79 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

BOLESTI V TĚHOTENSTVÍ

10. Září 2018 - 0:09

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
LUCKA (anonym)
DOBRÝ DEN, RÁDA BYCH SE ZEPTALA JESTLI MÁ/MĚL V TĚHOTENSTVÍ BOLESTI V PODBŘIŠKU. JSEM V 9 TÝDNŮ, OD 6 TÝDNE JSEM CÍTILA TLAKY A BYLO MI ŠPATNĚ (NA ZVRACENÍ),OD VČERA CÍTÍM HODNĚ DOLE V PODBŘIŠKU DOCELA VELKÉ TLAKY.NEJDŘÍVE TO PŘIPOMÍNALO BOLESTI JAKO KDYŽ MÁM DOSTAT MENSTRUACI, ALE TEĎ JE TO PODLE ME JINÁ BOLEST.
20. Červenec 2007 - 8:53
Obrázek uživatele Návštěvník
Magda (anonym)
První tři měsíce je největší riziko potratu, nečekej na nic a utíkej ke svému gynekologovi, nemusí to být nic vážného, příčina se takhle po nettu nedá určit, ale běžné, ani normální to není.
20. Červenec 2007 - 11:43
Obrázek uživatele Návštěvník
bambulka (anonym)
Jsem v 6 týdnu
3. Srpen 2007 - 10:53
Obrázek uživatele Návštěvník
alenka (anonym)
to je tvé prvé těhotenství
3. Srpen 2007 - 12:36
Obrázek uživatele Návštěvník
mamča (anonym)
Lucinko a Bambulko, rodila jsem už čtyřikrát a můžu říct, že se jedná o hormonální změny a to v prvních třech měsících, ale největší příčina je strach a stres, čím víc miminko chceme, tím víc pociťujeme obavy, které se projeví jako bolest. Tak se nestresujte a věřte, že příjdou horší věci, pokud se jedná o první miminko.
4. Srpen 2007 - 23:39
Obrázek uživatele Návštěvník
Petra (anonym)
Ahojky já jsem ve 13tt a bolesti mě provází pořád.Nejvíce mě trápí pravý vaječník ale doktor mě taky říka že je vše v pořádku tak uvidíme.
11. Září 2007 - 8:11
Obrázek uživatele Návštěvník
erika (anonym)
jsem v 6tydnu a mam stejne bolesti jako ¨vy ma taky starch ale doufam ze to nic nen!
10. Únor 2008 - 19:26
Obrázek uživatele Návštěvník
erika (anonym)
jsem v 6tydnu a mam stejne bolesti jako ¨vy ma taky starch ale doufam ze to nic nen!
10. Únor 2008 - 19:28
Obrázek uživatele Návštěvník
Ála (anonym)
Ahojky, jsem v 7týdnu a mám ten samý problém. U doktora jsem byla v 5.t a prý je to normální. Na další jdu za 14 dní, tak mi držte palečky,taky mám strach. Všem přeji hodně štěstí a pevné nervy.
12. Únor 2008 - 16:50
Obrázek uživatele Návštěvník
Gabi (anonym)
Jsem v 8. týdnu a jsem na tom podobně a protože na kontrolu jdu až 11.3. pátrám po netu....chápu, že je to normální, že se mi roztahuje děloha, ale i tak jsem ve stresu, je to mé první těhotenství a nejsem zrovna nejmladší...objevila jsem homeopatika (Ignatia amara v ředění 9CH), která uklidňují v těhotenství a zmírňují nevolnosti...nezvracím, jen mi není zrovna do skoku......je mi po nich lépe, tak to zkuste.
14. Únor 2008 - 9:16
Obrázek uživatele Návštěvník
Petula (anonym)
Ahojky,před rokem a pul jsem porodila Adámka(první dítě).Vím,jaké to je mit obavy z bolesti,ty mě totiž trápily od začátku až do konce.Doktor také říkal,že je vše v pořádku,brala jsem i Magnesium,ale to také nepomáhalo.Těhotenství jsem si moc neužívala,ale vše dobře dopadlo.Tak moc držím palečky.
14. Únor 2008 - 12:37
Obrázek uživatele Návštěvník
Klára (anonym)
Ahoj holky, děkuju za vaše příspěvky, neboť jsem se nad nimi od srdce usmála a pokyvuji hlavou. Já jsem teď v sedmém měsíci, čekáme s přítelem chlapečka a ty samé bolesti, mě provázely zhruba od osmého týdne do čtvrtého měsíce, ale teď se ještě taky občas ozvou. Jsem těhotná poprvé a dovedu si představit, že jste asi pořádně vystrašený jako já...dokonce jsem už podezírala svoji gynekoložku, že o mně neprojevuje příslušnou péči a uvažovala jsem o změně lékaře. Vždycky mi bylo s odosobněným klidem řečeno, že si všechno moc beru a že je to u počátku početí normální: změnou hormonů, roztahováním se pánevních kloubů...Moje bolest připomínala silný zánět moč. měchýře a později mi přešla až do zad a do stehen, že jsem v jednom případě skončila na Bulovce-ten den jsem nemohla pomalu chodit, přišla jsem si jako znásilněná(nakonec se mi ulevilo až po vykonání stolice). Takže holky, něco za ten dar, musíme holt obětovat a asi to tak má bejt, ale o to budem šťastnější a vděčný, až se nám narodí zdravý mimčo. Jak říkám, bolesti postupně ustanou, berte to jako přípravu k porodu a hlavu vzhůru, hl. pozor, kdyby jste krvácely, to potom neváhejte a běžte do nemocnice ihned! Přeju ať bolesti odezní a máte klidné těhotenství.
4. Březen 2008 - 11:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavlína,27 (anonym)
Ahoj holky,mám dvě děti,první těhu proběhlo bezproblémově,druhé bylo horší,trápily mě celé těhotenství bolesti podbřišku a čím více bříško rostlo,tím větší bolesti(přirovnání-mentruační bolesti.o.k.):-)lítala jsem k lékaři a měla strach ať nepotratím,ale lékař viděl vše v naprostém pořádku a řekl mi,že menšina žen tímto problémem trpí a pokud nejde o velké křeče,že se nic neděje a jak to dopadlo?Porod trval 18minut se vším všudy,a bezbolestně,opravdu,jen tlak...a pak 4kilový prcek na světě,a zdravý.Buď je to vyvoláno psychikou,protože jsem o své druhé dítě měla strach anebo to tak mělo být,celé těhu ve menstruační bolesti a porod na jedničku.
5. Březen 2008 - 10:20
Obrázek uživatele Návštěvník
veronika (anonym)
Ahojky holky bolesti v podbřišku jsou normální pokud se jedná o bolesti jako při menstruaci.To já mám větší problém,který mě strachuje čekáme s přítelem 2 miminko o první jsme přišli v 9 týdnu.Ted jsem 6+3 týdny těhotná a ten prcek mě zlobí.No uznáte,že po zamlklým potratu mám strach,aby dopadlo vše v pořádku.Mám úplně jiný těhotenský příznaky než při prvním miminku,ale u tohohle jsi nejsem úplně jistá dělá si co chce.Už od početí to mám všelijaké.Do 5 týdne jsem si myslela,že není v pořádku a ted si to myslím taky.V prvních týdnech jsem měla dost velké těhotenské příznaky první 4 dny mi bylo zle pak asi 5 dní nic ani náznak,že jsem těhotná ani bolení v podbříšku prostě vůbec nic.Pak to šlo den špatně den nic až mi pak na ultrazvuku řekli,že jsem V 6 týdnu a vše je v pořádku a má srdeční akci,kterou moje první miminko nemělo.Na ultrazvuku jsem byla 7 v pátek 2 dny před ním jsem zvracela a bolelo mě v podbřišku a je pondělí a mě zas nic není už od soboty ani špatně na zvracení tak mám strach jestli mu bije ještě srdíčko.Na ultrazvuk jdu 17.Pak mě chce nechat až do 18 dubna to umřu.Přijít o druhý to už by bylo na mě silný kafe nevím co jsi mám o tom všem myslet máte nějaká podobný zkušenosti?děkuju
10. Březen 2008 - 14:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenča (anonym)
Veru, nejsem odborník, ale podle mě je to spíš jen psychikou, což se ti ani nedivím...., ale myslím si, že právě tohle absolutně nic neznamená. Každý těhotenství je jiný, takže hned všechno nemusí znamenat, že něco není vpořádku. Některým ženám nebývá špatně vůbec, některým celý těhotenství a některým tak různě. Zkus se nějak zaměřit na to, aby ses předem zbytečně netrápila, protože ti může ublížit spíš ten stres...ikdyž moc dobře vím, jak je to těžký na to nemyslet a nestresovat se navíc i tím, že se člověk vlastně stresuje ;o). Tak držím pěstí a snaž se být vpohodě....
11. Březen 2008 - 10:58
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenča (anonym)
Mimochodem, moje těhotenství bylo taky pokaždý jiný, ze začátku jsem z toho byla dost zmatená, ale už vím, že je to normální ;o). Sestra měla dokonce jedno takový, že jí bylo naprosto fajn a podruhý jí bylo tak zle, že se dostala až do nemocnice. Má 2 naprosto zdravé a krásné holčičky...:o)
11. Březen 2008 - 11:01
Obrázek uživatele Návštěvník
Veronika (anonym)
Lenčo děkuju
11. Březen 2008 - 11:47
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenča (anonym)
Není zač ;o). Tvoje pocity a obavy si umím naprosto představit. Já jsem v prvním těhotenství žádný pobolívání v podbřišku neměla nebo si to aspoň nepamatuju, protože jsem zjistila těhotenství až ve 12 týdnu (byla jsem dlouho nemocná - horečky, antibiotika apod., tak jsem si myslela, že mi menstruace jen hapruje atd.), naštěstí se mi narodila zdravá holčička :o). U druhýho těhotenství jsem pobolívání jako při menstruaci měla, ale tentokrát něco nebylo vpořádku a začala jsem tak cca ve 2.měsíci hodně krvácet, takže mě odvezli do nemocnice a museli mě "vyčistit"...Zjistila jsem pak, že to bylo hlavně kvůli tomu, že se mi opět zhoršila funkce štítný žlázy (dlouhodobě se s ní léčím, doktoři mě hlídají), a ta se mi zhoršila prý nejspíš ze stresu, který jsem prožívala v práci.Takže jsem měla tak trochu výčitky, že jsem to snad i mohla ovlivnit, ale pak jsem se smířila s tím, že příroda je chytrá a že když zjistila, že plod nebude životaschopný, tak se to snažila sama zařídit.... Když se mi funkce št.žl.opět upravila a mohla jsem mít tedy znovu děti, tak jsem toho využila a otěhotněla znovu...,opět mě bolelo v podbřišku a tak jsem se znovu děsila, jestli nezačnu zas krvácet, při každým "zvlhnutí", který se často normálně v těhotenství vlivem hormonů děje, jsem se běhala na záchod kontrolovat.., samozřejmě jsem odmítala sex apod.....,byla jsem nafouklá jak žába,často mi břicho tvrdlo, takže jsem si myslela, že to bude fakt zase špatný..., no prostě to bylo takový všelijaký a divoký..., ale teď už budu začínat 8. měsíc a je všechno vpohodě, čekám druhou holčičku ;o))). Ty první 3 měsíce jsou rozhodující vždycky, ať měla žena kdy problémy nebo neměla. To sice neovlivníme, ale určitě se nemá smysl popředu stresovat, abysme zbytečně mimču neubližovali..., chce to trpělivost a možná někdy i doslova přemáhání, aby se člověk raději zabýval příjemnýma věcma, pouštěl si komedie a dělal co nejčastěji to, co ho baví...,aby se cítil co nejvíc fajn a nenechal se tím strachem pohlcovat ;o). Teda pokud to aspoň trochu jde. Já jsem zrovna takový věci moc dělat bohužel nemohla, protože jsem chodila do té stresující práce a ze školky s dcerou dolítla domů totálně vyřízená :o(. Tak klidu zdar! :o)
11. Březen 2008 - 14:00
Obrázek uživatele Návštěvník
Veronika (anonym)
Ahoj Lenčo četla jsem to co jsi napsala děkuju mluvíš mi úplně z duše,taky pořád běhám na záchod se kontrolovat.na sex taky nemám chut chudák přítel,ale měli jsme ho jednou po měsíci a půl a hned jsem měla výčitky zda se miminku nic nestalo.Dnes ráno jsem šla na záchod a zase jse kontrolovala.Je to nechutné ale nemůžu si pomoct mám pořád obavy o miminko našla jsem v míse něco malého a jako by to byla krev červené nevím nejsem si jistá.Beru Utrogestan takže samovolný potrat by se při něm neměl dít.Nekrvácím nevím co to bylo všichni popisujou když vypadne embrio z dělohy vypadá to jako cucek krve mojí sestřenici se to stalo,ale tohle jako cucek nevypadalo a přesto to vypadalo jako krvavé,promin připadám si hloupě,ale neznám to dítě ještě nemám.Nevíš když ženská samovolně potratí jestli vypadne jen embrio nebo vypadne spolu i se žloutkovým váčkem?Žloutkový váček bych měla mít tak 1cm takhle velký to nebylo.Už z toho strachu cvoknu.Děkuju
12. Březen 2008 - 10:21
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenča (anonym)
Tak to fakt nevím, jak to vypadá. Moje tělo se toho "špatného zárodku" chtělo samo zbavit krvácením, ale kdyby mi v nemocnici nepomohli, tak nejspíš vykrvácím... S tím sexem se manžel myslím dost už smířil, no musel, protože když mám "psychický blok", tak by to stejně nebylo pěkný, že ;o). Hodně jsme to omezili, takže je to jen o tom, když se zrovna cítím na to, že to zvládnu tak nějak v pohodě... Člověk může číst do nekonečna, že normální milování v těhotenství nevadí, ale psychika je psychika :o(. Jakmile žena už cítí pohyby miminka, tak je to mnohem veselejší a nemívá už tolik strach... :o).
18. Březen 2008 - 18:31
Obrázek uživatele Návštěvník
Ivca (anonym)
Dobry den,jsem ve 31.tydnu je to me 2 tehotenctvy.Chtela jsem se zeptat na prave strane pod prsem neboly hned na vrchu briska mne to hodne boly,neni to boleni treba ze by mi mala tlacila,je to ze mne tam hodne bolestive pichne za den a to misto mam citlive. dekuji
26. Březen 2008 - 17:42
Obrázek uživatele Návštěvník
Ivca (anonym)
Chtela jsem jeste napsat nekolikrat za den ,hodne bolestive pichne (treba pri kychnuti,pri vztavani,pri otaceni kdyz lezim .. ) Poradite mi .Dekuji
26. Březen 2008 - 17:46
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenča (anonym)
Myslím si, že je to normální. Stává se mi to taky a potvrila mi to i sestřenka, která je taky těhotná..Vpodstatě se mi to stává už skoro od začátku těhotenství, teď jsem ve 33.týdnu. Je to hodně nepříjemný, tak se tomu snažím předcházet: dávám si pozor na prudší pohyby, vstávám z postele tím, že se nejdřív pomalu s pokrčenýma nohama překulím na bok a když mám nohy na zemi, tak až za chvíli pomalu vstanu (pak mě většinou ještě pár kroků trochu popichuje dole na levé straně - tam má většinou moje mimčo hlavičku....),před kýchnutím si nejdřív čupnu (tím se to zmírní) apod., ale někdy to fakt ani tak nejde ;o). Jestli si ale nejsi jistá, tak si pro uklidněnou brnkni gynekologovi...
27. Březen 2008 - 17:52
Obrázek uživatele Návštěvník
Maruška (anonym)
Ahoj, chtela jsem se zeptat.Jsem ve 12tt a obcas mivam bolesti v podbrisku.Je to jako takove pichnuti.Nemivam to casto a netrva to dlouho, ale bojim se o miminko.Myslite ze by se mu mohlo neco stat!!!V jednom clanku jsem cetla, ze je to tim ze se zvetsuje deloha, tak nevim!!Prosim jestli s tim mate nektera zkusenost, poradte mi!!Je to me prvni miminko.Predem moc dekuji.Pa pa
15. Duben 2008 - 12:59
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenča (anonym)
Maruško, myslím, že se nemáš absolutně proč bát. Podle mě to zná každá těhule, aspoň všechny, co znám já ;o). Samozřejmě se pak můžeš ještě pro klid v duši zeptat doktora, ale pokud to není trvalejší nebo prudká bolest, tak podle mě o nic nejde, já to měla jak u prvního tak teď u druhýho těhotenství a všechno je o.k. Taky můžeš pociťovat pobolívání bříška jako při menzes, to bývá taky normální a je to právě tím, jak se ta děloha roztahuje...
16. Duben 2008 - 11:22
Obrázek uživatele Návštěvník
lenka (anonym)
ahoj holky. špinila jste některá během těhu?
8. Květen 2008 - 12:45
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Ja jsem slysela,ze v zacatku to byva normalni..Je to tim,ze se mimi uhnizduje nebo hormonama..Takze pokud to neni vylozene krvaceni provazejici nejakyma krecema nebo tak,melo by to byt v klidu..
8. Květen 2008 - 15:14
Obrázek uživatele Návštěvník
lenka (anonym)
Spinila jsem az do 3.mesice skoro porad,v dobe pomyslne menstruace to bylo dokonce i s jasne cervenou krvi,vzdy tak na dve utreni po moceni,vse je v poradku,mimi jsem donosila,zbyva zhruba 10 dni do porodu.
8. Květen 2008 - 17:03
Obrázek uživatele Návštěvník
Monika (anonym)
ahoj holky,jsem 7.tydnu tehotna.Je to me prvni tehotenstvi a mam bolesti v podbrisku.Gynekolozka me ujistila,ze je to normalni a dala mi horcik na bolesti.Ultrazvuk dopadl dobre a uz je tam citit i srdicko.Jine problemy zatim nemame.Moc se bojim,ze o miminko prijdu.Rok jsem nemohla otehotnet.Myslite,ze to neni naznak potratu?
9. Květen 2008 - 11:54
Obrázek uživatele Návštěvník
lenka (anonym)
ne,je to normalni,podbrisek boli jako pri mesickach,prestan se tolik pozorovat.
9. Květen 2008 - 13:01

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama