254 komentáře / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Artroskopie kolene

10. Září 2018 - 0:16

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Eva (anonym)
Prosím napište jak probíhá artroskopie kolene, zda to bolí a také zda vám pomohla. Děkuji
25. Leden 2010 - 14:42
Obrázek uživatele Návštěvník
dana (anonym)
artroskopie nijak zvlášť nebolí,protože se dělá pod narkozou.Dělá se vlastně i z diagnostických důvodů,protože na rentgenu nejsou patrné změny na menisku,stav vazů a pod.Záleží co máš za potíže.Výhoda je v tom,že Ti hned provedou třeba sešití menisku nebo jiný zákrok.
27. Leden 2010 - 11:30
Obrázek uživatele Návštěvník
Eva (anonym)
Ty jsi sama prodělala altroskopii? Co všechno to obnáší? Měla jsei dren? Prý vytažení je krutá bolest. Já mám altrozu a možná i nějaký problém s meniskem. Strašně se toho bojím, abych po operaci neměla ještě větší potíže. Před týdnem jsem došlápla a příšerně mne bodlo v koleni. Teď je to lepší, ale nemuhu naplno došlápnout na vnitřní špičku.
27. Leden 2010 - 16:03
Obrázek uživatele Návštěvník
dana (anonym)
Ano,měla jsem roztržený meniskus-po sešití v pohodě.Akorát lituji,že jsem nešla hned,když mi to nabízeli,pořád jsem to odkládala.A  teď mám pokoj.Dren jsem měla,nezdálo se mi,že by to byla nějaká krutá bolest.To si každý něco přikrášlí,a pak vznikají hrůzostrašné historky.
27. Leden 2010 - 16:08
Obrázek uživatele Návštěvník
Eva (anonym)
Já nikdy žádnou operaci neprodělala, tak mám veliký strach. Měla jsi celkouvou narkozu a jak přesně to všechno probíhalo? Mám se bát bolesti?Jak se pozná roztržený meniskus? Jak to bolí? Měla jsi úraz?
27. Leden 2010 - 16:16
Obrázek uživatele Návštěvník
dana (anonym)
Bolesti se bát nemusíš,na to jsou prášky,kdyby teda jsi to nemohla vydržet.Operace tak půlhodiny,probereš se a za 2dny jdeš domů.Synovec byl dokonce ráno a večer byl doma.To je těžko soudit s bolestí,protože každý má ten práh někde jinde.
27. Leden 2010 - 16:35
Obrázek uživatele Návštěvník
Eva (anonym)
Ono je to hodně o psychice a tu mám na prd. Mám z toho takovou hrůzu, kterou nedokážu ovládnout. A po narkoze ti bylo špatně? A co to vytažení drenu? Nedá se to nějak umrtvit?
27. Leden 2010 - 16:39
Obrázek uživatele Návštěvník
dana (anonym)
Já jsem taky nerv,ale píchnou ti premedikaci a je ti to jedno.Po narkoze mi špatně nebylo,spíš mi vadilo,že jsem musela počkat s jídlem.Vytažení drenu mě nijak nebolelo.Mí spolupacienti s kolenem na tom byli stejně.Je to celkem malý zákrok.Byla jsem v Rožnově v Orthesu,dělají to jak na běžícím pásu.
28. Leden 2010 - 16:39
Obrázek uživatele Návštěvník
Eva (anonym)
Dano, díky za info. Před týdnem jsem v té zimě táhla těžké tašky a po došlápnutí na pravou nohu mne ukrutně bodlo v koleni, Nemohla jsem se vůbec na nohu postavit. Teď už je to o něco lepší. Dnes jsem byla u lékaře, kroutil mi nohou. Meniskus to prý není, je to nejaký problém na chrupavce. Budu chodit na rehabilitace, ale altroskopie mne časem asi stejně nemine. Ty jsi psala, že jsi měla problém s meniskem, jak se ti to stalo a jak se ten problém projevoval?
28. Leden 2010 - 16:56
Obrázek uživatele Návštěvník
dana (anonym)
Já jsem hrála závodně volejbal,takže ono to bylo už načaté.Měla jsem tam úlomek a z toho zánět-koleno děsně bolestivé-chodila jsem jen o berlích a horké,rudé.Měla jsem tam výpotek,tahali mi z toho 90ml vody.pokud to není meniskus,tak se to třeba časem zklidní-něco s chrupavkou-to jako artroza?Kvůli artroze se artroskopie nedělá,jestli tě nechtěl jenom postrašit,to oni doktoři dělají rádi.Uvidíš po rehabce,mazala jsem to konopnou mastí-v lékárně jmenuje se to konopka.Dost mi to pomohlo.Jo a jestli si budeš třeba to koleno obvazovat elastickým obinadlem,tak musíš si zavázat od kolena až ke špičce.Jinak ti oteče kotník-vlastní zkušenost.Držím palce,ať se to spraví,osobně si myslím,že artroskopie nutná nebude.
28. Leden 2010 - 17:56
Obrázek uživatele Návštěvník
DAŠAA (anonym)
Prosím napište jak probíhá...PŘED 5 DNY JSEM BYLA NA ARTROSKOPII.MĚLA JSEM STRACH,JE TO PŘIROZENÉ.ALE VŠE DOBŘE DOPADLO.KOLENO JE PO OPERACI CITLIVÉ,ALE ŽÁDNÁ VELKÁ BOLEST TO NENÍ.PRVNÍ DEN JEN KLID NA LŮŽKU,DALŠÍ CHŮZE O BERLÍCHA S VYSOKOU BANDÁŽI.ASPON VÍM  JAK MÁM POŠKOZENÉ KOLENO.MĚLA JSEM PROBLÉMY ASI 3 ROKY PO SPORTOVNÍCH AKTIVITÁCH.BOHUŽEL MUSÍM NA PLASTIKU KŘÍŽ. VAZU A MENISKU.SMUTNÉNA TOM JE TO,ŽE MNĚ MŮJ ORTOPÉD NEPOSLAL NA RTG A CELKOVĚ K MÝM POTÍŽÍM SE CHOVAL VELMI LAXNĚ.OPRAVDU NENÍ TŘEBA SE BÁT ARTROSKOPIE.URČÍ VÁM DIAGNOZU A DO 2 DNU JSTE DOMA.
28. Leden 2010 - 19:59
Obrázek uživatele Návštěvník
Eva (anonym)
Já jsem hrála závodně...Dano, to jsi si teda užlla. Kolik je ti let? Me je 35. O altroze vim, tu mi diagnostikoval lekař už před dvěma lety. Boli mne kolena při zatěže a po ni. Občas v koleni nepříjemně bodne, nebo lupne. Asi práve proto mi doporučovatl altroskopii. Oni i ošetří chrupavku a vyčistí. Ale bojím se, že tím "šťouráním" v koleni se tam může i něco pokazit, je to přeci jenom zásah. Ten meniskus je asi doprovázen otoky a vodou v koleni, viď? Dávali ti nějaké injedce na podporu chrupavky? Koukala jsem na tu Konopku a píšou tam, že je to na suchou kůži. O kloubech nic. Ale asi to má více účinků.DAŠOO, proč ti lékař ten meniskus neošetřil hned při altroskopii?
29. Leden 2010 - 7:13
Obrázek uživatele Návštěvník
dana (anonym)
Ta mast se jmenuje mentholka,byla jsem líá pro ni dojít,tak ted to čtu.Počínající artrozu mi našli už někdy okolo dvaceti.Potíže jsem začala mít loni,paradoxně s druhým kolene, než bych čekala.To druhé jsem měla dvakrát v sádrě.Je mi 44.Tím,že ti ošetří chrupavku,tak se kloubu uleví.Meniskus se nemusí projevovat otokem a vodou.Já tam měla zánět.
29. Leden 2010 - 7:21
Obrázek uživatele Návštěvník
Eva (anonym)
Ta mast se jmenuje...Já ještě zkusím navrhnout doktorovi, zda by mi neudělali magnetickou rezonanci kolen, nebo ultrazvuk, než začnou řezat. Jak mi s tou nohou včera doktor vexloval, tak to mám dneska podrážděné. Taky ti tak kroutil nohama?
29. Leden 2010 - 9:44
Obrázek uživatele Návštěvník
dana (anonym)
Jasně,že mi kroutil nohama,mají různé hmaty podle kterých se dá poznat třeba něco s vazy apod.Asi Tě zklamu,pokud nemáš nějaké známé,tak ti rezonanci neudělají.Ultrazvuk se dělá běžně,tak se zjistí třeba výpotek,ale meniskus ani poškozené vazy ne.Proto se dělá artroskopie,aby nemuseli furt něco vyšetřovat.Tak to mají nejpřehlednější,a když tak to hned opraví.Navrhnout mu to samozřejmě můžeš,moje zkušenost byla taková,jak jsem popsala-ultrazvuk mi dělali vždycky,protože jsem měla výpotek-koleno jako meruna,to nešlo přehlídnout.
29. Leden 2010 - 9:57
Obrázek uživatele Návštěvník
Eva (anonym)
Jasně,že mi kroutil...Je mi to jasný, protože rezonance je drahá. Netuším, co se dá rozeznat na ultrazvuku. Ale dětem dělají taky ultrazvuk kyčlí, tak asi něco vidět je. Tak uvidím. Ona každá operace má svoje rizika, tak chci zkusit ještě jiné možnosti. Koleno je po týdnu lepší, nemohu zcela došlápnout na vnitřní špičku nohy, pak cítím bodnutí a nemohu jít rychleji. Jinak nohu ohnu bez problémů, jen někdy tam něco jako drhne a lupne. Asi se moc pozoruju. Najlépe mi dělá na klouby teplo a moře.
29. Leden 2010 - 16:31
Obrázek uživatele Návštěvník
Eva (anonym)
Jasně,že mi kroutil...Tak jsi měla pravdu, Dano. Rezonanci mi nechce napsat, to víš asi nejsem protekční. Chce mne dělat artroskopii. Nemám nic s vazy ani s meniskem, pouze artrozu. Když jsem se zeptala, zda mi operace pomůže, tak prý to není jisté. Jsem z toho smutná. Doktor mne vyloženě odbyl.
22. Únor 2010 - 21:26
Obrázek uživatele Návštěvník
Zuzka (anonym)
Tak jsi měla pravdu, Dano....Ahojky Evo koukam že mate podobne problemy jako ja ja jsem ted po operaci druheho kolene me teda na jednom MR delaly jelikoz nevedeli co mi je ale pak jen rentgeny tak s prvni kolenem sem byla v lete 2008 česka,vazy a slacha na neschopence sme byla 6mesicu ale po dobre rehabilitaci dvou mesicni jsme byla zase fit uz jsem ani nedoufala ted jsem po operaci druheho kolene v podstate to same az na to ze ted tam mam i dva srouby ale muzu rict hoji se to rychleji a lepe a vubec me to neboli je to lepsi ale byl horsi stav kolene jde o to ze mi je 28let a nasli mi taky artrozu uplne znicenou chrupavku doktor rikal ze az budu fit tak mi bude pichat specialni injekce kolem kloubu aby se to obnovilo pry to jinak nejde ani operativne tak asi proto ti nechce delat MR jelikoz asi vi co tam je me uz ji taky po druhe nechtel delat a je to pry hodne drahe moje kamaradka ma podobne problemy a ji to taky neschvalili.Ja teda chodim do Motola a sem spokojena.Zdravim vsechny Zuzka
23. Únor 2010 - 11:09
Obrázek uživatele Návštěvník
Eva (anonym)
Ahojky Evo koukam že mate...Zuzko, já slyšela, že motol je dobrá. Ke komu tam chodíš? Je to dobrá nemocnice? Mají moderní vybavení?
23. Únor 2010 - 12:57
Obrázek uživatele Návštěvník
Zuzka (anonym)
Zuzko, já slyšela, že motol...Ahojky Evo já myslím že Motol,Homolka a Vojenská jsou nejlepší nemocnice!!!Já jsem z Motolem spokojená musí ti někdo vypsat žádanku jinak tam neberou a pak se jen objednat já chodím na LF2 UK Ortopedie primář TRČ Tomáš jsou tam moc dobří všichni doktoři já chodím k doktoru Petr Kos.A vem si kolik tam denně udělají operaci takže podle mě mají moc skušeností ta moje kamarádka chodila někam na Prahu 9 a pořád jí to koleno bolí atd...ted se objednala do Motola nakonec ze všech možností co jí kdo nabízel tak myslí že bude spokojená!Ale připrav se ýe tam kdyý jdeš na prohlídku tak si pěkně počkáš tak možná to mnohé odradí bohužel ale mě to nevadí!Zdravím všechny papa Zuzka
25. Únor 2010 - 12:57
Obrázek uživatele Návštěvník
Eva (anonym)
Ahojky Evo já myslím že...Zuzko, děkuji ti moc, že jsi mi odpověděla. Dá se bolest po artroskopii vydržet? Měla jsi dren? Bolí jeho vyndavání? A co injekce do kolene, bolí to? Já se bojím, že to nezvládnu.
25. Únor 2010 - 18:31
Obrázek uživatele Návštěvník
Zuzka (anonym)
Ahojky Evo ja teda neměla artroskopii bohužel ja měla plastiku vazů atd...což je složitější operace takže jestli jdeš na artroskopii tak bud jen ráda...!A bolest se dá vydrýet bolí ten jen pár dní a bereš prášky takže v pohodě.Injekce do kolene sem měla ale to už je dávno dostávala sem výživu do kloubu a ta bolela ale žiju!A dren má asi každý po OP odtéká ti jím přebytečná krev vůbec ho necítíš a vyndání to samé ani sem nevěděla že mi ho vyndal doktor trvalo to 1 sekundu já sem se taky bála to asi všichni ale jso i horší věci na světě a lidi jsou na tom i hůř věř mi neboj se to zvládnš já jsem po druhém koleni a jsme ráda že sem nakonec šla Čauky Zuzka
1. Březen 2010 - 11:58
Obrázek uživatele Návštěvník
Eva (anonym)
Ahojky Evo ja teda neměla...To jsi Zuzko teda hrdinka. Někdo říká, že injekce do kolene bolí, někdo, že nebolí. Já si to nedovedu vůbec představit. Mám kolena citlivá a při představě, že mne tam píchnou jehlou je mi zle. Leknu se a kopnu doktora. :-) Artroskopie se bojím i z důvodu, že je to zásah do kloubu a může se tam i něco pochroumat. Abych to pak neměla ještě horší. Doktor mi chce uhlazovat chrupavku a propláchnout kloub, ale hlavně se podívat, co tam je. Přijde mi to zbytečně brutální.
2. Březen 2010 - 18:07
Obrázek uživatele Návštěvník
Zuzka (anonym)
To jsi Zuzko teda hrdinka....Ahojky Evo nemusíš se vůbec bát dneska je už tak moderní technika že to je hračka dá ti tam malou dírkou kameru a koukne jaký to tam je a bud ráda nějákým lidem řeknou že už je pozdě něco dělat a tak by chtěli pomoc využij toho že jěště můžeš a tu šanci máš než abis měla bolesti a problémy nevím koli ti je ale té mijí známé která má také problémy řekly že neví jestli to ještě má cenu a to jí je 47let já myslím že má nakonec si našla jiného doktora a ten jí zákrok udělá!Taky se bála a ted na to chce jít protože jí tak bolí kolena že sotva chodí a to jezdí na kole a sportuje a stejně má problémy!Lepší to řešit hned než bude pozdě věř mi a artroskopie se nemusíš vůbec bát to je dnes normální operace kdy jdeš hned domů....!A kdy by tě to mělo čekat ta OP?Zdravím Zuzka
9. Březen 2010 - 9:19
Obrázek uživatele Návštěvník
Irena (anonym)
Ahojky, nakoukla jsem sem, protože mám taky po artroskopii a chci uklidnit Evu. Taky jsem se hrozně bála a celý ten strach a čekání byl asi to nejhorší, po operaci už to šlo. Injekcí mi vytahoval pan doktor druhý den po operaci vodu z kolena a pětkrát do něj píchal nějaký roztok, protože to bylo potřeba a nekopla jsem ho ani jednou, tak se neboj, já jsem taky hrozná posera a vydržela jsem to. Dělali to už tolika lidem, tak neměj strach, už to uměj. Uvidíš, že to dobře dopadne i u Tebe.
10. Březen 2010 - 18:01
Obrázek uživatele Návštěvník
Eva (anonym)
Ahoj všichni. Tak jsem třetí den po artroskopii. Měla jsem defekt na chrupavce a špatně postavenou čéšku, takže mi přetnuli jeden vaz u čéšky. První den to bolelo jako blázen. Dneska je to už lepší, chodím o berlích. Drén jsem neměla a zatím mi nic nevytahovali. Za osm dní jdu na stehy. Nejhorší je opravdu to čekání a pooperační bolest. Máte někdo stejnou operaci s tím přetnutým vazem? Docela to bolí. Kdy jste chodili bez berlí?
13. Březen 2010 - 14:59
Obrázek uživatele Návštěvník
Eva (anonym)
Ahojky Evo nemusíš se...Taky jsem Vám chtěla děvčata poděkovat za milá slova povzbuzení, moc jste mi pomohly. Operace u mne proběhla rychle, protože zrovna bylo volno. K těm injekcím do kolena, někdo říká, že to nebolí, že je to jako braní krve. Mě braní krve nevadí, ani injekce do zadku, či břicha, ale tak představa do kolene mne prostě děsí. Bolí ten vpich jinak, nebo bolí tak tekutina, co tam tlačí? Lékař mi doporučil po operaci nějaké injekce na podporu chrupavky. Budu si je muset platit. Máte někdo zkušenost? Pomohly?
14. Březen 2010 - 13:08
Obrázek uživatele Návštěvník
Zuzka (anonym)
Ahojky Evo tak super blahopřeju že jsi to zvládla tak vítej mezi náma pacošema s kolenama...Ted už bude jenom dobře veř mi!!!Já měla taky něco s čéškou mě ji nasazovali zpět do žlábku pak přetrhaný vazy a šlachu mi přišrouboval ke kosti a chrupavku mám celou rozpadlou to mi bude píchat do kolene speciální injekci stojí 6000kč tak to je celkem mazec ale děda si to nechá píchat každý rok a je spokojený!Takže do toho jdu ještě chci pár let chodit hihi!Jinak asi ta hybnost a vše je u každého individuální jelikož já jsem doma už 6týden a pořád chodím o berlích a z ortézou stehy mi vyndaval po třech týdnech a teprve příští týden budu začínat rehabky takže říkám u každého je to jinak mě se to prý vše pomalu hojí holt nemůžu mít všechno že???Ted ohnu koleno na 40% což je hrozný tak si doma cvičím krčím to pře postel a mám ten malý míček tak sním cvičím.Přeji ti a všem moc zdraví a at se to dobře hojí nikam nespěchejte nemá to cenu!!Čauky Zuzka
15. Březen 2010 - 10:47
Obrázek uživatele Návštěvník
Eva (anonym)
Ahojky Evo tak super...Jé Zuzko díky za zprávičku. Vazy prý moc bolí, to jsi opravdu velká hrdinka, že to tak statečné snášíš. To se asi nedělá artroskopicky, viď? Já mám čtyři dírky do kolene, viděla jsem to na převazu, myslela jsem, že budou jen dvě. Nejraději bych ten obvaz sundala, tlačí mi na koleno a taky mne to pod ním začíná svědit. Ale prý se to nesmí sundat, tak možná před kontrolou, abych nohu umyla a oholila. :-) Jak se jmenují ty injekce, to si budeš dávat? Mě doktor řekl, že by mi stačily dvě. Píchá se to tlustou jehlou? Já jsem posera, co?
15. Březen 2010 - 12:36
Obrázek uživatele Návštěvník
Eva (anonym)
Ještě jsem se tě chtěla zeptat Zuzko, nebo vy ostatní po operaci. Jak se myjete, já nemám sprchový kout a je to teda tělocvik se umýt. Velký problém mi dělá sundat nohu dolu z postele a na postel. Musím si pomáhat rukou a je to teda nepříjemné.
15. Březen 2010 - 13:04

Stránky

Přidat komentář