124 komentáře / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Bezkrevni medicina

10. Září 2018 - 0:22

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Rose (anonym)
Zakládám novou stránku.Jde o pokrokovou medicínu, doufám, že budete psát, jaké máte osobni zážitky. http://www.ordinace.cz/clanek/serial-bezkrevni-medicina/ Netradiční, riziková, neprověřená nebo velmi slibná? Jak charakterizovat bezkrevní medicínu, která je pro většinu lidí zatím neznámým pojmem, to napoví náš nový seriál. foto: shutterstock.com Mnozí lidé jsou nadále zastánci názoru, že transfúze krve je při operaci žádoucí, ba nezbytná, a kdo ji nedostane, je téměř jistě odsouzen k smrti. Krev v jejich vnímání představuje ochranu před vykrvácením, posilu v pooperačním stavu i posílení organismu pro budoucnost.
17. Únor 2013 - 16:27
Obrázek uživatele Návštěvník
Maja (anonym)
Co to vlastně "bezkrevní medicína" je? Jak napovídá název, je to lékařská péče, při níž je pacient léčen bez toho, že by byla použita krev. V dnešní době se dá říci, že pokud si to pacient přeje, může být prakticky každý chirurgický zákrok proveden bez použití transfúze krve. Když nahlédneme do historie bezkrevní chiurgie, zjistíme například, že už před půl stoletím, tedy v 60. letech 20. století, se v USA tímto způsobem provádělo poměrně dost operací, včetně tak složitých a vážných zákroků, jako jsou operace na otevřeném srdci (Dr. Denton Cooley, Texas Heart Institute, Texas, USA). Ovšem hlavní rozvoj bezkrevní medicíny přišel v 80. letech, kdy svět postihla pandemie AIDS a kdy chirurgové i další odborníci hledali něco bezpečnějšího, než jsou transfúze krve. Na poli bezkrevní medicíny došlo od té doby k úžasnému pokroku.
17. Únor 2013 - 16:53
Obrázek uživatele Návštěvník
rose (anonym)
Děsivý přízrak AIDS pro hemofiliky AIDS je příčinou úmrtí velkého počtu hemofiliků ve Španělsku. Podle jedné zprávy v madridském deníku El País už jich na AIDS zemřelo více než 200 a 300 dalších má tuto strašlivou chorobu. Situace se zřejmě ještě zhorší. Ve Španělsku je vedeno asi 2 730 hemofiliků a testy na virus AIDS byly pozitivní u téměř 90 procent těch, kteří trpí nedostatkem faktoru VIII — což je nejrozšířenější forma hemofilie. Lékařští odborníci dávají vinu za tuto tragédii infikovaným krevním derivátům. Na nedávném kongresu hemofiliků bylo v pozitivním duchu oznámeno, že ve Španělsku bude brzy k dispozici syntetický faktor VIII.
17. Únor 2013 - 16:58
Obrázek uživatele Návštěvník
Rozarka (anonym)
Děsivý přízrak AIDS pro...Hemofilici dostali nakaženou krev KREV znamená obchod, který představuje ročně dvě miliardy dolarů. Ziskuchtivost vyústila ve Francii v obrovskou tragédii. Krev kontaminovaná HIV způsobila, že 250 hemofiliků zemřelo na nemoci, které mají vztah k AIDS, a stovky dalších lidí byly nakaženy. — The Boston Globe, 28. října 1992, s. 4. „Nesvatá aliance“ lékařské nedbalosti a komerční chamtivosti vedla ke smrti asi 400 německých hemofiliků a k tomu, že nejméně 2000 dalších bylo nakaženo krví obsahující HIV. — Guardian Weekly, 22. srpna 1993, s. 7. Kanada má svůj vlastní skandál s krví. Odhaduje se, že více než 700 kanadských hemofiliků dostalo krev infikovanou HIV. V červenci 1984 byla vláda varována, že Červený kříž distribuoval hemofilikům v Kanadě krev nakaženou AIDS, ale tyto krevní produkty byly z trhu staženy až o rok později, v srpnu 1985. — The Globe and Mail, 22. července 1993, s. A21, a The Medical Post, 30. března 1993, s. 26. Agentura Reuter oznámila 21. dubna 1993 z Madridu (Španělsko), že Španělsko bude platit odškodné 1147 hemofilikům, kteří podle ministerstva zdravotnictví byli během osmdesátých let nakaženi virem AIDS z transfúzí krve a krevní plazmy. Více než 400 jich již dostalo AIDS a zemřelo. — The New York Times, 22. dubna 1993, s. A13. Koncem roku 1982 střediska pro sledování nemocí varovala NHF (National Hemophilia Foundation) před nebezpečím použití protisrážlivého faktoru VIII — jedna transfúze tohoto faktoru by mohla být koncentrátem od 20 000 dárců krve a stačilo by, aby jen jeden z nich měl AIDS, a injekce bude infikovaná. Silnější varování vyšlo v březnu 1983, ale v květnu toho roku NHF rozeslalo věstník nadepsaný „NHF trvá na tom, aby se dále používal protisrážlivý faktor“. Počet úmrtí proto vzrůstal a tisíce nemocných bylo vystaveno nebezpečí. Protisrážlivý faktor nebyl pro přežití hemofiliků nezbytný, existovaly jiné možnosti léčení. Mohlo se zachránit tisíce životů. V roce 1985 farmaceutické společnosti zjistily, že zahřátím tento faktor přestane být nebezpečný. Ale dokonce i pak se prodávaly uskladněné zásoby faktoru, který nebyl tepelně zpracován. — Dateline NBC, 14. prosince 1993.
17. Únor 2013 - 17:00
Obrázek uživatele Návštěvník
Maja (anonym)
Hemofilici dostali nakaženou...V čem jsou hlavní pozitiva bezkrevní chirurgie? Stručně se dá říci, že pacientovi, který je operován bez krve, se dostává té nejkvalitnější péče v první řadě proto, že operovat bez krve může jen zdatný a vzdělaný operatér. Další důvod pro tvrzení, že bezkrevní operace je kvalitnější, spočívá ve stylu provedení operace: Při tomto postupu totiž operatér dbá na to, aby krevní ztráty byly co nejmenší, a má také k dispozici to nejmodernější technické vybavení určené speciálně pro takovéto minimálně invazivní zákroky. Mezi velice významné kladné stránky bezkrevní medicíny patří to, že pacient a lékaři nemusí řešit různé okamžité či pozdní komplikace, které jsou spojeny s podáním transfúze. Mezi tyto komplikace patří zejména přenos různých infekčních chorob (hepatitis, AIDS, syfilis, cytomegalie a další). Ačkoli jsou dárci i darovaná krev testováni, přece není přenos nákazy jednoznačně vyloučen. Není totiž možné zaručit 100% spolehlivost testu, zvláště když si uvědomíme, že u některých patogenů je možné prokázat jejich přítomnost v krvi až po několika dnech či dokonce týdnech od proběhlé nákazy, a existují dokonce viry, jejichž inkubační doba se počítá na celé roky!
17. Únor 2013 - 17:01
Obrázek uživatele Návštěvník
Maja (anonym)
V čem jsou hlavní pozitiva...Další poměrně častou komplikací při podání transfúze je hemolytická reakce. (Jejím důsledkem může být v krajním případě až smrt, například v důsledku selhání ledvin.) Také nelze vyloučit lidskou chybu ? záměnu krevní konzervy či pacienta. Jiným kladem bezkrevní léčby je to, že je kupodivu levnější. Je už také jednoznačně prokázáno, že u "bezkrevních" pacientů se zkracuje pooperační doba a oni se po zákroku rychleji zotavují. A jako poslední kladnou stránku bezkrevní léčby můžeme zmínit to, že nevede k poškození imunitního systému. To je nesmírně závažná záležitost, když uvážíme, jedním ze stěžejních úkolů imunitního systému těla je rozpoznat a zničit zhoubné rakovinné buňky. Tato problematika je dosud málo prozkoumána, a tak uveďme jen jeden zajímavý poznatek ? závěr si udělá každý sám: Vědecké výzkumy odhalily, že krevní transfúze je možné spojovat s opakovaným výskytem některých velmi závažných onkologických chorob. Tak například časopis Annals of Otology, Rhinology and Laryngology zveřejnil už v roce 1989 výsledky studie provedené u onkologických pacientů. Sledovali skupinu pacientů, kteří podstoupili operaci rakoviny hrtanu. Počet pacientů, u kterých se po operaci znovu objevila rakovina (rekurentní onemocnění), byl ve skupině s transfúzí 65 %, kdežto ve skupině s bezkrevní léčbou pouhých 14 %. Podobných velice názorných studií, jež prokazují bezpečnost bezkrevní chirurgie, je možné najít mnohem více.
17. Únor 2013 - 17:02
Obrázek uživatele Návštěvník
... (anonym)
napiste osobni zkusenosti
18. Únor 2013 - 11:31
Obrázek uživatele Návštěvník
Rose (anonym)
hold jde to dopredu
27. Květen 2013 - 9:34
Obrázek uživatele Návštěvník
Esor (anonym)
Bezkrevní medicina je nesmysl, který si jehovisti vymysleli na obhajobu svých bludů. Nic víc!
27. Květen 2013 - 12:39
Obrázek uživatele Návštěvník
Přesně (anonym)
tak.
27. Květen 2013 - 13:15
Obrázek uživatele Návštěvník
maja (anonym)
http://www.ordinace.cz/clanek/serial-bezkrevni-medicina/ prectete si, nejde o viru, ale vedu
24. Červenec 2013 - 21:29
Obrázek uživatele Návštěvník
Rose (anonym)
doktori ze stranky "bezkrevni-medicina" nejdou svedkove jehovovi. Jsou to vedci, kteri rikaji svuj nazor
28. Červenec 2013 - 15:49
Obrázek uživatele Návštěvník
pro Rose (anonym)
Tzv. bezkrevní medicína, s tím jsem se setkal jedině v souvislosti s jehovisty. Jinak ne, vlastně to celé vzniklo jen tak, protože zakladatel SJ vymyslel, že SJ nesmí přijímat krevní transfůzi. Bezkrevní medicína není věda, je to pouze náhradní řešení - ze strany lékařů, kteří nesmí na přání pacientů použít standardní řešení. Ani náhodou to není něco, co by prosazovali sami lékaři. Myslím lékařskou obec, ne pár lékařů obrácených na jehovistickou víru, kteří pak budou tvrdit, co jim vedení organizace předloží k věření. Když by skutečně byla bezkrevní medicína lepší řešení, tak dávno zruší transfúzní stanice, dárcovství krve, plazmy atd. Nebyl by důvod ani k obchodu s krví. Jenž dárci krve se dál shání, žádný hematolog neřekne, když jim chybí nějaká krevní skupina, že si pomůžou bezkrevní medicínou. Je dobře známo, že aspoň v naší zemi měli SJ docela potíže se soudy, uznáváním jejich sekty a s lékaři. Ne ani tak s odmítáním transfůzí pro sebe. Ale s odmítáním pro své děti Jinak mi přijde, že se tu někdo snaží zaflákat diskusi jehovistickou propagandou. Tohle není náboženský server, nabízí zdravotní témata, bylo by dobré to respektovat. Každý má přece možnost si přecíst www stránky organizace SJ. Jen teda nevím, jestli tam každý může přispívat do diskuse. To asi ne, že.
28. Červenec 2013 - 18:10
Obrázek uživatele Návštěvník
ale (anonym)
V čem jsou hlavní pozitiva...jo, zaplať si nadstandard
28. Červenec 2013 - 18:35
Obrázek uživatele Návštěvník
neznaboh (anonym)
doktori ze stranky...Rose, o tom už jsme vedli diskusi. Opět prohlašuji: Pokud dojdu k závěru, že podáním krve či krevních derivátů mohu zachránit život, učiním tak i proti vůli těch, kdo proti tomu mají nesmyslné, pouze na stupidní vérouce založené námitky. Použiji přitom jakýchkoli dostupných prostředků. Howgh.
28. Červenec 2013 - 18:38
Obrázek uživatele Návštěvník
Rose (anonym)
Zavolej tem doktorum, kteri to napsali a bav se s nimi.
30. Červenec 2013 - 19:43
Obrázek uživatele Návštěvník
pro Rose (anonym)
Nevzpomínám na jediného lékaře, který by propagoval bezkrevní medicínu. Někteří ji možná zmíní, jako náhradní řešení pro svědky Jehovovy. Ti odmítají transfůzi, tak tam normální řešení není možné. Tenhle pojen razí jen svědci Jehovovi, ne lékaři, pro které to je jen nouzové řešení. Normální křesťanské církve ale nezakazují lékaře ani krevní transfůze. Je to čistě výmysl společnosti svědků Jehovových, nikdo jiný (z církví) to neprosazuje. Jistě, dle SJ jedině oni mají správnou víru, ty ostatní věří špatně.
30. Červenec 2013 - 20:32
Obrázek uživatele Návštěvník
rose (anonym)
na te strance mas hromadu doktoru, kteri ji propaguji a maji vazne duvody, bav se o tom s nimi
16. Srpen 2013 - 11:47
Obrázek uživatele Návštěvník
Rose (anonym)
Skocte si na tuto stranku a ptejte se http://www.ordinace.cz/clanek/serial-bezkrevni-medicina/ tam nejsou Svedkove, jejich duvod, proc neprijimaji transfuzi je jiny, ale medicina dava jejich vyberu za pravdu
16. Srpen 2013 - 12:19
Obrázek uživatele Návštěvník
Ouha (anonym)
Skocte si na tuto stranku a...tak jsem na to Rose skočila a na tu stránku se podívala. Článek napsala jakási Eva Musilová s odvoláním na jehovistu: MUDr Ondřej Kadlec Jedna z nejvýraznějších postav historie svědků Jehovových v Českých zemích v posledních čtyřech desetiletích odchází z ústředí svědků v Praze. MUDr.Ondřej Kadlec, CSc. byl v nejužším vedení svědků od roku 1976 (s přestávkou v letech 1988-1991) až do odhalení propojení svědků Jehovových s případem „Berka“ v roce 2004. Ondřej Kadlec je také jedním z překladatelů Bible svědků Jehovových do češtiny.
16. Srpen 2013 - 13:24
Obrázek uživatele Návštěvník
Rose (anonym)
odvolavat se muze, ale jako doktorka si za svym nazorem stoji. jeji nazor je medicinsky, nazor svedku Jehovovych, proc neprijimaji krev je uplne jiny. Doktori jenom toto reseni porad vice kvituji a neni problemem si v zahranici zvolit nemocnici, ktera krev vubec nepouziva, tedy cizi krev. Operace u nas viz. mudr Pirk, ktery neni svedkem a s vysledky je nadmiru spokojen
18. Srpen 2013 - 17:46
Obrázek uživatele Návštěvník
Rose (anonym)
plus jiny doktor: MUDr. J. Lowell Dixon Přetištěno se svolením New York State Journal of Medicine, 1988; 88:463–464, copyright Medical Society of the State of New York. LÉKAŘI jsou zavázáni uplatňovat v boji proti nemocem a smrti všechno své poznání, dovednosti i zkušenosti. Co však v případě, že pacient odmítá doporučované léčení? To se může stát tehdy, když pacient je svědek Jehovův a léčbou je celá krev, koncentrované červené krvinky, plazma či krevní destičky. V případě použití krve mají lékaři dojem, že vybere-li si pacient léčbu bez krve, budou mít svědomití lékařští pracovníci svázané ruce. Nesmíme však zapomínat, že i jiní nemocní, a nejen svědkové Jehovovi, se často rozhodnou neřídit se doporučeními lékaře. Podle Appelbauma a Rotha1 odmítlo 19 procent pacientů ve fakultních nemocnicích nejméně jeden způsob léčby nebo některý postup, i když 15 procent těchto odmítnutí „teoreticky ohrožovalo život“.
18. Srpen 2013 - 18:03
Obrázek uživatele Návštěvník
Rose (anonym)
jeste plus jine nazory: Ott a Cooley9 podali v roce 1977 zprávu o 542 kardiovaskulárních operacích provedených u svědků bez krevní transfúze a uzavřeli, že tak lze postupovat „s přijatelně nízkým rizikem“. Jako odpověď na naši prosbu sestavil nedávno Cooley statistický přehled 1 026 operací, z nichž 22 procent bylo na nezletilých, a dospěl k názoru, „že riziko chirurgického zákroku u pacientů ze skupiny svědků Jehovových nebylo podstatně vyšší než u ostatních“. MUDr. Michael E. DeBakey sděluje v podobném smyslu, „že ve velké většině situací [týkajících se svědků] riziko operace bez použití krevních transfúzí není větší než u těch pacientů, u nichž používáme krevní transfúze“ (osobní sdělení, březen 1981). V literatuře se rovněž nacházejí zprávy o velkých urologických10 a ortopedických chirurgických zákrocích11. MUDr. G. Dean MacEwen a MUDr. J. Richard Bowen napsali, že operativní odstranění spina bifida většího rozsahu „bylo úspěšně provedeno u 20 nezletilých [svědků]“ (nepublikované údaje, srpen 1981). Připojují: „U chirurga je třeba prosadit filozofii úcty vůči pacientovu právu odmítnout krevní transfúzi, ale přesto provádět chirurgické zákroky způsobem, který je pro pacienta bezpečný.“
18. Srpen 2013 - 18:05
Obrázek uživatele Návštěvník
ouha (anonym)
odvolavat se muze, ale jako...kdo je doktorka? ta osoba, co psala ty dva články? Ne není Na američany se neodvolávej a v této zemi uspěješ jen těžko. Na druhé straně je tvojí lidskou nebo jakou povinností krev dát, pokud budeš jediná, kdo může zachránit život. Pokud to neuděláš, budeš mít trauma na celý život. Se svým životem by sis ovšem měla moci nakládat jak chceš, to je fakt
18. Srpen 2013 - 18:20
Obrázek uživatele Návštěvník
Rose (anonym)
Lidskou povinnosti je udela to co je pro pacienta nejkepsi, ja si myslim, ze mu krvi jen ublzim, proto ne a hodne lekaru s tim souhlasi
19. Srpen 2013 - 11:27
Obrázek uživatele Návštěvník
Rose (anonym)
nekolik bezkrevnych operaci, treba umele kycle, operace plic i srdce, nova ledvina, vsechno v Cechach, pacienty znam a vysledky tak dobre, ze se bezkrevni operace dale nabizi dalsim pacientum.
19. Srpen 2013 - 11:32
Obrázek uživatele Návštěvník
Lidskou povinno (anonym)
proto souhlasím s tím, co o kus výše napsal diskutující pod nickem "neznaboh": "Pokud dojdu k závěru, že podáním krve či krevních derivátů mohu zachránit život, učiním tak i proti vůli těch, kdo proti tomu mají nesmyslné, pouze na stupidní vérouce založené námitky. Použiji přitom jakýchkoli dostupných prostředků." Jehovistická ideologie může být v kritických situacích pod maskou dobra krutě vražedná.
19. Srpen 2013 - 12:16
Obrázek uživatele Návštěvník
Rose (anonym)
Kdysy byly obcanskou povinnosti pijavice, snad jsme uz o kousek dal...........
19. Srpen 2013 - 12:40
Obrázek uživatele Návštěvník
jehovistické té (anonym)
To není žádný nový trend vědy, tzv. bezkrevní medicína. Ve skutečnosti jde pouze o řešení, jak operovat svědky Jehovovy, kteří mají zakázáno od ústředí, aby přijímali krevní transfuzi. Jim se snaží lékaři pomoci tzv. bezkrevní medicínou. Nejde o žádnou novou metodu, pouze o náhradní řešení, kde dotyční se brání klasickému lékařskému postupu. Ano, pár dílčích výhod tu je. Např. krevní náhradou se nelze infikovat (to jde ale zajistit testováním krve). Ale jsou tu zas jiná rizika, o kterých svědci Jehovovi mlčí. Místo krve se používá nějaká syntetická náhražka, která není vůbec bez riziková. Kdyby byla lepší než normální krevní transfuze, tak by totiž nebyl důvod transfuze využívat, místo toho by se automaticky využívala ta náhrada. Pokud zakladatelka od společnosti Svědků Jehovových si myslí, že jde o lékařské téma, tak ať to nechá na lékařích. Ti pak tak budou léčit pacienty automaticky, jak píše - pokud jsou LÉKAŘI přesvědčeni, že to je lepší. Jenže oni o tom přesvědčeni nejsou. Nabízí to jen jako nouzové řešení při odmítání krve, ne jindy. Diskuse na "vědecké" téma. Pokud ano, ponechme vědcům. Nejsme to zde schopni posoudit. Ve skutečnosti tu jen SJ snaží masírovat naše mozky svojí ideologií. Drze tu zneužívají jména vědy a medicíny. Ač právě lékaři a problém transfuzí je tím, kde se SJ byly i soudy. Právě z podnětu lékařů. Sekta zakazující svým členům přijímat krev, v případech, kdy to vede k záchraně života. Důsledkem jsou mrtví, soudy se zpravdila týkaly případů, kdy SJ zakázali transfuzi i pro své děti. A vůbec. Tohle není náboženský server a vůbec ne pro SJ. ONi mají své www stránky, tak si založte paní od SJ diskusi tam. Necpěte svou ideologii sem. Děkuji.
19. Srpen 2013 - 12:40
Obrázek uživatele Návštěvník
Esor (anonym)
Tady je to jak na MMS,když...Nejsem si tím úplně jistý. Na diskusích na abecedě zdraví se v příspěvku ukazuje posledních 7 čísel IP adresy přispěvatele. Myslím, že by to i tady bylo moc užitečné opatření. Hned by se ukázalo, jestli někdo "diskutuje" sám se sebou. Jinak s "19.8.2013 12:40 - jehovistické téma" plně souhlasím.
19. Srpen 2013 - 20:30

Stránky

Přidat komentář