93 komentáře / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Červené svědivé pupínky, které vypadají jako od komára

10. Září 2018 - 0:18

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Vanda (anonym)
Dobrý den, již měsíc se mi pravidelně objevují červené, svědivé pupínky, které vypadají jako kousance od nějakého hmyzu(tedy aspoň bych řekla). Neobjevují se však po desítkách, nýbrž v malém množství. Většinou mívám tak jeden nebo dva, ale jen co jeden zmyzí, objeví se jinde další. Objevují se většinou na rukou, nohách. Opravdu hodně svědí a tak se mi někdy podaří rozdrbat si je až do krve. Většinou se "štípanec" drží tak pět dní. Hledala jsem na internetu, co by to mohlo být, ale nic moc neodpovídalo. Proto mě napadlo napsat sem. Mohl by mi někdo kdyžtak poradit? Děkuji :) Vanda
7. Říjen 2010 - 21:33
Obrázek uživatele Návštěvník
???? (anonym)
A na prdeli je máš taky??
13. Říjen 2010 - 0:16
Obrázek uživatele Návštěvník
Hela (anonym)
Řekla bych.že je to normální kopřivka.Třeba po jídle ale může to být po čemkoliv.
13. Říjen 2010 - 5:50
Obrázek uživatele Návštěvník
Majda (anonym)
Řekla bych.že je to...Řeším stejný problém před několika dny jsme objevila přesně takové svědivé štípance dva na jedná a jeden na druhé ruce a jeden dokonce na uchu.Je to sice úsměvné, ale skutečné.Natírám to gelem proti štípancům nebo calciovou mastí.Nic zatím 100% nepomáhá.Možná to mají na svědomí kyselé pomeranče,které jsem předtím jedla.
18. Listopad 2010 - 9:55
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
Mě se před pár dny ukázaly na nohách taky... Nutí mě to škrábat se až do krve hrozně to svědí... Jestli má někdo nějaký dobrý návrh co s tím, budu ráda :-)
10. Květen 2011 - 1:05
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavlinkaxxx (anonym)
Dobrý den, již měsíc se...Dobry den pro podrobnejsi informace o lecbe odpovezte na e-mail : pavla.kissova@tiscali.cz
10. Květen 2011 - 16:07
Obrázek uživatele Návštěvník
Liverpool_one (anonym)
je to peklo..tak se me to ukazalo...a to nejsem uz pul roku v cechach..
30. Červen 2011 - 0:58
Obrázek uživatele Návštěvník
Tina (anonym)
Právě to taky zkoumám a zítra se chystám na kožní. Objevilo se mi před pár dny přes noc asi tak 10 pupínků na břiše a šíleně to svědí. Jsou jako komáří štípance, možná o něco červenější. Dcerka je v pohodě, takže to přikládám k nějaké alergické reakci, blechy to určitě nebudou :-)
10. Srpen 2011 - 16:47
Obrázek uživatele Návštěvník
Marťas (anonym)
Už asi 14 dní mám na těle červené pupínky, vypadají jako štípance, je jich cca 20 na břiše a rozlejzá se mi to i na záda a paže.. Velikost je od 3mm do 1cm oválný tvar a jsou hrubé na omak, takové suché.. vypadám jak kybych měla nešťovice či jak štípance od komárů.. Můžete někdo poradit? Některé svědí..
23. Srpen 2011 - 10:00
Obrázek uživatele Návštěvník
kožní (anonym)
Běžte hlavně ke kožnímu, tady to nikdo nevidí, tak vám neporadí. Ale pro jistotu se zeptejte těch starších, kteří poznají jestli nemáte blechy.KOmáři, blechy, ovádi, to je teď venku normální a žerou jak ..., ale mlůže jít i o něco jiného, tak alou k ke kožní....
23. Srpen 2011 - 10:15
Obrázek uživatele Návštěvník
Doktorka (anonym)
Pokud se kožní projevy objevují teď koncem léta, jedná se roztoče zvané sametky. Informace o nich naleznete na netu. Ošetřujte je jako projevy komářího bodnutí. Pokud si svědící pupeny rozškrábete, hrozí nebezpečí zanesení infekce a zpomalíte hojení. K omezení sdědění můžete použít volně prodejné prostředky, např. Fenistil.
23. Srpen 2011 - 10:25
Obrázek uživatele Návštěvník
Hanka (anonym)
Taky pozor na štěnice, v poslední době se znovu objevily. Pokud jich máte doma jen několik, nikdy je neuvidíte. Velmi pečlivě se schovávají. Koušou jen v noci a ani to vás nemusí probudit, jejich kousnutí je bezbolestné. Po kousnutí naskakují pupence s odstupem několika hodin.
24. Srpen 2011 - 9:50
Obrázek uživatele Návštěvník
Ivana (anonym)
já to mám taky je to hrozné...Svědivé pupinky, štěnice komáři blechi to nevím roztoče nežtovice?Mám jít ke kožnímu tak jdu.Jsou to muka svědíto jako blázen névím?Co mám dělat?Asi pujdu ke kožnímu a budu si to mazat mastí nebudu si to škrábat. děkuji zarady :-) :-) :-) ...
29. Srpen 2011 - 22:28
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvnice (anonym)
já to mám taky je to...Ivano, zajdi taky někdy do školy a prolistuj si pravidla českého pravopisu. :-)
29. Srpen 2011 - 22:42
Obrázek uživatele Návštěvník
pepík (anonym)
Příznaky naprosto stejné, máme to v rodině s různou intenzitou všichni. 20.letý syn s tím byl u kožní již dvakrát. Má to už 2 měsíce, táta dobré 3 týdny. Kožní mu dala jednu mast pak druhou a celkem se nic nestalo, Zirtec. Jeden den se zdá, že to ustupuje, druhý je to stejné. Kožní nejsou vůbec v obraze. Určitě se tady nikdo z nich neozve.
9. Září 2011 - 17:23
Obrázek uživatele Návštěvník
maruska (anonym)
Dobrý den, již měsíc se...ahojky mam stejny problem s pupinky a doktor mi na to dal locoid mast ale zatim nepomaha
9. Leden 2012 - 21:36
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Příznaky naprosto stejné,...Vyzkoušejte ok gel a balzám, mám vyzkoušené bezvadně hojí a chladí jakékoliv štípnutí hmyzem,ale má i jiné využití. Pište na: strelec.drak@seznam.cz
9. Leden 2012 - 22:17
Obrázek uživatele Návštěvník
jjjjjj (anonym)
Ivano, zajdi taky někdy do...prosim te nebud tak dulezita jo toje jedno ja k pise
27. Leden 2012 - 15:26
Obrázek uživatele Návštěvník
začínající derm (anonym)
Dobrý den, již měsíc se...Dobrý den, s tímto jsem se setkala i u sebe i v odborné literatuře. Může to být keratosis pilaris - běžná kožní nemoc, má ji asi polovina populace, většinou o ní neví, plete se s akné. Červené svědivé pupínky bývají hlavně na pažích a stehnech, neškrabejte se - zůstávají jizvy (ano, škrabala jsem se a jizvičky mám). Je to porucha keratinizace, kdy nadbytek keratinu ucpe východ pro chlup, ten se stočí a zarůstá a vznikne pupínek. Pomáhá peeling (mě osobně vyhovuje troška cukr krystalu :-) Hodně štěstí všem
1. Únor 2012 - 11:47
Obrázek uživatele Návštěvník
lili (anonym)
Dobrý den udělal se mi na kůži pupínek který svědí ale po pár hodinách zase zmizí už se mi to udělalo víckrát, je v barvě kůže nevíte co to může být?
20. Únor 2012 - 21:10
Obrázek uživatele Návštěvník
Helena (anonym)
A na prdeli je máš taky??Ahoj, mám něco podobného, škrábu se skoro po celém těle, vyráží mi nekontrolovatelně opary na různých částech těla - a teď se mi objevují pupínky jako štípance od hmyzu - různě to vyskakuje na různch místech. Bojím se nějakých nešťovic nebo něčeho podobného. U kožní jsem byla s tím oparem na ruce a dala mi Framykoin - genciánku a mast na opary jsem si musela koupit sama - tak nemám důvěru. Snad to přejde nějak ? :-)
22. Únor 2012 - 10:55
Obrázek uživatele Návštěvník
mana (anonym)
Mě se před pár dny...mela sem to same a sla jsem na kozni a byl to svrab
28. Únor 2012 - 20:34
Obrázek uživatele Návštěvník
Honza (anonym)
Ahoj. Mám to samé.. svědění a hlavně v noci když se zahřeju.. je to strašně obtěžující hlavně ve škole kdy se škrábat moc nechci.. přemýšlím ale kde sem to mohl chytit.. pohlavní styk sem ještě neměl a v nemocnici,na koleji,táboře sem v posledních měsících nebyl.. dalo by se to chytit i jinak? je to urputné svědění svědí mě ruce,hrudník,stehna,zadek a na prstech mám malé pupínky s malinkou černou tečkou.. a jinak na rukou spíš červené tečky.. svědivé :) byl bych rád za jakoukoliv radu.. ke kožní se chystám bohužel nemám čas.. díky moc :)
1. Květen 2012 - 13:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Bára (anonym)
Ahoj. Mám to samé.....ahoj Honzo, pokud mluvíš o černých a červených tečkách, bude to s největší pravděpodobností svrab. Základním projevem této nemoci jsou totiž právě drobné červené pupínky. Občas bývají překryté stroupkem. Pokud jsi to ještě neudělal, měl bys neprodleně navštívit kožního lékaře.
19. Květen 2012 - 13:58
Obrázek uživatele Návštěvník
Veronika (anonym)
V lete mi asi tak 5 vyrašili pupinky kterre po 20 minutach zmizely a svěděli jednu dobu mě svědillo cele tělo a vždy se to stalo venku co by to mohlo byt?
24. Září 2012 - 13:06
Obrázek uživatele Návštěvník
Monika (anonym)
Dobrý den, již měsíc se...Dobrý den,mám také ty svědivé pupínky a vypadáto,jak kousance od kamára.Neví te někdo co by to mohlo být?Mám malé děti,tak se bojim ,aby to nebylo nakažlivé.Mám už to 14 dní a furt se dělaj nový.Byla jsem u dotorky a ta my řekla že to je alergie na jídlo,ale to se my nezdá ........Děkuji za odpověď
16. Říjen 2012 - 17:29
Obrázek uživatele Návštěvník
Andrea (anonym)
mela sem to same a sla jsem ...A ten svrab jste dostala jak?
5. Listopad 2012 - 14:47
Obrázek uživatele Návštěvník
Aneta (anonym)
Dobrý den, už nějakou dobu se mi vždy na obličeji objeví bílý pupínek a okolo je červený flek (občas to vypadá jako štípnutí), svědí a vždy třeba po hodině zmizí, nevypadá to dobře a chtěla bych s tím něco udělat. Předem děkuji za odpověď.
9. Listopad 2012 - 14:07
Obrázek uživatele Návštěvník
Tereza (anonym)
Co to tedy je a jak se to léčí?
17. Leden 2013 - 17:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Ahoj všichni. Jo taky to máme v rodině. Nejdřív jeden , druhý , třetí a nepomůže zřejmě nic jiného než navštívit kožního lékaře a ten vám předepíše mast na namazání celého těla, druhý den stáhnout všechno včetně pyžama a povlečení, vyprat na 60 st. a mělo by to odeznít. Stále dezinfikuji, peru a stále se to vrací i po namazání. Ale je fakt, že jsem na sebe nevyplácala celou mast najednou, chyba, zase jsem neposlechla a tím celou léčbu budu muset zopakovat.Je to hnusné, mám toho svědění, hlavně vnoci, dost. Je to svrab a nejvíc se drží pupínky, kde se člověk nejvíc potí, ikdyž mě se to stěhuje všude, jen obličej by neměl být postižení a pomáhá sluníčko i horské. Přečtěte si o svrabu, je to ono. Jana
3. Březen 2013 - 22:45

Stránky

Přidat komentář