0 příspěvků / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

artroskopie ramene

10. Září 2018 - 0:11

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Dan (anonym)
Máte někdo zkušenost s tímto zákrokem? Je nutná celková anestezie? Poradíte, kde tento zákrok dělají solidně - tj. na které pražské ortopedii provádějí tento zákrok často? Srdečné díky!
12. Červen 2008 - 15:45
Obrázek uživatele Návštěvník
Z (anonym)
jsem dva dny po operaci, byl jsem s tim v Motoli a zatim spokojenost - uvidime za 6 týdnů bez ortézy
21. Listopad 2008 - 7:58
Obrázek uživatele Návštěvník
Dan (anonym)
Dík za reakci - měl bych pár otázek: - provádí se operace v celkové anestezii? - jak vypadá ta ortéza na rameno - jak se to znehybní? Je na to pracovní neschopnost? - musí následovat rehabilitace? - kdo tě operoval? Je tam nějaký specialista na artroskopii? Jak dlouho se čeká na operaci? Ještě jednou dík za info.
21. Listopad 2008 - 14:10
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavel (anonym)
Provádí se častěji v CA, ale lze ji provést i v LA. Používají se různé způsoby znehybnění od "závěsu na šátek" až po ortézu. Rehabilitace je součástí zákroku. Většinou můžete rameno plně zatěžovat až po půl roce. Snad jsem Vám alespoň částečně pomohl. Zdroje: http://www.orthes.cz/shoulder.htm http://www.lekari-online.cz/ortopedie/zakroky/rameno-operace-predni-luxace http://books.google.com/books?id=6-yRuHfpdxQC&pg=PA97&lpg=PA97&dq=zadn%C3%AD+luxace&source=web&ots=WTgF_hJmK_&sig=iiHRANmrc0ae2pHVEif9LaAp1jo&hl=cs&sa=X&oi=book_result&resnum=3&ct=result;PPA97,M1 (strana 97) http://www.f-sport.cz/bb/index.php?action=vthread&forum=6&topic=1448&page=0;9
26. Listopad 2008 - 17:02
Obrázek uživatele Návštěvník
Dan (anonym)
Díky Pavle za info. Znáte někdo z vlastní zkušenosti dobrého ortopeda, který dělá artroskopie? Dík
26. Listopad 2008 - 20:58
Obrázek uživatele Návštěvník
Honza (anonym)
4au lidi,jsem 2 měsíce po Artroskopii ramene,občas to pobolívá ale je to vpohodě.nejlepší ortopedi na tohle jsou v Urazove nemocnici v Brně!je tam jeden z nejlepších ortopedů..jinak podotýkám je to pod celkovou Anestezií
3. Prosinec 2008 - 21:04
Obrázek uživatele Návštěvník
Ali (anonym)
Ahoj lidi, jsem 14 dní po art.ramene operaci jsem podstoupila ve voj. nemocnici tímto všechny chválím vřele dopor. rameno bolí doufám ,že brzy přestane.
20. Září 2009 - 17:44
Obrázek uživatele Návštěvník
Terka (anonym)
Dík za reakci - měl bych...jsem 2 a půl měsíce po operaci.. Operovali mě v Šumperku a vůbec si nstěžuju. Byla jsem v celkové anestezii, zákrok se měl provádět kolem 2 hod. , ale nakonec se protáhla na 3 hod. Vše ale bez koplikací. Dnes už plně rehabilituji, ortézu jsem měla 5 týdnů. Rameno mě asi 3 po operaci ještě pobolývalo. Po sundání ortézy jsem s ramenem nemohla vůbec hýbat, jen s loktem. Kvůli angíně jsem začla rehabilitovat až týden po sundání ort. Dnes již mohu z ramenem hýbat, ale ruku nad hlavu nedám a na zádech se nepoškrábu... Proto mám celé pololetí nehodnocené TV ve škole.
19. Listopad 2010 - 18:22
Obrázek uživatele Návštěvník
Dáša (anonym)
jsem třetí měsíc po operaci. Byla jsem na jednodenní chirurgii u soukromého ortopeda v Ostravě. Neměla jsem žádnou ortézu,teď končím s rehabilitacemi a téměř bez bolesti.Jenom malinko, při určitém pohybu. Můžu jenom chválit a doporučit.
25. Listopad 2010 - 11:57
Obrázek uživatele Návštěvník
Štěpánka (anonym)
Čeká mě artroskopie ramene,mám problém s rotátorovou manžetou.Dnes jsem obíhala předop.vyš. a lékařka mě odrazovala.Fakt je,že půjdu ať říká co chce ty bolesti a omezení jsou k nevydržení už mě trápí dva roky.Má někdo zkušenost? Byl někdo na operaci v Ústí nad Labem?
26. Květen 2011 - 20:08
Obrázek uživatele Návštěvník
Honza (anonym)
Jsem po operaci měsíc a dost až moc mě to bolí...Vůbec nespím, nejdéle sem spal 5 hodin za noc. prášky mě nezabírají. Dost mě to narušuje můj životní styl. Jsem v depresích
31. Květen 2011 - 14:08
Obrázek uživatele Návštěvník
Štěpánka (anonym)
Jsem po operaci měsíc a...A co na to lékaři??????????To je divné takové bolesti by jste asi mít neměl a tak dlouho????????????To mě opravdu mrzí.Já trpím bolestma už dva roky a nemůžu prakticky nic dělat,jsem hodně aktivní a sportuji,mám dvě dcery a tak mě to dost omezuje.Klasická léčba nezabrala a tak mě čeká ta operace.Zatím mi každý kdo ji prodělal říkal,že to bolí pár dní a pak je to vpohodě,jen se to těžko rozcvičuje.Asi by jste měl lékaři říct o těch bolestech aby nebylo něco špatně.Držím palce!!!!!!!!!
31. Květen 2011 - 19:38
Obrázek uživatele Návštěvník
Štěpánka (anonym)
Jsem den po artroskopii ramene a jsem v pohodě.Místo klasické narkozy mi byl nabídnut nervový blok a uspání.Je to opravdu lepší a šetrnější,není pak špatně,nebolí hlava atd.Už jsem i cvičila trochu to pobolívalo,ale jinak dobré.Říkám na rovinu je to čistý a šetrný zákrok,je pravda,že každý snáší bolest jinak,ale zvěsti o šílených bolestech a podobně jsou jen fámy a strašáci.Je to opravdu vpohodě a dá se to v klidu a s přehledem zvládnout.Díky nervovému bloku jsem nepotřebovala ani injekce proti bolesti a ani když to přez noc přišlo k sobě už nebyli potřeba.Můj názor: NEBOJTE SE JDE TO ZVLÁDNOUT!!!!!!!!!! Operovali mě v Ústí nad Labem a jsem spokojená!!!!!!!!!!
10. Červen 2011 - 23:44
Obrázek uživatele Návštěvník
honza (anonym)
Jsem den po artroskopii...tak ono to boli kazdeho jinak podle toho jak to mel vazne poskozene. Mě doktor rikal ze sem to mel dost osklivé, taky aby ne kdyz sem to mel uz po páte luxaci. Jsem mesic a par dni po operaci a poboli vá me to, ale pohybovat stim vubec nemohu. Proste kazdy je originální pripad.
20. Červen 2011 - 22:28
Obrázek uživatele Návštěvník
Aneta (anonym)
na artroskopické operaci ramene jsem byla v září 2010. V lednu 2010 jsem slítla na lyžích, natrhla nějakou šlachu. Všichni říkali, že naražené rameno bolí dlouho, tak jsem to neřešila. Až v dubnu jsem šla k ortopedovi, ale bohužel jsem si vybrala toho nejhoršího v kraji. Poslal mě na rentgen (samozřejmě negativní protože šlachy nejsou vidět) a pak mi dal jednou obstřik, po něm to bolelo ještě víc. Ramene se pořád zhoršovalo, do boku do výšky max 45 st. Chtěla jsem CT nebo magnet. rezonanci, rehabilitaci - nikam mě neposlal. Pak mi dával rázové vlny (5 x po 500,- Kč) a to mý problémy dorazilo. Rameno bolelo pořád, v noci jsem nespala v žádné poloze. V srpnu jsem šla už totálně zdecimovaná k jinému ortopedovi – výsledek – operace v září. Díky trhlině a její bolesti mi totálně zatuhlo rameno (zmrzlé rameno), takže při operaci jednak řešil trhliny (2) a jednak nějak rozřezával ty zatuhlé šlachy. Podle mého názoru byla chyba u prvního ortopeda, že mi nepředepsal žádné rehabilitace, nemuselo dojít k tomu hodně bolestivému zatuhlému rameni. Po operaci hned druhý den rehabilitace (tfuj – nic moc) a krátce potom jsem měla 25 rehabilitací + jakési elektro atd. Co je nejdůležitější – je doma rozcvičovat. Já na to byla poctivka, denně téměř hodinu – napřed nahřátí ramene a potom různé cviky, které mi poradila fyzioterapeutka. Vždy do začátku bolesti, pak protitah a znovu. Teď budu už 9 měsíců po operaci a jsem děsně spokojená. Tak jednou týdně hodím ještě cvičně rozcvičování do maxima, ale už je to zřejmě zbytečné a ruku dám rovně nahoru. Škoda, že jsem ztratila 4 měsíce u neschopného doktora.
