419 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Být moudrý

10. Září 2018 - 0:08

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
xxcd (anonym)
Dobrý den, ahoj, čauky všem, - Zajímalo by mě, co podle Vás dělá člověka moudrým. Je to počet vystudovaných škol, zkušenosti, pohled na svět !? Co si představujete pod slovy "být moudrý" ? - Jak byste co nejlépe vystihly rozdím, hranice mezi: . . . - Být chytrý . . . - Být rozumný . . . - Být moudrý xxcd děkuje za Vaše názory.
18. Leden 2007 - 1:19
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
Ahoj, myslím si, že v dnešní době "být moudrý, chytrý, rozumný" znamená činit a chovat se tak, jak je přípustné a snažit se vystupovat hodně sebevědomě :-)
18. Leden 2007 - 9:31
Obrázek uživatele Návštěvník
Jirka (anonym)
Ahojky Jakube, tak se ti podařilo dostat sem do diskuse příspěvek, to je dobrý ... :) No jo, dal jsi sem šalamounský dotaz .... Být moudrý ... já si myslím, že je to samozřejmě být vzdělaný, mít své zkušenosti, které ti napomáhají v dalším životě ....být citlivý k druhým ....umět pomoci a poraditi potřebným .... mít nadhled a nebýt povýšený a mít krom zdravého sebevědomí i trochu skromnosti na pravém místě .... být uvážlivý v odpovědích druhým .... prostě být takový člověk, ke kterému se všichi budou obracet .... budou totiž vědět, že u Tebe najdou tu správnou podporu a pomoc :o) Být chytrý .... jedna věc je, jak se na slovo chytrý díváme, někdo může být chytrý když je dost vzdělaný, ale také může být chytrý člověk i ten, který nemá až tak vysoké vzdělání, jen neměl potřebu, nebo možnost studovat. Myslím si, že ta chytrost je člověku asi vrozená a on ji pak jen dál rozvíjí .... pokud nebude mít předpoklady od mala na učení, tak asi z něj nikdy nebude vzdělanec, ale to nevylučuje, že by nemohl být moudrý v jiných životních situací .... ale asi hloupý člověk od narození, nikdy nebude moc velký chytrák, možná vychytralý člověk. Ale také si myslím, že když bude člověk dosti dobře na tom s učením a nebude mu to dělat problémy, tak by ale neměl potom se povyšovat nad ty druhé, že on je přece chytrý ...nejchytřejší a ti druzí co toho nedosáhli, jsou prostě hloupí a blbí.... asi by se s tou svou chytrostí neměl vytahovat .... každý pozná, že právě chytrý člověk je moudrý, když se bude chovat uvážlivě a nenechá se hned vytočit pokud něco není tak jak by chtěl .... nebo nemá stejný názor .... Tak je to můj názor .... co Ty na to, mohlo by na tom něco být? :-)
18. Leden 2007 - 10:01
Obrázek uživatele Návštěvník
Olga (anonym)
Bingo, xxcd, toto je opravdu velice zajímavé a složité téma. Ale prosím, proč se s ním nepoprat, že? Tedy myslím si, že: moudrost - určitě není dědičná, získáváme jí životními zkušenostmi a bohužel moudrost asi nejvíc rozvíjejí naše životní ztráty a bolesti. A samozřejmě zdravý postoj k životu, míra odhodlání žít ho dál, přes všechny jeho strasti. Základem pro získání moudrosti je dobrá výchova a nastavení správného řebříčku hodnot. Nezáleží zde na získání množství věděckých titulů, ale životní zkušenosti. Člověk moudrý nemusí být nutně příliš chytrý, a ani rozumný. Chytrost - asi ano, může být dědičná, na druhou stranu chytrý člověk ještě nemusí být hodný člověk. Takže s empatikou to nemá nic společného. Vrozená inteligence se dá bohužel rozvíjet jakýmkoliv směrem, mělo by se s ní zacházet velmi opatrně. Tady má výchova nezastupitelnou roli, jakákoliv chyba v ní se vrátí jako bumerang. Chytrý člověk bude zřejmě i vzdělaný, i když to nutně není pravidlo. Člověk rozumný - homo sapiens - totiž jako celek - chápej lidstvo - asi moc rozumný není. Okamžitě mi bliklo hlavou, že člověk rozumný, může znamenat i člověka zaškatulkovaného do daných pravidel společnosti, které on jako správný a rozumný občan dodržuje; já jsem rebel, takže jsem vždycky nesnášela věty typu: buď rozumná, skloň hlavu a nebudeš mít problémy... Takže rozumný člověk asi dělá vše tak, aby svých chováním splnil nějaký společenský kredit, ale většinou to není chytré a občas ani moudré.
