108 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Chci být nemocná

10. Září 2018 - 0:10

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Daniela (anonym)
Vím že to není normální ale chtěla bych být vážně nemocná. Mám problémy v osobním životě a myslím že by to nemoc všechno vyřešila.
3. Leden 2008 - 18:03
Obrázek uživatele Návštěvník
Emko (anonym)
Nebuď blbá, já jsem mladá, trpím tachykardií a mám úplně zkaženej život momentálně. Místo abych si užívala, tak se bojím kamkoliv jít, protože se bojím, že dostanu záchvat. Takže jen tak přežívám, věř mi, že nemoc by to nevyřešila, spíš by to bylo ještě horší, víš jak taková nemoc dokáže nabourat psychiku??Ty říkáš, že máš problémy v osobním životě a chceš ještě psychické?!!
4. Leden 2008 - 20:05
Obrázek uživatele Návštěvník
TerezaK (anonym)
Pokud opravdu chceš být nemocná, taky nemocná budeš. V tomhle stoprocentně platí, že přání je otcem skutečnosti. Otázkou je, zda by nebylo lepší to pojmout opačně - vyřešit problémy v osobním životě, ono by to chtění pak přešlo samo.
4. Leden 2008 - 20:11
Obrázek uživatele Návštěvník
Kokoška (anonym)
Danielo,nikdy nevyřeší žádná nemoc osobní život.A dokonce před tím člověk ani neujede,nepomůže změna prostředí.Věř mi.
4. Leden 2008 - 20:12
Obrázek uživatele Návštěvník
Adela (anonym)
Taky mám silnou touhu být vážně nemocná a třeba i zemřít .... nejsem spokojená sama se sebou, chodim k psychologovi a ani to nepomáhá, ted jsem to jeste dohnala tak daleko, ze se semnou rozesel kluk, protože jsem přehnane moc si přála být s ním, pak se ještě ponízila, i kdyz mi rekl, ze semnou ted nemůže být, tak já přesto chtela.. Jsem bezradná, tak moc jsem si přála být s přítelem a nevyšlo to ... Tak nemoc asi taky nevyjde :(
4. Leden 2008 - 21:22
Obrázek uživatele Návštěvník
agata (anonym)
Nemocí partnera nepotrestáš,ublížíš jen sobě a on půjde dál.......
4. Leden 2008 - 21:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Adela (anonym)
TAk moc bych si to přála vrátit s přítelem zpátky, nevím, co dělat, jsem smutná, zoufala :(
4. Leden 2008 - 21:50
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
zvládneš to,jako všichni ostatní
4. Leden 2008 - 22:10
Obrázek uživatele Návštěvník
Adela (anonym)
Mam pocit,že ne... Jak se nejlepe to pokusit urovnat?
4. Leden 2008 - 22:18
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
neurovnáš,nech mu čas,nic jinýho nefunguje.Chápeš,že on se rozhodl??
4. Leden 2008 - 22:19
Obrázek uživatele Návštěvník
Adela (anonym)
A může se zase rozhodnout naopak? Za jak dloouho muže zjistit, že mu chybím? Je lepší mu psát aspon třeba jak se má, co dela, aby vedel,že na nej myslim, za týden munapsat, že mi vážně chybí nebo co ???
4. Leden 2008 - 22:59
Obrázek uživatele Návštěvník
Nela (anonym)
Adélo, nemáš vlastní hrdost?Jdi dál a kašli na něj, nestojí ti za to.
4. Leden 2008 - 23:12
Obrázek uživatele Návštěvník
Adela (anonym)
Právě, že mám pocit, že mi za to stojí !!! A moc !!! Proč myslis,ze nemam hrdost? Jen nechci ztratit to vsechno krasne, co mezi nami bylo ...
4. Leden 2008 - 23:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Kokoška (anonym)
Bojím se,že na to,jak mu bylo s Tebou hezky,bude muset přijít sám.A to bude pro tebe to nejtěžší.Nekontaktovat ho a nechat to na něm.Já vím,je to strašná rada a bolí,ale tak to je.
4. Leden 2008 - 23:36
Obrázek uživatele Návštěvník
Adela (anonym)
Kokoško Je to tak, máš pravdu,vím to,jen jsem se tak mela zachovat už dávno a ne ho dohnat k tomuhle,bojim se,že jsem to už naprosto zkazila,pokazila a vyhnala z nej veskeré city ke me ...... Myslite, ze se to v nem můze ještě obrátit nazpátek ???
4. Leden 2008 - 23:47
Obrázek uživatele Návštěvník
petra (anonym)
danielo, neblázni, vážnou nemocí nic nevyřešíš. Problémy v osobním životě nevyřeší nemoc, těhotenství, stěhování.... věř mi, ony zůstanou. Prostě musíš vyřešit tu příčinu problémů, ale ničím jiným si nepomůžeš, od problémů se neuteče, nemocí bys třeba maximálně nějaké nepříjemné řešení oddálila, ale nezmizelo by to, to určitě ne. Jen by se ti k tomu všemu přidala spousta problémů - třeba to, jak tu někdo (zapomněla jsem přezdívku, pardon) na začátku píše, že bys nemohla nikam chodit, musela sedět (ležet) doma, za chvilku by tě to otrávilo, měla bys třeba probůémy s nepříjemnou léčbou, vedlejší účinky léků atd atd atd. a sotva by ses trochu "zbráborala", tak by původní, nevyřešený, odložený problém zas stoprocentně vyplaval na povrch a řešil by se ti ještě hůř. Jo, člověk má někdy život tak podělanej, že by nejradši od všeho utekl, i za cenu nemoci, ale to bohužel nejde, nemoci problémy neřeší, ale přidělávají je. :-( Člověk musí posbírat všechny svoje psychický síly, zatnout zuby a čelit problémům čelem a doufat, že ho to neskosí...
5. Leden 2008 - 0:09
Obrázek uživatele Návštěvník
Daniela (anonym)
Jsem v situaci která řešit nejde. Nemám vzdělání, nemůžu už dva roky najít žádnou práci. Manžel se na mě vykašlal a vyhodil mě, nemám ani peníze a svoje blízké tím obtěžuji protože jsem u nich doma. Pořád mi říkali že jsem hloupá že mě jednou vyhodí na ulici a já jim nevěřila a teď jsem nezaměstnaná a bez budoucnosti
5. Leden 2008 - 12:18
Obrázek uživatele Návštěvník
vera (anonym)
Ahoj Danielo řešení je. Se vzděláním ti může pomoci úřad práce může ti poskytnout rekvalifikaci musíš je pořád bombardovat , že ji chceš nebo si najdi práci i s ubytovánim někde jinde nevím v kterém regionu bydlíš. Některé firmy nabízeji i zaučení a ubytování , ale šikovná jsi když používáš internet takže do toho a nenech si vymluvit , že jsi k ničemu to není pravda.Co se týká manžela jestli jsi stále vdaná má k tobě vyživovací povinnost takže si zajdi do nějaké bezplatné poradny a oni ti pomohou třeba sepsat žalobu a budou ti pomáhat v soudním sporu u nás je Občanská poradna takže u vás určitě něco taky bude. Nedej se.
5. Leden 2008 - 14:26
Obrázek uživatele Návštěvník
Vousáč (anonym)
Danielo, nedomyslela jsi, že kdybys byla vážně nemocná, tak by se ti Tví blíscí museli o Tebe ještě i starat, pečovat a ošetřovat Tě. A coby dlouhodobě nezaměstnaná by jsi neměla žádnou podporu ani nemocenskou. A kde bys tudíž brala peníze na všechny ty poplatky, doplatky, přeplatky a úplatky za doktory, recepty a léky na nich předepsané? Zase od těch svých blízkých? A snad si i bez vzdělání dokážeš spočítat, že to by ses dnes nedoplatila. To už by snad bylo lepší si rovnou hodit mašli. Chápu, že teď se na mne sesype lavina výčitek za krutost a cynismus, ale taková je současná realita.
5. Leden 2008 - 14:34
Obrázek uživatele Návštěvník
qwyx (anonym)
Danielo, myslím, že ti rozumím, v tvé situaci by se ti moc hodil inv. důchod. Jenže ono to není zdaleka tak jednoduché... Zkus se mrknout na diskuzi "Jak na invalidní důchod."
5. Leden 2008 - 14:45
Obrázek uživatele Návštěvník
Elena (anonym)
Já spíš mám pocit, že Daniela se do práce nehrne. Nevěřím tomu, že někdo nemůže sehnat práci dva roky. To říkají lidi, kteří pracovat nechtějí a radši berou podporu. Nějaké místo třeba i uklízečky se vždycky najde, když člověk chce . Ostatně to, že Daniela nechce, potvrzuje i její příspěvek. Radši bude nemocná, než pracovat. Tím se omluví její lenost a příbuzní ji už nebudou moct peskovat. Co se týče vzdělání, tak kamarádka si dodělávala maturitu při zaměstnání a v pohodě to zvládla. Nevím, proč by si někdo nemohl dodělat školu, když dva roky sedí doma a nemá do čeho píchnout. Všechno to jsou výmluvy. V takové situaci je u nás desetitisíce lidí a něco se s tím alespoň pokoušejí udělat. Jaké jsou možnosti tu psali Vera a Vousáč. Nevěřím, že o nich Daniela neví. Pro někoho je zkrátka pohodlnější nic nedělat z lenosti, někdo nedělá nic proto, protože se třeba utápí v depresích. Ale i ten nejdepresivnější člověk si může zajít k psychiatrovi pro léky a dát se do pořádku. Vždycky je důležité chtít. Když se chce, tak se řešení vždycky najde. Ostatně přát si nemoc je obrovské rouhání a věřím, že spoustu opravdu nemocných lidí by za tohle přání Daniele zchutí nafackovali. Nebo by s ní alespoň měnili.
5. Leden 2008 - 14:47
Obrázek uživatele Návštěvník
Daniel (anonym)
Pro Danielu je patrně snažší se "hodit marod" a teď se o mne všichni starejte, nic mi nevyčítejte a buďte na mě laskaví, protože já chudáček jsem vážně nemocná. Těch pár facek by možná pomohlo.
5. Leden 2008 - 15:45
Obrázek uživatele Návštěvník
ruze (anonym)
Daniela je obycejny rozmazleny fracek,ty si myslis ,ze nemocny lidi nemu sej resit problemi?musej a oto hur ,ze jsou nemocni.Ja to znam,kdyby to slo ,tak hned to s t ebou vymenim!
5. Leden 2008 - 18:17
Obrázek uživatele Návštěvník
Nepochopím (anonym)
jak si někdo může přát být nemocný!! To je vidět, že jsi v životě zažila prd, jinak by ses takhle nerouhala.Vyměnila bych tisíc problémů za to, abych byla zdravá já i moje rodina.Problémy má každý a každý je musí nějak řešit, i když je zdravý anebo nemocný.Prosím tě, prober se, seber se a pokud jsi to myslela vážně,běž k lékaři nejlépe psychiatrovi a to bez urážky,teřba ti nějaká antidepresiva pomohou!
5. Leden 2008 - 18:36
Obrázek uživatele Návštěvník
xxx (anonym)
Nechápu,jak někdo může chtít být nemocný!! Řeknu to zkráceně:byla jsem na transplantaci a jsem po resekci tumoru v koleni!! Je mi 21let a užívám si každé minuty svého života!! A jak Daniela píše,že by chtěla být nemocná,tak mi to od ní přijde jako podlost vůči opravdu nemocným!! Nechápu to! A navíc,jak to někdo už napsal-i nemocní musí řešit problémy!
5. Leden 2008 - 22:05
Obrázek uživatele Návštěvník
Sylva (anonym)
to ani já nechápu jak může někoho napadnout taková blbost. Já mám rakovinu a lidi co říkají takový debility bych nejradši nakopala. Neumíš si ani představit jaký to je žít s vážnou nemocí a modlit se každý den za to aby to nebyl ten poslední. Tolik lidí chce žít a nemají tu možnost a ty tady píšeš takový bludy. Srovnej si to v hlavě a vzpamatuj se!!!!!
5. Leden 2008 - 22:29
Obrázek uživatele Návštěvník
Marta (anonym)
Danielo, v Cechach se udajne rozvadi polovina manzelstvi. Kdyz k tomu pripoctu jeste ty predmanzelske vztahy, tak odhaduju, ze zhruba 60% lidi bylo nekdy vykopnutych z bytu nebo zkratka museli odejit. Praci si krome par vyjimek musel v zivote hledat kazdy z nas a drtiva vetsina nasla. Takze ze sebe prestan delat chudaka, zazila si to, co zazil skoro kazdy. Internet pouzivat evidentne umis, tak ho pouzij k hledani prace a ne k blbostem. Mela by ses stydet, kdyz tu ctes prispevky xxx nebo Sylvy - tomu se teda rika opravdove nestesti (mimochodem preji brzke uzdraveni). Nebo bys vazne chtela mit treba rakovinu jenom proto, abys nemusela dal chodit do prace? Jestli ano, tak uz tu vaznou nemoc ani chtit nemusis, ty nemocna jsi - psychicky. Zacni se lecit, kontakty na odborniky blizko tveho bydliste najdes na internetu. Drzim ti palce, aby jsi tohle obdobi prekonala a vratila se do normalniho zivota. Hloupa ani neschopna urcite nejsi. Nejspis mas vazne posramocenou psychiku a kdyz se budes lecit, tak uvidis, ze se budes citit lip a s tim pocitem prijde i odvaha zacit neco noveho.
5. Leden 2008 - 23:12
Obrázek uživatele Návštěvník
Honza (anonym)
Daniela je provokater, protože se neozývá. Ale i to svědčí o zbabělosti řešit problémy, do kterých se každý " ne vlastní vinou" dostane. Zdraví je dar a pohrdat darem je troufalost. Bible to nazývá hříchem. Prostě není to normální, tak jak se tady drtivá většina vyjadřuje.Ale Ty to víš..... A pokud chceš být nemocná, tak vlastně o jakou nemoc Ti jde ? O tělesnou nemoc ? O duševní nemoc ? O duchovní nemoc ? O sociální nemoc ? Anebo chceš kompletně onemocnět ? Někdo tady psal o pár fackách. Myslím, že by to bylo řešení.
5. Leden 2008 - 23:13
Obrázek uživatele Návštěvník
radikální řešen (anonym)
Stačilo by, když by Daniela nastoupila do zaměstnání, zvedlo by jí to sebevědomí a neměla by možnost myslet na blbosti. Ta holka se evidentně nudí.Není nemocná, je to jen línej fracek, který si vysnil nějaké ideály a ty ideály nepřišly, nikdo nezaklepal a neřekl, tady je máš. Najdi si práci, pak brigádu, večer přijdeš domů a nebudeš mít náladu ani zapnout počítač, natož psát takové nesmysly. Budeš mít peníze, bueš servaná spát jako miminko a nebudeš mluvit, jako když tě rostou zuby. Pa a zamysli se nad tím.
5. Leden 2008 - 23:25
Obrázek uživatele Návštěvník
xxx (anonym)
Ještě bych chtěla říct,že jsem onemocněla v 18ti letech...dokončila jsem gymnázium a dostala jsem se i na VŠ? Já bych se totiž doma zbláznila. Takže,když člověk chce,tak jde všechno!!! Za 10týdnů mě čeká další oper.toho kolena(už 9)a vypadá to,že by to mohla být jedna z posledních!:-) Pro Sylvu:přeji hodně štěstí!! Pro Martu: Děkuji za přání k uzdravení!!
6. Leden 2008 - 10:59
Obrázek uživatele Návštěvník
JK (anonym)
Souhlasím děvčata s tím,že byste potřebovala naplácat od svého blízkého okolí zadečky,které asi nikdy neseděly na tvrdém/myslím podkladu/,a spoustu těžší tělesné práce.Aby vás ty roupy přešli.A věřte,že vím o čem mluvím.Touha po tom onemocnět proto,aby byl člověk obletován,je scestná.Dělejte vše pro to,abyste byla obletována zdravá
6. Leden 2008 - 11:30
Obrázek uživatele Návštěvník
Andy (anonym)
daniela: tvůj příspěvek ve mně vyvolává husí kůži:( Nechápu tvé myšlenkové pochody, přesto bych ti ráda rozumněla, takže jestli se můžu zeptat, kolik je ti let??? Že pořád nevíš a nechápeš, že zdraví je priorita č. 1??? Každopádně, pokud jsi vážně rozhodnutá, že je lepší ležet ve špitálu, absolvovat nepříjemná vyšetření a užírat se na svobodě i kondici...nemoc si přivolej!!! Přej si ji tak moc, že na ni budeš myslet každou chvilku, vyhledávej deprese, negace a hnusy, které se v tobě uloží a začnou kypět...vyvolají reakci a tou je zpravidla duševní nebo fyzická nemoc. Pokud ti jde o to pochopit, že tvoje problémy jsou malicherné, páč na světě se přece dějí horší věci, pusť si zprávy, přečti blesk nebo navštiv nějaký ústav ležáků či duševně chorých! Přeju, ať tvé myšlenkové přehodnocení nabere lepší směr:))
6. Leden 2008 - 12:21
Obrázek uživatele Návštěvník
Eli (anonym)
Ahoj Andy. Myslim, zeby Daniela potrebovala poradne profackovat, a pak by ji to mozna preslo.
6. Leden 2008 - 13:33
Obrázek uživatele Návštěvník
Andy (anonym)
Ahoj Eli:)) Já zas myslím, že Daniela bude ještě příliš mladá na to, aby chápala, co vůbec říká:( Já si zdraví vážím také až od jisté doby, nebylo tomu tak vždy... a co tvoje zdraví? Zápal plic, no potěš! A už pohoda? Já taky ještě nemakám, opět marodím s dcerou, jj, co by jiní dali za kapku zdraví navíc:))
6. Leden 2008 - 14:35
Obrázek uživatele Návštěvník
Tomáš (anonym)
Daniela už nepříde takže se tady o ní prosím přestaňte bavit. Dík
6. Leden 2008 - 14:53
Obrázek uživatele Návštěvník
qwyx (anonym)
Danielo - chápu tvé touhy, ale zamysli se nejprve nad jednou zásadní věci: máš vůbec ve svém okolí někoho, o kom s jistotou víš, že by o tebe jako o nemocnou takhle pečoval???
6. Leden 2008 - 17:02
Obrázek uživatele Návštěvník
Katka (anonym)
Chceš být nemocná? Holka, ty chceš akorát vydírat svý okolí, chceš, aby tě lidi litovali, vnímali, chceš upoutat pozornost. Udělej si radši pořádek v životě, nebo fakt onemocníš a pak bude pozdě bycha honiti.
6. Leden 2008 - 19:41
Obrázek uživatele Návštěvník
Petra (anonym)
Danielo, ty jsi vážně nemocná, způsob tvého myšlení je dost psychopatologický na to, aby si vyhledala odborníka, psychologa, ppř. lékaře - psychiatra. Pozornost, po které ve skrytu toužíš po svém okolí a kterou by si vážným onemocněním získala nebude skutečnou láskou, ale jen morální povinností a strachem tvého okolí. Ne strachem ze Tvé ztráty, ale z jejich ztráty. Všichni toužíme po pozornosti a nemáme li pozornosti dostatek, naše psychická potřeba si vytvoří obranný mechanismus - nemoc, představu o nemoci a smrti. Tyto sebedestruktivní myšlenky vytvářejí půdu i pro sebevražedné myšlenky a ty jsou nebezpečné. Buď opatrná, protože mezi myšlenkou a činem není velká vzdálenost. Jestli si doposud toužila po vážném onemocnění, tak teď by si měla toužit po tom, aby jsi se uzdravila ve způsobu svého myšlení, jinak si můžeš velice zkomplikovat život. Přeji ti mnoho zdraví.
6. Leden 2008 - 21:44
Obrázek uživatele Návštěvník
Maruška (anonym)
Probůh co to čtu,vždyt to je týrání okolí,pokud takhle holky smýšlíte ,je to pro psychiatra a nebo váš rozmar.Tak si zajděte za psychologem,nemocí své okolí jen budete trápit a ubližovat jim i sobě.Je toliklidí co jsou nemocní,bojují za každý den,dětí co trpí a vy se takhle zprominutím rouháte.Já bohužel také nejsem zdravá a moc se snažím ,abych byla.Zažila některá z vás někoho ve svém blízkém oklí,kdo byl vážně nemocný ,chtěl moc žít a prohrál?Asi ne ,jinak byste nemohly vůbec tohle napsat a pokud ano a myslíte to vážně,tak pak jedině psychiatr.
6. Leden 2008 - 22:31
Obrázek uživatele Návštěvník
Eva (anonym)
Danielko, dobrá zpráva pro tebe. Ty už nemocná jsi. Tak si dojdi k psychiatrovi a už tu nebudeš muset pindat tyhle bláboly.
6. Leden 2008 - 22:50
Obrázek uživatele Návštěvník
Daniela (anonym)
je to blbost nechápu co mě to napadlo nejraději bych se studem zahrabala do písku. Nezlobte se já vím že je to zbabělý a hrozně hloupý nevím jak mě to mohlo napadnout.
7. Leden 2008 - 18:23
Obrázek uživatele Návštěvník
leona (anonym)
Svatá slova, děvče! Rychle si podej seznamovací inzerát nebo jdi mezi lidi a usmívej se, toho si někdo určitě všimne a najdi si kamarády a už to nikdy nedělej!
7. Leden 2008 - 20:07
Obrázek uživatele Návštěvník
Andy (anonym)
Daniela: a co místo těch černých myšlenek a nápadů napsat něco o tvých problémech, díky kterým takto smýšlíš?
8. Leden 2008 - 0:25
Obrázek uživatele Návštěvník
Darča (anonym)
Jasně, Danielo, napiš něco víc o svém životě a problémech. Třeba ti dokážeme pomoct, když budeme vědět víc, jak se věci mají.
8. Leden 2008 - 1:24
Obrázek uživatele Návštěvník
Hanka (anonym)
Danielo, neobviňuj se, to co tě napadlo není nic vyjímečného, je to klasický únikový postoj. Být nemocná - nemuset nic řešit, všichni se k tobě chovají ohleduplně a nic po tobě nechtějí.... Chápu to. Lidi, kteří nemají žádné větší problémy tohle nepochopí a tak do tebe šijou.
8. Leden 2008 - 6:36
Obrázek uživatele Návštěvník
Eva (anonym)
Dali jste si předsevzetí, že budete hubnout? Malá pomoc zde: www.hubnuti.unas.cz
8. Leden 2008 - 10:42
Obrázek uživatele Návštěvník
Andy (anonym)
Eva: myslím, že na hubnutí je tu témat dost, není zapotřebí cpát to všade:) Hanka: asi tobě známá myšlenka, což??? Není to klasický postoj, to si pouze obhajujete své myšlenky! Pokud chcete nastolovat únik, běžte na Nuselák, tam se vám o úniku bude přemýšlet snáz! Všichni máme nějaké problémy, ale tohle těžko chápu:( Asi si neuvědomujete, že nemoc nevyvolává u lidí ohleduplnost a pozornost jako takovou...ale soucit a vše, co s ním souvisí! Lidi vás budou pouze litovat a říkat si, taková hezká a milá holka...a takové něštěstí:( Takže pozornost ano, ale v plném zdraví a ta se hledá jinak! Daniela: ráda bych věděla, jaké problémy tě nutí sázet do podvědomí myšlenky tohoto typu?
8. Leden 2008 - 13:03
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Vždyt si z vás dělá srandu..Budto už nemocná je(na hlavu)..ale spíš se u monitoru velmi dobře baví.
8. Leden 2008 - 14:25
Obrázek uživatele Návštěvník
Eli (anonym)
Je to provokace a testování lidí.
9. Leden 2008 - 10:02
Obrázek uživatele Návštěvník
ivca (anonym)
Proč se tak všichni strefujete do daniely. vyjádřila svůj postoj a možná to myslí vážně.V tom případě bychom ji v tom neměli bránit.Vždyť z následků se bude radovat anebo zoufat jen ona sama.Myslím si,že touha po nemoci je příznakem psyschické poruchy,nebo nedostatek zkušeností s nemocemi.A že jsou některé fakt hnusné.A navíc okolí se každá nemoc po čase zajídá a tak byy chudák ani dlouhodobě nebyla zdrojem pozornosti.Ale chápu ji.Já jsem taky měla období,kdy jsem takovým způsobem chtěla na sebe upoutat pozornost.Dnes bych byla ráda kdybych se zbavila alespon deprese.V nic jiného nedoufám.
17. Únor 2008 - 14:51

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama