45 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

astigmatismus

10. Září 2018 - 0:09

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Romana (anonym)
Ahoj. Nedávno mi byl zjištěn astigmatismus. Je tu někdo s podobným problémem? Jak se vám projevuje? Z čeho vzniká?
18. Duben 2007 - 20:05
Obrázek uživatele Návštěvník
Věra (anonym)
Já ho zjistila náhodou, když jsem po několika letech strávených u PC měla skoro denně bolesti hlavy.Vyšetření u očního mě překvapilo, začala jsem nosit v práci brýle(0,75 a 0,5 dioptrie). Pak problémy s hlavou přestaly. Jinak vidím dobře, normálním vyšetřením u praktického lékaře se to zjistit nedá. Zřejmě to může být dáno geneticky, protože moje sestra má astigmatismus taky. Spousta lidí ale o tom zřejmě ani neví, protože s tím nemá problém. Projevuje se to při déletrvajícím namáháním očí- třeba jako u mě při práci 8 hodin u PC denně.
19. Duben 2007 - 10:35
Obrázek uživatele Návštěvník
monika (anonym)
já ho mám taky, zřejmě po otci. Zjistili mi to náhodně, když jsem začala chodit k soukromýmu očnímu, kterej má lepší přístroje než státní lékař.
19. Duben 2007 - 14:08
Obrázek uživatele Návštěvník
Jan (anonym)
poradí mi prosím někdo opravdu dobrého specialistu pro mého 6-ti letého vnuka? byl v bílém domě a nic moc.děkuji
3. Říjen 2007 - 16:21
Obrázek uživatele Návštěvník
Inez (anonym)
Mám astigmatismus diagnostikovaný očním lékařem v dětství, má ho i moje sestra, zřejmě jsme jej zdědily po matce. Zjistilo se to prakticky hned v první třídě - viděla jsem špatně na tabuli. Takže už 35 let nosím brýle. Doma si je sundávám, ale za volantem, v kině, u PC nebo televize se bez nich neobejdu.
3. Říjen 2007 - 17:07
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Astigmatismus je velice častý, má ho téměř každý, kdo má nějakou oční vadu a nosí brýle. Je to změna zakřivení rohovky, bod se pak nezobrazí na sítnici jako bod, ale jako čárka.
3. Říjen 2007 - 18:31
Obrázek uživatele Návštěvník
Janka (anonym)
Ahoj Inez, mám také astigmatismus - na levemém oku 1,5 a na pravém 1,75. Doktorka říkala nosit brýle stále, tak mě zaujalo, že píšeš, že si brýle doma sundaváš - to se může??
9. Prosinec 2007 - 10:11
Obrázek uživatele Návštěvník
Sabina (anonym)
Ahoj mám astigmatisum už od první třídy k tomu mám ještě jednu vadu, ale nevím jak se jmenuje. Ale zajímalo by mě jestli je možnost operace tak abych už nemusela nosit brýle.
7. Leden 2008 - 8:28
Obrázek uživatele Návštěvník
Vladik (anonym)
mam taky astigmatismus uz 3 rokem silene bolesti hlavy a spatne videni,po vysetreny nejspis operace rohovky.
27. Leden 2008 - 18:36
Obrázek uživatele Návštěvník
9k898 (anonym)
mam astigmatismus da se to nejak operovat abych nemusel nosit bryle,muze za to i PC
1. Únor 2008 - 11:08
Obrázek uživatele Návštěvník
Eva (anonym)
Moje 3,5 letá holčička s pm.retardací má astigmatismus 1.To znamená 1 dioptrie?Příští týden máme jít po půl roce na kontrolu,když se to zhorší,bude nosit brýle.Nedokážu si představit,jak takto malému dítěti vysvětlím,že si je má nechat na očích.Máte s tím někdo zkušenosti?
1. Únor 2008 - 16:53
Obrázek uživatele Návštěvník
Kitty (anonym)
Dobrý den, to že má vaše holčička astigmatismus 1D je pravda, ale je to rozdílná dioprtie než když nevidí do dálky nebo do blízka a to nejspíš myslíte i vy. Astigmatismus vlastně znamená, že nemáte oko přesně kruhové, ale trochu šišaté a paprsky se nelámou přesně do sítnice a proto vidíte rozostřeně nebo zvlněně. Není to nic závažného a stačí mít v brýlích cylindrické čočky, které nepravidelnoust vyrovnají..A pokud někomu nevadí chodit bez nich, nemusí je mít na očích celý den..Pokud ho bez nich bolí hlava, je dobré je nesundávat, zvláště u silnějších cylindrů.
3. Březen 2008 - 9:49
Obrázek uživatele Návštěvník
Eva (anonym)
Kitty,moc děkuju.Malé se oči nezhoršily,tak brýle zatím nemusí,jen kdyby měla nějaké obtíže.Přijde mi,že vidí dobře,ukáže i na maličkou drubičku na podlaze :) Vím,že můžu být ráda,že má pouze astigmatismus,u jejího postižení jsou často mnohem závažnější oční vady.
3. Březen 2008 - 21:43
Obrázek uživatele Návštěvník
Lucka (anonym)
mám to taky, bez brýlí mi dokonce vypadávají některé řádky v textu, pletou se mi číslice, ale zase naopak z brýlí mě bolí oči a jsem dezorientovaná. Vadu mi zjistili až v 17. Do té doby jsem taky chodila ke státnímu očnímu (říkal že si z něho dělám srandu, že vidím dobře), jen co jsem přešla k soukromé lékařce, hned mi dala brýle
24. Duben 2008 - 9:06
Obrázek uživatele Návštěvník
Helena (anonym)
Dobrý den, vidím, že pronblematice rozumíte. Mohla by jste mi odpovědět, když mám též astigm... a v brýlích mám pocit, že stěny na mě padají a zem je místo půl metro asi 2 metry hluboko? Co s tím? Lékařka mi říká, že si zvyknu, já ale mám všechno rovné prohnuté apod, a nevidím nerovnosti na zemi. Bojím se, že upadnu - nejsem už nejmladší.Děkuji předem za radu. H.
30. Duben 2008 - 12:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Ludmila (anonym)
Ono se to opravdu spraví.Nosím brýle celý život,jsem krátkozraká a obvykle,když si nechám udělat nové brýle,tak tyhle pocity mám taky,ale je to jen o zvyku.Vydržte a upraví se to,respektive,oči si zvyknou na brýle a potíže zmizí
30. Duben 2008 - 13:25
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
No s tím zase tak moc nesouhlasím, brýle nosím už 3 roky, ale zvykla sem si na ně jenom když se nehýbu, když jdu, musím je sundat, protože jinak mám doopravdy taky pocit že na mě všechno padá a schody jsou blíže než jsou atd.
2. Květen 2008 - 11:32
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Ozývám se znovu,/30.4.2008/ nemohu si zvyknout na brýle, zkouším to, zdá se mi, že mi je lékařka špatně napsala. Prosím o radu, kde bych si mohla znovu něchat přeměřit, zda mám dioptrie v pořádku. Mám navíc glaukom, takže se více o oči bojím. Děkuji předem Helena
6. Květen 2008 - 10:48
Obrázek uživatele Návštěvník
huhulack"seznam (anonym)
Nu já trpím astigmatismem též(k tomu krátkozrakostí), je mi 20 let a nechával jsem si až před dvěma roky vyrobit brýle kvůli řízení. Byl jsem u očního lékaře a změřil mi hodnoty, které mi po přeměření optik trochu pozměnil. Brýle používám bez problémů při jakýchkoli činnostench. Myslím proto, že Váš problém se zvykáním bude spíše v nesprávně naměřených hodnotách zakřivení rohovky.
1. Červen 2008 - 18:58
Obrázek uživatele Návštěvník
"bbel (anonym)
Čaute byl mi zjištěn astigmatismus v 17. letech teď je to zhruba půl roku. Doktorka mi řekla že ho mám od narození ale nezdá se mi že by to byla pravda protože nikdy předtím jsem problémy neměl a teď mě to začalo hodně otravovat. Dostal jsem brýle ale moc mi to nepomáhá. P.S neexistují nějaké cviky kterými by se dal astigmatismus odstranit. Díky
28. Červen 2008 - 15:05
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
Ahoj Heleno,nepíšete odkud jste- já mohu doporučit svého výborného očaře v Turnově, jinde nezbývá, než se poptávat známých apod.někdy nové brýle vyžadují čas, ale může se i stát, že Vám dané dioptrie nemusí přesně sednout subjektivně,což je normální odchylka a nezbývá, než trpělivě zajít za očařem a upravit dioptrie.Stalo se mi to nedávno,že se mi zlepšily oči natolik, že jsem měla nejen o něco menší dioptrie,ale i typ čočky. Při vyzkoušení u očaře nové čočky byly v pohodě, ale následně na týdenním školení se mi div nerozskočila hlava a oči-upravily jsme s očařem dioptrie a už je to v poho.Držím palce,aby Vám to dobře dopadlo!
13. Červenec 2008 - 13:46
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
Ahoj "bbel,astigmatismus opravdu můžete mít od narození, jen byl slabší a až věkem a tím, že nebyl nijak korigován se Vám může začít negativně projevovat -u PC, při večerním řízení auta, při dlouhodobé oční koncentraci (čtení, sledování vizuální přednášky,odezírání) apod. Pokud jste nenosil brýle, může to být o tom si na ně zvyknout, což není záležitost hodiny či dne, ale mnohdy déle, nebo je nutné zajít k očaři a upravit dioptrie apod. Při mém podobném problému (trpím astigmatem od narození v kombinaci s hypermetrií) mi doktor vysvětlil (když jsme malinko přidali na dioptriích), že přístrojem může 3 klientům naměřit 2 dioptrie, ale každý odejde s jinými brýlemi, protože se bude subjektivně s danou hodnotou cítit nejlíp.Jeden bude mít např. brýle s 2dioptriemi, druhý s 1,75 a třetí s 2,25 a je to v pořádku.Jen to chce trpělivost (a samozřejmě dobrého očaře). Co se týče ev. cvičení, měl by Vám poradit doktor. Otázka je, zda již není pozdě, páč platí u astigmatu, že čím se začne dřív, tím lépe.Takže už malé děti nosí okluzor na zdravém oku, aby "nutily" koukat to horší oko.Zda se dá s tímto cvičením dosáhnout změny k lepšímu v dospělosti, nevím.Každopádně i u dětí je to běh na velmi dlouhou trať, i několik let.A je dobré, aby Vás vedl a sledoval Vaše změny apod. očař.
13. Červenec 2008 - 13:57
Obrázek uživatele Návštěvník
Jirka K. (anonym)
To nošení okluzoru se používá především u tupozrakosti, která však často souvisí s astigmatismem nebo s šilháním.
12. Září 2008 - 19:51
Obrázek uživatele Návštěvník
nelis (anonym)
Já měla od 18 brýle na dálku a zas tak moc to nepomáhalo, dlouhodobé nošení mi nedělalo dobře,tak jsem je časem nenosila. až teď v 28 jsem znova zašla k lepšímu očaři, neviděla jsem v šeru, na řízení, na pc, pořád měla oči unavené a bolení hlavy...očařka mi zjistila astigmatismus, dostala jsem brýle se speciálními dioptriemi a je to super, skoro je nechci dát z očí, jak v nich dobře vidím a to nemám silné dioptrie, cca vše do 1. Chce to asi lepšího a trpělivého očaře, mě to zkoušela skoro hodinu než jsme vybrali to nej, v těch 18 na mě koukali jak na blbce, když jsem říkala, že vidím asi blbě na dálku, ale někdy i na blízko.
