18 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Bílkoviny

10. Září 2018 - 0:13

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Marek (anonym)
Dobrý den, Je mi 36 let. Nedávno jsem byl na preventivním vyšetření krve. V krvi bylo zjištěno výrazně více močoviny než je norma, a lehce zvýšené byly i jaterní testy. Žádné zdravotní problémy však nepociťuji. Během průměrného dne přijímám cca 1,3-1,8 g bílkovin na 1kg váhy, částečně i z doplňků stravy. Nemohou být tyto výsledky ovliněny nadměrným případně nedostatečným přijmem bílkovin? Lékařka mi sdělila, že málo přijímám tekutiny i když jich během dne vypiji cca 3 litry. Děkuji Marek'
12. Únor 2009 - 18:18
Obrázek uživatele Návštěvník
Martina (anonym)
když jsem byla na konzultaci ve světu zdraví, tak mě říkali, že bílkoviny je základ hubnutí a tak se snažím dodržovat zhruba 50-75g/den
24. Květen 2018 - 22:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Kolik (anonym)
když jsem byla na konzultaci...jsi za všechno dohromady dala?
25. Květen 2018 - 21:15
Obrázek uživatele Návštěvník
Simča (anonym)
když jsem byla na konzultaci ve světě zdraví, tak mi do jídelníčku na den dali 100g bílkovin, myslím, že bez nich bych na to sama nepřišla, navíc mi to i vše vysvětlili, takže jsem ráda
26. Červen 2018 - 23:39
Obrázek uživatele Návštěvník
Wow (anonym)
Holka a 100 g bílkovin? Proč tolik? To jsou tři misky tvarohu a ještě 10g navíc. Přepočteno. To je moc. Stačí ti dvě misky tvarohu, tedy 60 g bílkovin. Jedna miska tvarohu obsahuje totéž množství bílkovin, co litr mléka nebo 10 deka eidamu. To, co ti předepsali je jako 3 litry mléka. Nebo když to chceš na maso přepočítat, tak nejkvalitnější šunka má 20 g bílkoviny ve 100g hmoty. Abys do sebe dostala 100 g bílkoviny, musela bys sníst půl kila masa, nebo šunky. To je blbost. To je tak pro kulturistu. Tobě stačí ráno deset deka šunky, v poledne deset deka šunky večer deset deka šunky a máš v sobě 60 g bílkoviny a je to už tak dost.
27. Červen 2018 - 0:55
Obrázek uživatele Návštěvník
No (anonym)
Holka a 100 g bílkovin?...jo, jenže v tom světě zdraví jsou "odborníci".
27. Červen 2018 - 15:05
Obrázek uživatele Návštěvník
Simča (anonym)
ano, jsou tam odborníci, takže ty uvozovky jsou tam zcela zbytečné
22. Srpen 2018 - 22:58
Obrázek uživatele Návštěvník
Terka z jiné di (anonym)
Ahoj, vidím tu diskuzi k Světu zdraví, a tak si dovolím napsat moji zkušenost. Já nemám velkou nadváhu, potřebovala jsem zhubnout cca 5 kg. Každý týden minimálně 4× sportuji a chtěla jsem pomoci s úpravou jídelníčku. Při první schůzce jsem byla zvážena a prodali mi lakmusové papírky na zjištění překyselení organismu - bylo jich 7 ks za 50,– Kč (v lékárně 100 ks 80,–). Zaplatila jsem si program na 3 měsíce. Při druhé schůzce jsem odpovídala na otázky pro vyplnění typologie, vážení ani měření neproběhlo. Dostala jsem jen všeobecné informace co bych měla a neměla jíst. Byla jsem z toho poměrně nešťastná, protože mi bylo zakázáno mnoho potravin, které jsem běžně jedla (různá zelenina, veškeré přílohy, všechno ovoce). Výživová poradkyně mi je prostě zakázala. Za dalších čtrnáct dní jsem dostala jídelníček, kde jsem měla požadavek, aby byla uvedena gramáž u jednotlivých potravin, jsem zvyklá si jídlo vážit. Jídelníček byl všeobecný, a bohužel bez gramáží. U jednotlivých surovin je napsáno trochu, hrst, kousek sýra apod. Je zde 10 typů snídaní, svačin, obědů a večeří, z toho je vždy u jedné kategorie jídlo nahrazeno proteinovým koktejlem Family In, který např. mě nebyl doporučen, tím mi vypadl jeden den, ale nebyl nahrazen ničím jiným. A co mě dostalo - potraviny, které mi poradkyně zakázala před 14-ti dny (a já jsem se jim opravdu poctivě 14 dní vyhýbala) se v jídelníčku běžně objevovaly. Na této schůzce jsem byla poprvé změřena, pouze v pase a to bylo jediné měření metrem. Asi na páté schůzce jsem dostala další jídelníček, který byl kaloricky tak nízký,že jsem ho vůbec nezačala dodržovat a po konzultaci toho jídelníčku s poradkyní ohledně kcal jsem pochopila, že ta paní tam nemá co dělat. Její přístup od začátku byl nic moc, ale pořád jsem si říkala, že se to snad nějak rozjede a ustálí, ale kdepak... Zatím jsem pokaždé šla, ale jen kvůli převážení, protože samotná konzultace mi naprosto nic nedává. Pokud mě „odbornice“ nutí jíst denně cca 1100 kcal, kdy ve výsledcích z nutriční typologie mám hodnotu cca 1500 kcal pro udržení bazálního metabolismu - základních funkcí a to je hodnota bez jakéhokoli pohybu! Dnes jsem se rozhodla, že končím, je mi líto peněz, protože částku jsem zaplatila celou hned na začátku. Tolik moje zkušenosti a hodně štěstí všem.
23. Srpen 2018 - 0:20
Obrázek uživatele Návštěvník
T. (anonym)
Já bydlím u Českých Budějovic, takže jsem chodila do SZ přímo tam. Snažila jsem se říkat si, že o ty investované peníze jde v poslední řadě...no ale ve finále jsem byla také zklamaná... Takže o jednu zkušenost bohatší.
23. Srpen 2018 - 0:26
Obrázek uživatele Návštěvník
Asikka z jiné d (anonym)
Ahoj, také jsem to zkusila a výsledky se nedostavily...:( Program byl na tři měsíce skoro za 4000,– a nic. Když jsem se ptala jak je to možné, že se nic neděje, vždy mi bylo řečeno, že to potřebuje čas. Po třech měsících jsem přibrala 2 kg. Nebyla jsem zvyklá jíst pravidelně. Začala jsem jíst přesně podle doporučení a nic. A musím přiznat, že ani rádoby konzultace se mi nelíbily.
23. Srpen 2018 - 0:27
Obrázek uživatele Návštěvník
White Crow (anonym)
Jestli mohu poradit, od Světa zdraví se držte dál, pokud máte alespoň nějaké povědomí o zdravé stravě a hýbete se. Slibují, že vám sestaví výživový plán z vašich oblíbených potravin… což neudělají. Můj výživář se drží mé krevní skupiny a zakázal mi spoustu oblíbených věcí a nutí mě do těch, které mi nechutnají nebo mi nedělají dobře. Chodím tam měsíc a zatím jsem se nic užitečného nedozvěděla. Jídelníček je pofidérní, univerzální, bez gramáží a absolutně nezohledňuje moje sportovní aktivity. Když poslechnu jeho rady, začne mi chybět energie na sport, jsem nervózní a podrážděná. Prostě peklo. Je mi líto, že jsem naletěla na reklamu a šla do toho (přišlo mi, že když je to zaštítěné Fořtem, bude to rozumné).
23. Srpen 2018 - 0:30
Obrázek uživatele Návštěvník
Kroky z jiné di (anonym)
Jestli mohu poradit, od...Taky si myslím, že Světu zdraví je lepší se vyhnout. Doporučený jídelníček je velmi obecný, uvedené množství (miska, lžíce atd.) vůbec nezohledňuje potřeby daného člověka. Jestli chcete ušetřit, stáhněte si na netu něco o dietě podle krevních skupin. Budete to mít zadarmo, protože nic moc navíc se ve Světě zdraví vážně nedovíte.
23. Srpen 2018 - 0:34
Obrázek uživatele Návštěvník
Mirka z jiné di (anonym)
Svět zdraví rozhodně nedoporučuju!!! Počítačem vygenerovaný jídelníček, který vůbec nebere v úvahu skutečný život člověka, sport, jeho chutě apod. Má první zkušenost s výživovým poradcem, a byla to katastrofa. Jen kliká na tlačítka v počítači, ale s problémy neporadí. Ale věřím, že se takhle dá hubnout. Jídelníček je nastavený až po bazálním metabolismem, takže kila půjdou dolů. Zaděláte si ale do budoucna na hodně velké problémy.
23. Srpen 2018 - 0:36
Obrázek uživatele Návštěvník
Ivet z jiné dis (anonym)
Já chodila do Slezský v Praze a přesně, jak píše Mirka, vše bylo velice neosobní. Typologie, od které jsem si hodně slibovala, byla jen zadávání údajů do PC, kde potom vyjelo spoustu nesmyslů. V ceně co jsem zaplatila, měly být dva odběry po 2 tisících a když jsem se ta pak bavila se slečnou na recepci, tak mi prozradila, že druhý odběr je pro ně zadarmo!!Ne však pro mě, takže u nich jde HLAVNĚ o peníze!!!Proto určitě nedoporučuji!
23. Srpen 2018 - 0:38
Obrázek uživatele Návštěvník
Petra (anonym)
když jsem byla na konzultaci ve světě zdraví, tak mě až vyrazilo dech kolik bílkovin musím denně sníst, ve srovnání s dřívějškem kdy jsem bílkoviny skoro nejedla
18. Listopad 2018 - 21:58
Obrázek uživatele Návštěvník
no (anonym)
Vidíš, málem tě to stálo život, proto já na ten svět zdraví nechodím.
18. Listopad 2018 - 22:16
Obrázek uživatele Návštěvník
výživoví poradci (anonym)
to je dneska hlavně byznys, točí se kolem toho prachy. Dost lidí to dělá vůbec tomu nerozumí, něco si přečtou, jenže to nechápou. Možná je i někdo zkouší, jenže je otázka, jestli tomu sám rozumí. Nebo ten celý program je na hlavu, nebo spíš na vytahování peněz. Bílkovin tělo tolik nepotřebuje, jak se mnohdy uvádí. Leckdy tam nepočítají rostlinné bílkoviny, což je chyba. Muž, co váží 70 kg má ideální spotřebu asi 42g bílkoviny optimálního složení. U žen to je méně, jelikož jsou menší. 42 g ideálního proteinu, to může znamenat litr a něco mléka, mléko má v litru 30 g. Bílkovina tvoru je trochu méně kvalitní, proteiny v mase jsou taky méně vyvážené, takže místo 42g by to chtělo 50g. U rostlinných bílkovin záleží, jak která. Pokud by byla zdrojem jen ta, tak se to může pohybovat kolem 70g. Při kombinaci rostlinných proteinů to bude méně, aminokyseliny se doplní. Zkrátka jde o to, aby tělo dostalo určité množství esenciálních aminokyselin. Ty jsou v ideálním poměru v kravském mléce, třeba v kozím mléce je málo myslím methioninu, takže pak by člověk potřeboval 80g proteinu. Nebo ten methionin něčím doplnit, kde ho je hodně. To množství, co jsem uvedl, tak je ideální množství, minimální množství je menší. Ono jde mít nedostatek bílkovin, pokud někdo sice konzumuje maso, ale jí ho málo a nedoplní to jinak. Nízkobílkovinné diety pro nemocné s ledvinami mají v nejpřísnějších verzích i 20g proteinu na den, v méně přísné verzi 30 g. Tam se na protein počítá každý krajíček chleba nebo kus pečiva, nebo nudle v polévce. Pro hubnutí není vůbec vhodné jíst jen maso a zeleninu, vyloučit tzv. sacharidy, tj. obiloviny ap. Chce to konzumovat i rýži, brambory, pečivo - ale omezovat množství, to se ale týká i masa a tuků.
18. Listopad 2018 - 22:35

Přidat komentář