12 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Atopický ekzém zejména v očním okolí

10. Září 2018 - 0:24

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Jitka (anonym)
Hezký večer! Asi tak před 2 lety se mi objevila nějaká vyrážka v očním okolí až asi zhruba před půl rokem jsem nevěděla co to je když jsem byla na běžné kontrole u své obvodní doktorky a ta mi řekla,že se jedná nejspíše o atopický ekzém.Následně mě poslala na kožní,ale tam jen nad tím mávla rukou a řekla jen jestli chci napsat kortikoidy,že nic jiného nepomůže s díky jsem odmítla.Ekzém mám zejména na víčkách a je to poměrně červené a strašně suché neustále to něčím mažu i vazelínou,ale stále je to suché.Je to zrovna na blbém místě,že se už skoro nelíčím a to mi na tom vadí asi nejvíce.Možná to může mít i souvislost jsem alergik jak na pyl,prach,peří a veškeré trávy venku.Nemáte nějaké rady a typy?Vím,že zbavit se ho úplně nejde,ale jak to alespoň částečně zklidnit?I kdyby nějaká přírodní cesta bych byla radši.Děkuji za případné rady
18. Září 2014 - 0:17
Obrázek uživatele Návštěvník
Martina (anonym)
Hezký večer! Asi tak...Dobrý den, koukněte se na tento web tam mi vždy pomohly http://www.czporadna.cz/ :)
23. Září 2014 - 12:05
Obrázek uživatele Návštěvník
Kamila (anonym)
Taky se mi ted v poslední době začala dělat vyrážka kolem očí, překvapilo mě, že mně MUDr.řekla,že je to atopie. Co vám na to pomáhá?
19. Březen 2018 - 20:49
Obrázek uživatele Návštěvník
Jita (anonym)
Nechte to tak, žádná kosmetika, ob den Excipial lipolotio.
22. Březen 2018 - 18:52
Obrázek uživatele Návštěvník
Bára (anonym)
Nebo zkusit promazávat Protopanem. Mažu s ním dceru a pomáhá. Chce to vyzkoušet. Věřřím, že na obličeji je to nepříjemné.
23. Březen 2018 - 20:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Pepa (anonym)
Taky se mi ted v poslední...Jsem sladek a vařím pivo. Dodávám pivo do jedné hospody, kde je provozní jedna paní, která trpí na atopický ekzém, mimochodem je to pěkná ženská. Ekzém měla po celém těle včetně obličeje i vlasů . Psychycky byla úplně na dně. Zkoušela na to od doktorů kde co. Masti vodu z mrtvého moře a j. Já jsem někde četl že pivovarské kvasinky mají velmi blahodárné účinky na pleť. Navrhnul jsem ji jestli to nechce nějak zkusit a stare kvasinky jsem ji nosil asi rok a půl měsíčně cca 10 litrů . Ona tvrdila že si je dává do vany a koupě se v nich.
24. Březen 2018 - 17:00
Obrázek uživatele Návštěvník
Pepa (anonym)
Taky se mi ted v poslední...Jsem sladek a vařím pivo. Dodávám pivo do jedné hospody, kde je provozní jedna paní, která trpí na atopický ekzém, mimochodem je to pěkná ženská. Ekzém měla po celém těle včetně obličeje i vlasů . Psychycky byla úplně na dně. Zkoušela na to od doktorů kde co. Masti vodu z mrtvého moře a j. Nepomáhálo to. Já jsem někde četl že pivovarské kvasinky mají velmi blahodárné účinky na pleť. Navrhnul jsem ji jestli to nechce nějak zkusit a staré kvasinky jsem ji nosil asi rok a půl měsíčně cca 10 litrů . Ona tvrdila že si je dává do vany a celá se v nich koupe. Trvalo nějaký čas než to začalo trochu účinkovat. Nejdříve ji to přestalo svědit. Potom se to začalo hojit. Je taky pravda že v té době měla pleť jako kdyby chodila do solárka. Asi po roce a půl měla pleť jak modelka z časopisu. Zajimalo by mě jestli se to stalo téma kvasinkama nebo něčím jinym. Pokud by měl někdo někdo zájem rád bych tento pokus zopakoval. Chtěl bych vědět zda to nebyla jen náhoda.
24. Březen 2018 - 17:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Kamila (anonym)
Děkuji všem moc z arady, určitě vyzkouším.
25. Březen 2018 - 9:05
Obrázek uživatele Návštěvník
Líska (anonym)
Taky zkusím přispět radou, možná pomůže. Kupovala jsem drahé a ještě dražší krémy v lékárně, naposledy Nuxe. Situace kolem očí byla pořád horší. Takže: opláchnu ráno obličej ledovou vodou, zklidní to svědění. Lehce namažu obyčejný český krém AB s mandlovým olejem i kolem očí a přebytek osuším papírovým ubrouskem. Nic dalšího nedávám, až zase ráno. Po měsíci je to výrazně lepší, téměř neznatelné.
25. Březen 2018 - 15:30
Obrázek uživatele Návštěvník
hm (anonym)
Kolem očí? Tak to bych řešil s lékařem a neťapal něco z reklam. Oči jsou citlivá věc. Ale komu není rady, tomu není pomocí.
25. Březen 2018 - 15:33
Obrázek uživatele Návštěvník
Eva (anonym)
Pokud ma někdo zajem a ma nejen atopicky ekzem,a nesnasi chemicke masticky vcetne kortikoidu,muze mi napsat,zaobiram se bylinkami jiz 10let.Vim,ze dokazi pomoci. janamustang@centrum.cz
26. Březen 2018 - 16:46

Přidat komentář