19 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Bude nám hrozit v blízké době světový HLADOMOR?

10. Září 2018 - 0:15

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Loran (anonym)
http://www.osud.cz/cs/clanek.php?id=9570 Co si o tom myslíte?
28. Září 2009 - 10:30
Obrázek uživatele Návštěvník
jim (anonym)
Hladomor je pravé jméno démona,nikoli pana presidenta Č.R.,ALE HAJZLA VÁCLAVA KLAUSE.
1. Říjen 2009 - 3:05
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr (anonym)
Hrozí. Některé firmy v USA už si na budoucím hladomoru vytvořily byznys - http://www.efoodsdirect.com/
4. Říjen 2009 - 12:06
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
To jsou smutné perspektivy. Kam to lidstvo dopracovalo ve třetím tisíciletí. Mám obavy o osud mých dětí.
4. Říjen 2009 - 12:13
Obrázek uživatele Návštěvník
Chytrý Honza (anonym)
Chce to kus země a vypěstovat si obří dýně do zásoby.
4. Říjen 2009 - 12:18
Obrázek uživatele Návštěvník
Marcela (anonym)
Myslím,že je to v systému.Třeba povolení půjček,není povinnost pracovat.Různé penále,vynucování okamžité platby,vem kde vem. Třeba pamatujete,že by byli exekutoři,vymahači. To co chtějí a okamžitě zase žene lidi do dalších dluhů. Povolená propagace půjček,hypotéky.Lidé nebudou mít na splácení.Mám obavu kam to spěje...
4. Říjen 2009 - 13:10
Obrázek uživatele Návštěvník
Rob (anonym)
Osobně nechápu, jak souvisí celosvětový hladomor s půjčkami a exekutory. Zkuste se ale zamyslet nad následujícím údajem: asi 3% lidí vlastní 50% celkového světového majetku. Tito lidé mají třeba manželku, nějaké dítě, takže v konečném důsledku se odhaduje, že je to asi 10% lidí, kteří vládnou tímto majetkem. Tento majetek mají mimo jiné díky stávajícím zákonům - tedy i ekonomickým pravidlům, kolik odvádějí na daních ap. Tak mi někdo vysvětlete, jak je možné, že těchto 10% lidí de facto ovládá planetu, když máme svobodné volby, máme demokracii.
4. Říjen 2009 - 16:50
Obrázek uživatele Návštěvník
Zrout (anonym)
Pokud se nevrati socialismus, svetovy hladomor nehrozi, pouze mistni. Sovetsky svaz, pres svoji rozlohu a urodnou pudu, musel dovazet potraviny, takze kdyby nebylo "nepratelskeho" Zapadu, SSSR a jeho satelity by mely hlad. Cina uz rovnez neprovozuje socialismus a hladomor uz tam nehrozi. V Africe problemy zustavaji a v nekterych pripadech se zhorsuji. V Rhodesii vladla bila mensina a zemedelstvi bylo v rukou bilych farmaru. Rhodesii mela velke prebytky potravin, ktere vyvazela do celeho sveta. Z Rhodesie se ale stalo Zimbabwe, cerni soudruzi ukradli bile farmy a nastal hladomor. Ve Venezuele soudruh Chavez zacal budovat socialismus, vyvlastnuje farmy a uz se objevuji nedostatky potravin. Chavez ma hodne nafty, takze potraviny muze importovat, ale tim ubira potraviny, ktere byvaly k dispozici jinym, chudsim zemim. Socialismus se rovnez zacal budovat v Nikaraguii, Ekvadoru a Bolivii a je jen otazkou casu, nez i tam zacnou nedostatky potravin. Komunistickemu agitatorovi Robovi sdeluju, ze v USA prijmem vrchni 1% obyvatel plati 40% dani vybranych vladou USA a jednotlivych americkych statu, zatimco hornich 10% obyvatel plati 70% dani.
4. Říjen 2009 - 17:10
Obrázek uživatele Návštěvník
Pohled taky z j (anonym)
Žroute,musíš si uvědomit,že kdyby nebyl žádný kapitalismus,socialismus by se v pohodě uživil,a možná efektivněni a spravedlivěji než teď.Byla studená válka,ve které se utopilo takové množství prostředků,které by stačilo na uživení planety lidí na stovky let.Všech lidí.Ne jenom těch vyvolených.Afrika nikdy nebude soběstačná,je tam sucho.Mají tito lidé právo na život?Podle kapitalismu nikoliv.Musíš si uvědomit,že bohaté země jako třeba Anglie,byly koloniální velmoce,které drancovali suroviny kolonií-třeba Indie,atd, a na tom si postavili svojí prosperitu,jako třeba Švýcarsko kolaborací s Hitlerem.A Jížní Amerika v čele s Chavézem moc dobře umí počítat,aby zase nebyli pouze kolonií pro bezstarostný život jiných západních zemí.
4. Říjen 2009 - 17:37
Obrázek uživatele Návštěvník
Rob (anonym)
Nejsem komunistický agitátor.
4. Říjen 2009 - 18:33
Obrázek uživatele Návštěvník
pro Roba (anonym)
Není pravda, že bychom měli svobodné volby. Svobodně (?) volíme jen jakási čísla stran, za která si pak papaláši dosadí, koho chtějí.
4. Říjen 2009 - 19:02
Obrázek uživatele Návštěvník
viky (anonym)
Marcelo: ale to je chyba těch lidí, že si půjčujou na lepší televizi, dovolenou, chtějí to mít hned a jestli budou moct splácet? to je přece jedno, to je budoucnost, teď si užijeme tu drahou dovolenou.. Rodina kámošovy přítelkyně si třeba půjčila na barák a platěj takovou sumu, která skoro odpovídá jejich příjmu. Ale to jim nedochází. A kvůli takovým lidem je tady krize a my normální nemáme šanci najít práci, vyhazuje se, zkracujou úvazky.. čímž jsou postiženi i lidi, co žili zatím v pohodě bez dluhů. Ale ano, máš pravdu, je to i vina bank, že půjčujou každýmu i když je to jenom chudej hloupej honza z vidlákova, který netuší, do čeho se tím uvrtá. Ale s hladomorem to asi moc nesouvisí. proč ho řešíte? máte hlad? bojíte se, že v Evropě bude hladomor? Pokud ne, tak nevím, o co vám jde. Pokud se v Africe nemůžou uživit, tak ať nemají tolik dětí. Pomáhal jim snad někdo před 1000 lety? a jak to, že teda jejich populace vydržela a ještě roste? nechme to vývoji a zajímejme se o to, co se týká nás.
5. Říjen 2009 - 13:37
Obrázek uživatele Návštěvník
Pro toho nade m (anonym)
Zase sobeček
5. Říjen 2009 - 18:49
Obrázek uživatele Návštěvník
Loran (anonym)
Viky pokud by si si pustila to video na osudu, tak by si viděla, že se nás to týká. Za pár let může být hladomor úplně všude, protože díky geneticky upraveným potravinám a chmii nikde nic neporoste.
5. Říjen 2009 - 18:51
Obrázek uživatele Návštěvník
Mary (anonym)
Ono se snad tolik nestane, když lidé z tzv.bohatých zemí trochu přibrzdí ve svém konzumním způsobu života. Jen se mají znovu nastavit pravidla: kratší pracovní doba-nižší výroba-méně peněz- méně nákupů- více volného času- více zaměstnání současně s krátkou pracovní dobou- méně nezaměstnaných.
6. Září 2010 - 1:45
Obrázek uživatele Návštěvník
!! (anonym)
serte na to stejně nás...Už jdi s tím Klausem do prdele, na všech diskusích meleš furt to samý dokola!
6. Září 2010 - 4:02
Obrázek uživatele Návštěvník
OMDC (anonym)
http://www.omdc.cz/nadacni-fond/
11. Únor 2011 - 21:22
Obrázek uživatele Návštěvník
B (anonym)
možná i hladomor,ale v nejbližší době nám hrozí návrat ke středověkým praktikám.Začínám se v tomto státě bát,neboť vládní činitelé nejsou duševně zdrávi.
12. Únor 2011 - 1:39

Přidat komentář