22. Červen 2011 - 9:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Aneta (anonym)
ještě - při operaci jsem měla jednak narkozu a jednak mi umrtvili ruku, že mi vpíchli cosi u klíčkové kosti. To mělo zvýšit komfort po probrání z narkozy. Takže až do večera super, pak to přestalo účinkovat a bolelo to jak čert. Ale doktoři byli zlatí, dali mi injekce. Ona asi ta bolest je subjektivní, každý máme jinak práh bolestivosti a také každý máme ten zásah do ramene jiný. Já měla docela razantní. Ale zvládlo se to a já jsem šťastná, že mám po problémech a rameno je O.K.
22. Červen 2011 - 9:53
Obrázek uživatele Návštěvník
Štěpánka (anonym)
tak ono to boli kazdeho jinak...To je pravda,že každého to bolí jinak a já jsem asi tak trochu samuraj.Měla jsem toho v rameni hodně.Utržená rotátorová manžeta,zapouzdřený výrustek,drobné úlomky a malý nádor.Chodila jsem stím dva roky na obstřiky a na rozcvičování než mě poslali na rentgen a ultrazvuk,takže síla a díky tomu se samozřejmě poškození zvětšilo.Fakt je že taky poctivě cvičí a asi proto to nebolí.Ještě 3 týdny v ortéze a pak plná rehabka,ale já už bych teˇa mohla skály lámat.U nás v Ústí doktoři a péče taky super!
24. Červen 2011 - 11:20
Obrázek uživatele Návštěvník
Milouš (anonym)
V dubnu 2010 mi v práci prasklo v rameni.Byla jsem na rentgenu i na magnetické rezonanci,ale nic nepoznali.Chodila jsem dlouho na rehabilitace ale zhoršovalo se to,nemohla jsem skoro hýbat rukou.V červnu 2011 jsem jela na ortopedii do Olomouce,kde mi zjistili zánět tíhového váčku a prasklou šlachu.Za týden jdu na operaci,kde mi artroskopií vyčistí zánět a přišijí šlachu.5 týdnů se má nosit ortéza,cvičit a rehabilitace.Těším se že budu moci hýbat rukou.
5. Červenec 2011 - 8:51
Obrázek uživatele Návštěvník
Štěpánka (anonym)
Už chodím týden na rehabilitaci a vyplatilo se mi poctivé cvičení podle návodu od rehabilitační sestry,které jsem dostala hned po operaci.Poctivě jsem nosila i ortézu a mohu říct,že se mi dostalo pochvaly i poučení,že díky tomu nemám paži ztuhlou a rehabilitace není ani zdaleka tak bolestivá jak mi lidé,líkaři a sestry říkali.Poslouchat se vyplatí i když to bolelo tak jsem doma poctivě několikrát denně cvičila a výsledek je ten,že nyní na rehabilitaci opravdu netrpím.Sice to pokaždé trochu bolí,ale není to velká bolest,bolí to jako namožené svaly a to bych řekla,že je vpohodě.Jsem po operaci 6 týdnů a zvednu ruku do vzpažení jak zepředu tak bokem úplně bez problémů jen s lehkou bolestí.Takže radím poslouchat a cvičit a vydržet i když to bude bolet,čím víc se cvičí tím méně to bolí a je to lepší.
15. Červenec 2011 - 15:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Milouš (anonym)
Už jsem 6dní po artroskopii ramene,dokonce mi nedali ani ortézu ať mi nezatuhne rameno a můžu začít s lehkými cviky co hodinu.Zatím to dost bolí,ale musí se to dělat poctivě.V sedě na židli si operovanou ruku držet druhou a pomalu do předpažení až nad hlavu a 10 sekund vydržet,pak 1krát opakovat.Druhý cvik se provádí stejně,akorát si druhou rukou pevně držím loket.10dní po operaci jdu vytáhnout 2stehy a začnu chodit na rehabilitace. V Olomouci jsou profíci tak doufám že to bude dobré.Akorát mám obavy ať neuspěchám nástup do práce,tahám tam těžké věci.
17. Červenec 2011 - 11:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Milouš (anonym)
Už to bude 4týdny po operaci a je to o moc lepší,rehabilitace opravdu pomáhají.Ruku už dám nahoru a bolest je podstatně menší.Věřím tomu,že se to brzy ještě zlepší.
5. Srpen 2011 - 20:37
Obrázek uživatele Návštěvník
Milouš (anonym)
Už jsem 5 týdnů po artroskopii a je to lepší,ale nesmím dělat prudké pohyby,obléct se mi dělá problémy. Na kontrole na ortopedii jsem byla včera,říkali,že by to už bolet nemělo.Dostala jsem obstřik a na kontrolu už prý nemusím.To mne překvapilo,protože jsem si myslela,že dokud to nebude v pořádku,měla bych chodit k lékaři. Na rehabilitaci jsem byla jen 6krát,to jsem se také divila,zdálo se mi to málo. Sestra mi měřila rozsah pohybu,když jsem ruku dále nedala,tak mi ji násilím tlačila až tam kam potřebovala,když jsem řvala bolestí,že to strašně bolí,říkala,že to tam dát musím,že už to má napsané.To mi vyrazilo dech.Tím že jsem měla plný rozsah,mi byla rehabilitace ukončena.Zřejmě jsou sestry placené od toho,jak rychle pacienta"uzdraví".Nevím jak to zvládnu v práci,když na ortopedii nemusím,obvodní lékař mi bude muset ukončit neschopenku.Jsem přitom ráda,že dám ruku nahoru když v ní nic nemám,ale jak budu tahat těžké věci,asi to nevydržím.Čekala jsem od toho více.
18. Srpen 2011 - 19:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Bubla (anonym)
Tak si zažádej o invalidní důchod a na sestru podej žalobu. Ať platí, mrcha líná. A vůbec, co si necháváte dělat takové věci. Ten bílej nadutej ksindl si ničí důvěru nezaslouží. Zvorají na co přijdou. Kdybys zašla za pořádným léčitelem, tak to máš za pár tisícovek dávno v pořádku.
18. Srpen 2011 - 19:52
Obrázek uživatele Návštěvník
Štěpánka (anonym)
Už jsem 5 týdnů po... To je pěkně divné já měla 15 rehabilitací a pět mobilisací a na kontroly jsem chodila pravidelně jednou za dva týdny.Operovali mně 8 června a teprve před dvěma týdny mně lékař uschopnil,ale s omezením námahy na operované rameno.Nebojte se ozvat je to fakt divné.
7. Říjen 2011 - 11:09
Obrázek uživatele Návštěvník
lena (anonym)
Máte někdo zkušenost s...Dobrý den,, včera jsem podstoupila tento zákrok v celkové anestezii a jsem za to moc ráda protože jsem se ani nenadála a bylo to všechno za mnou. Neumím si to představit jinak protože mi stačilo když jsem v předsálí slyšela jak tam někomu sekaj do kosti a při představě že bych tam ležela se mi dělá zle.
25. Říjen 2011 - 17:08
Obrázek uživatele Návštěvník
Tinka (anonym)
Jsem po operaci měsíc a...no...jak to tak čtu, tak je to tu 50 na 50... mě čeká artroskopie ramene 30.5.2012 tak jsem zvědavá... jinak s ramenem mám problémy již 1,5 roku...a dr. si mě přehazovali jako horkej brambor... tak uvidíme...
30. Březen 2012 - 14:58
Obrázek uživatele Návštěvník
Jirka (anonym)
Tak si zažádej o invalidní...Před 10 dny jsem v jihlavské nemocnici absolvoval artroskopickou operaci ramene poškozeného pádem. Zatím vše vypadá slibně, bolesti kterými jsem trpěl více než půl roku rychle mizí, ruka je den ze dne pohyblivější a vůbec nepotřebuji asistenci při rehabilitačních cvicích. Takže doporučuji.
31. Březen 2012 - 16:28
Obrázek uživatele Návštěvník
mk (anonym)
Taky podstoupim tuhle operaci v jihlavský nemocnici koncem měsíce, tak sem zvědavej..Snad to bude potom ok i při sportech :)
2. Duben 2012 - 21:22
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Začátkem února jsem při bruslení upadla na levé rameno. Stále čekám, že to samo časem odezní, ale bohužel přes den o rameni nevím, ale vždy večer v klidu v pololehu u TV mi začne jakoby "téct" bolest od ramene levou paží směrem dolů a je to nepříjemné. Mám navštívit lékaře, nebo to opravdu časem samo odezní???? Předem děkuji za radu.
13. Duben 2012 - 12:04
Obrázek uživatele Návštěvník
hanka (anonym)
Asi tak 3 měsice mne začla bolet ramena vice pravá a celá paže a takych 3 tydny je ta bolest tak silna že nemohu ruku zvednout a nejvic v noci,to je teda sila. RTG ramene kranializace hlavice praveho humeru bez patrnych struktuarnich změn,dobrala jsem kapačky ale bolesti jsou stale,je mne doporučena artroskopie,ale chtěla bych se tady vas zeptat zdali to nemuže byt od pateře,tam mne doktor neposlal že je to rameno,ale na leve straně nic nenašli a boli již skoro stejně jak prave..diky
16. Červenec 2012 - 9:06

Stránky

Přidat komentář