18. Leden 2007 - 10:30
Obrázek uživatele Návštěvník
ali (anonym)
Být moudrý .. hlavně tvrdohlavě si nestát za nesmyslnými názory a chtít být za každou cenu zásadový.. neustupovat od svých myšlenek i když je společnost nebere, jen když je to podle mě .. já jsem přeci xxcd a ať si každý myslí co chce ...... :) Ne, toto není moudré, moudrý člověk dovede včas vycítit, že někde přestřelil a nesnaží se za každou cenu prorazit tam, kde to je nepřijatelné .. je to něco jako KSČM .. taky je to strana, kterou normální společnost nebude nikdy brát, jako tu, která by nám někdy měla vládnout .. proč? Přeci to je strana, která se obnovila z její předchůdkyně, která se zkompromitovala .. má dosti pošramocenou duši .. lidé co to zažili a neměli jí nikdy v oblibě, tak ti jí nikdy nepřijmou znovu. A to je to samé u jména xxcd, už je to nepřijatelné a pokud by jsi chtěl tady vystupovat dále, ale pod jiným nickem .. třeba to i ohlásit, měním svůj nick na ... tak by to bylo pro lidi asi spolknutelnější, než obligátní xxcd. Pokud toto dokážeš, jsi na cestě být moudrý.. jestli se ti to zdá být zbabělé .. není to tak, je to moudré a už ti nebudou lidé psát ty hanlivé odpovědi .. pokud tedy nezačneš zase psát tak jako dřív. Asi by bylo moudré změnit i styl psaní, ale ponechat si své názory a přesvědčení, základní myšlenku ponechat .. jen psát ty samé myšlenky jinak stravitelněji :)
18. Leden 2007 - 11:04
Obrázek uživatele Návštěvník
ali (anonym)
Je v tom Tvém psaní trochu cítit určitý vzdor proti všednosti .. běžnému zajetému světu .. určitá nespokojenost a touha něco změnit a dokázat .. jinak než .. Myslím, že jsi na dobré cestě, když jsi tu položil takovou otázku .. asi se nad sebou zamýšlíš a to je dobře ..gratuluji :-)
18. Leden 2007 - 11:10
Obrázek uživatele Návštěvník
rara (anonym)
xxcd jirka ali furt stejnej clovek vy kozlove. porad stejny smajliky a proteckovany vety aspon se snaz psat rozdilne ty kozle kdyz tady sam se sebou polemizujes o moudru
18. Leden 2007 - 11:38
Obrázek uživatele Návštěvník
xxcd (anonym)
Tak Váz dravím ... Jo a děkuji moc webmasterovi, který schválil moje první téma ... Asi si otevřu i láhev :-) Olgo, Jirko děkuji ... Zaujalo mě Jirko slovo uvážlivý, to se mi dost líbí ... Jinak oba příspěvky úžasné ... Ještě bych dodal Olgo pocit, jak jsi psala někde u konce s tou moudrostí. Člověk může být kolikrát moudrý jen v jisté užší oblasti ... Já myslím, že s moudrostí i hodně souvisí schopnost reagovat v daný okamžik na vzniklou situaci bez možnosti se na tuto situaci připravit. Správné řešení (zase realitivní, co je v daný okamžik správné a pro koho atd.) bych snad potom i nazval moudrým řešením, protože se hodně do řešení promítlo uvažování, výchova, vyhodnocování situace, i priority a hodnoty, jaké člověk má. To Ali: Určitě máš pravdu, ale já se nebudu schovávat po jiné písmenka, protože můj vlastní projev stejně tyto 4 písmenka neovlivní. To co píšeš ale spíš sedí na firmy a ... souvisí s marketingem. ? :-) Já tady nikomu nic nevnucuji, neprodávám, tudíž je mi jedno, co Vy na můj nick. Pokud bych ho změnil, stejně dřív, nebo později zase jiné písmenka (nick) opotřebuji a budou lidé, kteří ho nevidí rádi a i snad druzí. Můj pohled na věc: Parfém YSL M7 . krásně voní. I když ho ale přejmenují třeba na "hovínko v trávě", já si ho koupím :) A tak je to i tady myslím. Objektivní člověk mě zhodnotí podle projevu a toho, jak na něj působím a ne jen podle obalu, podle kterého se v dnešní době hlavně hodnotí. Styl měnit nebudu, v dáné situaci můžu přizpůsobit, to ano. P.S.: Nebyla by spíš změna mého stylu chytrá, než moudrá !? :-))))) Zdravíme Tě Raro, Ty jsi také stále stejná ---- !!! :-))
18. Leden 2007 - 12:00
Obrázek uživatele Návštěvník
Dark (anonym)
Byt moudry u me znamena to, ze clovek prosel urcitym vyvojem, zralosti, popremyslel o kazde situaci, ktera se mu kdy stala, byt byla nespravedliva nebo velmi negativni. Moudrosti se clovek uci behem celeho zivota, ale myslim take, ze nekterym jedincum se to za zivot ani nepodari. Vzdelanost, ci-li pocet vysokych neni jedine pojitko k moudrosti. Citim rozdil mezi chytrym a moudrym. Chytry nemusi byt moudry, a naopak.Vzdelavat se clovek muze i jinak, nez je matematika ci chemie. Pro me osobne plyne moudrost z knih, z nazoru lidi, svetcu, tech, kteri svym myslenim sli az za bezne hranice. Moudrost je take v naslouchani druhych, a umet byt tolerantni k jinym nazorum. Byt rozumny, to vubec neznamena byt chytry nebo moudry. Moudry zase vubec neznamena byt chytry, nemluvim o prirozene inteligenci, ta je asi podminkou. Moudrost plyne z vsimavosti kolem sebe, a pochopeni. A take umet ci dokazat predat svoje zkusenosti ci poznatky dal takovou formou, ktera nepusobi nasilne.
18. Leden 2007 - 14:39
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
.....I have to take back what I wrote about you before! Sorry..... You don't realy have "wisdom", otherwise you would not wanna talk about it, all the time?! But, what you do have is just hurting ego of yours..... .....so you need the other people to blow on your "bubu"!? Perhaps it's truth that you answering to yourself? Who knows? Well, it's all cool, no hard feelings..... .....I believe, you know my name, I could not write in czech, because some "motherfucker" is using my signature?! Bye R.
18. Leden 2007 - 15:13
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
.....I have to take back what I wrote about you before! Sorry..... You don't realy have "wisdom", otherwise you would not wanna talk about it, all the time?! But, what you do have is just hurting ego of yours..... .....so you need the other people to blow on your "bubu"!? Perhaps it's truth that you answering to yourself? Who knows? Well, it's all cool, no hard feelings..... .....I believe, you know my name, I could not write in czech, because some "motherfucker" is using my signature?! Bye R.
18. Leden 2007 - 15:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
.....I have to take back what I wrote about you before! Sorry..... You don't realy have "wisdom", otherwise you would not wanna talk about it, all the time?! But, what you do have is just hurting ego of yours..... .....so you need the other people to blow on your "bubu"!? Perhaps it's truth that you answering to yourself? Who knows? Well, it's all cool, no hard feelings..... .....I believe, you know my name, I could not write in czech, because some "motherfucker" is using my signature?! Bye R.
18. Leden 2007 - 15:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
.....I have to take back what I wrote about you before! Sorry..... You don't realy have "wisdom", otherwise you would not wanna talk about it, all the time?! But, what you do have is just hurting ego of yours..... .....so you need the other people to blow on your "bubu"!? Perhaps it's truth that you answering to yourself? Who knows? Well, it's all cool, no hard feelings..... .....I believe, you know my name, I could not write in czech, because some "motherfucker" is using my signature?! Bye R.
18. Leden 2007 - 15:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Kamélie (anonym)
moudré téma prozatím.: Nejsem natolik moudrá,abych to lépe napsala a vyjádřila. Život je jako knížka.:hlupák ji roztržitě prolistuje,ale moudrý člověk si ji velmi pozorně čte,protože ví,že si ji může přečist pouze jednou Jean Paul
18. Leden 2007 - 17:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Oskarka (anonym)
Stará múdrosť hovorí: človek je spokojný vtedy, keď je spokojný sám so sebou! Každý z nás je v podstate ve?mi sebakritický a chovať sa tak, aby bol spokojný sám so sebou - to dá ve?a práce! Ale stojí to zato - aspoň sa o to pokúsiť!
18. Leden 2007 - 19:06
Obrázek uživatele Návštěvník
Sova (anonym)
Já bych otázku položil jinak. Kdo rozhoduje o tom, jestli jsem nebo nejsem moudrý ? Když bude matka domlouvat svému dítěti, určitě to dítě nepozná, že jde o moudrost. Aspoň ne v danou chvíli. Když společenství senátorů rozhoduje o zásadních otázkách dvou názorově odlišných skupin, jak se pozná, že rozhodli moudře ? Když ve fóru někdo žádá o radu na své zdravotní problémy, jak pozná moudrého rádce ? Mnohý dealer je školený v tom, aby dělal dojem modrého poradce. Takže si myslím, že tato diskuse nic zásadního nevyřeší.
18. Leden 2007 - 21:16
Obrázek uživatele Návštěvník
ali (anonym)
Tak Jakube.. nemáš pravdu, když píšeš, že se změněním nicku nic nezmění .. ano pokud budeš pořád psát tím Tvým stylem, tak to asi moc nepomůže, ale hodně lidí si všímá právě toho nicku a xxcd je štve, tomu věř.. To je právě to co je hned na poprvé vidět a pak už to ani moc nečtou, teda čtou, ale to už je jen formalita. A proč jsi vlastně tak zabejčenej, že nebudeš měnit styl, co když není ten správnej a Ty si myslíš, že právě je? .. Co když děláš právě jednu velikou chybu a jen si to nechceš uvědomit ... Ale já jsem naprosto přesvědčenej o tom, že pokud změníš svůj styl a názor, ale zachováš si své přesvědčení... budeš ho prezentovat jiným tónem .. jiným způsobem, jinak psát a uvidíš .. budeš někdo jinej ... ale tady a budeš moci klidně dál v klidu psát a odpovídat na příspěvky a už tě nebudou lidé zde buzerovat.. nebo ti to imponuje? Nebo se rád hádáš a máš rád poslední slovo? Víš moje babička .. byla to velice moudrá žena, mě vždy říkala .. pokud byla nějaká hádka .. že "Moudřejší ustoupí" .. měla pravdu. Tady je asi to, co bych viděl, jako moudřejší ... umět odejít včas a ne jen za každou cenu tu být a ukázat, že jsi svůj a ať si lidé políbí .. Přeci to, jak se lidé ke mě ve větší míře chovají ... říkají mi ... je přeci zpětná vazba na mě/Tebe ... moudrý člověk si to uvědomí, chytrý asi bude o tom aspoň přemýšlet a rozumný by už toto nečetl ... Pokud jsi dočetl až sem ... přemýšlej než napíše zbrklou odpověď :o)
18. Leden 2007 - 21:49
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
19. Leden 2007 - 9:08
Obrázek uživatele Návštěvník
xxcd to Ali (anonym)
Moc to komplikuješ :-) Můj styl není něco uměle vytvořeného, nechápeš, že to je prostě soubor mého já a mého jednání. Ještě by mě zajímalo, jak by šel změnit styl a názor a zachovat si své přesvědčení !!? Mám lhát !? Jinak by to asi nešlo :) ... Jestli mě někdo buzeruje, nebo ne je jeho věc ... Nick si zachovám, ne z principu, ne z tvrdohlavosti, ale ze soucitu k lidem, kteří mě nesnesou - hlavně mé názory, aby už podle nicku věděli, že je nemusejí číst. Jinak kdyby člověk měl stále ustupovat, jak praví přísloví asi by v dnešní době daleko nedošel. Já rád ustoupím, ale pokud to tak vážně cítím, ale ne proto, že se říká toto přísloví. Mám snad odejít, to mi chceš říci !? :) Mohl jsi to ale napsat na začátek a ne na konec ... Napsal jsi to hezky, ale tak trochu uměle ... Možná čekáš ohlasy těch, co mě nemusí, ale já nadále budu tady xxcd, hádky nevedoucí, jen diskutující. Navíc ... Poslední dobou už to ty urážeče, co umí jen nadávat omrzelo :) ... Takže Ti děkuji za snahu Ali, ale raději v Tvých očích nebudu moudrý, ani rozumný ... :-)
19. Leden 2007 - 9:30
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Zajímavá otázka, také mě už napadla.Můj názor je takový , že inteligence může býti oddělena od vzdělání. Inteligence má více směrů, ale některé jsou více vidět.např.sociální intel. myslím , že s těmito intel.směry se člověk rodí, dále je důležitý další faktor a to povahové vlastnosti, zase některé máme vrozené a s některými můžeme pracovat.Jednoduše řečeno, aby se dalo říct "moudrý člověk" musí se sejít více věcí najednou.ale zase je fakt , že "moudrý člověk" bude vždy ,jen pro určitou skupinu lidí. ten kdo je dle mého názorů moudrý , tak pro druhého může být blb.pro všechny moudrý člověk neexistuje.
19. Leden 2007 - 9:49
Obrázek uživatele Návštěvník
Olga (anonym)
To Sova: tato diskuze nemá nic zásadního vyřešit, bylo nadhozeno zajímavé téma vedoucí k zamyšlení. Tak, jak každý z nás tu uvažuje o stupních moudrosti, chytrosti a rozumnosti, se nám otvírají různé úhly pohledu a člověk moudrý, chytrý i rozumný si může z těchto názorů udělat docela zajímavý obraz myšlení dnešní společnosti. A mimochodem, moudrému člověku je přece jedno, jestli ho někdo považuje za moudrého a druhý za hlupáka. Řečtí myslitelé byli velmi často považováni za minimálně podivíny, a my přesto dnes obdivujeme jejich myšlenky.
19. Leden 2007 - 10:10
Obrázek uživatele Návštěvník
to xxcd (anonym)
.....musim priznat, ze na odpovedi "xxcd" neco bude!? Napsat: ".....radeji v Tvych ocich nebudu moudry ani rozumny.....", je totiz moudre! Damy a panove, nechal bych to plavat. R.
19. Leden 2007 - 12:44
Obrázek uživatele Návštěvník
Ali (anonym)
xxcd, stejně mě nepřesvědčíš, jak tě tu pozoruji, tak stejně se přispůsobuješ tomu jak na tebe lidé reagují, některé považuješ za sobě rovné ..... nebo naopak sobě nehodnotné a podle toho jim odepisuješ ..... jak to, že tady můžeš měnit svůj postoj, přehodnotit svůj názor? Ale zmněnit svůj nick, nenene ..... jako by ten nick, bylo něco, co je Tvé Já, a já bych Ti ho chtěl vzít ..... trofalé, co? Ale to nechápu, proč tak vehementně toto obhajuješ ..... proč zrovna xxcd ..... co je na něm tak vzácné??? Přeci by jsi mohl klidně a v pohodě přejít na Jakuba, stejně tě lidé tady už znají, tak v čem je problém? Proč zrovna xxcd? Jakub by byl, za prvé lepší při odpovědích ..... Jakube se přeci říká a zní lépe než xxcd ..... tak není to jen tvůj kapric, takový bezvýznamný truc nám ..... a zrovna neustoupím ..... já jsem přeci xxcd ..... Za druhé, jak by to krásně znělo ..... Já jsem Jakub, necítíš v tom rozdíl ..... tak to zkusím jinak!!!! Milé xxcd, nebo milý xxcd a k tomu Milý Jakube ..... tak teď mě přesvědč, že to není pravda ..... pokud ani tady neuznáš, že je Jakub lepší, tak je to od tebe jen dětské zašprajcování se, a zrovna neudělám to co chcete ..... Rozmýšlej ..... kde je moudrost? V protestu a blokaci či v tvrdohlavosti? Tak jsem zvědav jak mi to vytmavíš ... že je "xxcd" a bude "xxcd"!!!!! Jakub je Tvé jméno a Tobě se nelíbí? Na věčné časy .....xxcd!
20. Leden 2007 - 0:03
Obrázek uživatele Návštěvník
Jakub (anonym)
Máš v 99% pravdu Ali, ten zbytek s tím nesouvisí, jako je ta tvrdohlavost a tak :) Jediný důvod je, že se xxcd dobře ťuká na kejbordu ... Ne, to je hloupost ... Máš vážně pravdu, jméno Jakub se mi líbí, o to nejde ... Jen jsem si zvolil přezdívku xxcd, zvykl si, lidé si zvykli a těm co nesedím tak díky tomu vážně mohou přeskakovat mé příspěvky ... No a proč Ty třeba máš Ali !? :) Povíš mi ale, proč Ti tak jde o tyto 4 písmenka !!?? Jinak vážně na mě nezkoušej, že by byla moudrost měnit 4 písmenka za 5, na to neskočím :) ... Cennější by bylo, než rozebírat přímo záměnu xxcd za Jakub, kdyby spíš lidé vystupovali a jakkoliv se podepsali vždy stejně za svými slovy a tím si tak nějak za svým příspěvkem stáli ... A ne jednou anonym, jednou ten a jednou třeba schovaní se za xxcd, nebo někoho jiného a tak kolikrát, v podstatě vždy, toho člověka poškodit ... Toto by podle mě bylo moudřejší řešit, a ne toto :-)
20. Leden 2007 - 0:19
Obrázek uživatele Návštěvník
Ali (anonym)
Tak Jakube, máš pochvalu, přeci jsi dostal rozum, čtu to na jiných příspěvcích. Tak že by jsi nakonec přeci jen ustoupil od xxcd a začal se podle mého návrhu podepisovat Jakub, jak to, že ač jsi psal, že to nebudeš dělat, proč taky? tak to nakonec uděláš,asi jsi zmodřel doopravdy ...., tak tady je to jak je psáno ve tvém příspěvku "Být moudrý". Neřekl bych že jsi ustoupil od xxcd, ale že jsi přehodnotil situaci a podle toho jsi zareagoval, je to chválihodné... A pokud budeš chtít, tak se klidně přejmenuji na jiné jméno, nedělá mi to problém, třeba Čulibrk, co říkáš,chichi. Nevadí mi počet písmenek, ale to jak už je to tu zprofanované a hlavně pro odpovědi dosti nepříjemné xxcd, to už jsme si říkali. Ahojky Čulibrk
21. Leden 2007 - 0:12
Obrázek uživatele Návštěvník
Jakub (anonym)
Nezmoudřel jsem asi za tak krátkou dobu a ani neustoupil, ale i spokojenost, radost jednoho člověka - Tebe - je pro mě příjemná zpráva, byť je to jen díky změně pár písmenek ... A je to vážně maličkost a Jakub jsem tady asi jediný, zatím - to možná také dodatečně vysvětluje, proč jsem tenkrát zvolil xxcd (určitá originalita, identita, ojedinělost :-)
21. Leden 2007 - 0:18
Obrázek uživatele Návštěvník
Jakub (anonym)
P.S.: Děkuji, ale pochvalu si nezasloužím. Schovej si ji na jindy, třeba i pro někoho jiného ... :-) Prima noc !!!
21. Leden 2007 - 0:21
Obrázek uživatele Návštěvník
Bohous (anonym)
Jakube, ty pises z Ruska, ze mas uz o 2 hodiny vic?
21. Leden 2007 - 19:46
Obrázek uživatele Návštěvník
Jakub (anonym)
:-)) Ne, nepíšu ... Nevím, co se Ti nezdá !? :) Navíc čas příspěvku nesouvisí s časem na počítači uživatele, ale s časem, který je na serveru :-)
21. Leden 2007 - 19:49
Obrázek uživatele Návštěvník
ali (anonym)
Jakube kde jsi, že by jsi se učil, nebo jsi na jiné diskusi ? ..... :)
21. Leden 2007 - 21:54

Stránky

Přidat komentář