278 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Být ženou je těžší!!!

10. Září 2018 - 0:13

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Ivana, 25 (anonym)
Mám problém, přijde mi, že být mužem je pohodlnější a snažší! Myslím si, že ženy mají vše složitější a těžší.. Muži mají méně problému když žádají o práci, nosí pohodlnější oblečení...nikdy nezažijí problémy s menstruací, těhotenstvím, porodem, menopauzou...či stresy s nechtěným těhotenstvím a problémem antikoncepce...navíc jsou obtíže které mají také jen ženy...př. rakovina prsu, vaginální potíže apod. Dále pak jsou ženy brány jako ty, co musí/či by měli doma prát, žehlit, vařit a uklízet ... a chlap to bere jako samozřejmost a vůbec neoceňuje! Vidí to někdo stejně jako já? Nebo mám prostě nějaký problém?... A nebo najde se něco, pro co je výhoda býti ženou??? Zajímají mne Vaše názory!
25. Březen 2009 - 23:45
Obrázek uživatele Návštěvník
p (anonym)
dát život svému potomstvu je málo ? a vychovat z nich slušné lidi je málo ? nemoci mají i muži např . prostatu . taky pracují mají těžší práci aj .--jen se zamyslet.
26. Březen 2009 - 20:03
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
nech se teda předělat,dneska žádnej velkej problém.
26. Březen 2009 - 20:11
Obrázek uživatele Návštěvník
žena (anonym)
Nevím, jestli je to těžší. Podle mě je to lepší.;-) Prát, žehlit, vařit, uklízet? - nepřeháněj, mluvíš jak před padesáti lety.:-) Pere pračka, žehlit se dá minimálně, lidi dnes moc nevaří (bohužel a někdo ani když má malé děti). Všechny činnosti se dají rozdělit - jak si to zařídíš (koho si pořídíš), tak to budeš mít. Díky antikoncepci (ne že by měla jen přednosti) si můžeš volit partnery a plánovat děti, jak sama chceš. Do jejího příchodu ovlivňovaly ženy početí dost těžko. Musíš na to koukat z druhé strany. Zase tě nepotká rakovina varlat a potíže s prostatou.:-)
26. Březen 2009 - 20:16
Obrázek uživatele Návštěvník
Karel (anonym)
Občas mám pocit, že těžší to má muž ( jak který, stejně jako žena). U nás doma to je tak, že muž je ten poslední, který to musí zařídit, když si žena neví rady.
26. Březen 2009 - 20:49
Obrázek uživatele Návštěvník
Kamil (anonym)
Souhlasím, ženy to mají těžší. Ve společnosti je zakořeněno muž vydělává a žena se stará o domácnost, ale přitom chodí do práce. Ale záleží, jak si to zařídíš. Znám holky, co nikdy nepracovaly, hned si pořídily dítě a další ani neumějí domácí práce - nevaří, nežehlí, neuklízí... Myslím, že se to hodně vyrovnává a v partnerství je to o dohodě. Řekni příteli/manželovi, že odteď doma nemakáš a na týden si prohazujete v domácnosti role. Pak určitě rád pomůže. Znám řadu mužů, co doma pomáhají sami od sebe. Porod, menstruace jsou určitě nepříjemné, ale je to vykoupeno pocity, které muži nezažijí na vlastní kůži - pocity hned po porodu, ale i ženský orgasmus. A co vám, ženám, opravdu závidím je nosit, když je velké vedro, sukýnky, nebo vzdušné šaty, když jdete do společnosti, zatímco my se musíme potit v oblecích. Máte daleko větší výběr v nošení různých střihů oblečení, větší výběr barev i materiálů a to i pokud se týká spodního prádla.
26. Březen 2009 - 21:00
Obrázek uživatele Návštěvník
taky žena (anonym)
Lepší jo? Ty seš ženo nějaká divná. V čem je to jako lepší???? Na plánování dětí seru, nebudu jim dělat otroka, radši se starám o psa. A na rakovinu prostaty ti seru taky.
26. Březen 2009 - 21:25
Obrázek uživatele Návštěvník
Karel (anonym)
Kamil : S tím oblečením jsi to trefil, ale i to už není takový problém. Sám nosím dost netradiční věci, podobné dámské ležérnosti. Oblek jsem zrušil úplně a jde to i bez něho. Okolí je občas překvapeno, ale sám se někdy divím, jak snadno jde zbourat společenské konvence. U těch nemocí nemusí ženy závidět. Jsme na tom stejně a nemoci pohlavních orgánů mají muži stejné jako ženy (rakovina varlat, nemoci prostaty atd.)
26. Březen 2009 - 21:30
Obrázek uživatele Návštěvník
mm (anonym)
Neyslím si, že žena to má těžší, jen o všem složitěji přemýšlí :-)) muži mají jednoduší myšlení : 1, 0 :-)) ženský všechno řeší ve škále 1-9 a pak mají pocit, že to mají těžší. Jsem žena, a právě jsm prošla krizí středního věku svého manžela, prostě odešel s mladší- a ten rok tanečku smrti mi jasně otevřel oči. On řešil - já nebo ona....já řešila milion věcí...a nevyřešila nic :-((((( Možná, kdybych dokázala myslet v úrovni 1-0, bylo by to jednodušší, v tom smyslu chlapům zvidím. My ženy spoustu věcí moc komplikujeme. A nemyslím si, že to mají jednodušší, ale jednodušeji vše řeší a musím uznat, že je to efektivnější.
26. Březen 2009 - 22:01
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
pravdou je,že mnoho věcí ženy rozebírají a dokážou o nich přemílat dokola hodiny. zase ale je dobře , jak se trpělivě starají o děti na to chlap nemá, at je sebelepší.
26. Březen 2009 - 22:11
Obrázek uživatele Návštěvník
Karel (anonym)
mm : Píšeš to přesně. Myslím, že tvůj příspěvek by se dal okopírovat do všech hloupých diskusí na "doktorka.cz". Měl jsem stejně starou šéfovou a ta mi řekla :" Já vám chlapům tak závidím váš smysl pro nadhled". Je to to samé, co píšeš ty.
26. Březen 2009 - 22:15
Obrázek uživatele Návštěvník
Tom (anonym)
Ženy to měly hlavně těžší v minulosti, s výjimkou matriarchátu. A dodnes to mají brutálně těžké v řadě primitivních národů, myslím tím hlavně fanatické muslimské komunity alá ženská obřízka ap. V současné společnosti mají zcela jiné možnosti, byť často ještě omezené. Na druhou stranu, zvláště krásné ženy mají mnohdy krásné zabezpečení. Viděli jste někdy bohatého chlapa, či sportovní hvězdu se škaredou ženou? I ten Paroubek v nové funkci provedl upgrade na Maželku verze 2.0.
26. Březen 2009 - 22:32
Obrázek uživatele Návštěvník
žena (anonym)
pro taky žena Možná jsem divná, ale dá se stím žít.:-) Psala jsem "Podle mě....". To znamená, že jsem ráda, že jsem žena a vyhovuje mi to. Mužem bych být nechtěla. Nevím, jestli v tomto případě může někdo vyjít vítězně. Lepší/horší je, jak vidno, individuální názor. Někdo je spokojený se svým pohlavím, někdo ne. Možná jsem divná, ty jsi možná zmiňovanou adeptkou na změnu pohlaví, protože asi moc spokojená v kůži ženy nejsi. A možná nejsi ani žena, podle příspěvku vypadáš spíš na dlaždiče. Smysl pro humor ti taky chybí. Nepochybuju, že díky antikoncepci své nepočetí hravě ovlivníš.:-) Je fakt, že ne moc hezká žena, je na tom asi hůř než ošklivý muž.
27. Březen 2009 - 8:37
Obrázek uživatele Návštěvník
taky žena (anonym)
seru na tebe a na všechny, co mi snaží vnutit, že žena nesmí mluvit sprostě. To jako kvůli tomu že mám mezi nohama píču nesmím tohle a tohle, nesluší se tohle a tohle bla bla bla seru na to!! To je přesně o tom, že to mají ženy težší. Když se do toho zapojí takový ty sračkový mozky, co blejou ty pindy o kráse mateřství a že žena musí být ženská atd. Hovno!!! Seru na vás všechny i na ty vaše kecy!! A píču si kvůli tomu kuchat nenechám!!!!
27. Březen 2009 - 9:57
Obrázek uživatele Návštěvník
Lucka V. (anonym)
Já bych tedy neměnila, jsem šťastná, že jsem žena.
27. Březen 2009 - 10:17
Obrázek uživatele Návštěvník
mm (anonym)
příspěvky "taky ženy" mě pobavily :-)) : tak se na to vyser a jdi něco dělat! Karle, NADHLED - to je přesně ono, ten Vám mužům opravdu závidím. Jinak jsem spokojená jako žena, i když jsou situce, kdy si taky říkám, že to mám jako žena těžší, např. začínat znova v 45 letech :-)) ale ono to půjde, jen se přestat litovat. Myslím, že kdyby se daly do dvou sloupců klady a zápory obou pohlaví dopadlo by to nerozhodně. Každý má své. Nejdůležitější je být spokojený, mít se zdravě rád, prostě umět žít sám se sebou.
27. Březen 2009 - 11:16
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Ženy to mají určitě mnohem těžší!! Mnohem,mnohem a mnohem! Těch nemoci maj daleko víc než muži! A problémů taky! A proč maj sakra za stejnou práci min penez? A našlo by se ještě mnohem víc věci! Třeba jenom co se povahy týče! Muži jsou většinou přehnane sebejisti,bezohledni a bezcitni a uz jenom diky tomu maji zivot o hodne snazsi!
27. Březen 2009 - 11:51
Obrázek uživatele Návštěvník
Ivana (anonym)
Někdy si říkám jaká by to byla pohoda být chlapem! Mají mnohem méně problému a =utrap než ženy:-( ... připadá mi to nefér! a s radostí bych jim spostu ženských problémů přála! ... podle mého názoru to příroda zařídila nespravedlivě.. Např. co se týče sexuálních záležitostí, pro chlapa je sex prostě uspokojení. Ženská musí řešit antikoncepci a strachuje se aby neotěhotněla (když dítě nechce). O těhotenství a porodu ani nemluvím ... tenhle ten "zázrak" jak o tom někteří mluví, bych já jako žena s radostí mužům přenechala... Dále, po porodu to taky není žádný med, všechny ty změny jak už prsou po kojení, nebo roztažení vaginy ... může být vůbec sex po porodu pro ženu příjemný jako byl před porodem??? ...ani nemluvím o tom, že se může stát, že ptro otce dítěte přestane být žena přitažlivá a začne jí podvádět či ji opustí! A vše je potom jen na ní, protože ona je matkou! Ach jo, když o tom tak přemýšlím je mi z toho špatně! :-(
27. Březen 2009 - 15:56
Obrázek uživatele Návštěvník
taky žena (anonym)
mm taky že na to seru, a z vysoka!!! Seru na vás na lidi, co vy si všechno nenavymejšlíte, co jako ženská má nebo nemá! Ivano máš pravdu, vše spojené s těhotenstvím a porodem je hnus, humus a zbytečná námaha! Seru na to, haranti mně nezajímaj, mám psa a ten je stokrát lepší a je mu jedno zda jsem ženská nebo chlap, co mám na sobě, jaký účes a jestli mluvím nebo nemluvím sprostě. Ještě že mám psa, s váma lidma je to kolikrát na píču!!!
27. Březen 2009 - 18:35
Obrázek uživatele Návštěvník
Také názor (anonym)
Ivčo, souhlasím s tím, co jsi napsala. Nejsi divná. Je nás více, co to vidíme stejně. Kamil napsal krásný příspěvek. Velmi.
27. Březen 2009 - 20:09
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Tak už se na to vyser píčo,protože ty ženská nejsi,tak běž venčit toho svýho čokla,přelízni si ježka a táhni do prdele.
27. Březen 2009 - 20:10
Obrázek uživatele Návštěvník
Také názor (anonym)
Klidně ještě přidám další, co mne napadá: - nesnadnost u žen dosáhnout orgasmu - diskriminace ve společnosti (nerovnoměrné zastoupení žen a mužů v politice, ve veřejné správě, diskriminace při výběrovém řízení, porno se točí pro muže, ne pro ženy, růžové vily jsou pouze pro muže..) - žena se musí rozhodovat rychle, jestli mít či nemít rodinu, protože má biologicky vhodný věk pro početí dítěte, zatímco muž se může i v 45 letech a později rozhodnout pro rodičovství a není u něj pozdě - nižší platové ohodnocení za stejně kvalitně odvedenou práci než muž - většinou nespravedlivě rozdělené role v péči o domácnost dané většinou rozdílnou výchovou mužů a žen. Od žen se přirozeně očekává, že mít práce v domácnosti plně ve své kompetenci.. I přesto všechno je krásné být ženou.. Možná ten život máme komplikovanější, ale když to vezmu do hloubky - neměnila bych. Jsou krásné věci, které mohu prožít pouze jako žena :-)
27. Březen 2009 - 20:20
Obrázek uživatele Návštěvník
Karel (anonym)
Ivana má také pravdu, ale bere to z pohledu ženy. Pohled muže znát ani nemůže, ale když jsem porovnával problémy žen, které uvádí, tak podobné se dají najít i v životě mužů. Nebudu to dále rozebírat, protože bych se setkal s nepochopením. Už se mi to stalo.
27. Březen 2009 - 20:20
Obrázek uživatele Návštěvník
emma (anonym)
Tak předem říkám,že jsem ráda,že jsem ženská.Já bych pindíka nechtěla mít:-) Takhle:myslím,že ženy to mají těžší. A sice proto,že jsou lehčeji zranitelné,lehko znásilnitelné a v dnešní společnosti,kdy žena není již ctěna a její role matky také ne,o to více. Ted pomineme porody,menstruace,atd,protože tam souhlasím s tím,že porod je vykoupen neuvěřitelnými pocity,které chlap nezažije a je to otázka několika hodin(toho nejhoršího). Ale jak jsem říkala,žena je zranitelnější a to nejen fyzicky. Spousta žen se dostala na sociální dno pouze tak,že se zamilovaly do nepravého,který je jako těhotné opustil,atd. Toto je příklad. Dále jsme znevýhodněné v práci-zase:máte děti?Neberem. Potom také diskriminace,co se týče vztahů-o žehlení už mluvit také nebudu,ale myslím spíše nazírání na ženu,která má vztahů vícero,nebo jich měla vícero a je kurva,kdežto chlap ve stejné situaci je kanec,že? Pak je tu věk-chlap ve straším věku,pokud zůstane sám,má daleko větší šanci začít znovu,než žena. Ale zase abych nedělala z nás ženských chudáky:zase disponujeme arzenálem,který nám umožnuje vyjednávat daleko lepší pozici:-)). Někdy stačí říct,že to máte dostat a všichni se vám radši vyhnou obloukem.Z havarovaného autobusu nás vytáhnou první.Když jsme pomalé,čekají na nás a starjí se,jestli nám není zima.Když už nemůžeme,můžeme udělat oči a nikdo nás už nikam nepotáhne.A když nám nějaký prevít fakt ublíží,celý svět lituje nás,i kdyby to byla naše vina,protože chlap přece může za všechno zlo na světě:-))))))))
27. Březen 2009 - 20:25
Obrázek uživatele Návštěvník
emma (anonym)
JInak myslím,že chlapi to zase mají těžší v tom,jaké nároky se na ně kladou. V hodnocení žen je společnost tolerantnější. Třeba můj manžel má problémy se sexem proto,že má strach,že nevydělává dost,že má strach,že nebude práce,že nezajistí rodinu,atd.A není to poprvé,kdy tohle slyším.
27. Březen 2009 - 20:33
Obrázek uživatele Návštěvník
Karel (anonym)
emmo, v jednom to doplním: Muž je slabší pohlaví. Beru to nejpodstatnější a to je psychika. Žena vydrží více. To je objektivní fakt.
27. Březen 2009 - 20:47
Obrázek uživatele Návštěvník
emma (anonym)
To ano,většinou.A není to právě proto,že příroda (nebo někdo řekne Bůh).právě věděl,že žena to bude mít těžší?je to logické ne?Stejne je to u všech živočichů.Dostanou to,co budou potřebovat.A jestli žena dostává odolnější psychiku-a co si budem povídat i tělesnou schránku(muž na rýmu umírá:-)))),je zákonitá otázka:proč?
27. Březen 2009 - 21:01
Obrázek uživatele Návštěvník
Andy (anonym)
Nesnáším svoji psychiku, chtěla bych mít alespoň na jeden den mužskou, abych si to vyzkoušela.
27. Březen 2009 - 23:44
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Tak na tohle téma bych řekl, že platí (samozřejmě kromě porodu), "jaký si to uděláš, takový to máš". Prostě některé ženy to mají těžší, než někteří muži a někteří muži to mají těžší než některé ženy.
28. Březen 2009 - 9:21
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Ale obecne to ma vetsina zen tezsi nez vetsina muzu!
28. Březen 2009 - 11:23

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama