30 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Borelioza - život s boreliózou

10. Září 2018 - 0:24

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Veronika 22 (anonym)
Dobrý den, je tu někdo, kdo trpí boreliozou již několik let? Zajímalo by mě, jak Vám borelioza změnila život? Trpíte bolestí hlavy nebo kloubů, popřípadě co Vám na to pomáhá? Děkuji Veronika
25. Březen 2014 - 20:56
Obrázek uživatele Návštěvník
ANDREA (anonym)
Dobrý den, je tu někdo,...Dobry den ano ja mam boleriozu uz asi 20 let.Prosim na email korinek8@seznam.cz
1. Říjen 2014 - 15:35
Obrázek uživatele Návštěvník
jirka (anonym)
20 let? Tak to kecáš, tomu...Já tedy věřím,sám ji mám 12 let a zničila mi život.
1. Říjen 2014 - 23:35
Obrázek uživatele Návštěvník
? (anonym)
Tak proč se neléčíte? Znám mnoho lidí, kteří onemocněli a po nasazení antibiotik byli OK. Já sám jsem to zažil na sobě taky.
2. Říjen 2014 - 12:06
Obrázek uživatele Návštěvník
Marta (anonym)
Tak proč se neléčíte?...Když se to zjistí hned/měla jsem klíště a pak velký flek/tak je to asi dobrý, to se nasadí hned antib. ale tito pisatelé výše měli asi na mysli neuroboreliozu, právě často následek, pokud se hned nepřeléčí, ono se to vždycky ani nepozná, je to zákeřné.
2. Říjen 2014 - 13:31
Obrázek uživatele Návštěvník
jirka (anonym)
Když se to zjistí...Ano,je to přesně tak.Borelioza je dnes tak častá a špatně zjistitelná že spousta nemocných je neůspěšně léčena na jiné nemoci.Třeba artritýda,RS,fibromyalgie ale i další.
2. Říjen 2014 - 22:33
Obrázek uživatele Návštěvník
Alena Čubíková (anonym)
Ano,je to přesně...klíště jsem měla před 19 lety,nevěnovala jsem pozornost,před 9 lety začala obrovská bolest kloubů,únava...ted po letech je bolest nesnesitelná ...dá se říct bolest která je 24 hodin,bolest svalů,kloubů ,hlavy,,deprese...díky klíštěti mě byl loni diagnostikován únavový syndrom,fibromyalgie, raynaudův syndrom a řada dalších věcí,podle lékařů,kteří se nechtějí ničím zabývat mě nic není :-(
14. Říjen 2014 - 22:25
Obrázek uživatele Návštěvník
asi takhle (anonym)
klíště jsem měla před 19...Je otázka, jestli jsi měla opravdu boreliozu, nebo jsou to projevy něčeho jiného. protože boreliozu po tak dlouhé době už nikdo nezjistí. kdoví, co ti vůbec je, třeba je to jen od psychiky. Dneska je móda všechno svalovat na boreliozu, spousta lidí si nechce přiznat, že mají psychické problémy a od toho mnohé zdravotní potíže.
15. Říjen 2014 - 8:12
Obrázek uživatele Návštěvník
jirka (anonym)
Je otázka, jestli jsi měla...Typický projev člověka co o borelioze nic neví a píše nesmysly. Ony asi od psychiky otékají lidem klouby,šlachy,uzliny,špatně vidí a mají spoustu dalších symptomů..... Vzhledem k tomu že tato nemoc je přenosná nejen klíštaty,ale i dalším hmyzem,komáry,muchničkami a podobně,dále krví při infuzi,kdy se darovaná krev na boreliozu netestuje a otevřené jsou další možnosti jako z matky na plod,kojením a sexuální přenos.Dokonce,laborant národní referenční laboratoře pro boreliozu našel borélie i ve slinách..... Proto se tato nemoc šíří jako lavina-žádná moda! Nemocní se pak akorát setkávají s arogancí lékařů,kteří nejenže,nemají znalosti,ale neumí tuto nemoc léčit. http://www.vitalia.cz/clanky/testy-na-boreliozu/
15. Říjen 2014 - 12:11
Obrázek uživatele Návštěvník
Alena Čubíková (anonym)
Je otázka, jestli jsi měla...nemá smysl se s někým dohadovat,ráda bych žila klidný život,neměla bolesti a jiné nemoci..přeju Všem kdo nemá problém ,at mu to dlouho vydrží
16. Říjen 2014 - 22:02
Obrázek uživatele Návštěvník
jirka (anonym)
nemá smysl se s někým...Já bych také mooc rád žil normální život bez bolestí a dalších nesnází.....
16. Říjen 2014 - 23:11
Obrázek uživatele Návštěvník
asi takhle (anonym)
Typický projev člověka co...Tady jde o to, že ta osoba psala, že boreliozu chytla před 19 lety a přitom šla k lékaři až o leta později. Jak mohla vědět, že před 19 lety chytila boreliozu, když jí testy dělali až po mnoha letech (kdy už se stejně borelioza nezjistí?)Jsak může tedy vědět, že má boreliozu, když laboratorní testy nic neukázaly a že to chytila zrovna před 19 letx, když jí potíže začaly před 9 lety? trochu přitažené za vlasy. A otoky kloubů a další příznaky může způsobovat řada jiných nemocí. A už vůbec nevím, proč sem taháš, jak všelijak se dá borelioza přenést, když ta osoba psala, že to chytla od klíštěte. Mícháš páté před deváté. Mimochodem, také jsem se léčila s boréliozou, tak mi tu nevěš bulíky na nos, že nevím, o čem je řeč.
17. Říjen 2014 - 8:28
Obrázek uživatele Návštěvník
jirka (anonym)
Tady jde o to, že ta osoba...Pokud jsi se léčila s boreliozou a dostala jsi klasickou krátkodobou atb.léčbu,je velmi pravděpodobné,že ji ještě stále v těle máš.Čeká jen na jakékoli oslabení organismu aby se znovu ozvala.Jinak není na co reagovat.
17. Říjen 2014 - 13:18
Obrázek uživatele pat.rik007
pat.rik007
Dobry den,je mi 19 let a setkavam se s boreliozou,mohl bych nekoho pozadat o par uzitecnych rad do zacatku? :) dekuji
2. Duben 2015 - 11:43
Obrázek uživatele Návštěvník
jirka (anonym)
Dobry den,je mi 19 let a...Najdi si stránku-borelioza.cz-kde je hodně informací o této nemoci a můžeš se i na cokoli zeptat.
2. Duben 2015 - 12:00
Obrázek uživatele Návštěvník
Radka (anonym)
Pokud jsi se léčila s...Antibiotika boreliózu nevyléčí,jen potlačí symptomy. Po antibiotikách budete mimo boreliózy bojovat s rozvojem plísňových onemocnění. Alternativně si můžete boreliózu vyléčit homeopatií. Jeden případ srovnání léčení je popsaný na www.prirodnialternativa.cz.
10. Květen 2015 - 15:08
Obrázek uživatele Návštěvník
john (anonym)
Antibiotika boreliózu...Radko, nepište sem nesmysly o homeopaticích.
15. Květen 2015 - 20:49
Obrázek uživatele Návštěvník
Radka (anonym)
Radko, nepište sem nesmysly...Z vaší reakce usuzuji, že jste se doposud u homeopata neléčil. Jako homeopatka uvádím mnou léčený případ, kdy pacientka v důsledku nákazy boreliózou přestala chodit, toto je pro boreliózu typická komplikace. Srovnání mezi léčbou boreliózy antibiotiky a homeopatií je zde http://www.prirodnialternativa.cz/borelioza/borelioza-a-jeji-lecba-homeopatii/. Naštěstí pacientka přišla včas, nyní je zdráva. Záměrně neuvádím jména homeopatických léků, protože každý případ je jiný a vyžaduje podání jiných homeopatických léků. Léčba průměrně trvá 5 až 6 měsíců. Chodí i pacienti po operaci srdce nebo po kolapsu hlasivek se slavíkem v důsledku boreliózy, tam již vrátit původní stav nedokáži, ale vždy je potřeba homeopatií zastavit destruktivní proces v organismu, aby borélie nenapadaly další a další orgány. S pozdravem Dr. Radka Buckley, LCPH, DNN, www.prirodnialternativa.cz
16. Květen 2015 - 11:39
Obrázek uživatele Návštěvník
jirka (anonym)
Z vaší reakce usuzuji, že...Doufám že to nebude číst nikdo nemocný boreliozou a bude tomu věřit.Mohl by se pak akorát,po celý zbytek života,s touto nemocí trápit. Homeopatie je bohužel jeden z největších podvodů na pacientech.
16. Květen 2015 - 11:50
Obrázek uživatele Návštěvník
trojklanny (anonym)
Prečo ste taký skeptickí k homeopatii? Radka má pravdu,mal som boreliozu,po dobrati Atb som podľa krvného testu už Borelia nemal. Hlúposť,mal som ju aj naďalej,kĺby má boleli jak čert. Nasadil som zapper,homeopatiká a iné doplnky,a som teraz čistý!
17. Květen 2015 - 8:57
Obrázek uživatele Návštěvník
Hele, trojklann (anonym)
Grimmové byli v pohádkách o dost lepší než ty :-DDD
17. Květen 2015 - 9:06
Obrázek uživatele Návštěvník
Zuzka (anonym)
může člověk onemocnět boreliózou i když si nění vědom, že by ho něco štíplo a klíště v posledním roce neměl? A jak se to projeví?
17. Květen 2015 - 18:03
Obrázek uživatele Návštěvník
jirka (anonym)
může člověk onemocnět...Ano,nákazu může imunitní systém takzvaně,držet na uzdě.Po oslabení-čímkoli,často stresem nebo po porodu,začne nákaza,hodně často,pozvolna ničit organismus.Toto téma je na tyto řádky,hodně obsáhlé....
17. Květen 2015 - 21:11
Obrázek uživatele Návštěvník
Stanley (anonym)
mne pred rokom zistili boreliozu, lebo sa u mna objavili krce v rukach (na pravej viac, na lavej malokedy) a doktorka mala podozrenie na boreliozu a mala pravdu. borelioza nemusi byt len po ustipnuti kliestom, ale uz aj musky a komare ju prenasaju (ako nedavno pisali v novinach). mna pred 4 rokmi ustipla muska a spravil sa mi velky fialovy flak na nohe a 4 dni som mal teploty (do 39.5). prve dva dni po ustipnuti boli celkom pokojne, flak sa sice zväcsoval, ale ine problemy neboli. az na treti den rano som sa citil dost zle (bola nedela to si pamatam presne) a uz aj teploty nastupili a musel som ist na pohotovost. tam mi dali 2 injekcie, nejake lieky a kazali este kupit nejaky gel. injekcie pomohli na par hodin a potom teploty zase prisli a nakoniec som bol pn tyzden...
18. Květen 2015 - 0:05
Obrázek uživatele Návštěvník
jirka (anonym)
mne pred rokom zistili...Ano,přenos může způsobit komár i muška,ale i infuze krve,kdy krev není na boreliozu ale i jiné koinfekce kontrolována. Velkou otázkou je pak přenos mezi partnery.Dle informací pracovníka,který dělal dlouhodobě testování boreliozy v laboratoři,byly spirochety nalezeny i ve slinách... Rozhodně by si tyto otázky zasloužily další výzkum.
18. Květen 2015 - 9:19
Obrázek uživatele Návštěvník
Stanley (anonym)
Ano,přenos může způsobit...Podľa informácií od jednej známej (je doktorka internistka), borelióza nie je nákazlivá, to znamená, že ďalšia osoba ju môže dostať len po uštipnutí kliešťa, muchy... Tá známamá tiež boreliozu, už 13 rokov a má 2 deti (8 a 4 ročné), ale tie mala až potom. Takže partner a ani deti by ju nemali mať. Určite by bol vhodný nejaký ďalší výskum tejto choroby, je jej veľa druhov a dosiaľ nie je dostatočne prebádaná (ako mi povedala tá známa).
18. Květen 2015 - 13:24
Obrázek uživatele Návštěvník
viktor (anonym)
Dobrý den, je tu někdo,...Dobry den, Mam boreliozu uz asi 25 rokov. Mate skusenosti s vracajucou sa boreliou? Bakterie co mi spali v tele v latentnom stave sa opat prebudili. Mate s tym skusenosti?
5. Srpen 2016 - 0:13
Obrázek uživatele Návštěvník
kup si (anonym)
Dobry den, Mam boreliozu uz...Tinktury....ořešák černý, topol černý, jinak viz ...naděje pani Podhorná...vždy vyléčení nebo úleva. Poradí po emailu, příptsvky nejsou drahé.
5. Srpen 2016 - 0:28
Obrázek uživatele Návštěvník
Gabika (anonym)
Tak proč se neléčíte?...Ja som na sebe zažila akurát tie antibiotiká čo mi ani trochu nepomohli. A vybrala som tri dávky, takže v podstate som bola rok na liekoch s pauzami a nič. Stále som unavená, mám bolesti po celom tele a už vôbec nie som taká veselá ako kedysi. Teraz pôjdem zadá na krv a viem presne ako to dopadne.
14. Září 2016 - 17:56

Přidat komentář