37 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Bilance po dvaceti letech od revoluce

10. Září 2018 - 0:17

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Iveta (anonym)
Dobrý den, nevím, zda se najde někdo, kdo pochopí. Dějí se mi věci, o kterých bych nikdy nevěřila, že se mi budou v životě dít. V listopadu 1989 jsem rodila prvního syna s pocitem, že svoje děti přivedu do lepšího světa, než byl ten totalitní. Byla jsem tak nadšená !! Tím vším, co se dělo kolem mně. Dnes je nejstaršímu synovi dvacet let a já dnes doslova a do písmene tady regulérně brečím. Co se to děje s tímto světem? Proč je všechno jinak, než jsem si představovala ? Najednou vzpomínám na totalitní doby jako na doby jistoty-jistoty získání odpovídajícího vzdělání, zaměstnání a sociálních jistot. Já, která jsem tak niterně prožívala převrat a brečela štěstím. Těch příčin může být mnoho, třeba to, že syn marně hledá po maturitě práci, že manžel má nejisté vyhlídky v zaměstnání do budoucna, že já dojíždím hodiny denně za prací a zpět a jsem neskutečně unavená ? Že tenkrát jsem měla krom práce čas na svoje děti, na sebe samu, na to i žít a dnes jen jezdím domů přespat a o víkendech peru, žehlím, vařím jídla na celý týden, zamražuju a uklízím barák ? To mi ani tak moc snad nevadí, to bych ustála. Ale trápí mně úpadek morálky a mezilidských vztahů-daleko víc, než absolutní ztráta vlastního pohodlí na stará kolena-protože je mi sedmačtyřicet let. Jsem ochotna smířit se s tím, že nemám už od života krom práce nic moc čekat, ale těžko se smiřuju s tím, co čeká moje děti a nějak uvnitř cítím, že nic moc dobrého to nebude. Za své berou základní lidské hodnoty, které jsem byla zvyklá ctít a na kterých jsem bezděky stavěla svůj život, aniž bych si to nějak plně uvědomovala-ale bylo tomu tak. Cítí tady někdo něco podobného, chápe někdo ? Pochopí někdo, proč dnes píšu, že mně trápí, že se slušností nedojdu dnes nikam, že poctivou prací nevybuduju nakonec zhola nic ? Omlouvám se, ale cítím nekonečnou beznaděj.
6. Duben 2010 - 17:59
Obrázek uživatele Návštěvník
xy (anonym)
Je mi sice jen 25 let, ale naprosto s vámi Iveto souhlasím, také to vidím do budoucna pesimisticky, narozdíl od mnoha mých vrstevníků, kteří ještě osobně nepocítili tvrdost kapitalismu, což se většinou po dokončení školy rázem změní, pokud tedy nechytí protekční místečko, nebo nebudou mít štěstí. V dnešní době se dobře daří jen šmejdum, kteří nemají žádné morální zábrany a jsou povahově agresivní a průbojní, ti se mají dobře, kdo takový neni, má smůlu, bude dřít pot a krev a ve výsledku bude mít jen holou prdel.
7. Duben 2010 - 21:01
Obrázek uživatele Návštěvník
Jára C. (anonym)
Iveto,ani nevíš,jak Ti rozumím.Jsem ze stejné generace a vidím to úplně stejně.Je to hnus,hnus a zase hnus.Naplivat na tuhle dobu a vůbecd si nedokáži představit,kam to může spět.
7. Duben 2010 - 21:15
Obrázek uživatele Návštěvník
Jan (anonym)
Iveto, jsem muž, je mi přes padesát, na stará kolena jsem musel hledat práci na opačném konci republiky a prožívám přesně to o čem píšeš. Konec roku 1989 jsem uvítal s nadšením.Jsem znechucen touto společností a děkuji Bohu, že nejsem mladý.
7. Duben 2010 - 21:39
Obrázek uživatele Návštěvník
Iveta (anonym)
Iveto,ani nevíš,jak Ti...ahojte, hezký večer. Milá XY-v tvém věku jsem dokončila školu a nabídky na práci mi chodily a velmi dobré. Práci jsem si mohla vybírat. Je mi líto, že vaše generace žije něco tak diametrálně odlišného. Já nejsem absolutně obhájcem komunismu a totality, jsem jen člověk, který je zklamaný vývojem v této zemi. Poslední dobou se mně to nějak více týká, přitom jsem přesvěčená, že tato země by vůbec nemusela být špatným místem k žití. Kdyby ji vedli lidé se zdravým rozumem, kteří by nedopustili, aby peníze byly tunelovány, aby byly vydávány tam, kde je to třeba a ne tam, kde je to zbytečné. Poslouchám, jak si mám utahovat opasek a jaký mám dnes dluh, přitom jsem nikdy dluhy neměla a nežila si nad poměry, dovolila jsem si to, nač jsem prostě v té které etapě svého života měla prostředky. Začíná mně trochu děsit arogance kolem mně, cynismus a dravost doby, chování lidí k sobě navzájem, rostoucí agresivita-řidič málem zabije ženu, která jede před ním a jemu se zdá, že pomalu, jiný okrade invalidu na vozíku a mohli bychom pokračovat do nekonečna. Můžu ty vztahy porovnat, žiju už docela dlouho a je to smutné srovnání. Lidé se změnili, formují je nějak současné poměry, pro mně není dnes v této zemi hezky, nežije se mi tu dobře, nevím, co mně tady čeká-zákonodárství je v zoufalém vztahu a zákony platí jen pro někoho. Mocní a vlivní si penězi zaplatí cokoli-soudce, rozsudky, beztrestnost, cokoli. Řadový človíček bez konexí a milionů na kontě má tady čím dál méně šancí.
7. Duben 2010 - 21:40
Obrázek uživatele Návštěvník
Iveta (anonym)
Iveto,ani nevíš,jak Ti...Jane-i mně už napadlo opakovaně, že bych nechtěla být v této době znovu mladá, tady ne. Dobrou noc přátelé.
7. Duben 2010 - 21:42
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr (anonym)
Iveto, naprostý souhlas. Je mi 53 let a ani za nejhlubší totality jsem neuvažoval o emigraci, jenže teď mám chuť to udělat. Nejlépe do nějaké civilizované země, kde platí stejné zákony pro všecky. Z toho, co se děje v naší zemi, je mi na blití. Podrazy, úplatky, honba za penězi, hromadné rozkrádání a tunelování, a když nějaký trestný čin spáchá V.I.P., bere se to jako jako samozřejmost. Bohužel v mém věku už budu moci emigrovat tak leda do urny.
8. Duben 2010 - 7:59
Obrázek uživatele Návštěvník
tom (anonym)
Iveto, jsem ve Tvém věku, asi o pár roků starší. Na jednu stranu Tě plně chápu a vím co píšeš a proč. Ale přesto si myslím, že tato doba není jenom černobílá a že ne všichni nadávají. Samozřejmě, na politiku a morální stav nadávají snad všichni, kromě těch, co jim to bahno vyhovuje. Nemám na tuto situaci řešení nebo návod jak to řešit. Nicméně musím podotknout, že mladá generace má zcela jiné možnosti a většina je neumí nebo nechce využívat. Žijeme v kapitalismu, kde větší část lidí pracuje za malou mzdu, aby ti vzdělanější a schopnější měli mzdu větší nebo dokonce královskou. A celé umění je v tom, opustit tu "většinu". Takže ti aktivní studenti již během studia dělají různé brigády a práce, učí se jazyky a potom se nemusí bát o svůj osud. No a ten zbytek, který si pouhou docházkou udělá z milosti maturitu se čtverky se diví, že je předurčen pro pracák.
8. Duben 2010 - 8:15
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
Ani za totality to s místama pro absolventy nebylo růžové. V mnoha oborech - učitelky, lékaři, inženýři - musel člověk jít tam, kde dostal umístěnku - dost často třeba i na Slovensko. Je fakt, že po nějaké době na ubytovně třeba dostal přidělený služební byt. Dnes ale pro plno mladých lidí je nepředstavitelné jít pracovat mimo své rodiště. Pro jiné, pro které není problém se přestěhovat - buď do většího města nebo třeba na nějaký čas i do zahraničí jsou naopak profesní možnosti mnohem větší než byli dřív. Tím že člověk vystřídá víc zamšstnání, získá víc zkušeností. Dřív bylo zvykem nastoupit do jedné práce a pracovat tam 40 let. To je dnes jiné. Z politiků je nám špatně, protože o všech jejcih špatnostech díky médiím víme. Dříve o tom, co se dělo na UVKSČM neměl běžný občan ani páru. Má teta byla komunistka a dělala školskou inspektorku, takže jsme byli informováni o interikách ve školství - a bylo to stejné jako dnes. Též se dříve nepsalo o krádežích, vraždách - plno průšvihů strana tutlala, protože se to nehodilo k obrazu prosperujícícho socialistického státu - ale kradlo se a vraždilo též. Jen dnes jsou tyto kauzy pro média dojnou krávou a nám z toho vzniká deprese. Neříkám, že v dnešní době není mnoho problémů, ale není to tak strašné, jak vidíme v televizi a čteme v médiích. Např. pro handicapované lidi vzniklo tolik dobrovolnických organizací, nadací a pod., že určitě se jim žije lépe než za komunismu. Ale o těhto pozitivních věcech se nikde moc nepíše. Při řešení rozličných problémů existuje též plno záchranných sítí, organizací - ale opět lidé o nich nevědí. Často i proto, že po nich aktivně napátrají, ale hned naříkají. Je fakt ten, že kapitalismus na rozdíl od socializumu vyžaduje mnohem víc po lidech aktivitu. Píšete zde, že denně dojíždíte hodiny do práce a nebylo by třeba možné se přestěhovat do místa pracoviště?
8. Duben 2010 - 9:00
Obrázek uživatele Návštěvník
Daniel (anonym)
Mamon a kapitál zvítězil nad slušností a poctivostí.
8. Duben 2010 - 10:21
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
Mamon a kapitál zvítězil...Jak kde. Já mám kolem sebe slušné lidi, kteří normálně vydělávají a normálně si vydělané peníze užívají.
8. Duben 2010 - 11:10
Obrázek uživatele Návštěvník
Iveta (anonym)
Ahojte přátelé, Tome-já bych byla plně pro, aby se lépe měli ti pracovitější, schopnější a vzdělanější-jak o tom píšeš Ty, že tomu tak je v dnešní kapitalistické společnosti. Bohužel kolem sebe vidím dost lidí, kteří se sice mají skvěle, ale jsou spíš jen vyčuraní, mají ostré lokty, dravost, ale nejsou mnohdy ani inteligentní ani pracovití. A pak bohužel mám přátele i mezi lidmi pracovitými, kteří pracují poctivě za almužnu - a mají přitom maturitu a spoustu snahy. Takže ani tady to není jen černé nebo jen bílé-přesně jak píšeš. Leni - zrekonstruovali jsme si dům v místě zaměstnání, taky jsme se tam před deseti lety přestěhovali za prací, abychom měli práci v místě. Před dvěma lety firma, kde jsem pracovala, zkrachovala. Proto dojíždím za prací. Jiná zde není, žiji v malém městě. Nicméně vázaná jsem především školou obou dcer, nerada bych je z ní brala. Syn už dostudoval. Máš jistě v mnohém pravdu. Jen já mám obavu,že o našich politicích, jejich praktikách a mnoha věcech z oněch politických kuloárů nevíme. Že to, co víme, je jen špička ledovce a že bychom se velmi divili. Naše politické strany bojují o přízeň voličů všemi možnými i nemožnými prostředky, ale v honbě za mamonem, lhaní a mlaskání u koryt jsou zajedno-a jsou už dnes možná zajedno v tom, jak si po volbách korýtka rozdělí. Jenže nebylo mým úmyslem tady vést agitaci a hořekovat nad poměry. Založila jsem jen toto forum, abych si mohla občas psát s lidmi a dozvěděla se, jak situaci vidí oni, jaký mají názor, vždy mně zajímaly názory lidí na různé problémy-ráda si je přečtu, mnohé jsou pro mně i k zamyšlení. Samozřejmě vidím i dost pozitiv a myslím, že zatím stále nejsem až tak zapšklá, snažím se vidět hezké věci v životě. Jen mně mnohé velmi mrzí a leccos i trápí. Mám děti, svoje sny, touhy, představy ... hezký jarní den Vám všem.
8. Duben 2010 - 14:36
Obrázek uživatele Návštěvník
jojo (anonym)
je to proste kakastrofa,ktera prejde jeste do vetsich sracek...
9. Duben 2010 - 12:40
Obrázek uživatele Návštěvník
Daniel (anonym)
je to proste kakastrofa,ktera...Nikdy není tak špatně, aby nemohlo být ještě hůře. Dobře už bylo.
9. Duben 2010 - 12:49
Obrázek uživatele Návštěvník
undatra (anonym)
Danieli - velká pravda.
9. Duben 2010 - 12:57
Obrázek uživatele Návštěvník
Tom (anonym)
Ahojte přátelé, Tome-já...Iveto, Ty jsi mi zcela neporozuměla. Já jsem psal o schopných lidech. A schopní jsou i ti vyčuraní, s ostrými lokty, draví atd. Jenom pracovitost není zárukou vůbec ničeho. Já si osobně o pokladních v supermarketech myslím, že jsou velice pracovité, ale bohužel jim to k ničemu není. a co se týká politiků, máš pravdu. Např. křik ohledně jejich platů, nerad to říkám, ale křičí jenom lidé, kteří nemají vůbec páru "vo co gou". Jejich platy jsou jenom plivnutím v moři státního rozpočtu, asi tak 10 km dálnice ročně. To republiku nezruinuje. Fígl je v informacích, ke kterým se dostanou, zakázky pro spřátelené firmy, úplatky, vliv, nepostižitelnost. Viz nedávná aféra v Praze jak nechat propadnout i přestupky, za které se má odebírat řidičák. Stačí, abyste jednou, nechtěně zaslechli hovor, jak se o nás obyčejných lidech baví a do smrti byste nevěřili žádnému politikovi ani nos mezi očima.
9. Duben 2010 - 19:01
Obrázek uživatele Návštěvník
xy (anonym)
Iveta: Nejsem ta ale ten, ale jinak souhlasim. Deno denně slyším slova důchodců a lidí před důchodem, že by nikdo z nich nechtěl být v dnešní době mladý. Já si samozřejmě nemyslim, že někdy existovala nějaká ideální doba, každá doba měla svoje, já si myslim, že skoro nidko z dnešních mladých neuvažuje jako Vy a většina zde dyskutujících, oni nezažili nic lepšího než tento havloklausovský kapitalismus, takže nemohou srovnávat, dívají se na to svým pohledem a jsou na tyto poměry zvyklí. Je pravda že život v kapitalismu vyžaduje aktivitu a schopnosti, pracovitost opravdu nestačí, podle mě ale žádná z výhod této tzv. "demoktacie" a kapitalismu jaký je u nás nemůže ospravedlnit ty negativa, které tu jsou a všichni je pociťujem. Znám spoustu mladých schopných lidí, kteří měli i hodně štěstí v životě a ti to vidí úplně jinak, na na jakoukoli kritiku dnešní doby vám odpoví, že jsme mladá demokracie a že toto, co se u nás děje, je vlastně normální. S tím ovšem kategoricky nesouhlasím, neboť nelze ospravedlňovat tunelování, vraždění, okrádání občanů, nespravedlnost v justici, nelze ospravedlňovat stav, kdy je občan pro politiky až na posledním místě. Je zde vidět rozdílný pohled lidí, kteří se dostali do top 10 000 bohatých občanů a lidí jenž dřou bídu z nouzí a makaj za desítku nebo ještě nižší almužnu.
9. Duben 2010 - 19:37
Obrázek uživatele Návštěvník
Iveta (anonym)
Iveto, Ty jsi mi zcela...Tome, mám zkušenost, že mnozí ti schopní bývají dosti všeho schopní..... Ano, já nemám o politicích nejmenší iluze. Korupce tady nabyla nebývalých rozměnrů a pořád se loví jen drobné rybky, mřenky. Žraloci proplouvají a smějí se. Podivili bychom se, jací mafiáni sedí v talárech soudců a v představenstvech a valných hromadách velkých vlivných firem. Vše je to úzce propojené. Soudy se vozí po neplatičích drobných dluhů, černých pasažérech, drobných zlodějíčcích. Exekutoři mají ve vztahu k těmto hříšníkům plné ruce práce a nezkoumají, čí majetek zabavují-zda skutečného dlužníka nebo jeho rodičů, prarodičů, tedy lidí bez dluhů nebo jen těch, kteří s dlužníkem mají poouze trvalé bydliště a pražádný dluh. Věci zdánlivě nemožné a nelogické jsou v této zemi dávno možné. Zloději miliard jsou nejen za vodou, ale také v pohodě. Ale to bych se opakovala a myslím psala o notoricky známých jevech dnešní dost prohnilé společnosti. Myslím na to, jak jsou důležité jiné hodnoty, byť dnes málo uznávané-přátelství, láska, jak je důležité mít zdravou rodinu, být sám zdráv a mít nějakou práci. Lásku v rodině, dobrého partnera, kterého si lze vážit. Koníček, který může dát radost. Přátele, nebo alespoň přítele. Skutečného, ne takového, který se o vás přestane zajímat, když jste ve srabu. Kdo má tohle, je bohatý, i kdyby materiálně mnoho neměl. Asi je potřeba si tohle plně uvědomovat.
9. Duben 2010 - 19:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Iveta (anonym)
Pak se dá hezky žít. Davy pochlebovačů, slávu, konexe, všude otevřené dveře, moc a přednost před všemi, otevřený svět a exotické zážitky sice mít s tím, co jsem psala nebudete-tohle vše mají skutečně jen bohatí a hodně bohatí. Ale můžete mít čisté svědomí, kus moudrosti a pokory v sobě, klid a mír v srdci a duši a ten správný pohled na svět na základě dobře postaveného žebříčku hodnot. To přece není k zahození. Pro hodně lidí je tohle asi jen plácání, fráze, mnoho jich o tyto hodnoty nestojí a štěstí vidí v penězích. Peníze skutečně velmi osvobozují. Ale v životě je mnoho cest, po kterých se dá jít. Asi tím chci říct, že trápit se opravdově bychom měli jen věcmi, které změnit lze.
9. Duben 2010 - 19:55
Obrázek uživatele Návštěvník
Daniel (anonym)
Danieli - velká pravda.Demokracie dozrává do žaludečních vředů. Bez spravedlnosti, bez práva a hlavně bez ohledů. Karel Kryl
10. Duben 2010 - 2:30
Obrázek uživatele Návštěvník
Liška Bystroušk (anonym)
Zvláštní ohlédnutí, dnes, v den dvouletého výročí smrti Václava Havla...
18. Prosinec 2013 - 23:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Zvláštní ohlédnutí,...Ale je to bohužel pravda co ti lidé tu píší ,žádné jistoty samé tunelování a občan se může udřít za pár kaček.Je to fialovej hnus!!!!!!!
18. Prosinec 2013 - 23:38
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr (anonym)
Přečetl jsem snad všechny příspěvky v této diskuzi a nestačím se divit, kolik je v naší krásné zemi zakomplexovaných, závistivých, líných, hloupých, zapšklých, sebelítostivých lidí s naprosto vymytým mozkem. Drtivá většina z vás by ve vrcholné politice kradla snad ještě více než ti, co jsou tam dnes.. jen si to přiznejte! Nechápu, jak si někdo pořád (i po 20 letech od Sametu) může stále myslet, že ho bude neustále někdo v životě vodit za ručičku. To si vážně myslíte, že někde na světe lítají pečení holubi bez práce do huby, že vám někdo dá něco zadarmo, nějaký jistoty, že někde existuje nějaký eden, atd. ...?!? Probuďte se!!! Jediný jistoty, který na tomhle světě máte opravdu zaručený jsou daně a smrt. Jestli tomu nevěříte, tak se klidně přestěhujte do těch vašich komunistických "rájů" (Korea, Kuba, atd...), o kterých tu neustále tak sníte, kde teprve poznáte, zač je toho loket. Takže, milánkové, jestli vám mohu radit, přečtěte si příspěvky od uživatele "Lenka" a začněte se změnou u sebe. Třeba tím, že přestanete hulit, chlastat, nadávat a začnete se sebou něco dělat... neb jak už kdysi říkal váš veliký učitel soudruh Lenin: "Učit se, učit se, učit se,...!" (Hádám, že jste tu všichni do jednoho měli školní výsledky jak Džugašvili...)
19. Prosinec 2013 - 15:25
Obrázek uživatele Návštěvník
V.I.L. (anonym)
Přečetl jsem snad všechny...Ty jsi ale kretén. Kdo opěvuje Koreu, nebo Kubu? Tady se hodnotí úspěchy a neúspěchy v naší zemi. Tak co, debile, meleš o Korei? Že jsi svině zlodějská a víš, že bys v politice kradl neznamená, že by kradli všichni. Jo, ty si asi velkej, modrej podnikatel, kterej ukradne vše, co není přibitý.. Kvůli takovým zlodějům, jako jsi ty, je naše zem v pr... Blbečku.
19. Prosinec 2013 - 16:15
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr (anonym)
Ty jsi ale kretén. Kdo...Prdlajs, žádnej podnikatel nejsem... teda kdysi jsem živnosťák měl bokem, ale teď mám příjem už čistě jen ze závislé činnosti - prostě normální zaměstnanec. A mohu tě též ujistit, že jsem se nikam v životě nedostal pomocí protekce a že celková hodnota všeho, co jsem kdy ukrad, ani zdaleka nedosahuje možnosti naplnění skutkové podstaty trestného činu. Doporučuji ti přečíst si příspěvky od toma a Lenky - s těmi se naprosto ztotožňuji... a zamyslet se nad nimi. A za domácí úkol si pak sám odpověz na otázky: 1) V čem se máš opravdu tak špatně? 2) Co jsi ty osobně udělal pro to, aby ses měl lépe?
19. Prosinec 2013 - 17:01
Obrázek uživatele Návštěvník
V.I.L. (anonym)
Říkej si co chceš, jak se máme všichni dobře, jak se kapitalismus u nás vydařil, ale dokud bude dluh ČR vypadat takto- http://www.verejnydluh.cz/ tak to jsou jen kecy. Diskuse s tebou mne opravdu nebaví, přecti si třeba něco od J. Kellera. Měj se
19. Prosinec 2013 - 17:30
Obrázek uživatele Návštěvník
- (anonym)
Proletáři všech zemí, vyližte si prdel!
24. Prosinec 2013 - 13:40
Obrázek uživatele Návštěvník
Honza (anonym)
Před několika lety ňákej novinář někde napsal, že i když denně kritizujem tisíc věcí, kerý se nám v současnejch poměrech nelíběj, přesto žijem v uplně jiný době, nesrovnatelně lepší, než byla ta před listopadem 1989. Já to chápu. Svym způsobem je to pravda, protože někerý věci, kerý se dřív nesměly, se neska mužou, a i navopak - kerý se dřív musely dělat, se neska nedělaj. Jenže i kdyby se člověk stavěl na hlavu, tak už je jednou daný (a asi to nejde změnit), že každá doba byla, je a dycky bude dobrá jenom pro lidi, kerý v ní uměj chodit. A někerý lidi, spíš většina, včetně mě, bohužel neuměj chodit v žádný době. Ted' mluvim sám za sebe: Proč bych já měl bejt vodvařenej z toho, že například mužu svobodně vyjádřit svůj názor, když vim, že to neni nic platný? Proč bych měl bejt vodvařenej z toho, že mužu studovat jakoukoliv školu, klidně i v cizině, když na něco takovýho vod přírody nemam předpoklady, a tudíž to nepřipadá ani v úvahu? Proč bych měl bejt vodvařenej z toho, že se do ciziny mužu i vodstěhovat a pracovat tam za několikanásobnou vejplatu než tady, když nic neumim (protože pro nic nemam předpoklady), a tudíž nemužu nic dělat ani tady, ani v cizině? Proč bych měl bejt vodvařenej z toho, že mužu cestovat po celym světě, když nikam jezdit nechci? Proč bych měl bejt vodvařenej z toho, že neska neni problém cokoliv sehnat, když to osobně třeba považuju za zbytečnost? Proč bych z těhlech pěti věcí měl bejt vodvařenej, když na štyry věci z nich sou potřeba peníze, a ty já nemam a mít nebudu? Bohužel nevidim nic, čeho bych si v týdle "nesrovnatelně lepší době" měl vážit.
22. Srpen 2014 - 17:42
Obrázek uživatele Návštěvník
Honza (anonym)
A za druhý mě nepřestává fascinovat (a hlavně mi to bohužel ani nepřestává vadit), jaký prazvláštní a prapodivný prostředí k "životu" nám v naší republice po revoluci kdosi vytvořil. Za všechno stačí zmínit dva hlavní problémy: 1) Někerejm lidem se za úspěch ve sportu, v ňáký hře nebo zábavě vyplácej statisíce, melouny i desítky melounů (přičemž další podobný sumy jim přitejkaj, i když zrovna nic nedělaj), to znamená prachy, kerý ani nemužou nijak smysluplně využít a bud' je utrácej za píčoviny (chlast, cigára, drogy, automaty, kasina), nebo na těch prachách nadosmrti jenom "seděj". Dalším lidem se za úmornou, fyzickou i duševní dřinu dává tolik, že při dnešních cenách všeho je to z ruky do huby a s bídou na přežití. No a někerý lidi dokonce nedostávaj prachy vůbec. 2) A co se týká toho, co už jsem nakousnul, a sice cen, tak ceny nám zase po revoluci kdosi vytvořil stejný, jaký sou na bejvalym Západě (protože dnešní Západ už jsme i my), ale vystačit si musíme s vejplatou několikanásobně nižší. Nerozumim ani tomu, proč to je tak (proč se vůbec někdo postaral vo to, aby to tak bylo), jak jsem napsal v bodě 1), ani tomu, proč to je tak (proč se vůbec někdo postaral vo to, aby to tak bylo), jak jsem napsal v bodě 2), ale vim bezpečně, že je to špatně. Bohužel - vodpovědný osoby se navíc eště tvářej, jako že je to přece normální a správný. A umim si živě představit, že minimálně jedna z těch osob, typicky pan inženýr Kalousek, aniž by vůbec pochopil, vo čem mluvim, by mi určitě řek: "Nezávid'te, čili nechte tak". Mimochodem - pokud snad někdo zde přítomen taky nepochopil, tak mu vzkazuju, že to neni vo závisti (já nezávidim), ale spíš vo selskym rozumu. Protože na bejvalym Západě přece taky nepudou s platama na naši úroveň, přičemž by si zachovaly stejný ceny, jaký maj. Čau!
22. Srpen 2014 - 18:28
Obrázek uživatele Návštěvník
Lůca (anonym)
Souhlasím s oběma posledními příspěvky.
2. Prosinec 2014 - 15:56

Stránky

Přidat komentář