66 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

babicka, co nechce jit k lekari

10. Září 2018 - 0:11

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Pavla (anonym)
Dobry den, mam babicku (68), ktera jiz 3 tydny temer neji. Kdyz neco sni, vetsinou to zvrati zpatky. Semtam se ji podari neco snist, ale je toho minimalne. Dost viditelne hubne. Cela rodina ji posila kk dokotorvi, ale babicka mam z doktoru a z nemocnice snad az panicky strach a ze tam nepujde, jedine, kdyz ji odvezou. Nemate nekdo nejakou radu, jak ji pomoct? Nevite, co by mohla mit za nemoc? Dekuji za vase nazory.
4. Duben 2008 - 21:30
Obrázek uživatele Návštěvník
J. (anonym)
to ti nikdo nepoví.Opravdu babi přesvědčit o návštěvě lékaře bude to nejlepší.
5. Duben 2008 - 21:59
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Nejsem babča,ale k doktoru nechodím,pouze pokud se tomu musím podřídit,nesnáším je,spolupráce je se mnou příšerná a dávám jim svou nechuť řádně požrat,jsem na zabití,prostě je nesnáším.A tohle se těžko u kohokoliv převrátí. Taky je mi blbě,asi měsíc a z jídla se mi zvedá kufr a nepotřebuju zrovna zhubnout,ale snad to přejde. Co chceš po babče?Starý člověk,kterého už nic nečeká,nebude mít snahu.
6. Duben 2008 - 1:19
Obrázek uživatele Návštěvník
Ivan (anonym)
Co jí to radíš? Aby babičku nechala umřít, jo?! Pavla se tu ptala, jak to udělat, aby babičku dostala k doktorovi...
6. Duben 2008 - 2:09
Obrázek uživatele Návštěvník
M (anonym)
Běž k lékaři sama, řekni mu oč se jedná a uvidíš, třeba ti poradí co babičce dát. Jinak na problémy se žaludkem mi spolehlivě zabírá Cola po lžičkách, banány. Ale může to být i něco vážnějšího, tak jedině k lékaři, aspoň se zeptat.
6. Duben 2008 - 9:34
Obrázek uživatele Návštěvník
Karla (anonym)
Trošku na babičku zatlačte, ať to udělá kvůli vám, jestli jí na vás záleží a hlavně, jděte tam s ní.Budou se k ní hned jinak chovat, potřebuje vyšetření.Já se jí nedivím, doktoři jsou někdy pěkní prevíti nezdvořilí.Ale jděte něko s ní i dovnitř a buďte jí oporou.
6. Duben 2008 - 9:55
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Udělej to jak říká M. Zajdi k doktorovi sama, co nejdříve!!! REkni mu o co se jedná a možná by mohl přijet i k vám domů na babičku se podívat. V takovém věku není sranda nejíst, hlavně at dodržuje pitný režim, jinak by mohla z dehydratace dostat i mrtvičku. Starší lidé necítí žízeň, tak ji hlídejte. Zkuste ji ještě přesvedčit, at tam jde aspon kvůli vám. To zvracení má důvod a musí se řešit !!!
6. Duben 2008 - 10:17
Obrázek uživatele Návštěvník
jitka (anonym)
je to určitě vážný důvod k rychlé návštěvě lékaře.tři týdny je dlouhá doba na nějakou obyčejnou infekci zažívacího traktu.mohlo by jít o mnohem závažnější onemocnění.Se staršími lidmi je to těžké,bojí se jít k lékaři,říkají,že jak tam jednou vlezou-je konec.Naložte babičku do auta,třeba v zástěře a jeďte!!!
6. Duben 2008 - 10:31
Obrázek uživatele Návštěvník
pavel (anonym)
68 let není tak moc. Babča určitě není dementní a ví, co dělá. Když na ni budete naléhat s doktorem, bude to pro ni stresující a stav se může zhoršit. Na vašem místě bych zkusil třeba tohle: (upozorňuji, že navrhuji jen jeden z možných postupů a netvrdím, že je jediný správný,jistě se najdou i jiní, kteří budou mít lepší nápad): Zkuste babičce NAVRHNOUT, aby navštívila lékaře, který používá diagnostiku pomocí EAV.Vyšetření stojí řádově stovky. Zde babičce nehrozí, že by ji někdo nutil podstupovat léčbu, které by se bránila, ale kromě toho, že se dozví, co je s největší pravděpodobností příčinou jejího stavu, budou jí navrženy i alternativy, které by pro ni byly schůdné a nestresovaly ji. Vy budete mít jistotu, že babička je v rukou lékaře a není vydána na pospas nějakému šarlatánovi a babička bude klidnější, když si nebude připadat jako bezmocná oběť přístupu, kterého se hrozí. Mezi lékaři používajícími EAV jsou však rozdíly, ne každý má ideální výsledky, je třeba se nejdříve informovat, v tomto ale přímo neporadím. Znovu opakuji - je to jen jeden z možných návrhů, může být, že babička nestojí o žádného doktora, v takovém případě však "babo raď".
6. Duben 2008 - 10:31
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
tak ať jí odvezou. Prostě zavolejte sanitku. Staří lidi jsou hrozní, už mají svůj většinou pomýlený rozum a sami se nezvládnou o sebe postarat. Moji prarodiče jsou ještě horší. A nejstrašnější je, že dokud jsou svéprávní, ani se jim nedá pomoct, když všechno odmítnou.
6. Duben 2008 - 13:57
Obrázek uživatele Návštěvník
M (anonym)
Pavle, to byla rada nad zlato, co je to EAV ? Babičku,která nechce k doktorovi,povezou někam,o čem nikdo neví,do čeho jde?
6. Duben 2008 - 22:31
Obrázek uživatele Návštěvník
to M (anonym)
Oč je lepší tvoje rada s Colou po lžičkách a banánama??? Pavel psal, že jí to mají navrhnout, ne, že ji tam mají násilím odvléct. Ona si asi sama rozhodne, co udělá.
6. Duben 2008 - 22:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Xilík (anonym)
Babička se hlavně musí na něco těšit,zkuste jí navrhnout společný pobyt v lázních,nebo dovolenou,s tím,že kvůli tomu se musí dát dohromady,nebo vám zůstane ležet navěky,jednoduchý a prostý.Já na starý a ufňukaný lidi nemám,jsou jak rozpustilý děti,pořád mají pocit,že se jim dost.nevěnujete,že na ně kašlete,že se maj špatně,je to v nich nevěděj,co chtěj,přitom mají 10 litrů na ruku,prodavačka,která se honí měsíc,včetně víkendů v nějakým blbým třeba Tescu má prý 8 a je ráda.Je to hnusný,ale je to tak,nenechte jí fňukat a naznačte jí-buď a nebo..
7. Duben 2008 - 0:44
Obrázek uživatele Návštěvník
Alexandra (anonym)
Jo. Přesně tohle dělá naše zarputilá babička taky...třeba budeme taky jednou takoví.
7. Duben 2008 - 0:49
Obrázek uživatele Návštěvník
M (anonym)
Omlouvám se za příkrost svého předchozího příspěvku,ale chtěla jsem tím říct,že ta babička potřebuje pomoc co nejdříve,a na pátrání po EAV a serioznosti toho kterého lékaře mi to nepřipadá časově tak akorát, příspěvek Pavla mi připadal moc odborný a laikovi nic neříkající.Ta Cola po lžičkách a banány nám byly doporučeny jako okamžitá prozatímní pomoc přímo lékařem, pak samozřejmě odborné vyšetření. Touto dobou, co my se tu hádáme, už snad babička je v dobrých rukou svého ošetřujícího, což bych jí přála a hlavně,aby jí pomohl.Ta diskuze byla z mé strany právě za tím účelem, ale omluvte laika !
7. Duben 2008 - 10:09
Obrázek uživatele Návštěvník
pavel (anonym)
Ahoj M:-) Máš pravdu v tom, že v případě, který jsem navrhoval, by mohlo dojít k jakési časové prodlevě, nedošlo mi to...:(
7. Duben 2008 - 12:22
Obrázek uživatele Návštěvník
M (anonym)
Pavel - jsem ráda,že se nezlobíš,to bych nerada,já jsem to pochopila právě tak,že babičku momentálně prostě nikam nedostanou, a když ji nedostanou k svému doktorovi,tak někam jinam vůbec ne,proto mi ten tvůj návrh přišel jako ta "rada nad zlato". Ale zajímalo by mne,co to ta metoda je,když už na to přišla řeč, mohl bys ? Tak zdravím a doufám, že nám Pavla dá vědět,jak se babi rozhodla. A hlavně aby jí něco pomohlo.
7. Duben 2008 - 13:15
Obrázek uživatele Návštěvník
pavel (anonym)
to M: Co bych se zlobil:-) Nechci sem psát litányje, každýho to nezajímá, takže si zadej do Googlu "elektroakupunktura dle Volla" a můžeš si číst:-)
7. Duben 2008 - 13:33
Obrázek uživatele Návštěvník
Gábik (anonym)
Ja mam presne tohle s moji mamkou.... Ma cukrovku, je ji v podstate neustale zle,ale k lekari ji nevylakam.Muze to byt i psychikou, je to uz hodne let co mi zemrel otec a ona se o nej do posledni chvile starala,ale zase videla to utrpeni (na onkologii), mozna, ze ji to ovlivnilo a proste ma obavu, nevim. Kazdopadne vim co citis, je to opravdu hrozne jen prihlizet a nic neudelat. Vetsinou mam zname co leti s kazdym nesmyslem, i me ona posila se vsim,ale sama proste nechce.(az v pripade opravdu,ze je ji hodne zle). Taky si nevim rady...
7. Duben 2008 - 15:22
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavla (anonym)
Dekuju vsem moc za rady. Situace je ted takova, ze se babicka nakonec sama rozhodla jit k doktorovi a ten ji poslal do nemocnice (ktere se strasne chtela vyhnout a ma z ni strach) na vysetreni (ma ruzna podezreni, mimo jine i na krvaceni do bricha). Zitra nastupuje. Vypada to vic nez vazne. Ted se mi honi hlavou, co je lepsi. Cela rodina si myslela, ze musi k doktorovi. Ted, kdyz tam byla a uz vime, ze to neni sranda a ze se stane presne to, co nechtela, pomohlo to nejak? Mozna to nedelame pro ni, ale jen pro sebe, kdo vi ...
9. Duben 2008 - 20:32
Obrázek uživatele Návštěvník
M (anonym)
To jsou hrozné pocity,těžké rozhodování. Ale babička se rozhodla sama,nenutili jste ji,tak aspoň to, asi jí už bylo zle.Není na to rady, jen držet palce.Kdyby tam nešla a něco se stalo, vyčítali byste si to !
9. Duben 2008 - 21:32
Obrázek uživatele Návštěvník
M (anonym)
Pavlo,psát na net je asi to poslední, na co máš chuť, ale na tvoji babičku si často vzpomenu,jak na tom je, tak se ozvi.Pro mne je nemocnice taky noční můra,tak jí moc držím palce, bohužel víc nemohu.
12. Duben 2008 - 9:15
Obrázek uživatele Návštěvník
M (anonym)
Každý den se dívám,jestli nám Pavla nenapíše zda to moje držení palečků babičce pomohlo, ačkoliv vím,že to nemůžu ovlivnit. Ale byla bych ráda,kdyby ses Pavlo ozvala a ještě radši,kdyby tvoje zpráva byla dobrá.
22. Duben 2008 - 13:02
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
a proč nechce jít baba k dr.?
13. Červen 2009 - 23:39
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Tak ať nechodí, každý má právo si rozhodnout o svém zdraví sám, a i když je to kvůli špatnému rozumu a nechce - tak je to její věc - alespoň nám zbyde více na důchody - když teď Rusnok prohlásil, že se každý bude muset o sebe postarat sám, že na důchody nebude, a že už by nám to měl říci někdo do očí. Dřív taky starým a nemocným lidem neprodlužovali zbytečně život, když ta kvalita není a oni se trápí - dnes mění za strašný peníze kyčel i devádesátiletým, kteří se na nohy stejně už nepostaví, protože nemohou kvůli sešlosti ani rehabilitovat - měli by ti doktoři mít taky rozum.
14. Červen 2009 - 13:55
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavel (anonym)
Aby Ti niekto za 20-30 rokov neodpísal taktiež tak mudro,že viac ostane iným!
14. Červen 2009 - 13:58
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
No, pokud budu dělat takovýhle naschvály a zaviním si to sám, jako dotyčná babička, nikdo se nebude moct divit...
25. Červen 2009 - 21:33
Obrázek uživatele Návštěvník
Bearnsdorf (anonym)
Pokud nema napr. zlomenou nohu, tak bych ji k lekari nenutil. Pokud myslite tu klasickou 70-80letou zenu-babicku, pak maji tolik zivotnich zkusenosti, ze vyciti, zdali k tomu MUDr. jit, ci ne. Asi existuje takovy ten 6. smysl, ze vyciti, ze by se treba nemuseli z nemocnice vratit.
26. Červen 2009 - 7:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Věra (anonym)
Ahojík, máme problém s dědou, umřela mu družka, která se o něj starala. Dědovi je 83let, bydlí sám na chalupě, nikoho si moc napamatuje, neví co mluví, nedá dohromady jednu větu, prakticky mu nerozumíte, u doktora nebyl asi 3O let, a nikam nejezdí 7 let, nikoho cizýho nepustí do domu, byl to policajt, takže byl vždy od rány, to mu zůstalo. Nekoupe se, vůbec nic, ani ho k tomu nedonutíme, každý pokus o něco jiného než je navyklí, třeba jen vynést odpadky, skončí tak, že nás vyhodím z domu. Bojíme se, aby třeba něco nezapálil či tak, sám si totiž topí. Chtěli jsme ho dát do pečovateláku, tak jsme zavolali doktora, tan mu ani nezměřil tlak, jen se ho zeptal jestli chce do němocnice, samozřejmně řekl děda, že ne. A doktor odjel. Přijde mi to dost neprofesionální. Podle nás má děda Alzchaimra. Nevíme jak docílit toho, aby mu udělali nějaké vyšetření , popřípadě si ho někde nechali.. Nemáte někdo podobnou zkušenost? Máme mu prostě zavolat záchranku? Netuším... Děkuji za info..
29. Leden 2011 - 20:36
Obrázek uživatele Návštěvník
Petra (anonym)
Taky si všímám, že babča už není co dřív. Už jí je sice 86, asi má na to právo, ale je dosti zlá. Žije s ní má mamka a je z toho na prášky. V podstatě většinu dne proleží nebo prosedí, nic nechce dělat číst, skoro ani na televizi nekouká, venku už nebyla víc jak rok, protože jí všechno bolí a má i špatné nohy. Mamka se snaží sebevíc, ale vše odmíta, špatně slyší, a když už něco tak většinou blbě, myslí si, že ji pořád někdo něco dělá a každého podezíra i celou vlastní rodinu, hlavně tedy mamku, kterou neustále vyhazuje z bytu, přitom si nechce připustit, že jí potřebuje, protože ona není schopná nic zařídit. Mamka skáče jak ona píská a stejně jí to je málo, ve svých letech si ani neodpustí říct sprosté slovo vlastní dceři, že je kráva a blbá. Pořád si stěžuje jak stojí život za hovno. Prostě nic, když jí mamka zařídila naslouchátka, tak ho nechce nosit i vozík a to se tváří, že z ní děláme úplnýho idiota. Neváží si jídla, klidně řekne že to stojí za hovno, že je to hnusný, i když to není pravda. Takže je to děs žít se starým člověkem, který vám to v ničem neulehčuje a ani není vděčný, pořád si jenom stěžuje a to i nahlas, protože se neslyší. Je to dost na psychiku, v takových to situací se nedívím, že některé děti dávají své rodiče do domova důchodců, nebo že si oddechnou až konečně odejdou z tohoto světa. Je to smutný, ale je to tak ... staří je opravdu ponižující, zvlášť pro ty seniory, kteří si ho nechtějí připustit ... mrzí mě to protože to byl za celý můj život jediná babička, kterou jsem zažila a už jí vůbec nepoznávám ... kdyby měl někdo podobnou zkušenost, ať klidně napíše :o((((
18. Únor 2011 - 10:43

Stránky

Přidat komentář