15 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

bechtěrevička

10. Září 2018 - 0:07

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Jarmila Polická (anonym)
Dobrý den, jsem bechtěrevička IV. st. může mi někdo odpovědět na otázku, zda při této chorobě mohu získat průkaz ZTP a ČID? Má někdo zkušenosti s touto chorobou? Posudková lékařka nezaujímá právě kladné stanovisko. Předem děkuji za odpovědi.
1. Září 2006 - 11:26
Obrázek uživatele Návštěvník
Wol (anonym)
muj tata bechterevik ma ZTP a to nema nejak pokrocilou fazi. Ja bechtereva mam, ale Ztp nechciiiii... ale je fakt, ze to skoro necejtim
4. Září 2006 - 19:16
Obrázek uživatele Návštěvník
Jarmila Polická (anonym)
děkuji za Vaši odpověď. Je dobře, že Váš otec je držitelem průkazu ZTP, trochu si tím vylepší svoje potíže. uUčitě i vy dojdete jednou k tomu, že o průkaz zažádáte. Doufám, že nebudete tak zklamán jako já. Když jsem psala příspěvek 1.9.2006, tak to bylo po dohovoru s posudkovou lékařkou, která mě řekla, že moje Dg Bechtěrev IV.st je ,,s bídou,, na ZP I.st. A že bude muset hledat nějakou skulinku, abych vůbec ZP I. st. dostala.Také moje žádost byla na její popud zamítnuta, to už mám písemně. Když jsem její postup a lékařskou zprávu revmatologa konzultovala s úplně jiným doktorem, tak tomu ani nechtěl věřit. Pomůže mě napsat odvolání. Ale moc tomu nevěřím, protože pokud se k tomu bude vyjadřovat stejná posudková lékařka, tak je to hon na zajíce, který asi nikdy neskončí. Mějte se moc krásně, pozdravujte svého otce a držte mi palce. Zdraví Jarmila
6. Září 2006 - 15:17
Obrázek uživatele Návštěvník
Majka (anonym)
Dnes jsem řešila stejný problém v Blansku Mám Bech,IV, ale také nemám nárok na ZTP jsem v celém inv. důchodě a tak prý mám dost času pomalu chodit a nakupovat atd.Zdravím všechny becht.všichni noví máme smůlu jak na lázně tak na výhody asi nás berou jako simulanty,nehodíme se do toho našeho zadluženého zdravotnictví!
18. Září 2006 - 23:09
Obrázek uživatele Návštěvník
Jarmila (anonym)
díky za odpověď, z toho plyne co lékař, to jiný názor. Já jsem si požádala ještě o ČID a ta posudková doktorka u které jsem byla se žádostí o průkaz se mě ještě ptala, zda jsem už někdy žádala o nějaké výhody, řekla jsem ji, že jen o ČID a na to mě odpověděla, že ani s tím to nevidí nijak růžově.Když jsem dostala zamítnutí - průkaz ZTP, tak jsem k jinému posudkovému lékaři odnesla moje lékařské zprávy a aby mě k tomu řekl svůj názor. On říkal, že se mám každopádně odvolat. To jsem také udělala.Ale moc tomu nevěřím. A o ten částečný důchod jsem žádala 5.6. a dodnes ani muk. Telefonicky se nic nedozvím a na písemné dotazy nikdo neodpovídá. Tak nevím jestli moje žádost bude vůbec vyřízená. Jestli někdy k tomu dojde, tak vyšetření budou zase staré a asi se budu muset postavit znovu na startovní čáru.Je to prostě hrůza.
19. Září 2006 - 9:51
Obrázek uživatele Návštěvník
Jarmila (anonym)
Majko,ještě jsem chtěla říci, podejte si také odvolání. Třeba můžeme mít štěstí a u vyššího orgánu narazíme na ohleduplněnjšího lékaře, co člověk ví. Protože když si přečtete i jiné diskuse, tak z toho plyne, že názory lékařů na tuto chorobu se hodně liší.Já sice žádné zázraky neočekávám, ale snad mám právo na vysvětlení a hned tak pokoj nedám. Kdyby to bylo jednoznačně dáno, tak prosím a jsem zticha, ale když vidím, že každý lékař přistupuje jinak, tak mám vztek. Taky bych radši byla zdravá a neotravovala je. U té posudkové jsem bohužel takový pocit zažila. Sice jen u ní, ale bohatě to stačilo.S tím zdravotnictvím máte bohužel pravdu, věčně něco mění ve vyhl. a pak je v tom neskutečný binec.
19. Září 2006 - 10:03
Obrázek uživatele Návštěvník
Danila (anonym)
Paní Jarmilo, s Bechtěrevem IV stupně, máte nárok na ID a dokonce na plný. Holt máme takové ,,chytré,, posudkové doktory. Oni mají prémie za co nejvíc nepřiznaných ID. Takovým lékařům přeju takovou chorobu, aby jim dělala ty největší problémy.
3. Říjen 2008 - 18:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Jsem také postižen tímto problémem,ale v počátcích,takže tohle zatím neřeším.Ale mám ještě jiné potíže a když mi před časem lékařka předvedla,jak jedná hulvát,rozhodl jsem se,že všechny další návštěvy u lékařů,budu monitorovat minimálně kvalitním diktafonem,nebo ještě lépe skrytou kamerou.Oni si lékaři v případě nějakých problémů,nemohou často vzpomenout na to,co pacientovi řekli a jak se chovali.
3. Říjen 2008 - 20:16
Obrázek uživatele Návštěvník
jan quinti (anonym)
To je strašná nemoc a nejhorší je když lékaři ještě pacientovi úmyslně zničí život...
10. Listopad 2008 - 16:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Danila (anonym)
Posudkový doktor(nebo doktorka), který je neurvalý a v případě postižení, jako je třeba Bechtěrev IV, V stupně, či jiné vážné choroby ztěžující člověku život, je nevzdělaný, necitlivý(v určitém procentu je k tomu nutí i stát) a zaslouží si nějaký ,,moribundus,, aby mu totálně zkazil život. Jsou i dobří pos. lékaři, ale jako šafránu.
7. Červenec 2009 - 16:59
Obrázek uživatele Návštěvník
Josef (anonym)
Vážení spolubechtěrevici víte, že existuje Klub bechtěreviků, který má cca 2400 členů a jehož hlavním posláním je právě to na co se tu ptáte. Když zadáte do internetového vyhledávače "Klub bechtěreviků" hned na prvním místě se objeví odkaz na web, kde je i možnost dotázat se na cokoliv. Kolektivním členem je také Revmatologický ústav v Praze, kde mají s touto chorobou rozsáhlé zkušenosti a určitě by se tam také našel fundovaný odborný lékař, který by se byl ochoten vyjádřit k posouzení konkrétních případů.
23. Červenec 2009 - 20:33
Obrázek uživatele Návštěvník
martina (anonym)
Dnes jsem řešila stejný...ja jsem byla vcera v blansku na posudkove mam bech,3 stupne a nemam uznany zadny id
31. Květen 2011 - 15:50
Obrázek uživatele Návštěvník
jó,děvče (anonym)
ja jsem byla vcera v blansku...že Ty ses tam nedoplazila a šla po svých?
31. Květen 2011 - 17:15
Obrázek uživatele Návštěvník
martina (anonym)
že Ty ses tam nedoplazila a...asi jsem mela lezt po ctyrech.ted v srpnu mam jit zadat znovu ale uz nemam odvahu.revmatolozka se divila ze jsem ho na poprve nedostala.
9. Srpen 2011 - 16:49

Přidat komentář