44 komentáře / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Aromaterapie

10. Září 2018 - 0:02

Komentáře

Stránky

Jana (anonym)
Potrebovala bych nejake informace o esencialnich olejich.Dekuji za odpoved.
13. Listopad 2000 - 19:46
Doktorka (anonym)
Některé základní informace naleznete na www.doktorka.cz v sekci kosmetika v článku "Aromaterapeutická masáž pro zdraví a krásu" a v uvedených souvisejících článcích.Pokud byste potřebovala něco konkrétního, napište.
15. Listopad 2000 - 23:22
Van?kova Vaness (anonym)
aromaterapie je dobrym antistressovym zpusobem jak rovnez nekdy pomaha napriklad pri onemocneni dychacich cest bolestech hlavy. Doporucuji aromaterapii take pro kazdou domacnost v zime, kdyz se topi - hlavne se osvedcuje citronova a pomerancova esence - osvezuje a naladuje dobrou naladu.Zvysuje dobre pocity pri sexu - doporucuji napriklad skoricovy olej nebo kokosovy olej - ne do lampicek ale k vzajemnemu natirani.
1. Prosinec 2000 - 18:45
Klárka (anonym)
Já všem doporučuji levandulový olej, je bezvadný do aromalampy na nejrůznější neduhy. Také se dá použít při hmyzím štípnutí přímo na kůži a moc to pomáhá.
5. Srpen 2001 - 21:01
Dani (anonym)
Take vrlele doporucuji aromaterapii, olejicky muzeme i do sebe kombinovat a michat ( napr. citrusy se skorici nebo s vanilkou, pomeranc s eukaliptem atd..jen vyzkouset co nam dela dobre). Levanduly snaseji dobre male deti ( ne silnou esenci), dobre pri ni usinaji a jsou klidnejsi ( muzeme levandulovy olej nakapat u na ruzek kapesniku a dat deten s sebou do skoly, pri stresu je naucit privonet). Dale bych vas vsechny milovniky vuni rada varovala, pouzivejte jen 100% prirodni oleje, jsou sice drazsi, neprirodni oleje sice voni pro mnoho stejne jako prirodni,a le ucinek je zcela opacny, neprirodni oleje mohou naopak vyvolat bolest hlavy,stres.... nebo se na ne stane clovek alergicky.
23. Květen 2002 - 16:14
Jitka (anonym)
Moc dobrý je jasmínový olej na vzájemnou partnerskou masáž...
30. Květen 2002 - 11:06
Iveta Kunčická (anonym)
Zajímá mě aromaterapie,ráda bych se zeptala kde můžu koupit aroma oleje proti stresu,zdravotní potíže,kde se můžu poradit,kolik to přibližně stojí.Bydlím na P3 a tak by pro mě bylo ideální někde v blízkosti.Děkuji za odpověď.
1. Říjen 2002 - 9:43
gonzales gena (anonym)
NEJLEPSI NAVOD NA AROMATERAPII NAJDETE NA DISKUZI PRDY!!!!!
1. Říjen 2002 - 9:51
Petra (anonym)
V Bylince Na bělidle (ulice od Anděla k Vltavě)mají spoustu aromaolejů za 50-120Kč a předají vám návod na co se který požívá.
22. Listopad 2002 - 10:23
Zkopaný (anonym)
Zase tady do mne kopou neznámí telepaté proudem a snaží se mě paralizovat či dohnat k infarktu (momentálně míří do srdeční krajiny). Olomouc v okruzích ulic Karafiátová 1, Komeského 9, Kosmonautů 29.
26. Listopad 2002 - 22:48
Martin Leixner (anonym)
Pošlete mi prosím Váš e-mail pro podrobnou odpověď. Mobil: 603282798 martin.leixner"cmail.czPřeji mnoho zdaru
3. Prosinec 2002 - 0:34
vladik (anonym)
Ráda poskytnu konzultace o použití olejů v aromaterapii.
5. Prosinec 2002 - 22:58
Alexandra (anonym)
ahoj alternativci,zabyvam se intenzivne aromaterapii a protoze smesi pro moje klienty micham sama, shanim adresu na dodavatele malych hnedych lekarnickych lahvicek.Pokud by nekdo potreboval nejake presnejsi informace o olejich, esencich a hydrolatech a ejich,pouziti, at se mi ozve, rada odepisu. Plati totiz pravidla, je nutne se mit na pozoru a nekupovat jen tak nejake oleje. Neni olej jako olej. Nekvalitni zbozi muze vic uskodit jak pomoci. Tak na zdravi! Vase Alex.
14. Prosinec 2002 - 18:45
Tana (anonym)
Dobry den, Jani,predpokladam, ze prichadzam s krizkom po funuse, ale predsa: vyborne etericke oleje vyraba fy. Karel Hadek, najdete podrobne na ich www. Zelam prijemne sviatky a dobry start do roku 2003. Tana
17. Prosinec 2002 - 7:53
Tana (anonym)
Etericke oleje na vylucne prirodnej baye vyraba fy. karel Hadek, sidlo v Usti nad Labem. Distribuuju svoje vyrobky vylucne cez relaxacne centra, kozmeticke salony. Informaciu najdete na ich www. Ak ste "fanda" alebo zaciatocnik v aromatherapii, vela aj zaujmovych kurzov organizuje v Brne: www.volny.cz/benes-inprov a ich e-mail: benes-inprov"volny.czSama som zakladny kurz aromatherapie u nich absolvovala a planujem si tento konicek dalej rozvijat.Zelam Vam prijemne sviatky a uspesny start do roku 2003. Tana
17. Prosinec 2002 - 8:00
Helena (anonym)
Dobrý den chtěla bych se zeptat jetli nevíte o něčem co by mi pomohlo zlepšit moje astma myslím třeba i aromaterapii nebo nějaké bylinky prostě přírodní cestou děkuji.
2. Červenec 2003 - 13:59
Rita (anonym)
Jaký aromaolej je dobrý na uklidnění, relaxaci a dobrý spánek?R.
5. Duben 2004 - 19:56
Nahněvaný štír (anonym)
Levandule?
30. Červenec 2004 - 20:53
Iveta (anonym)
Nevíte,prosím,někdo o prodejně olejů v Havířově nebo okolí?Moc děkuji za radu
13. Srpen 2004 - 6:49
Kristina (anonym)
Je to velice zajimave tema...
13. Prosinec 2004 - 23:48
Kristina (anonym)
Aromaterapie mě nadchla a tak se jí snažím najít i v cenově přístupných výrobcích a těch, které jsou běžně k dostábní. Teď jsem objevila u Avonu čistě aromaterapeutické olejíčky, ale i sprchové gely a mléka, které na mě svou vůní aromaterapetucky působí, i když to asi nebudou čisté bylinné esence, doáží mě zklidnit, rozproudit krev, nebo si prostě "odpočívám ve vůni". Nehodí se k léčení těla, ale k relaxaci - "léčení duše" pomáhají. Nalezeno v katalogu zaslaném z www.avon.eobchod.com.
25. Leden 2005 - 0:14
Stana (anonym)
Milá Alexandro, zacala jsem se o aromaterapii hodne zajímat a chtela bych se dozvedet k cemu je který olej dobrý. (jeho pouzití) Poradís mi prosím? A taky nevím jak poznám, ze kupuji kvalitní olej?
11. Únor 2005 - 23:36
black hawk (anonym)
Aromaterapie opravdu funguje a je velmi ucinna. Staci, kdyz se k zene priblizim se svyma smradlavyma ponozkama a je vztekla jako Pucalkovic Amina :-)
11. Únor 2005 - 23:41
Renata (anonym)
Pro Stáňu: jestli se chceš dozvědět o silicích víc, existuje spusta zajímavých knížek, třeba Praktická aromaterapie od Barbory Novákové a Zbyňka Šedivého, který je zároveň majitelem firmy Nobilis Tilia, která vyrábí aroma kosmeticku a také olejíčky.
2. Duben 2005 - 0:06
Janina (anonym)
Aroma terapie je nanic z pohledu léčebného, akorát ti to provoní místnost, Navíc oleje nejsou zrovna levné!
4. Duben 2005 - 15:36
lovelyrabbit (anonym)
Skvělé a cenově dostupné aromaoleje vyrábí fa Salus. Jsem s nimi móóóc spokojená.
15. Září 2005 - 11:09
hana chaluš (anonym)
WWW.ABSOLVO.CZ
6. Duben 2006 - 17:34
Fan Pany (anonym)
ahoj, jsem velice překvapený, co aromaterapie dokáže. Opravdu jsem nečekal, jak je to rychlé a účinné a funguje lépe jak léky. Používám vlastní kombinace esencí na stresy, deprese, nespavost a lepší koncentraci. Do lapmy je to tak na dobrou pohodu doma, ale účinné koncentrace pro účely léčebné terapie jsou ve větších koncentracích. Mě se osvědčila inhalace. Nejprve pod ručníkem z aromalampy, ale lepší výsledky jsou s parním inhalátorem, ikdyž jsou odpůrci této aplikace, protože se při teplotách varu vody 100 st.C esence rychle rozkládají a snižuje se tak jejich účinnost, takže je všeobecněji doporučována inhalace s aromalampou pod ručníkem při teplotách odpařování 70- 85 st. C. Inhalace by neměla trvat déle jak 3 minuty, a před tím je dobré zjistit, zda nejste na danou esenci alergičtí - potřít si esencí kousek kůže, nejlépe na spodní část předloktí. Pokud vám místo do 1 hodiny zčervená, je dobré být s touto esencí obezřetný a zkusit první inhalaci pouze silnou vůni z lampy rozptýlenou po místnosti. Rozhodně jsem nečekal, jak zázračnou moc mají tyto rostlinné esence pro naše zdraví. Doporučuji všem, ale nejprve si sehnat tuny informací k danému zdrav. problému a pak vyzkoušet esence, které vám vyhovují. Ikdyž jsou účinky esencí docela dobře popisovány, může se stát, že na vás bude působit opačně. Zkoušet, zkoušet a kombinovat, co vám bude vyhovovat nejlépe.
15. Květen 2006 - 23:53
Hana (anonym)
V tradiční čínské medicíně se léčba vůněmi provozuje již přes 5000 let. Vůně jsou nosiče informací, jelikož předávají lidskému organismu určité biologické pozitivní vibrace, které okamžitě zmočňují tělo, rozum a duši. Možnosti léčby pomocí vůni jsou velmi různorodé, avšak existuje jedno pravidlo: musí vždy směrovat k dosažení zdraví a plné harmonie. http://zena.atlas.cz/zdravi/relax/97864-aromaterapie-balzam-na-dusi.aspx?diskuse
4. Leden 2007 - 16:35
Hana (anonym)
Léčebné aromatické svíčky V tradiční čínské medicíně se léčba vůněmi provozuje již přes 5 000 let. "Aroma mají zklidňující a regenerační účinek, zpevňují Tsi a naplňují myšlenky klidem a vyrovnaností", - napsal čínský filosof Wang Wei. Korán uvádí: "Vůně je stravou, která probouzí ducha
17. Duben 2007 - 13:41

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama