10 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Část kanyly zůstala v žíle?

10. Září 2018 - 0:18

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Luboš (anonym)
Zajímalo by mě, jestli se může při prudkém vytržení kanyly konec kanyly utrhnout a zůstat v žíle. Zavadil jsem totiž a kanylu ač přilepenou na ruce si ji vytrhnul prudce z žíly. Žíla se zapálila a teď mi jí léčí na trombózu (ucpání) ředěním krve. Léčba trvá ale už skoro 14 dní a žíla je stále ucpaná. přitom kousek za původním vpichem mám na žíle takovou ostrou bulku co na dotyk hrozně bolí. Díky za odpovědi
6. Listopad 2010 - 13:38
Obrázek uživatele Návštěvník
bývalý pacient (anonym)
kanyl jsem si v nemocnici taky užil. Až nato že je to trochu nepříjemné, nehrozí žádné nebezpečí. Pokud jsem viděl kanyly byly z měkkého plastu a hladké aby se pružně přizpůsobily žílám. pochybuji žeby se mohly zlomit. spíš bude problém v prudším vytržení a tím podráždění místa vpichu a tím asi drobné infekci v okolí.co říkají doktoři?
6. Listopad 2010 - 18:12
Obrázek uživatele Návštěvník
Luboš (anonym)
Doktoři tvrdí, že se to nestává... Jenže já už mám zapálené celé předloktí a pořád se to zvětšuje. Přitom jsem s kanylama nikdy předtím prolém neměl.
7. Listopad 2010 - 7:52
Obrázek uživatele Návštěvník
bývalý pacient (anonym)
jedině udělat pokus. nějakou použitou kanylu kterou by sis vytáhl ze žíly, samozřejmě když už splní svou funkci a bude zbytečná, tak zkusit v prstech ohýbat a tahat podobně způsobem jakou sis vytáhl tu předešlou. a natom uvidíš zda má šanci se ulomit nebo ne. ale mé zkušenosti jak jsem je měl, že opravdu to byl měkký ohebný plast. a párkrát jsem taky o ně prudce zavadil a v místě vpichu byl drobný zánět.spíš bych opravdu tipoval při prudkém vytržení na podření žíly uvnitř a podráždění okolí vpichu. to bylo i u mne vždy nějakou dobu nepříjemně pálivé a drobné záněty než to imunitní systém těla dal zas do pořádku.
7. Listopad 2010 - 17:26
Obrázek uživatele Návštěvník
jana (anonym)
Není možné, aby se kanyla v žíle zlomila,ta bulka bude trombóza.
7. Listopad 2010 - 20:04
Obrázek uživatele Návštěvník
Dana (anonym)
Není možné, aby se kanyla...souhlas, nic jiného než tromboza to nemůže být.
7. Listopad 2010 - 21:57
Obrázek uživatele Návštěvník
Luboš (anonym)
Nejvíc mě zaráží, že tam kanyla byla asi jen 2 hodiny a napáchala takové škody a problémy. Žíla je ucpaná od poloviny předloktí až skoro nahoru k rameni jak zjistili na sonu. Beru teď Duracef antibiotika a také vůbec nezabírají. V ruce cítím tlak a pocit nedokrvení. Ach jo :-(
8. Listopad 2010 - 9:38
Obrázek uživatele Návštěvník
čárís (anonym)
Dobré ráno,asi před dvěmi dny sem si píchala do loketní jamky,nikdy se mi nic takového neudělalo a nejsem si jistá o co by mohlo jít i když si myslím že je to zánět,oběvilo se mi to tam hned druhý den po vpichu,vpich je zarudlý,oteklé to nemám jen mám zarudlé i místo kolem vpichu na šířku 1,5cm a na délku tak kolem 9-10cm. Cítit je to trošku když hýbu rukou jinak mě to nebolí jen když si na to sáhnu a zmáčknu to.Jinak ani moc ta žíla ztvrdlá není spíš je taková měkkčí. Doufám že mi na to pomůže heparoid a studené obklady,protože k doktorce se mi jít s tim opravdu nechce. evím no..nemůže se mi stát něco hodně špatného když k doktorce nepůjdu? Dekuji za odpověď.
12. Srpen 2013 - 5:44
Obrázek uživatele Návštěvník
dawe (anonym)
Dobré ráno,asi před dvěmi...to sis buď dala vedle, nebo jde jen o podráždění kolem místa.. jak to dopadlo?
12. Leden 2018 - 0:20

Přidat komentář