38 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

barvocit

10. Září 2018 - 0:06

Komentáře

Stránky

Ondřej Černý (anonym)
Dobrý den.Chtěl bych se zeptat, jestli bych se mohl stat s poruchou barvocitu pilotem vojenského letadla. Děkuji O.Černý
17. Listopad 2005 - 17:26
Ne-mravní hlídk (anonym)
To sotva. I na řidičák by měl být u očního přezkoumán barvocit.
17. Listopad 2005 - 21:52
Ondřej Černý (anonym)
A víte to jistě nebo si to jen myslíte. Mimochodem můj bratr ji má taky a řidičák udělal bez problémů. Dík O.Č.
22. Listopad 2005 - 11:22
Šarik (anonym)
Zkus chvíli myslet. Kolik máme letadel a kolik je potřeba pilotů. Proč by měli brát někoho s oční vadou, když úplně zdravých pilotů je tolik, že je přehazují vidlemi.
22. Listopad 2005 - 13:36
Nikolas82 (anonym)
Chtěl bych se zeptat, zda s poruchou barvocitu se můžu stát posunovačem na ČD. Děkuji.
5. Únor 2007 - 18:10
Kresselack (anonym)
U doktora mi bylo řečeno, že s poruchou barvocitu člověk nemůže pracovat u drah ani se stát pilotem
24. Únor 2007 - 6:15
Eli (anonym)
S poruchou barvocitu pilota dělat nemůžeš, ani profesionálního řidiče, strojvedoucího rovněž ne. Ve většině případů se jedná o poruchu v rozeznávání červené a zelené barvy t.zv. daltonismus. V tomto případě můžeš mít řidičák, protože se předpokládá, že na křižovatce poznáš barvu podle umístění. Ostatní poruchy barvocitu se u běžného řidičáku posuzují individuálně. U posunovače- to je práce v kolejišti, to asi také nepůjde, tam bys mohl ohrozit sebe i jiné.Dráhy mají své lékaře, kteří dělají vstupní prohlídky, zkus některému zavolat.
24. Únor 2007 - 8:15
Eli (anonym)
Ten posunovač ti také nevyjde.
24. Únor 2007 - 8:24
pepa (anonym)
Mohl bych se stát s poruchou barvocitu policistou (zaslechl jsem, že při zdravotní prohlídce se barvocit zkouší)?
13. Březen 2007 - 17:41
Návštěvník (anonym)
Nemohl, budeš muset jednak řídit auto, čili budeš na úrovni profesionálního řidiče a navíc např. bezpečně rozeznat barvu oblečení pachatele, auta a podobně.
13. Březen 2007 - 19:25
Petr (anonym)
může se kluk jinak zdravej dostat s poruchou barvocitu k hasičům?
21. Březen 2007 - 12:09
xy (anonym)
Tak se zdá,že si nekdo plete poruchu barvocitu a barvoslepej.!Semafor a barvy poznám bezpečne třeba i přeházene.
19. Červen 2007 - 8:39
josua (anonym)
já mám poruchu barvocitu a jsem řidič autobusu. Ale pilotem nebo posunovačem u Čsd bych být nemohl. Řidičák vám na tuhle poruchu dá každý lékař
25. Listopad 2007 - 8:48
Návštěvník (anonym)
josua Doufám, že vozíš i toho lékaře, který ti dal razítko. Nebo s tebou pro jistotu nejezdí?
25. Listopad 2007 - 13:12
Karel (anonym)
Ono záleží, jaká je to porucha. Jsem také trochu barvoslepý na hnědou a zelenou. Ve zkušebních tabulkách to nepoznám, ale na semaforu to vidím lépe než nějaký důchodce. Slabá porucha barvocitu není důvodem k nevydání ŘP.
25. Listopad 2007 - 13:20
pepas (anonym)
Ví prosím vás někdo jestli s poruchou barvocitu můžu dělat řidičák na auto??Díky za odpověd!!!
28. Duben 2008 - 19:05
veprovenka (anonym)
nemohl.
3. Červenec 2008 - 16:44
Jirka (anonym)
Mám poruchu barvocitu a řidičák na auto jsem dostal uplně bez problémů. Na nákladák si ale myslím, že se to už nedostane. A samozřejmě se nedostanete do práce kde vyžadují zdravotní stav A (armáda,policie apod.)
9. Listopad 2008 - 4:59
Návštěvník (anonym)
pepas Ne jako řidič profesionál, ale jako amatér ano, protože např. při poruchše barvocitu na zelenou a červenou poznáš světla na semaforu podle umístění, ne podle barev.
9. Listopad 2008 - 8:39
Libor (anonym)
poruchu barvocitu mám a řidičský průkaz na náklaďák také. Problém na silnici zažívám jen tehdy, když je semafor umístěn vodorovně (dost se to vyskytuje třeba ve Slovinsku), to musím být mnohem víc ve střehu! Statistika říká že tím trpí každý 12tý chlap. Jen si říkám, že nás příroda trochu ošidila.
14. Listopad 2008 - 22:31
mir (anonym)
Každý 12 chlap a každá 4 žena.
12. Prosinec 2008 - 13:14
lubik (anonym)
jo presne tak take blbosti oni resi
14. Leden 2009 - 16:35
Edd (anonym)
Nemohl, budeš muset jednak...Tak to není úplně pravda, policistu s porušeným barvocitem dělat můžeš, já sám jsem u policie s tímto onemocněním byl. Hlavní je, jestli rozpoznáš všechny barvy.
3. Říjen 2010 - 12:09
Lukáš (anonym)
Takže když má člověk poruchu barvocitu může dostat řidičský průkaz na osobní vozidlo ?
20. Říjen 2010 - 11:47
Honza (anonym)
Takže když má člověk...Ano, může. Zaleži hlavně na očním lékaři. Mě to třeba 1 oční lékař nedoporučil, ale 2 oční mi to vpohodě napsal, takže zálěži taky na doktorovi. Jinak nejen na osobní automobil, ale na nákladní automobil taky. Člověk s poruchou barvocitu může mít řidičák téměř na všechno, ale kdyby chtěl dělat pak profesionálního řidiče, tak to bude mít horší...
4. Listopad 2011 - 15:12
mates (anonym)
Dobrý den. Je pro letušku prekážka porucha barvocitu? Děkuji
8. Květen 2012 - 11:30
Tonda (anonym)
Já mám poruchu barvocitu a mám řidičák na všechno. Na semaforech barvy rozeznám bez problému i kdyby byly vzůru nohama. Když jsem byl na vstupním vyšetření na strojvedoucího metra tak jsem rozeznal 5 z deseti obrázků a kvůli tomu jsem vyšetřením neprošel. Nikdy jsem kvůli tomuhle neměl žádnej problém na silnici..Akorát mě tak nasr*li s tou jejich tabulkou že bych jim ji vomlátil o hlavu..vymejšlí si blbosti
13. Listopad 2012 - 17:42
Tonda (anonym)
Jejich přiblby obrázky mě stály dobrou práci
13. Listopad 2012 - 17:48
dan (anonym)
Co to bylo za práci Tondo?? Já se hlasím k policií a taky mám z toho strach... Vidím jich dost,ale všechny úplně ne čistě :-(( Někde píšou,že mě pustí,někde zase,že neví... Kdysik to nebylo a byl klid,jak píšeš,vymyšlejí blbosti,už tak je velká nezaměstnanost a když máš šanci na fajn práci,tak pohoříš na obrázkach :-(( čusek
14. Prosinec 2012 - 13:24
řidič z povolán (anonym)
Nemohl, budeš muset jednak...Taky záleží jaké auto řídíš. Zda je to pro skupinu B, nebo držitelé řidičského oprávnění pro skupiny C, C+E.. nad 7,5 tuny dále D,D+E, D1, a D1+E kdy budeš řidič z povolání.
26. Únor 2014 - 9:58

Stránky

Přidat komentář