1. Říjen 2008 - 9:15
Obrázek uživatele Návštěvník
Kristýna (anonym)
Mám astigmatismums -3,0 , rozhodla jsem se pro čočky a objednala si zkušební. Cylindr mi byl na astigmatickém oku ponížen na -1,75, vidím s tím dobře, jen čočka mi tlačí na vnější spodní víčko a není to zrovna dvakrát příjemné. Při pohybu oka do strany se tlak ještě zvyšuje.Chtěla jsem se zeptat zda navíte někdo o nějakých pohodlnějších čočkách. ted mám Johnson and Johnson Acuvue Oasys for astigmatism. Na druhém oku mám od té samé značky, ale normální dioptrické čočky a o té celý den nevím. Děkuji
16. Říjen 2008 - 12:43
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
POMŮŽEME VÁM UDĚLAT PODSTATNÝ KROK (NEBO KROKY) PRO VAŠE LEPŠÍ ZDRAVÍ. Většinu zdravotních potíží, i ty, které bývají mnohdy považovány za obtížně léčitelné nebo dokonce nevyléčitelné, lze úspěšně vyléčit. U těch zbylých je možné alespoň zlepšit celkový zdravotní stav a úroveň homeostázy, zmenšit obtíže s nemocí spojené a tím zlepšit kvalitu života. Nabízíme vám pomoc při léčení nejrůznějších zdravotních problémů a to pomocí preparátů vyrobených z čistých přírodních surovin. Jednoduchá aplikace buď samotných přírodních preparátů nebo jako součást a velmi účinná podpora vaší stávající léčby, se kterou jak je vidět moc spokojeni nejste. Nabízíme: * vyzkoušené a ve světě osvědčené postupy přizpůsobené každému jednotlivému případu, * dlouhodobé zkušenosti, * individuální přístup a konzultaci s lékařem, * účinné preparáty (na rozdíl od léků nemají škodlivé vedlejší účinky) Rádi pomůžeme všem, kdo se rozhodnou pro své zdraví něco dělat. A POSKYTUJEME ZÁRUKU: POKUD BYSTE NEBYLI SPOKOJENI, VRÁTÍME VÁM PENÍZE. HARMONIE - osobní zdravotní poradenství a přírodní produkty pro lepší zdraví, prevenci a vitalitu. Další informace na: info.harmonie"volny.cz
11. Listopad 2008 - 23:02
Obrázek uživatele Návštěvník
Betka (anonym)
Dobrý den,chtěla bych se zeptat,astigmatismus mám od 3 let.Četla jsem že astigmatismus je někdy doprovázen(nebo příčinou)bolestí hlavy.Teď je mi 14 let a trpím na časté bolesti hlavy,je možné že je to tím??
3. Prosinec 2008 - 11:25
Obrázek uživatele Návštěvník
Iveta (anonym)
dobry den pani Betko ctu vas prispevek a mam uplne to sami co vy pisete mivam bolesti hlavy a oka tam kde mam ten astigmatismus beru jeste antikoncepci myslela jsem ze je to tim ze mam migreny ale moje ocni mi rekla ze je to tim postizenim toho oka jsem moc rada ze se nasel clovek krery ma stejny problem nechtela jsem tomu ze zacatku moc verit co na to berete?
11. Prosinec 2008 - 18:08
Obrázek uživatele Návštěvník
lucka (anonym)
Taky mi zjistili astigmatismus, měla jsem totiž kromě špatného vidění problémy se zarudnutím očí...měla jsem pravé oko mnohem rychleji unavené a červenalo mi. Moje mamka, sestra i babička má astigmatismus taky... ani mě se nevyhnul...Včera jsem dostala brýle a špatně se mi zatím zaostřuje když měním směr pohledu...(musím na dálku koukat jen dopředu). Ale známí mi říkali že si zvyknu, tak snad to bude v pohodě.
11. Prosinec 2008 - 19:40
Obrázek uživatele Návštěvník
Iveta (anonym)
Dobry den urcite si zvyknete boli mi hlava s oci mam velky rozdily na leve oko 3,5 a prave oko postizene astigmatismem 6dioptrii nekdy je to az nesnesitelne.
13. Prosinec 2008 - 7:18

Stránky

Přidat komentář