Reklama

ATKINSOVA DIETA (bez karbohydratu)

Barka (So, 31. 7. 2021 - 15:07)

Hej, přesně s tím mám problém... S jojo, to je moc špatný, no :( No, nicméně... Jak dlouho jsi Ketodiet držela, než jsi shodila? A kolik jsi dala dolu? A jojo nic?

Rachel (St, 30. 6. 2021 - 22:06)

Takhle... tuhle dietu neznám. Ani ji nebudu zkoušet nebo zkoumat. Já jsem věčný dietář a vím, že nic moc nezabírá. A co zabere, tak prostě přijde jojo :/ Jinak pokud mohu radit, tak co mi pomohlo, tak to je tato dieta https://www.ketodiet.cz/ :)

Denny (So, 7. 12. 2013 - 20:12)

Pokud byste si o teto diete...Opravdu svalstvo zůstává?

Martina (St, 19. 6. 2013 - 07:06)

Hubnoucím se tyto dva...Pokud byste si o teto diete neco precetla, tak byste zjistila, ze prave u teto diety se hubne predevsim tuk! Voda pouze ze zacatku, jelikoz voda se ve svalech vaze na glykogen, ktery postupne ubyva... A jelikoz pri tomto stravovani jite pouze tuky a bilkoviny, svalstvo vam zustava a telo si bere energii z tuku - probiha proces tzv. ketozy.. Tuto dietu vyuzivaji sportovci a zejmena kulturiste pred zavody, jelikoz jim umozni rychle shodit tuk pri soucasnem zachovani svalove hmoty, kdy fazi bez sacharidu "low carb" stridaji s fazi se sacharidy "carb up", aby meli silu na trenink...

Tom (Po, 4. 8. 2014 - 10:08)

Pokud si chcete zpomalit...Atkins zemřel na následky úrazu hlavy v 72 letech, při výšce 6 stop měl váhu kolem 200 liber, což odpovídá zhruba 185cm a 91kg.

aja (Po, 21. 7. 2014 - 14:07)

Ještě odkaz na tu Bakalářku - Ketogenní dieta - obor Nutriční terapeut.

http://is.muni.cz/th/176663/lf_b_b1/Recova_Ketogenni_dieta.pdf

aja (Po, 21. 7. 2014 - 14:07)

No o tom to asi je - když jsem maximální žravec - tak, jak jsem někde četla - si někteří dají vařené vajíčko, na to si ještě naloží máslo, a v tomto duchu se stravují. Když si ale prostudujete co opravdu můžete jíst, tak zjistíte, že 20gr sacharidů nádherně pokryjete zeleninou - okurka, zelená paprika, rajče, brokolice, květák ... aj. Pokud k tomu i dobře doplňujete tekutiny, opravdu se nemusíte zápachu obávat. Je pravda, že někteří jedinci inklinují k usazování solí (žlučník, ledviny), ale na to mám opravdu osvědčený recept, který Vám usazené sole v těle rozpouští. Nemusím jíst bůček jenom proto, že můžu - raději si dám vařené nebo pečené kuře. Pokud se někdo cpe bůčkem a pod míchaná vajíčka dá lžíci sádla - nedivím se, že "smrdí" - po takové stravě páchne i kdyby žádnou dietu nedržel. Takže je to, jako vždycky o inteligenci každého jedince.

raw-rabbit (Po, 21. 7. 2014 - 14:07)

Samozřejmě, že Váš...Já ji neodsuzuju, resp. neodsuzuju diety postavené na stejném principu, tzv. keto-diety. O tom, že je něco podobného používáno při různých psych. problémech, vím taky. Koneckonců mám se stravováním v podobném duchu vlastní zkušenosti, byť v mém případě jde o raw nízkosacharidový přístup. S tuky (i ve velkém) problém nemám. Naopak velké množství cukrů (jakýchkoliv) nepovažuju za vhodné. V tomhle se teda shodneme.
Jen mi připadá divné, že se Atk. dieta projevuje mj. různými tělesnými zápachy. Tohle konkrétně mi prostě v pořádku nepřijde. Zřejmě to bude důsledek opravdu velkého množství bílkovin, a to na úkor vlákniny? Tolik do toho zase nevidím. Jak je to tam se zeleninou, příp. ovocem? To je nějak drasticky omezeno v rámci omezování cukrů? Možná v tom je příčina. Díky případně za dovysvětlení. Docela mě to zajímá.

aja (Po, 21. 7. 2014 - 14:07)

"Některé z...Samozřejmě, že Váš názor Vám neberu - přístup k problému vyjádřený názorem "fůůůůj" je také názor. A víte, že tato dieta resp. způsob stravování je praktikován jako léčebná metoda epileptiků? A to i u dětí od 1 roku? Dále se i uvažuje o tom, že účinky které má by se daly aplikovat i jako prevence - "V posledních letech se v literatuře objevuje názor, že ketogenní dieta by mohla být efektivní v terapii některých dalších, zejména neurologických onemocnění. V souvislosti s ketogenní dietou jsou zmiňovány amyotrofická laterální skleróza, Alzheimerova choroba, autismus, bipolární afektivní porucha, nádorová onemocnění mozku, deprese, diabetes mellitus, glykogenóza typu V, migréna, narkolepsie, obezita, Parkinsonova choroba, posthypoxický myoklonus, schizofrenie, poruchy spánku, cévní mozková příhoda a traumatická poranění mozku." Tento útržek je z bakalářské práce Masarykovy U. Podle Vaší zkratky raw budete vyznavačem syrové stravy. Ano, také jsem si o ní něco zjistila a nadchla mě. Ale poté co jsem ji začala praktikovat a během 14 dnů jsem přibrala 6 kg - tak to asi není vhodné pro můj metabolismus. Ale o to nejde - myslím, že každý máme právo na názor a jenom proto, že mě se nelíbí - bez jakékoliv další znalosti ji odsoudit může jen hloupý člověk. To je asi tak všechno.

raw-rabbit (Po, 21. 7. 2014 - 12:07)

"Některé z dřívějších prací poukázaly na jisté vedlejší příznaky, která tato dieta s sebou nese. Jsou to zácpa a nepříjemný dech."

Jenže zhubnout za cenu, že vlastně budu uvnitř pomalu hnít, mi nepřijde jako nejlepší řešení. Jakmile člověk začne smrdět, je to vždycky znamení, že je v těle něco hodně špatně. Jinak proti tukům ve stravě, zvlášť na úkor cukrů nic nenamítám. Ale někde je v této dietě asi problém, když má popsané smrduté projevy.

aja (Po, 21. 7. 2014 - 11:07)

Loty, tato dieta je...Atkinsova dieta je lepší než ostatní

Nejnovější studie, která porovnávala čtyři nejrozšířenější diety, ukázala, že ta navržená Robertem Atkinsem před třiceti lety, je co do úbytku na váze, tou nejlepší.

Zvětšit obrázek

Tučné maso, husí pečínku a vejce neodmítejte. Sice vám bude cítit z pusy, ale za to budete mít příznivé hodnoty cholesterolu, nízký krevní tlak a ještě k tomu zhubnete víc než při jiných dietách.

Americký dietolog Robert C. Atkins vymyslel dietu podle které se šlo ke štíhlé postavě projíst. Při této dietě totiž je možné jíst tuky, ale nesmějí se konzumovat škroby. Zakazuje konzumaci chleba, brambor, těstovin a rýže, doporučuje jíst tučné maso, zvěřinu, husí pečínku a vejce. Autor se potvrzení své teorie nedočkal, zemřel před čtyřmi roky. Za dob svého života sklízel mezi odborníky útrpné posměšky. Musel se pro podezření z ohrožování zdraví spoluobčanů dokonce zpovídat před vyšetřovacím výborem Kongresu USA.
Včera zveřejnil server New Scientist výsledky jedné z největších studií, která kdy na ženách s nadváhou byla provedena. Ukázalo se, že ženy držící atkinsovu dietu zhubly více, než ženy, které držely tři jiné dnes populární diety.

Klání diet se účastnila zónová dieta, která také omezuje škroby, ale ve srovnání s atkinsovou dietou je omezuje méně drasticky. Třetí z porovnávaných diet byla dieta, která na rozdíl dvou předešlých, zase tuky omezuje a místo nich doporučuje jíst škroby. Čtvrtou z testovaných diet byla dieta podle pana Ornishe. Ta je ještě přísnější než předchozí dieta a tuky zavrhuje zcela.

Žen, na kterých se porovnání diet provádělo, bylo celkem 311. Všem ženám bylo mezi dvaceti a padesáti let a každá z nich držela jednu ze čtyř jmenovaných diet.
Pokus probíhal pod vedením Christophera Gardnera, který se svými kolegy ze Stanford University v Kalifornii po roce všechny otylky v pokusu zvážil. Zjistil, že vyznavačky Atkinse na tom byly nejlépe. Zchudly o 4,7 kilogramu.

Christopher Gardner, Stanford University, Kalifornie, USA.

Nejhůře dopadly ženy se zónovou dietou. Její představitelky sundaly v průměru jen 1,6 kg. Další dvě diety zbavily ženy o 2,6 respektive o 2,2 kg nadváhy. Statisticky významný rozdíl byl jen mezi atkinsovou a zónovou dietou.

Nejen, že pokus ukázal na účinnost této diety, ale současně také rozptýlil obavy, že zvýšená konzumace tuků u atkinsovy diety povede ke kardiovaskulárním problémům. Opak byl pravdou. Ženy, které se nacpávaly tučným, měly nejlepší hodnoty „dobrého“ cholesterolu (HDL). Stejně tak byly nejlepší v hodnotách triglyceridů (tuku) v krvi. Také měly nejlepší hodnoty krevního tlaku.

Zvětšit obrázek

Robert C. Atkins, 1930 – 2003

O tom, jakým mechanismem dochází u této metody ke ztrátě hmotnosti se toho ví jen málo.

Robert Atkins zemřel v 72 letech po úrazu hlavy. Za svůj život vydal několik knih, podle nichž se řídí miliony lidí. Atkinsova dieta se stala natolik populární, že se podle ní už vaří i speciální pivo a některé restaurace nabízejí „Atkinsovo menu“.

Některé z dřívějších prací poukázaly na jisté vedlejší příznaky, která tato dieta s sebou nese. Jsou to zácpa a nepříjemný dech. Co se ale dopadu na hmotnost otylých týká, výsledky dávají Atkinsovi za pravdu. Metoda funguje a ze čtyř nejrozšířenějších metod vyšla vítězně.

Prameny: NewScientist, Stanford University

mia (Čt, 14. 10. 2010 - 17:10)

ja na atkinsovou dietu nedam dopustit! zacala jsem ji drzet kvuli potizem s travenim. vsechno se upravilo a zhubla jsem i kdyz jsem nechtela. i kdyz jsem se nahle vratila k puvodni strave, kila nesla nahoru, protoze organizmus rovnomerne spaluje tuky i sacharidy. ted zase uvazuji, ze se na di dam a uz i manzel ma o ni zajem. neni pravda, ze vitaminy musite jen v tabletach. ze vseho stridme a nic vam nebude chybet:) mela jsem uzasni krvni vysledky a prebytek zeleza...

Jirka (Čt, 11. 3. 2010 - 10:03)

Pokud si chcete zpomalit...Není naprosto pravda, že Atkins zemřel jako obézní pán. Dva měsíce před smrtí vypadal takto:
http://www.lowcarbportal.com/archives/categories/author_atkins/index.php

lenka (Ne, 28. 2. 2010 - 15:02)

Ano Lenko, je to velmi...pro RIa:ahoj...jj to mi je jasné,chtěla jsem se zeptat jestli ty máš nějaké zkušenosti a podělit se o dobrou radu..hezký zbytek víkendu...

Ria (Ne, 28. 2. 2010 - 14:02)

Ano Lenko, je to velmi individuální, prakticky každá dieta funguje, protože člověk se omezuje, ale důležitý je výsledek. Není nad racionální stravu, pravidelné menší porce, dostatek tekutin a pohyb.

lenka (Út, 9. 2. 2010 - 14:02)

ahoj já jsem atkinse držela,koupila si knihu i papírky na měření ketozy...musím říct že fungovala,jenže na vejce jsem se nemohla ani podívat maso už mi taky nechutnalo a chyběla mi v počátku zelenina a ovoce..což se při atkinsu s počátku nesmí..zhubla jsem 7kg jo paráda,ale pak najednou váha přestala jít dolů a rostlo mi břicho jako o závod,zpátky jsem sice přibrala dvě kg,ale vypadám jako v šestém měsíci těhotenství a mimochodem začala jsem mít problém s menstruací...tak nevím je to na každým z vás

Ria (Ne, 7. 2. 2010 - 13:02)

Pokud si chcete zpomalit metabolismus, shodit svalovou hmotu a narušit si biochemické procesy v těle, tak vzhůru do Atkinsonova nesmyslu. Navíc sám autor, Dr. Atkinson zemřel jako obézní pán.
Ale kdo chce kam, pomožme mu tam. Že.

... (Ne, 7. 2. 2010 - 00:02)

http://www.snidejzdrave.cz/ec/

ZB (Út, 2. 2. 2010 - 15:02)

kombinaci je spousta a...Ahoj, píšu si o radu při dietě. Slyším na ní kladné reference a ráda bych jí vyzkoušela, nemám však jasno ve spoustě jídel. Poví mi někdo zda můžu pomazánkové máslo, mléko, co smím z ovoce,co zmražená zelenina, nerozumím šlehačce a kysané smetaně, protože ty přece obsahují cukry, které jsou zakázané? díky

L (St, 27. 1. 2010 - 23:01)

Ahoj, rada bych se zeptala,...kombinaci je spousta a daji se pripravit chutna jidla.Take obcas mivam plne zuby masa,ale to se nemusi jist kazdy den,moznosti je spousta.vsichni se zminujete jen o vejcich,mase a syrech,ale co ovoce a zelenina?A pro ty co nemusi ze zdravotnic duvodu opravdu nejist karbohydraty,tak je varianta jist zdrave karbohydraty,ale treba v omezenem nozstvi..Napriklad hneda ryze,pohanka,ryzove "polistirenove"chleby...,nasla jsem spoustu velice chutnych jidel bez karbohydratu nebo s velice nizkym obsahem....Ale pokud nekdo drzi dietu par mesicu,necvici a po diete se zacne cpat,tak samozrejme pribere

Reklama

Přidat komentář