38 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Biologické hodiny už tikají a ne a ne přestat

10. Září 2018 - 0:16

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Lidka (anonym)
Ahojky všem :-) Je mi 25 let a mám spokojený a šťastný vztah s partnerem, který nedávno oslavil 27.narozeniny. Žijeme spolu v jedné domácnosti 3 roky, spolu jsme 3 a půl roku a jsme zasnoubení. Prožili jsme si spolu už pár horkých chvil, které si na nás život přichystal, ale vždycky jsme to ustáli a vyřešili. Čím déle jsme spolu, tím více se náš vztah prohlubuje a milujeme se víc a víc. Nyní mám takové ženské trápení a to takové, že biologické hodiny už tikají půl roku den co den. Všude kolem mne se rodí děti, ať je to v rodině a nebo z řad přátel, známých, bývalých spolužáků atd. Jsou to šílená muka. Už mi to asi i vlezlo na mozek, jelikož mám již měsíc příznaky jako bych byla těhotná, ale test mi vyšel negativní. S přítelem vše probíráme a řešíme, takže ví, co mě trápí, ale oba si uvědomujeme, že není nejvhodnější doba přivést na tento svět malého drobečka. Mozek mi říká, že ještě není ten správný čas, že chci, aby naše dítě mělo vše, co bude potřebovat, ale moje tělo a srdce křičí touhou po dítěti. Jsou to muka.. Ale nějak to budu muset vydržet ještě tři roky, na kterých jsme se s přítelem shodli. Oba si přejeme, aby se naše dítě mělo dobře a potřebujeme pro něj nejdříve vše vybudovat :-) Tak, musela jsem to ze sebe nějak dostat a snad mi bude trochu lépe :-) Budu moc ráda, když sem napíšete své zkušenosti:-) Děkuji..
6. Leden 2010 - 15:40
Obrázek uživatele Návštěvník
Rena (anonym)
Ahoj Lidko, je zvláštní, jak to má každý jinak. Mně je 31 let a kdyby to šlo, tak bych věci jako mateřství ještě oddalovala. Ve 25 letech mne to nenapadlo ani ve snu, naopak jsem to u druhých nechápala a divila se, že si chtěli dělat závazky tak brzo, místo, aby cestovali a užívali si mládí a beztarostnosti. Pravda je, že moje generace to vesměs také tak odkládala a většina má děti až teď. Je to asi tím, že jsme to viděli u lidí asi 10 let starších, že pak z nich byly jen mamky a chtěly to jinak. Taky mi přijde, že je to teď takové módní. Nicméně neznamená to, že Ty to tak nemůžeš cítit. Užívej si ještě přítele on Tebe, pak už nikdy nebudete sami. Jak říká moje sestra, miluje své děti, ale jsou to zabijáci určité romantiky, tak proč spěchat.
6. Leden 2010 - 17:25
Obrázek uživatele Návštěvník
tikají? (anonym)
No tak si je nech vyoperovat a budeš mít pokoj. Dítě nemá s láskou nic společného a přivést ho do tohoto světa akorát blázen.
6. Leden 2010 - 22:40
Obrázek uživatele Malicka
Malicka
Ahoj Lidko, je zvláštní, jak...Ahoj Reno, určitě máš pravdu, ještě máme oba čas na miminko a hlavně chceme s přítelem spolu ještě něco prožít, a s dětmi se to dělá už trochu hůře :-) Takže až příjde ten správný čas, tak se na to vrhneme, ale ještě je stále čas :-) Zatím stále více yhrává můj mozek než tělo :-D Měj se krásně a děkuji za Tvůj názor :-)
9. Leden 2010 - 16:44
Obrázek uživatele Malicka
Malicka
No tak si je nech vyoperovat...Asi jsem trochu neppochopila to, že dítě nemá nic společného s láskou... A jen proto, že žijeme v takovém bordelu, jakej tady z toho naše vláda atd dělá, nebudu bezdětná...
9. Leden 2010 - 16:46
Obrázek uživatele Návštěvník
Rena: (anonym)
Ahoj Lidko, určitě si takhle zajistíte spostu krásných vzpomínek jen spolu a budete mít na co jednou vzpomínat. Některým párům se to nepodaří, protože buď se věcu udějou rychleji, nebo už nemají tolik času. Taky Ti přeji ať se máš krásně. A ten pode mnou nestojí ani za čtení, tím méně za zamýšlení. Ahoj
13. Leden 2010 - 10:01
Obrázek uživatele Návštěvník
Jindra (anonym)
Lidko, nebral bych to tak osudově. Já prvně udělal mírnou kariéru, oženil se ve 33 s o dva roky mladší ženou, to už jsem měl postavený barák, zajištěnou existenci. Hned jsme měli dítě a je maximální pohoda. Člověk si toho dítěte po 30-ce mnohem víc užije a mnohem lépe ho chápe než 20-ti leté tele co si chce jen "užívat". Dnes má dcerka 10 a je to fakt miláček a zároveň osobnost, protože jsme na ni měli čas. A dítě "zabiják romantiky" ? To může říct s prominutím jen nevyzrálý blb. Pokud na to mentálně máš, tak tě dítě obohatí tak, že budeš koukat !
13. Leden 2010 - 10:21
Obrázek uživatele Malicka
Malicka
Ahoj Reno, už jsme toho s přítelem prožili docela dost, ať toho hezkého, tak i toho špatného co nám život přinesl, ale přece jen jsme si ještě neužili moc cestování a to bychom si ještě chtěli splnit :-) Takže určo nudeme mít na co vzpomínat :-) A ano, ten co psal po Tobě fakt nestojí za zamyšlení :-) Měj se krásně, pá
14. Leden 2010 - 12:07
Obrázek uživatele Malicka
Malicka
Lidko, nebral bych to tak...Ahoj Jindro, děkuji moc za Tvůj názor a Tvoji zkušenost, určitě máš pravdu v tom, že se pak lépe dá věnovat dítěti :-) Také bych ráda měla dítě, které bude osobnost a bude mít svůj názor a né človíčka, který zná jen playstation a podobné kraviny :-) A s tou romantikou si také myslím, že to není pravda. Pokud ti dva chtějí mít romantické večery, tak si je zvládnou udělat i s dítětem, i když to jde třeba hůř :-) Ale myslím, že to dítě za to stojí :-) Je to prostě zase jiný život :-) Najednou Tě naplňují jiné věci než dříve :-) Ještě jednou děkuji a mějte se krásně s celou rodinkou :-) Lidka
14. Leden 2010 - 12:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Jindra (anonym)
Tak nějak. "Najednou Tě naplňují jiné věci než dříve" - tos uhodila hřebíček na hlavičku ! :-)) Když ti na rukách žvatlá malý človíček, věř že tě ani nenapadne, že jsi přišla o návštevu divadla, večeři v restauraci či bowling s kolegy z práce. A jerstli to někoho napadne a stěžuje si, tak pryč od něj. No a romantické večery na terase máme na baráku denně, tedy v létě. V paneláku by to asi bylo trudné, nebovedu si život s dítětem představit jinak, než na zahradě baráku.
14. Leden 2010 - 12:53
Obrázek uživatele Návštěvník
Jindro: (anonym)
Blb budeš ai ty sám, když jsi nepochopil. Už tím, jak machruješ barákem a že si to jinde neumíš představit, takový chváslataly neumsím a jsou mi směšní. Navíc jsou to ty lidi, co si myslí, že jejich dítko je nej a nej a na celém světě a ztrácí soudnost. Zabiják romantiky je myšleno pro tupce jako ty vysvětlím tak, že už si to nerozdáte v klidu na pračce, nebo jinde a podobně, ale to už ty asi nevíš co je. Oni s tím karieristi maj často problém. Nebylo to myšleno, že kazí vztah. Tohle není ode mne, ale od člověka, co je skvělá máma, mé IQ stačí na to, abych pochopila jak to myslela. Nevím Lidko, asi dokud nebudeš mít barák, tak dle Jindry neměj ani dítě.
14. Leden 2010 - 17:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Rena: (anonym)
je, zapomněla jsem se podepsat
14. Leden 2010 - 17:55
Obrázek uživatele Návštěvník
Jindra (anonym)
Milá Reno. Nevidím nic závadného na tom, že člověk udělá kariéru a postaví si barák. V civilizovaných zemích je to standard, jen v postkomoušských bananistánech se lidi tlačí do betonových krabic, no každý máme asi jiné gusto. Nevidím nic špatného na tom, že děcka mají svoje pokoje, že si vyběhnou na zahrádku a utrhnou dle libosti jablko, hrušku, třešně, angrešty, borůvky, maliny, ostružiny, rajčata, salátek, ředkvičky, kedlubny.... :-)) Že mají, psa, kočku, svůj bunkr v rohu zahrady, že mají obrovskou houpačku, rybník s líny, že si kdykoliv zaplavou i v zimě v krytém bazénu... Ale hlavně mají děti vztah k práci třeba na zahradě, nebo v dílně kde si vesele kutí ze dřeva domečky a dělají to rády. Každé má své políčko, kde si sadí co chtějí, mají vřelý vztah k půdě, přírodě, květinkám, zvířátkám a to z nich dělá plnohodnotné osobnosti. Nikdy by nevyhodily papírek do trávy, nebo v lese konzervu, nikdy by nečmáraly po zdech, nelámaly stromky na sídlišti, ne proto, že by jim to někdo zakazoval, ale proto, že samy přišly na to, jak pracné je něco vypěstovat, postavit a jak hezké je žít v čistém prostředí, kde se může chodit po travičce bosky. Jestli má někdo psychický problém, pak to budeš ty, protože se patrně zžíráš závistí, že ty jsi to nedokázala. Jinak na pračce nešukáme, zato si to rozdáme venku pod hvězdičkami, nebo u bazénu, v posilovně, v létě na dece na trávě.... :-))
15. Leden 2010 - 10:29
Obrázek uživatele Návštěvník
Rena: (anonym)
Jindro, ty jsi typ člověka, jehož pravda je jediná a žádná jiná. Proč někomu takovému něco vyvracet a nebo ho přesvědčovat o něčem co nemá smysl. To, co jsi nám tu popsal může být pravda a taky nemusí, rybníčkem může být louže na zahradě a tak dále. Virtuální svět dělá ramena kdekomu. Já nemám potřebu se chvástat tím, co jsem dokázala nebo co vlastním a kolika jazyky mluvím,  chtít tě trumfnout a že by to tu bylo hodně snadné. Proč ? Držím se tématu. Ty tu neděláš nic jiného, než se vychloubáš, to myslím mluví za vše. Že jsi nebyl schopný pochopit větu, že dítě je zabiják "určité" romantiky je tvůj problém. Říká se, že každý najde ve všem to na co je nastaven. A pokud jsi to nepochopil, dá se doptat. Bylo myšleno, že se člověk už jako dobrý rodič musí ohlížet na dítě a nejde se v 16:57 jít v klidu milovat, protože tu běhá Anička, nebo Pepíček a musí se čekat až usne, protože ho nemůžem jen tak vykázat a další. Byla myšlena romantika 2 lidí, která už je pak jiná. Neznamená špatná, ale ne už tak bezstarostná. Těch věcí co rodičovská role přináší je víc. Romantikou nebylo  myšleno pečení vuřtů na zahradě, teda u tebe stejků:-)) A tím méně to, že děti nepřinesou vztahu radost, přinesou, podle mne naplnění a jiné radosti a je to smysl většiny lidí o tom žádná. Jen ta nešťastná věta, kterou ty neumíš chápat. Končím tuhle diskusi, která se zhoupla jinam. Tak zdar:-)
15. Leden 2010 - 11:44
Obrázek uživatele Návštěvník
Jindra (anonym)
Hm, tady je někdo natvrdlej ! :-)) Mám dvě holky, a manželka je pracovně často mimo, takže se kompetně starám o chod domácnosti i výchovu dětí, tedy jestli víš, co to obsahuje. A klidně jsme si i v 16:57 dali číslíčko, páč v baráku se vždycky najde volná cimra a děti to bez rodičů deset minut vydrží vždycky ! Takže toho"zabijáka" fakt nechápu, protože vymyslet se dá něco vždycky. Chápu že v panelákovém pidibytě to nejde, ale to už není naštěstí můj problém ! :-)) A mluvím jen německy, anglicky, rusky, polsky. Trošku vlámsky.
15. Leden 2010 - 12:06
Obrázek uživatele Návštěvník
Jindro (anonym)
...ty jsi fakt vůl. Barák mám taky a můžu ti říct, že děti (máme dvojčata) zrovna ve chvíli, kdy si to nejmíň přeješ, začnou škrábat na ty zamčené dveře, protože prostě ví, že tam jsme... V tom okamžiku jde jakkákoli vášeň do kopru. To bys je totiž musel na zahradě zamknout, nebo v přízemí/1. patře domu. Jinak tě na 100% vyruší. Jediný schůdný řešení je dát je na víkend babičce nebo počkat až usnou...
16. Leden 2010 - 17:46
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka - lenkasa (anonym)
Prosim vás žádné biologické hodiny neexistují to se pouze probouzí chuť k mateřství žádný hodiny v sobě nikdo nemá.
26. Únor 2010 - 17:51
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
No já bych jenom chtěla říct,že až si ten barák,bazén,zahrádku,kariéru....vybudujete,sednete si do křesla a řeknete si "tak a teď" si pořídím děti,může se stát,že na ně budete čekat roky a taky se muže stát že se jich vůbec nedočkáte.Tak to prostě je,že jsou pořád důležitější věci a rodina se odkládá....a najednou muže být pozdě,nebo se objeví nemoc.Já si nemyslím,že děti bezpodmínečně musíme přivést do domku ze zahradou,bazénem,a saunou....já je přivedla do 2+1,miluju je a přestože nemají každý vlastní pokoj,mají mámu a tátu,kteří nedřou každý den od rána do večera,aby spaltili hypotéku,kterou na sebe uvázali v dobrém úmyslu zajostit svým dětem to,co tady píšete. Takže já autorce radím,že pokud cítí,že by dítě chtěla,a má kde bydlet a chlapa který to chce taky,ať neváhá a dítě si pořídí!
3. Březen 2010 - 13:18
Obrázek uživatele Návštěvník
Inna (anonym)
víte, jakmile začnete tahat do zvažování o početí dítěte rozumové úvahy, budete zjišťovat, že objevujete pokaždé další a další důvod dítě odložit na pozdější dobu. To je fenomen dnešní doby. Nelze mít mladým za zlé, že chtějí dítě přivést do zařízeného domu nebo bytu a chtějí mít slušnou práci, aby dítěti zajistili dobrý standard. Vždyť dnešní doba v téhle zemi je nepřátelská pro rodinu, nedává sociální jistoty ani nepodporuje rodiny s malými dětmi tak, jak by si zasloužily, má-li tady fungovat systém odchodu do důchodů aspoń v pětašedesáti. Za mého mládí, tedy v totalitě bylo vše obráceně-byty jsme dostávali mnohdy na základě potvrzení o těhotenství-v tu chvíli pár, který čekal rodinu poskočil na přední místa v pořadníku čekatelů na byty. Rozhodování o tom, zda dítě ano nebo ne bylo spontánní, nepřemýšlelo se o tom, zda dítě zajistím. Počítalo se s tím, že zajistím. Nebylo možno cestovat, dělat operku, jít za prací do světa, každý musel dřepět doma a dítě bylo prioritním životním programem. Jistě to nebylo ideální. Když nad tím přemýšlím, ani dnes to není ideální. Obchody narvané zbožím, za peníze dostupný kdejaký luxus-a stejně si začínám říkat-bylo to horší tehdy nebo dnes ? Jedno bylo lepší jednoznačně-vztahy mezi lidmi.
3. Březen 2010 - 20:47
Obrázek uživatele Návštěvník
Evžen (anonym)
No, jakmile totiž začnete tahat do zvažování o početí dítěte rozumové úvahy, znamená to, že zatím o děti zas tak moc nestojíte...
16. Duben 2010 - 20:10
Obrázek uživatele Návštěvník
Natura (anonym)
No, jakmile totiž začnete...Jo, to je docela trefné a stručné. :-)
17. Duben 2010 - 6:40
Obrázek uživatele Návštěvník
Lidka (anonym)
Ahojky všem :-) Je mi 25 let...Ahoj Lidko, já jsem taky Lidka, no u mě je to podobné, ale trvá to asi zhruba měsíc a půl, ale je mi 20, a mám před sebou ještě 3 roky školy. Taky mám pocit, že z toho zblbnu, dokonce jsem si nakoupila oblečení ve slevě, když jsem ho viděla.
13. Srpen 2010 - 14:02
Obrázek uživatele Návštěvník
Miroslav (anonym)
Inna: vztahy mezi lidmi před r. 1989 byly lepší?:-))) To jako že všichni se navzájem stejně slyšel přes ten umakart v paneláku? Že všichni museli v rámci akce Z makat na společensky prospěšné akci? A to s tím bytem na základě těhotenství: z vlastní zkušenosti nemohu potvrdit. My jsme bydleli v nevyhovujícím bytě snad ve všech parametrech, měli jsme od podniku přislíbený družstevní panelák, který ovšem soudruzi stavbaři nekvalitně dostavěli s ročním zpožděním, takže jsme se do něj stěhovali těsně před manželčiným porodem. První zimu jsme zjistili, že byt je hygienicky závadný (plíseň ve 3 místnostech). Ale nemá to cenu. Vy zakyslí, kteří pořád jen vzpomínáte na staré časy, kdy jste hlavně byli mladší, stejně máte svoji pravdu. Mně se naopak zdá, že slušnosti mezi lidmi v běžném styku na ulici přibylo.
13. Srpen 2010 - 14:17
Obrázek uživatele Návštěvník
JMESSER (anonym)
Miroslave? Tak nevím.... trochu Ti snad i závidím.... Jenže kde vezmu nekolik milionů na to, abych pořídil bydlení svým dvěma dospělím synům to nevím, vydělávám 15 tis... Mám je nechat zadlužit na dvacet let? Hm, to se ale máme dobře!
13. Srpen 2010 - 14:35
Obrázek uživatele Návštěvník
Lidko (anonym)
Nikdy nebudete mít pro dítě vše co potřebuje. Pokud ano,budeš už neschopná stará stařenka.Já mám dvě děti a tak jako ty jsem nikdy neuvažovala a přitom mé děti netrpěly nedostatkem.Já si myslím,že než majetek mu dopřejte hodně lásky a budeš ty i děťátko spokojené.
13. Srpen 2010 - 19:35
Obrázek uživatele Návštěvník
hana (anonym)
víte, jakmile začnete tahat...nevím,kdes žila ty, ale my byt kvůli dítěti nedostali ani omylem.
13. Srpen 2010 - 20:03
Obrázek uživatele Návštěvník
Jožo Skútr (anonym)
Dieťa, alebo nie? Pred niekolkymi dnami se mi dostala do ruk mala vezicka, ktora uz daco prezila od nasich tmavsich spoluobcanov...azda to bola niektora chyba F61-nejake R v zdroji upecene- uz sa pusti --do koncaka ide zly necharakterny signal-vadny je predzosik to uz viem, vzdycky som to vediel, a to nie vsetko, este okrem ineho pri pridavani tehel na stavbe murarom, je pocut do urcitej hranice pukanie//kroky//a hlasnesie ako signal hodne rusive a potom dalsie zosilnenie...ako sa tomu vyhnut? nesnasam prekliate domy a ine nehnutelnosti... Konduktor hovoril to iste, ze zatial je to prerabka na tda2030.olamali temu nozicky, uz su v riti...
13. Srpen 2010 - 22:51
Obrázek uživatele Návštěvník
Overlord (anonym)
Někomu ty hodiny tikají, a někomu prostě ne! Co je na tom divného? Každý jsme jiný.
13. Srpen 2010 - 22:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Biriga (anonym)
Ahoj Reno, určitě máš...Nevím, ale myslela jsem, že děti se mají rodit z lásky a je jedno do jaké doby a prostředí, že důležité pro ně je, aby je jejich vlastní rodiče měli rádi bezpodmínečnou láskou a věřte, že to potřebují víc, než značkové postýlky místo těch z bazaru.
14. Srpen 2010 - 0:10
Obrázek uživatele Návštěvník
Colby (anonym)
Nevím, ale myslela jsem, že...Ano, mají se rodit z lásky, a ne proto, že má někdo pocit, že mu zrovna ujíždí vlak...
14. Srpen 2010 - 0:38

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama