14 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

cévní vyšetření

10. Září 2018 - 0:12

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Příští týden jdu na cévní vyštření do laboratoře funkční diagnostiky.Můžete mi někdo podrobněji popsat jak toto vyštření probíhá?Kamarádka mi řekla že tam budu muset ležet prý docela nahá?Nesmí mě prý ni škrtit.Je to pravda?
25. Říjen 2008 - 11:27
Obrázek uživatele Návštěvník
venca (anonym)
To by mě taky zajímalo.jdu na vyšetřeení cév.A taky by mě zajímalo jak to probíhá.
2. Prosinec 2008 - 12:12
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavel (anonym)
Vyšetření cév - žil nohou obnáší několik metod.Nejjednodušší je pozorování chování povrchových žil při různém zaškrcení a cvičení.Další možnost je ultrazvukové vyšetření, záleží na typu přístroje. Lékař vám napatlá na nohy gel a ve slabinách (je vhodné mít hodně vykouslé prádlo nebo být bez) najde žílu a sleduje ji níž až kam to jde. Může měřit rychlost proudění krve, velikost žil atd.Vyšetření pomocí radioizotopů - do palce nohy vám lékař vstříkne roztok s trochou radioizotopu a pomocí speciálního snímače sleduje jeho šíření. Injekce trochu bolí a nějakou dobu nemůžete na letiště - při odbavení byste houkali. Vyšetření zjistí průchodnost žil.Další možnost je rentgenové vyšetření (to jsem osobně nevyzkoušel). Je náročnější než předchozí, vyžaduje pobyt v nemocnici. Pomocí rentgenu se sleduje kontrastní látka v žilách, určí se přesná poloha žil ap.Vyšetření cév tepen je něco jiné, ale mou zkušenost.
2. Prosinec 2008 - 18:19
Obrázek uživatele Návštěvník
Honza (anonym)
Venco, už jsi byl na tom vyšetření???Jak to probíhalo..
16. Prosinec 2008 - 22:03
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Pavle a bolí to hodně?
16. Prosinec 2008 - 22:55
Obrázek uživatele Návštěvník
Honza (anonym)
Dnes jsem byl na cévním vyštření v Č.B. a úplná pohoda.Nejen že jsem v pořádku,ale i sestra s doktorkou suprový,ochotný,bezva ženský..Pro Janu:Žádné svlékaní kromě kalhot a ponožek se nekonalo,tak nemějte strach.Bolest žádná,dělaly to ultrazvukem,přesně jak píše Pavel.
17. Prosinec 2008 - 17:36
Obrázek uživatele Návštěvník
václavka (anonym)
Dnes jsem byl na cévním...ahojky všici,chtěla bycgh se zeptat!už delší dobu mě trápí bolest chodidel při delším stání včetně zbarvení končetin do červena a někdy až do modra.Dnes jsem byla na cévním a tam my řekli,že na ultrazvuku nic špatného nevidějí,takže jsem úplně zdravá!prý je to kosmetická vada!!!! můžete my někdo poradit jestli máte podobný problém a nebo na jaké další vyšetření mám nárok? nebot s diagnozou nesouhlasím.děkuji za rady.
31. Květen 2010 - 21:15
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavel (anonym)
ahojky všici,chtěla bycgh...Nejsem lékař ani kouzelník, těžko radit. Je pravda, že s ultrazvukem se lékař dostane jen do určité úrovně - tam kde je na noze již málo měkké tkáně nebo jsou žíly hodně tenké je ultrazvuk mimo dosah. Jak jsem popisoval, já jsem absolvoval opakovaně z výše uvedených vyšetření funkční, ultrazvuk a radio-izotopické vyšetření. Opakované vyšetření ultrazvukem taky nic nenašlo, ale před lety na jiném pracovišti našli žilní nedostatečnost. Lepší bude se objednat na nějakém specializovaném pracovišti v dobře vybavené nemocnici, kde mají víc možností vyšetření než u ambulantního lékaře. Já mám dobrou zkušenost s Dermatovenerologickou klinikou FN Brno. Taky záleží na specializaci lékaře, chirurg, když to není na operaci, tak často tvrdí, že je to OK. Pokud by to měly být žilní problémy, tak musí pomoci kompresní punčochy - když pomůžou - je to asi ono. Ale příčin podobných potíží může být víc.
31. Květen 2010 - 23:54
Obrázek uživatele Návštěvník
kačka (anonym)
dobrý den,muže mi někdo poradit co je to za vyšetřenídoppler barevný žil DK jestli na tom někdo byl.děkuji mocza odpověď
4. Říjen 2012 - 17:50
Obrázek uživatele Návštěvník
Dana (anonym)
Dobrý denMám velkou bolest hlavně v klidovém období podpravým kolenem a vystřeluje mi to do lýtka. Ortopéd tvrdí,že je vše v pořádku,neurolog také, na cévním mě vyšetřil pan doktor pouhým okem a také nic neshledal,doporučil mi brát na bolest ibalgin. Může prý to být počátek artrózy. Myslím že to není řešení brát prášky na bolest. Bolest je někdy velká a nepříjemná. Nevím co dál. Má někdo podobné obtíže? Je mi 52let.
31. Leden 2014 - 12:45
Obrázek uživatele Návštěvník
lydie (anonym)
uz asi pul roku mam potize nevolnost,spatne se mi dycha,probudi me to i v noci,pripomina to infarktovy stav,nemuzu ani lezet musim sedet odezniva to az za 2h,lecim se s krcni pateri mam vyrustky,a prolaps plotenky,dal se lecim 3mesice s vyssim tlakem uz nevim co si mam o tomto stavu myslet s cim souvisi,dekuji za jakoukoliv odpoved
28. Květen 2015 - 9:40
Obrázek uživatele Návštěvník
lenka (anonym)
Pavle a bolí to hodně?jdu poprvi na ultrazvuk cev a mam stoho trchu strach jestli ma nekdo skusenost tak napiste dekuji lenka
28. Červen 2016 - 20:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavel (anonym)
jdu poprvi na ultrazvuk cev a...Vyšetření ultrazvukem rozhodně nebolí, jen je člověk upatlaný od gelu, který může trochu chladit nebo to trochu lechtá. Kvůli zapatlání prádla dopručuji si vzít nějaké obyčejné, ale vše lze vyprat.
28. Červen 2016 - 22:31

Přidat komentář

Reklama

Reklama