65 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Barvení vlasů v těhotenství?

10. Září 2018 - 0:06

Komentáře

Stránky

Blaženka (anonym)
Dobrý den,chtěla jsem se zeptat na Váš názor na barvení vlasů v těhotenství? Vadí to nějak plodu nebo je to jedno?Díky za Vaše rady.
28. Listopad 2005 - 9:35
Kristýna (anonym)
Jsem tehotna a jednou za 2 mesice chodim na melir. Ted mi ale kamaradka rekla, ze pry se to v tehotenstvi nema delat,ze to skodi...Nevedela ale proc.Neslyseli jste o tom nekdo?Cemu by to skodilo-diteti?Nebo jde jen o vlasy-ze jsou v tehotenstvi ponicene a tak jim melir skodi jeste vic??Zajimaly by me vase nazory-diky.
28. Listopad 2005 - 10:58
Blaženka (anonym)
Taky jsem právě jen slyšela že to není dobré ale proč to mi zatím nikdo nevysvětlil.Ale trochu mě teda překvapuje pokud jsi chodila do kadeřnictví tak tam by tě asi měli upozornit, že to není zrovna dobré kvůli mimi. Doufám že to nebyla jen vidina peněz z pohledu kadeřnictví.
28. Listopad 2005 - 11:53
Veronika (anonym)
Jsem zatim ve 3. mesici a neni to videt, takze mi to proto asi ani nerikali. No ja nevim, mam pocit, ze to kazdy vidi jinak a asi to s tim nebude tak zhavy... Zeptala bych se sveho gynekologa, ale on vzdycky nad vsim mavne rukou, ze je to jen povera - tak nejak nic neresi. A vymenit ho nemuzu - neni za koho - ostatni uz nove pacientky neberou... A ted babo rad...:-(
28. Listopad 2005 - 14:00
tiina (anonym)
mě se přístup tvýho gynekologa líbí..:-) taky si myslím,že je to přehnané. Samozřejmě,že asi všechno,co je nepřirozené,tomu dítěti nesvědčí, ale pochybuju,že by z toho,že si barvíte vlasy,mělo nějakou vážnou újmu..... :)
28. Listopad 2005 - 14:05
Veronika (anonym)
No ja si to myslim taky,ale vis jak-na kazdym sprochu...S tim gynekologem je to horsi,on mavl rukou i nad tim,ze bych chtela brat nejaky vitaminy v materstvi a tak...Proste NIC neresi.Nehodlam to s barvenim prehanet,ale chodim na melir a myslim, ze po 9 mesicich bych vypadala zajimave..:-)
28. Listopad 2005 - 17:12
Petra (anonym)
Obcas si ctu casopisy jako je Betynka i kdyz nejsem tehotna...na mimi se preci vzdycky kouka krasne a jednou jsem tam cetla ze nez jde nastavajici maminka do porodnice tak by si mela zajit k holici, na nehty kosmetiku a tak...psali to kvuli tomu frmolu co prijde kdyz se miminko narodi...nikde nepsali o tom ze si ma maminka jen ostrit ne barvit...taky jsem vydela u kadernice hodne zenskejch co maji uz velky briska a nechavaji si barvit vlasy...prave nez nastoupi do porodnice.
28. Listopad 2005 - 18:43
tiina (anonym)
já si hlavně myslím,že je v současnosti všechno příliš "psychologizované", nevím,jak jinak se vyjádřit.Dříve těhotné ženy do poslední chvíle vykonávaly těžké práce někde na polích apod., teď se okolo miminek v břišku chodí po špičkách, těhotné ženy poslouchají hudbu pro ně zvlášť určenou, jedí všechny možné speciální tablety atd. Mě to přijde úplně ujetý. Musím teda říct,že jsem zatím těhotná nebyla,takže nevím,jak to pak budu řešit,třeba to nakonec taky budu dělat :-)) Ale kvůli tomu,že si obarvíte vlasy,se vám určitě žádný debílek nenarodí :-) Tak si to těhotenství užívejte v pohodě a nestresujte se zbytečnými nesmysly!!!
28. Listopad 2005 - 19:49
Veronika (anonym)
Fajn, barveni uz neresim, ale jeste jsem taky slysela, ze by se nemela pouzivat mikrovlnka - ze to pry ma taky vliv. Myslite, ze dalsi kravina? ja ji teda zatim pouzivam - ne denne, ale nekdy to bez ni proste nejde - ale mam takovej divnej pocit. Psali to i v jedny knizce pro tehulky, ale mne se to nejak nezda - vzdyt to neni tak proflakly a podle me dneska pouziva mikrovlnku kazdej,takze i tehotny - kdyby to fakt skodilo, tak se o tom vseobecne vi, ne?
29. Listopad 2005 - 8:34
Lucka (anonym)
Ja myslim,ze mikrovlnka by vadit nemela-dneska to pouziva hodne lidi a kdybys takhle mela vsechno resit,tak se asi zblaznis...Ja bych to teda neresila!!
30. Listopad 2005 - 17:39
Linda (anonym)
Ahoj,když jsem byla těhotná,barvila jsem si vlasy jako předtím.Žádnou újmu tím dítě neutrpělo..je ale tady otázka qality vlasů..Někdo je může mít během těhotenství sušší a lámavější...Je pravda,že se dnes všechno přehání, co se těhulí týče..abys vyhodila i mobil--jde z něj přece taky záření:)),pak se ani nedívala na TV a už vůbec neseděla u počítače!!:)
30. Listopad 2005 - 18:04
Návštěvník (anonym)
V době těhotenství a kojení bychom na barvení vlasů měly raději zapomenout. Některé pou­žívané chemikálie mohou být plodu škodlivé i rakovinotvorné. Do matčina organismu se dostávají pokožkou hlavy. Později jsou dokazovány dokonce v mateřském mléce a tukové tkáni dítěte. Alternativou jsou barvy rostlinného původu nebo jednoduché tónování.
29. Květen 2006 - 11:46
Katka (anonym)
Máš toto tvrzení něčím podložené prosííím???
12. Červen 2006 - 18:09
Jitka (anonym)
A v ,,jednoduchém tónování" chemikálie nejsou?
16. Červen 2006 - 13:58
Katka (anonym)
Ahoj,no myslím ,že to opravdu s tím barvením nebude zas až tak žhavé,jsem kadeřnice taky jsem o tom slyšela ,ale proč to také nevím,dneska se hlavně barví každá druhá a kdyby to opravdu bylo tak škodlivé každou z nás by na to gynekolog upozornil,taky se říká ,že barva nebo melír v těhotenství nechytá ,ale myslim ,že tomu tak neni ,mě zatim chytla pokaždé.Vrátila bych se jen k tomu melíru ten kdo si dělá melír do alobalu a nebo do čepice nemusí mít vůbec žádný strach v tomto případě se barva neaplikuje přímo na pokožku.Co se týče kvality vlasů je to asi stejné jako se zuby ,zuby se po poradu kazí víc než dřív a tak milé maminky pijte hodně mléka a na vlasy jezte medvídky Haribo:)))
4. Září 2007 - 14:50
Soňa (anonym)
Lepší než mléko jsou jogurty a kysané výrobky(není mléko co bývalo) a medvídky Haribo jsou plný éček-tak pozor na to!Ale existují i medvídcí bez chemických barviv a s ovocnýma šťávama-mňam!
18. Září 2007 - 9:23
barvení vlasů v (anonym)
ahoj tehulky dnes jsem byla u sveho lekare,ktry me potvrdil,ze jsem tehotna v 6.tydnu.Mela,jsemvelikanskou radost,ale po chvili me presla,doktor mr vydesil tim,ze barveni vlasu v tehotenstvi,zvlaste v prvnich trich trymestrech je pro mimiska,velice nebezpecne z důvodu poskozeni plodu chemikaliema.Barva,kterou Vam aplikuje kadernice,tak se pry nejakym zpusobem vylucuje do tela,brala jsem antibiotika v dobe tehotenstvi a tak jsem mela,samozrejme strach,aby to neuskodilo nasemu brouckovi.Ale doktor me ujistil,ze antibiotika jsou pry bezpecnejsi,nez barva na vlasy,jedna se i o barvove sampony.Tak nevim co pravdy na tom je,ale doktor je doktor a chci pro miminko jen to nejlepsi,tak poslechnu a barvyt se jiz nebudu.Mejte se moc hezky a skuste se na to informovat u vasich lekaru.Zdravi Zuzka
12. Říjen 2007 - 16:57
Peci (anonym)
Ahoj, taky by mě zajímalo více názorů, též jsem o tom četla tady na netu a tak jsem se na to patala svého lékaře ( jsem v 8. týdnu) a on mi řekl, že je to hloupost, že abych tím mimču ublížila musela bych se barvit několikrát za měsíc...Takže jsem taky v rozpacích a nevím co..chodím do práce a pracuji v kanceláři, takže musím nějak vypadat, odrůstá mi světlá barva a už mám odrosty..říkala jsem si, že snad pár mělírů, aby se zamaskovaly odrůstající vlasy by ublížit nemusely, ne ? Barvení celých vlasů raději nechci-o(
6. Únor 2008 - 8:16
Návštěvník (anonym)
Jasně že melír nevadí. Při melírování se barva přece vůbec k pokožce nedostane!
6. Únor 2008 - 9:15
Linda (anonym)
Jasně, že se barva dostává do těla, je to fakt šílená chemikálie. Ale když si ji člověk nedává často, tak to asi vliv na dítě mít nebude. Stejně jako když si dám jednou za čas uzeninu, nebo když se tím láduji každý den.... Ale já osobně taky odolávám barvení už skoro půl roku, jsem v 5. měsíci. Odrůstají mi moje světlé vlasy, to vypadá hůř, než když má někdo svoje tmavší. Já mám černou barvu a světle hnědé svoje vlasy...Ale zkusím to vydržet a když tak si je holt jednou za těhotenství nabarvím šamponem;-)
15. Květen 2008 - 13:38
Šárka (anonym)
Ahoj těhulky, na téma barvení jsem se bavila se svojí kadeřnicí, protože moje vlasy by už to nutně potřebovali a sama doporučuje do 5.měsíce nebarvit a potom si dát kdyžtak jen slabý melír. Ona sama se informovala u dodavatele jaké přípravky nejlépe používat. Zkuste se domluvit se svojí kadeřnicí a když vám neporadí, změňte jí a nebo vydržte
14. Říjen 2008 - 12:11
Maruska (anonym)
Ahoj Holky. Já osobně jsem ve stejné situaci. Jsem ve 4. mesíci těhotenství. Kontrast mé vlastní barvy a nabarvených vlasů není naštěstí tak veliký, ale i tak se to samozrejmě vidi. Mám ale spoustu kamarádek, které si za těhotenství barvily vlasy, a miminka mají krásná a zdravá. Přikláním se spíse k názoru, že aby to mělo miminku nějak uškodít, musely by si těhulky barvit vlasy hodně često. Navíc to, že barvení vlásků nějak škodí, se říkalo hlavně dříve (před 10 - 20lety, kdy byly barvy s amoniakem. Ten škodí miminkům. Už jen ho dýchat není dobré. Ale jak říkám, to bylo dříve). Ale samy musíte uznat, že tyto doby jsou už pryč. Dnes jsou barvy na vlasy tak kvalitní, že když si opravdu zajdete ke kadeřnici, která používá prípravky moderní a ne z předpotopní doby a zajdete si maximalne co 3 - 4 měsíce pro svůj dobrý pocit, nemělo by to nikomu ublížit. Já teď dokonce viděla v kadeřnictví kadeřnici tak v 5.měsící, která tam pracuje 40 hodin týdně. Má kamarádka také pracovala jako kadeřnice po celou dobu těhu, a mimi je miloučké a zdravé. Je to vše o kvalitě přípravku. Já si jdu nechat dobarvit vlásky príští týden. Ničeho se nebojte. Hlavně kvalitní barvy a nezapomeťe, že to jak se cítíte se také odráží na miminku. Musíte se cítít krásné a spokojené. Krásný den Maruška s naší 4mesíční Fazolkou
26. Říjen 2008 - 7:49
Petra (anonym)
Souhlasím s příspěvkem nademnou..Navíc třeba i přeliv je ještě šetrnější a pokud se nebarvíte každou chvilku,tak si myslím,že to nemůže vadit.Slyšela jsem jen,že v těhotenství barva hůř chytá..
26. Říjen 2008 - 9:14
Eva (anonym)
Jsem také těhotná a na melíru jsem byla zatim jednou.Já chodím tak 1 krát za 3-4 měsíce.Myslím si,že u melírování vlasu nejde barva přímo na pokožku hlavy,takže to nijak ublížit nemuže.Dokonce jsem to své kadeřnici řekla a ona si dávala pozor,aby to na pokožku nešlo.Takže si myslím,že se nemusíme bát.Přeju vám at vše probíhá v pořádku,mejte se fajn s pozdravem Eva.
2. Březen 2009 - 18:33
Tereza (anonym)
barveni vlasů v těhotenství se nedoporučuje ,ne jenom kvuli plodu, ale je to převážně kvuli hormonum. Vlas barvu nedokáze tolik přijmout a proto právě třeba u melírů může dojít k tomu že místo krásných blond pramínků, budete pěkně zrzavé
19. Březen 2009 - 12:51
Návštěvník (anonym)
nazdar devcata,ja osobne mela taky ten problem a me dve kadernice mi rekli ze je to to totalni nesmysl,diteti to taky neskodi a proto delejte vse ta jak mate radi ale s mirou a neprehanejte to.ja jsem ve 4mesici a byla jsem na odbarveni na bilo z meliru a vysledek je luxusni.
30. Červenec 2009 - 9:10
jana (anonym)
a co barvení vlasu pri kojeni? vadi to nejak??
30. Říjen 2009 - 13:44
katty (anonym)
ahoj Jani barveni vlasu neni vubec zadny zasah do tela tudiz se muzes barvit jak je libo...pokud to samozrejme vydrzi miminko bez papani protoze by mu to asi nevonelo...a jediny co se muze stat ze ti barva spatne chytne...to se stava...
16. Listopad 2009 - 15:15
Eva (anonym)
Dobrý den,chtěla jsem...Ahoj,ja si obarvila vlasy v 7.mesici tehotenstvi a barva mi vubec nechytla,tak jsem to vzdala a pockam si az porodim :-)pak se dam trosku do kupy.
3. Červenec 2010 - 10:00
renata (anonym)
ahojky holky,čekám druh mimi.A barvím si hlavu každá měcíc.A pri prvním jsem byla u holiče a taky nic neříkal akorád říkal,že to nemusí chytit.Taky že nechytla.ale to se stává i normálně.Do toho 6 měsíce by barva měla chytnout,ale už po 6 se nechytáte na tu kterou chcete.
6. Srpen 2010 - 15:11

Stránky

Přidat komentář