžou všichni mít ode mně klid a žít si svůj spokojený život. Poslední dobou začínám být také agresívní.
18. Září 2011 - 15:26

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama