18 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Bolesti nad hrudnikem..

10. Září 2018 - 0:06

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
206 (anonym)
Mam uz delsi dobu bolesti nad hrudnikem...nekdy se mi tezko dycha,nemuzu popadnout dech,a taky mne nekdy boli kdyz dycham...z ceho to muze byt? muze to byt i ze stresu?
21. Prosinec 2005 - 21:24
Obrázek uživatele Návštěvník
Gypsi (anonym)
Může to být od všeho možného. Nemáš také náhodou někdy pocity jakoby pálení žáhy? Klidně by to mohla být angina pektoris. Navštiv s tím ale hned lékaře, já jsem otálel a moc nechybělo abych psal ze záhrobí.
21. Prosinec 2005 - 22:08
Obrázek uživatele Návštěvník
lucík (anonym)
jo a to si poznal jen ztoho že se ti špatně dýchalo a jakoby pálila žáha že si měl ang.pektoris??? žádný teploty nic??
21. Prosinec 2005 - 22:15
Obrázek uživatele Návštěvník
Gypsi (anonym)
Pocit pálení žáhy, dušnost, jedlá soda nepomá. Někdy arytmie. Mírné (tenkrát zatím) bolesti na hrudníku, spíše jen takový tlak. Kouřil jsem, a myslel že je to z cigaret. Pak přišel zaplaťpánbůh jen lehčí infarkt a spravily to 2 stenty v srdci.
21. Prosinec 2005 - 22:33
Obrázek uživatele Návštěvník
lucík (anonym)
tk hlavně že to dobře dopadlo.já mám něco podobnýho ale z nervů jsem hodně ve stresech a tyhle pocity mám.a bolesti na hrudi mám taky ale mě to dělá krční páteř.snad, tlak mám pořád dobrej dost často mi hi měřej.
21. Prosinec 2005 - 22:55
Obrázek uživatele Návštěvník
206 (anonym)
paleni zahy mam,i ted mam takovy tlak na i nad hrudnikem...a nevim co to znamena...uz dlouha leta mam nevyslovne stresy...treba je to i tim...nevim je mi i hodne spatne,z toho dychani...nevim co to muze byt...a dekuji za rady
21. Prosinec 2005 - 23:27
Obrázek uživatele Návštěvník
Gypsi (anonym)
Jenže to je právě to! Stress. Ten velmi ovlivňuje srdeční choroby. Dej si na to pozor. Pokud někdy bolí levá ruka, za hrudní kostí a přidá se k tomu dušnost. může to být nebezpečné.
21. Prosinec 2005 - 23:28
Obrázek uživatele Návštěvník
206 (anonym)
Leva ruka mne boli dost casto,a vubec vsechny priznaky ktere si popsal, mam dost casto...a k tomu mam jeste i deprese,a bohuzel hodne silne deprese...nevim jak uz mne to zacina obmezovat...
22. Prosinec 2005 - 12:01
Obrázek uživatele Návštěvník
Luisa (anonym)
A jak byste popsali tu bolest te leve ruky. Obavam se, ze priznaky odpovidaji tem mym. Ale, proboha, je mi 34 let. Kourim tak 7 denne, vecer. Ale ve stresu jsem skoro porad, to je fakt.
22. Prosinec 2005 - 14:11
Obrázek uživatele Návštěvník
Gypsi (anonym)
To bolení v ruce je individuální. U mě se to projevovalo slabou, ale celkem trvalou bolestí od ramene k lokti. Byl jsem velmi silný kuřák, ale lékař mi v nemocnici říkal, že to nebylo ani tak rozhodující, jako moje rodiná anamnéza. Babička měla cévní choroby, tatínek měl cévní choroby a oba zemřeli na mrtvici.To je asi to nejdůležitější v příčinách mé nemoci. Pokud má člověk v rodině podobnou dědičnou dispozici, je vhodné na to upozornit svého lékaře a pokud je to možné, vyhýbat se rizikovým faktorům.Mezi ně právě patří stres!, kouření, málo pohybu a nezdravá výživa. To bych ale asi nosil dříví do lesa, tohle každý ví. Máte li někdo tyto dispozice, kupte si tlakoměr a měřte si tlak. Když ho máte často nad 140, jděte k lékaři.
22. Prosinec 2005 - 16:00
Obrázek uživatele Návštěvník
mirek (anonym)
Dej si na to bacha a běž ke kardiologovi ať ti udělá zátěžový EKG na normálním nemusí nic poznat. Jinak ty bolesti mohou mít různou formu od píchání po podivné tlaky a trnutí, mravenčení i jako revma a mohou netypicky zasahnout i krk a čelist. Já měl taky něco, co se těžko dá popsat takový celkový divný pocit při námaze ne bolest něco jako když si vyrazíš prst, už to nebolí ale nejde s tím hejbat něco ti jako brání. Oproti tomu dýchací potíže jsem neměl ani pocení, na EKG nic neviděli, v rozboru krve taky nic moc ale přece jenom se tam objevilo malinko enzymů, dlouho se rozhodovali pak mě poslali na katetrizaci a ejhle byl tam, viděl jsem ho na vlastní oči. A ještě náběh na jiným místě ale naše zdravotnictví nemělo stend příslušné velikosti tak mám jen jeden a Doktoři tvrdili, že do měsíce dvou se objeví znovu obtíže a pak mám okamžitě přijít, že udělají ten druhý do té doby mám pravidelně chodit na kontroly. Už je to 3 roky a chodím na kontroly a nic.
22. Prosinec 2005 - 19:02
Obrázek uživatele Návštěvník
anna (anonym)
Mirku, tobě dělali katetrizaci a zjistili ti při ní infarkt? Co je to ten stend? A můžu se zeptat, kolik je ti let?Gypsi, a v kolika letech jsi prodělal ty infarkt? Promiňte, že se ptám, ale mám strach o manžela, bude mu 50 let, stěžuje si na tíhu na hrudi, slabost v levé ruce, tlak při užívání léků má většinou kolem 160/100, nechce brát dva prášky, bere si jenom jeden, doktorovi zatajil tu tíhu na prsou.Je pořád ve stresu, uspěchaný, na EKG mu byl zjištěn abnormální nález, na zátěžovém žádné známky ischemie. Jeho otec měl anginu pectoris, zemřel na infarkt v 76 letech.Děkuji za odpovědi.
22. Prosinec 2005 - 20:09
Obrázek uživatele Návštěvník
Gypsi (anonym)
Anno, tvůj manžel je velice lehkomyslný. Infarkt jsem prodělal ve 47 letech a měl jsem kliku, že byl lehký. Ne každý ho totiž přežije a už vůbec ne v tak relativně dobrém stavu jako já. Tlak 160/100 je, myslím si, opravdu rizikový. Já dokonce došel pěšky!! na středisko pomaličku jako starý důchodce a odpočíval jsem cestou na každé lavičce. Tam mi udělali EKG a od té chvíle jsem nesměl udělat ani krok. Dostal jsem nitroglycerín, přijela pro jistotu koronárka a okamžitě jsem jel do Krčské nemocnice. Tam jsem byl dva dny na kapačkách, prý ředění krve, sražení tlaku a co já vím. Pak jsem šel katetrizaci. Tam mi zjistili dvě docela kriticky zůžená místa v srdci. Řekli mi, že mě musí léky připravit, což bude trvat další 2 dny a pak že mi dají do srdce stenty (ne stend, tak se tomu neříká).Tomu zákroku se říká angioplastika. Dá se laicky říci, že je to jako kdyby ti vsunuli do cévky v srdci na vlasovém drátku takovou bužírku (stent) s balónkem uvnitř. V tom zůženém místě ten balonek nafouknou, ta bužírka se roztáhne, oni ten balonek nechají splasknout a vytáhnou. Ten stent už zůstane roztažený a přívod krve do srdce je již obnovený. Našel jsem ti o tom povídání na "http://www.ordinace.cz/article.php?articleId=12733&full=1"Jinak samozřejmě pokud si dáš do Google vyhledat heslo Angioplastika, najdeš tyto a podobné stránky sama.Chtěl bych tě na něco upozornit. Já se toho bál a mohu ti říci, že zubař je daleko horší, než katetrizace. Málokdo ví, že žíly a cévy uvnitř v těle nemají nervové zakončení. Člověk absolutně nic necítí. Jediné co jsem měl, tak velkou modřinu, protože jsem se hýbal když jsem nesměl. Dej tohle manželovi přečíst, ať se nebojí, zubař je opravdu horší. Já když jsem tam byl na stole a viděl jsem na obrazovce (nechali mě dívat, protože jsem řekl, že mě to zajímá), jak se mi ten lékař hrabe v srdci a doslova mi zachraňuje život, říkal jsem si 50 tisíc měsíčně je málo pro tyto výkony. Dělám v podniku, kde opravdu hodně lidí bere 100 tisíc a víc. Ani jeden si je proti těm doktorům nezaslouží.
22. Prosinec 2005 - 23:06
Obrázek uživatele Návštěvník
anna (anonym)
Ahoj Gypsi!Děkuju ti za vyčerpávající odpověď.Máš pravdu, manžel lehkovážný je, nejenom k sobě, ale v životě tak vůbec. Ale naproti té jeho lehkovážnosti se poslední roky hodně stresuje, a nejen sebe, ale i ostatní členy rodiny. Neumí žít v pohodě, pořád se někam žene, spěchá, čímž stresuje i mě.Dívala jsem se na ten odkaz, co jsi mi doporučil, souhlasím s tebou, že někteří doktoři by zasloužili daleko vyšší platy, například kardiochirurgové. Až bude manžel trochu v klídku, dám mu článek přečíst, dnes raději ne.On neustále říká, že dostane infarkt, ale na druhou stranu nic proti tomu nedělá - neumí aktivně odpočívat, když už, tak leží přejedený u televize, má málo pohybu, jí nezdravě, má rovněž vysoký cholesterol. Mám skutečně obavy o jeho zdraví, ale současně mám i vztek, že se ke svému zdraví takhle chová, že nemá čas zajít k doktorovi, přitom ten čas by samozřejmě měl, ale věnuje ho něčemu jinému. Asi si nechce připustit, že infarkt může dostat i relativně mladý člověk. Přeju ti krásné svátky a hodně zdraví do nového roku!
23. Prosinec 2005 - 13:58
Obrázek uživatele Návštěvník
Gypsi (anonym)
Anno, řekni manželovi, že má jenom toto jedno své tělo a další už mít nebude. Tak ať něco dělá. Jenže my chlapi máme tendenci podceňovat péči o svoje zdraví. Já jsem se také začal chovat jinal až po infarktu.Také ti přeji hezké svátky, jakožto i všem ostatním, kdo to bude číst.
23. Prosinec 2005 - 14:10
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Ahoj prosím mužete mi napsat zda je Amplatzerova okluderu to stejné co angioplastika? Děkuji Jana
11. Prosinec 2006 - 16:10
Obrázek uživatele Návštěvník
stela (anonym)
joj tlak na hrudi a bolest nebo slabost v leve ruce je spatne znameni... at si stim nezahrava. hodne stesti..
21. Prosinec 2006 - 19:35

Přidat komentář