126 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

celkova anestezie

10. Září 2018 - 0:03

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
Pred 3 dny jsem podstoupila operaci a byla jsem uspana. Od te doby se mi stale mota hlava, je mi spatne a casto musim v sobe jidlo udrzet silou, abych ho nevyzvratila. Chtela bych se zeptat, jestli je to casta reakce tela na anestezii. Co to vubec anestezie je, jaka chemicka reakce vznika v tele. Dekuji za odpoved. Lenka.
6. Prosinec 2003 - 18:34
Obrázek uživatele Návštěvník
bs (anonym)
Je to normalni reakce
3. Listopad 2004 - 12:44
Obrázek uživatele Návštěvník
Johan (anonym)
Hmm, normální reakce? Manželka po celkové anestezii mohla jít domů po svých a byla fit jako rybička. ono totiž není anestezie jako anestezie.
3. Listopad 2004 - 16:37
Obrázek uživatele Návštěvník
Michal paramedi (anonym)
celkové uspání je zákrok, při němž se pacient za pomoci několika léčiv k tomu určených uvede do stavu středně těžkého bezvědomí... Metoda je to stále v dnešní době používaná, relativně bezpečná ale je k jejímu provedení potřeba mnoho faktorů minimalizujících případné komplikace (např.aby pacient byl zdráv a bez nachlazení, neměl příliš velké krevní ztráty a pod.). Víte o anestezii dostatek informací?
4. Únor 2005 - 12:39
Obrázek uživatele Návštěvník
Martin (anonym)
Ahoj, před 2 dny jsem měl podstoupit plastiku kříž. vazu v koleni, při úvodu do CA mi náhle stoupl tlak na 230/110, operace přeložena na neurčito a teď musím absolvovat různá vyšetření , že jsem v pořádku. Zatím vše vypadá dobře, ještě mě čeká kardiologie a pak bych měl dostat nový termín operace.Nevíte někdo, čím by to mohlo být způsobeno.Předesílám, že je mi 23 let a můj tlak je v normě - 130/85.Díky za odpovědi
15. Září 2005 - 10:39
Obrázek uživatele Návštěvník
Evina (anonym)
Prečo Vám to mali robiť v celkovej anestéze? Ja som bola pred 2 rokmi na ortopedickej operácii a jedna slečna z našej izby odmietala spinálnu anestézu, chcela celkovú a anesteziologička ju doslova prehovárala, aby si nedávala CA. Nakoniec jej dali celkovú anestézu, keď ju doviezli, tak jej bolo strašne zle, vracala, kričala od bolesti a bol to proste zážitok. Ostatní, čo im robili plastiku v spinálke boli relatívne v pohode. Ja som mala tiež spinálku.
15. Září 2005 - 14:11
Obrázek uživatele Návštěvník
Adéla (anonym)
Řekla bych, že je to naprosto individuální. Minulý rok na podzim jsem podstoupila operaci v celkové anestezii a poté hned v lednu druhou. Ze své zkušenosti musím říct, že na mě vůbec nepůsobila nijak negativně. Naopak po probuzení jsem se cítila naprosto odpočatě jako po 8 hodinách normálního spánku. Žádné bolesti, žádné zvracení, prostě pohoda. Jediné co bylo, že jsem měla nižší tlak. Ale ten mám i při běžné nemoci.Tak jako spousta léků, antikoncepce atd, tak i toto na každého působí jinak.
16. Září 2005 - 13:40
Obrázek uživatele Návštěvník
Denisa (anonym)
Taky absolutne nechapu, proc by meli davat Martinovi celkovou anestezii na takovou prkotinu jako je koleno. Martin by to mel odmitnout a pozadat o epidural. Musi si uvedomit ze pri celkove anestezii jsou daleko vetsi rizika. Celkova anestezie nici mozkove bunky. I nahrady kycli uz se dnes delaji pri epiduralu. Muj pribuzny to podstoupil a jeste doktorum behem operace "radil" :-))
16. Září 2005 - 16:43
Obrázek uživatele Návštěvník
alžběta (anonym)
Mam podstoupit chirurgické odstranění panenské blány v celkové anestezii. Podle toho co tu čtu, tak mi to připadá divné, kvůli takovému malému zákroku dávat celkovou anestezii. Co o tom soudíte?
16. Září 2005 - 16:50
Obrázek uživatele Návštěvník
petra (anonym)
Mila Deniso,i epidurální nebo subarachnoidální anestezie má svá rizika, výhody i nevýhody. Nelze takhle jednoduše říct, jestli je ten či onen typ anestezie lepší.Vždy se přihlíží k typu operace, celkovému stavu pacienta, jeho přidružených onemocněních, ale i např. k délce operace,poloze při operaci ap...Není dobré se takto sebejistě vyjadřovat k problémům, o kterých toho moc nevíš.
18. Září 2005 - 21:14
Obrázek uživatele Návštěvník
petra (anonym)
A pokud jde o Alžbětin dotaz-myslím, že v tomhle případě je celková anestezie nejvhodnější řešení. Dostaneš jen velmi lehkou anestezii, která bude trvat jen několik minut. Kvůli zákroku, který trvá takhle krátkou dobu by bylo naopak zbytečné píchat anestezii do páteře a riskovat tak řadu komplikací a mimochodem být dalších několik hodin od pasu dolů necitlivá a nehybná.
18. Září 2005 - 21:18
Obrázek uživatele Návštěvník
Jarka (anonym)
Prosím o odpověď:jaký dopad může mít celková anesteze při výměně stentu u ledvin na duševní činnost 75leté pacientky v případě , že tento zákrok je aplikován 3x do roka ? Děkuji.
9. Prosinec 2005 - 17:42
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
to jo ale uz si videla svou nohu za uchem a pak jak do tebe klepaj kladivem ?tak radsi uspat po edipuduralu muzes taky ochrnout a to nerikam nic o cevkovani brrr
6. Březen 2006 - 13:19
Obrázek uživatele Návštěvník
raddimek (anonym)
zajímalo by mě zda mohu s rýmou podstoupit celkovou anestezii bez nějakých komplikací a problémů při operaci??
16. Březen 2006 - 11:55
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli a do jeké míry je nebezpečné,odjet asi čtyři dny po celkové anestezii na dovoloenou do "teplých krajů". Jedná se o vysekávání osmiček, uspání by mělo být jen chvilkové a na druhý den, pokud nenastanou nějaké komplikace, bych měla jít domů. Předem děkuji za odpověď.
17. Březen 2006 - 13:22
Obrázek uživatele Návštěvník
Honza (anonym)
Pro Radima:nevím, zda Tě s rýmou na anestezii vezmou. Jednou jsem byl už téměř zdravý po nachlazení a odmítli mne. Vždy zjišťují, zda je člověk naprosto v pořádku bez nachlazení apod. aby je něco nezaskočilo. Jinak operací jsem prošel několik a každá se lišila. Většinou jsem byl ještě ten den navečer úplně v pořádku ale jednou mi bylo dva dny příšerně zle a nemohl jsem se dát dohromady. Ono záleží na náročnosti výkonu a době působení narkózy. Ale v převážné většině případů je každý druhý den v pořádku. Mně osmičky vytahovali při lokálním umrtvení. Na sále by to mohla být čtvrthodina. To je bez problémů
17. Březen 2006 - 17:15
Obrázek uživatele Návštěvník
Martini - anest (anonym)
Stran anestézie bude po 4 dnech jistě vše OK, otázkou je zda bude souhlasit i stomatovirurg -. otevřená rána v ústech která může začít hnisat... infekce... sepse, mohou se rozjet stehy ... zvažte zda je rozumné riskovat nějaký další zákrok v cizině za drahé peníze !
2. Září 2006 - 6:41
Obrázek uživatele Návštěvník
Martin (anonym)
Jsem anesteziolog.Ano, je to tak, vše v medicíně má své riziko.Je ale podstatný poměr "cost/benefit", tedy jaký prospěch pro pracienta za jakou cenu, tzn,. za cenu jakého rizika. Zkrátka aby to riziko bylo úměrné prospěchu. U řádně provedené (tedy kvalitním , zkušeným lékařem na kvalitním - dobře vybaveném- pracovišti - u plánovaného výkonu, u tzv. zdravého pacineta (nejlépe mladého), tzn, bez vážných vedlejších komplikujících onemocnění je toto riziko minimální, naprosto přijatelné. Každého spíše zajímá riziko vážných, trvalých komplikací (o úmrtí raději nemluvím). Tohle riziko je opravdu extrémně nízké, určitě lze pacienta uspat i na malý výkon (např. gynekologický, artroskopie kolena atd.)zcela bezpečně. Při nekompikované anestzie žádné poškození mozk. buněk! Navíc lze dělat i tzv. sedace, analgosedace, to jsou takové "poloviční" anestezie, zkrátka krátce přiuspím, choirurg opíchne operované místo-zmizí bolest-probudím do takového polospánku, nic nebolí, pacient ale vnímá, nevadí mu to atd. Epidurál, spinál, mají samozřejmě také vždy určité riziko - platí vše obdobně.Navíc jde o to, že sice může ev. komlůlikace vzniknout, ale dobrý lékař ji většinou okamžitě zvládne a pac. o tom třeba ani neví.
1. Leden 2007 - 20:42
Obrázek uživatele Návštěvník
Lucie (anonym)
Má šestiletá dcera 10.1.2007 podstoupila trhání pěti mléčných zubů pod celkovou anestezí.V celkové anestezi byla hodinu a půl.Její probouzení pro mne bylo otřesným zážitkem, po necelých dvou hodinách byl její stav v normálu.Dnes t.j.11.1.2007 má zvýšenou teplotu a bolí jí břišní svaly, celkově není ve své kůži.Chtěla bych vědět, jestli je tento průběh v mezích a za jak dlouho bude vše v pořádku.Předem děkuji.
11. Leden 2007 - 21:42
Obrázek uživatele Návštěvník
Klára (anonym)
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak moc je škodlivá opakovaná anestezie. Tedy jak dlouhá by měla být časová prodleva, pokud je to možné. Byla jsem v srpnu na gynekologickém zákroku, v únoru jdu opět a v březnu bych měla jít na plastiku LCA. Děkuji
30. Leden 2007 - 16:05
Obrázek uživatele Návštěvník
lenka (anonym)
Pri spatne aplikovane epiduralni anestezii uz byste take mohli zustat mrzaky na dozivoti-staci si uvedomit,ze se jedna o vpich do paterni michy,ne???
30. Leden 2007 - 16:24
Obrázek uživatele Návštěvník
Majka (anonym)
Taky jsme měli v rodině řadu zdravotních problémů včetně tohoto. Většinu z nich nakonec pomohly vyřešit produkty na přírodní bázi. Někde jako doplněk ne moc zdárné klasické léčby, něco zvládly samy o sobě, jako například podstatné zlepšení imunity a jako prevence řady problémů. Mám z toho takovou radost, že vám to musím napsat. Zkoušeli jsme kde co se střídavým účinkem. Až mi kamarádka poradila, že objednávají
31. Leden 2007 - 1:30
Obrázek uživatele Návštěvník
MUC. Jan (anonym)
Na každého anestézie působí jinak, je to závislé například na rychlosti metabolismu ,kdy je anestetikum odbouráváno játry,a částečně i vydýcháno...
12. Únor 2007 - 9:19
Obrázek uživatele Návštěvník
MONIKA (anonym)
Také jsme s mým téměř dvouletým synkem objednáni v březnu na trhání zubů v celkové anest.a mám z toho abych pravdu řekla hrůzu, jak to bude snášet.Když byla má dcera v 10 letech na operaci uší, tak to zrovna příjemné probuzení nebylo zvracela ještě druhý den. Doufám že to dopadne dobře a těším se až to bude za námi
13. Únor 2007 - 14:29
Obrázek uživatele Návštěvník
zuzip (anonym)
Na kazdeho anestezia zabera inak,napriklad mne sa tocila hlava len chvilu a potom to bolo zase normalne.
15. Únor 2007 - 10:54
Obrázek uživatele Návštěvník
lenka (anonym)
Já podstoupila celkovou anestesii před měsícem.Nejhorší pro mě bylo to,než mě připravili na samotnou operaci.Byla jsem skroucená a podložená nějakýma polštářkama.Pak už jsem konečně usnula.Probudila jsem se ještě na op.sále,když mě přendavali na postel.Pak už jsem neusnula,bylo mi dobře,až na bolest krční páteře(prý to bylo tou polohou na sále).Před 2 lety jsem podstoupila epidurální anestesii a taky bylo vše o.k..tak se toho nebojte.
18. Únor 2007 - 14:25
Obrázek uživatele Návštěvník
Daniel (anonym)
23.1.- celková anestezie-vše v pořádku, ale neustálá slabost a dlouhá doba spánku????
19. Únor 2007 - 12:40
Obrázek uživatele Návštěvník
beata (anonym)
Buduou mi v celkové anestézii extrhvoat 10 zubú a následně zavádět implantáty. Strašně se bojím, že se už nevzbudím. Jsem asi blázen.
16. Červen 2007 - 11:15
Obrázek uživatele Návštěvník
Maia (anonym)
Ja byla pred 5 dny na operaci s prsem a po probuzeni mi bylo docela dobre,ale pak jsem celou noc prozvracela a jeste ted je mi obcas slabo a porad se mi chce spat..Take se neumim soustredit na urcitou vec..coz se mi driv nestavalo
16. Červen 2007 - 13:08
Obrázek uživatele Návštěvník
simona (anonym)
chtěla bych se dozvědět zdali je lepši celkova anastezie nebo epidularni sem objednana na endoprotezu kolene.Já bych spiš zvažovala celkove uspani-už sem 4x byla.Představa že vše uslyšim tak z toho se bojim nejvic.
16. Červen 2007 - 17:19

Stránky

Přidat komentář