56 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Bratr se mi svěřil s jeho problémem, mám to říct rodičům ?

10. Září 2018 - 0:24

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Jitka (anonym)
Mám 11 letého brášku, předevčírem se mi svěřil že mu nejde přetáhnout kůžička na penisu. Asi čekal, že mu s tím nějak poradím, hlavně nechtěl aby to věděli rodiče. Mám jim to přesto říct ?
15. Prosinec 2014 - 16:37
Obrázek uživatele Návštěvník
Honza (anonym)
Mám 11 letého brášku,...A kolik je tobě? Já kuli tomu, jestli bys už třeba mohla mít rozum.
18. Prosinec 2014 - 9:36
Obrázek uživatele Návštěvník
jirka (anonym)
Mám 11 letého brášku,...To je tezke. Sveril se te, protoze te veri .Ale na druhou stranu jdw o jeho zdravi .Zatim to nech , at to opatrne zkousi a treba mu to povoli .Kamos to mel kdysi taky a povedlo se mu to .
18. Prosinec 2014 - 9:39
Obrázek uživatele Návštěvník
raubíř (anonym)
Jitko jde o to, jestli ti to neřekl kvůli tomu, aby se to rodiče dověděli! Stydí se to říct sám. Zkus to s ním ještě probrat, ešivá by nechtěl, abys to rodičům "práskla" a když né, tak to neuspěchávej. Dej mu čas.
18. Prosinec 2014 - 11:19
Obrázek uživatele Návštěvník
hm (anonym)
Jíťo, na tvém místě bych si s bratrem promluvila a vysvětlila mu, že s tímto problémem není sranda a že by to měl řešit doktor. Aby o tom popřemýšlel a že jestli se stydí rodičům o problému říci, že jim to řekneš sama, když ti dá souhlas. Řekni mu, že se o něj bojíš a že ti na něm záleží a že stud není v této situaci na místě.
18. Prosinec 2014 - 14:28
Obrázek uživatele sweetji
sweetji
Hlavně dej bratrovi přečíst na těchto stránkách, co je tam v rubrice pro kluky od Maria Lichtenheldta. V jeho letech je to ještě normální stav, v těch letech je to tak ještě u 40% kluků. Je to důležité, aby o tu kůžičku zbytečně nepřišel. Někteří doktoři ji velice rádi amputujou. Hlavně ať si dá pozor, aby si násilným přetahováním nepotrhal její špičku. www.obrizka-chlapcu-cz0.cz
18. Prosinec 2014 - 15:08
Obrázek uživatele sweetji
sweetji
Mohli by si to přečíst i rodiče. Pokud jsou však bigotně nábožní, tak jim to radši neukazujte.
18. Prosinec 2014 - 15:11
Obrázek uživatele sweetji
sweetji
Rubrika pro kluky, článek fimóza. I ty se můžeš poučit.
18. Prosinec 2014 - 15:46
Obrázek uživatele sweetji
sweetji
spíš mu řekni, aby to...S doktorama se musí dnes opatrně. Dnes neví, na koho natrefí. Mohl by natrefit na nelítostného a zavilého MUDr Obřezávače popřípadě na MUDr Obřezávačku. Je to tam vše popsáno. Dnes máme svobodnou volbu lékaře. Kdyby doktor trval na takovém nesmyslu, tak může jít k jinému.
18. Prosinec 2014 - 15:51
Obrázek uživatele Návštěvník
Zdena (anonym)
S doktorama se musí dnes...Můj syn měl přesně v tomhle věku tenhle samý problém, doktor nám poradil, aby si tu kůžičku opatrně zkoušel přetahovat vždycky jen kousek po kousku, ale několikrát za den, třeba když jde na záchod. Důležité je nepostupovat nějak násilně a nesnažit se ji za každou cenu přetáhnout. Dobré je prý si také předkožku mazat krémem, aby byla vláčnější a poddajnější, potom to ani není moc bolestivé.
19. Prosinec 2014 - 10:02
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
Zdeno stejný problém mám u svého čtyřletého syna s tou kůžičkou na pindíkovi.Nasilím se to dělat nesmí,zkoušíme to při koupání,ale moc nám to nejde.Jaká je na to dobrá mastička?Kamarádka mi říká ať mu nechám udělat obřízku,že to to vyřeší.Má malého prcka a tomu ji dělali.Jak to dopadlo Zdeno u tvého syna?
19. Prosinec 2014 - 17:41
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
Milane a jak ti to vyhovuje?To máš od malička nebo si na níšel sám?Já myslím,že se za to stydět nemusíš.Možná to čeká i mého syna.
19. Prosinec 2014 - 17:53
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
To je mi jasný Milane,ale jak jsi k ní přišel už v dětském věku tě nechali rodiče obřezat?Asi se stydět nemusíš je to dost v modě.Máš celý žalud odhalený?
19. Prosinec 2014 - 18:05
Obrázek uživatele Návštěvník
Zdena (anonym)
Zdeno stejný problém mám u...My jsme zpočátku používali dětský olejíček a nebo postačí bohatě i klasická modrá indulona. Důležité je, aby ta kůžička byla pořád hodně promaštěná a vláčná, protože jinak by si ji mohl natrhnout a to je potom prý hodně bolestivé. Potom, co si to syn začal mazat a pravidelně to zkoušel opatrně po malých kouscích přetahovat, tak asi za třičtvrtě roku už mu to šlo naprosto bez problémů přetáhnout úplně až dolů. Nám doktor obřízku nedoporučoval, pokud to prý vysloveně není nutné, tak je prý lepší ji nedělat. A já bych ani nechtěla, aby syn zbytečně podstupoval nějaký podobný zákrok.
19. Prosinec 2014 - 18:12
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
Dětský olejíček máme a modrou indulonu také tak mu to budu zkoušet na noc a přes den promazávat,Stahnout to jde jen maličký kousek a pak už ne.Má tam takový úzký cancourek a nejde to přes něj.Násilím nic nedělám,vím,že to natržení musí být bolestivé.Syn si za ten konec často tahá asi ho to svědí.Tak to zkusíme.Pokud se to nepodaří tak ho asi ta obřízka bude čekat,ale radost z toho nemám.I když se prý dělá mnohem častěji než dříve.
19. Prosinec 2014 - 18:18
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavel (anonym)
Pokud přemýšlíte o obřízce, tak si přečtěte co na vláknu obřízka - problémy v sexu napsal Ondra. Zdena může být ráda, že narazila na rozumného doktora.
19. Prosinec 2014 - 18:44
Obrázek uživatele Návštěvník
Jakub (anonym)
Jednou jsem se s necim hodne trapnym sveril kamaradce a ona mne zradila, tak jsem na takvy veci alergickej, ale v tomhle pripade bys neco mela delat, ale sikovne. Treba to rekni jeho lekari, nez bracha pujde na pristi prohlidku, nebo i rodicum, ale aby to bratrovi nerekli a upozornili lekare.
19. Prosinec 2014 - 19:18
Obrázek uživatele sweetji
sweetji
Jednou jsem se s necim hodne...Nevím, jestli jsi pravý Jakub, ale mám obavy, že ne. Pravý Jakub nepsal bez diakritiky, a už vidím třetí příspěvek od Jakuba bez diakritiky. Možná, že si Jitka všimla odkazu na mé webové stránky, s doktory se v tomto musí velmi opatrně. Kdyby pravý Jakub, když mu bylo 12 na MUDr. Obřezávačku a ne na tu novou doktorku, která dala na výběr, tak už kůžičku nemá. Sledoval jsem hodně internotových fór na toto téma, a vím, že situace v tomto není dobrá, že mnozí doktoři velice rádi naprosto zbytečně obřezávají. Odkaz na své webové stránky jsem tu dal.
19. Prosinec 2014 - 19:32
Obrázek uživatele Návštěvník
Zdena (anonym)
Dětský olejíček máme a...Ono právě jde o to, aby měl kluk tu kůžičku pořád mastnou, protože samozřejmě tím, jak si to bude zkoušet přetahovat, tak si dráždí žalud a bude ho to svědit, tak právě proto je nutné to mazat, aby to nesvědilo a nevznikaly v té kůžičce trhlinky, které jednak bolí a jednak svědí, když se hojí. Také je důležité dbát pečlivě na hygienu, protože se v těch místech tvoří smegmat a to potom samozřejmě taky svědí. Mému synovi hodně pomáhalo, když si to zkoušel přetahovat ve vaně, když se koupal, protože v té teplé vodě ta kůže změkne a potom jsem vždycky dbala na to, aby to měl po koupeli namazané na noc. Co se obřízky týče, tak doktor mi řek, že v dnešní době hodně rodičů nechává kluky obřezávat naprosto zbytečně, ta předkožka tam není od přírody jen tak pro nic za nic, chrání žalud před mechanickým poraněním, doktor nám jasně řekl, že by se k obřízce opravdu přiklonil jen v krajním případě. Navíc i fimóza se prý chirurgicky neřeší úplnou obřízkou, ale jen drobným naříznutím. Můj manžel také obřezaný není a nikdy si na to nestěžoval, spíš naopak.
19. Prosinec 2014 - 20:16
Obrázek uživatele sweetji
sweetji
Věnuju se tomu teprve tři čtvtě roku a vím už o hodně případech lidí, kterým obřízka zničila sexuální život. Nejde jen o ochrannou funkci předkožky, ale též o to, že muž při obřízce přijde až o 70% specializovaných erotogenních zakončení a ty, co zbydou na žaludu, mohou být časem pohřbeny pod silnou vrstvou keratinu, která se na nechráněném žaludu časem vytvoří. Dělám v Německu, tak o těch případech vím hlavně z německých zdrojů. Jsem zaregistrovaný na chráněných internetových stránkách postižených obřízkou, takže o tom vím své. Přes 90% obřízek dnes dělaných z údajných zdravotních důvodů je naprosto zbytečných. Po vzoru německých a francouzských kolegů, mám povolení přebírat z jejich zdrojů vytvářím o tom internetové stránky v češtině. Zdena jak vidím to číst nemusí, Lence bych to však doporučil. Po tom, co znám příběhy mužů, kteří trpí sexuálníma dysfunkcema kvůli obřízce doporučuju, aby matky své syny pokud možno před ní uchránily, ať někteří doktoři tvrdí cokoliv. Okopíruju tu jeden příspěvek z Rodina.cz.
19. Prosinec 2014 - 21:15
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr (anonym)
Mně to v dětství taky nešlo, ale postupným zkoušením se to nakonec podařilo. Chce to ale opravdu postupně a žádné násilí. Jinak hrozí, že se předkožka zasekne za žaludem a nejde stáhnout zpět. A to pak musí řešit chirurg a ihned, protože zaškrcením krve může dojít k nekróze a poškození žaludu.
19. Prosinec 2014 - 21:17
Obrázek uživatele sweetji
sweetji
Dám sem příspěvek, co napsala Alicka na fóru Rodina.cz dne 9.10 2011 Nenechávejte své dítě zbytečně obřezávat!!! Navštívila jsem 5 doktorů, pražské odborníky, a všichni mi diagnostikovali jednoznačnou obřízku u syna 2,5 roku. Až šestá, MUDr. Marta Kudláčková, Rockotova 1717, Praha 4, nám to během dvou měsíců (dle jiných urologů na Karlově náměstí, pediatrů u Apolináře a dále, šlo o případ, který se nedá řešit jinak než obřízkou) to bezbolestně vyřešila pomocí krému Triancenolu. Po dvou měsících má syn předkožku naprosto přetahovatelnou! Předtím měl v předkožce malinkou dírku, sotva na čůrání. Při močení se mu tvořil takzvaný balónek. A díky paní doktorce je nyní naprosto v pořádku. Jen doporučuju provádět léčbu pod vedením paní doktorky, ne podle vlastního uvážení, vzhledem k různosti použití krému za den!
19. Prosinec 2014 - 21:17
Obrázek uživatele sweetji
sweetji
Mně to v dětství taky...I o tom mám na svých stránkách v rubrice pro kluky.
19. Prosinec 2014 - 21:19
Obrázek uživatele sweetji
sweetji
Rozhodl jsem se, že tam budu přednostně teď překládat informace pro rodiče. Možná, že jsem zbytečně upřednostnil rubriku: Obřízka a náboženství, chtěl jsem nejdříve překládat něco o historii, vidím však i z jiných fór, že informace pro rodiče jsou nejdůležitější.
19. Prosinec 2014 - 21:24
Obrázek uživatele Návštěvník
gine, (anonym)
jakou máš odbornost, když si troufáš "přednostně překládat informace pro rodiče"?
19. Prosinec 2014 - 21:38
Obrázek uživatele sweetji
sweetji
jakou máš odbornost, když...Copak nese překladatel odpovědnost za odbornost překládaného článku. Tu odpovědnost přece nesou autoři. Pokud napíšeš, co jsi teď napsal(a), tak to svědčí o tom, že máš IQ houpacího koně.
19. Prosinec 2014 - 21:44
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
Děkuji za radu určitě to tak se synem zkusím a budu to mazat a zkoušet při koupeli nebo i při čurání pomalu stahovat.Po koupeli mu to budu na noc mazat víc.Máš pravdu,že hodně rodičů dnes nechává malé kluky obřezat ač s tím problém nemají a většina doktorů to udělá což je fakt.
19. Prosinec 2014 - 23:42
Obrázek uživatele sweetji
sweetji
jakou máš odbornost, když...Napíšu to ještě jinak, do republiky se vrátím až na štědrý den a potřebuju tam dodělat jeden článek. Z jiného fóra jsem zjistil, že je záhodno, abych co nejrychleji přeložil článek od doktora Johna Travise z roku 2008: O EPIDEMII NÁSILNÉHO PŘETAHOVÁNÍ PŘEDKOŽKY A PROČ JE NUTNÉ JI ZASTAVIT. Za obsah článku samozřejmě nese odpovědnost dr. Travis a ne já, jako překladatel. Kdo je to dr. Travis si můžete přečíst na anglické wikipedii, popřípadě jiných stránkách v angličtině. Mimo jiné založil první wellness centrum na světě v Mill Valley v Kalifornii v roce 1975. Americký lékař John Travis působí v posledních letech v Austrálii.
20. Prosinec 2014 - 6:16
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Děkuji za radu určitě to...Lenko, kolik je vlastně klukovi let?
20. Prosinec 2014 - 6:42
Obrázek uživatele Návštěvník
Zdena (anonym)
Lenko, kolik je vlastně...Myslím, že Lenka psala, že jsou mu čtyři.
20. Prosinec 2014 - 11:28

Stránky

Přidat komentář