17 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

aplikace injekce

10. Září 2018 - 0:14

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
ESC - E.ČERNÁ (anonym)
Dobrý den. Na škole studuji medicínu, ale jsem v rpvním ročníku, ampár hodin mi uteklo. Proto potřebuji něco dohnat, potřebuji vědět, jak správně aplikovat injekci, jak správně poznat že sem se napíchla do žíly, a jak co nejvíce minimalizovat nepříjemnou bolest u pacienta... když jsem to testovala s kamarádkou, dělala sem to blbě... nedařilo se mi napíchnotu žílu, a navíc jí to bolelo daleko víc, než od zkušené sestry. děkuji, a neberte to jako ""domácí úkol"" spíš takovou pomoc v nejvyšší nouzi.
21. Červen 2009 - 0:18
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Jestli medici studují aplikaci injekcí přes internet, tak se máme v našem zdravotnictví na co těšit.
22. Červen 2009 - 15:44
Obrázek uživatele Návštěvník
jejda... (anonym)
zkus se projít po Andělu , nebo na Plzeňský, tam si myslím , že najdeš dost lidí co by Ti mohli poradit.... Ale jinak to doufám nemyslíš vážně , tenhle dotaz.
15. Červenec 2009 - 21:53
Obrázek uživatele Návštěvník
Viktor (anonym)
:-))) ... ja vím, že je to starej dotaz, ale nemohl jsem si pomoct :-)
23. Květen 2010 - 16:33
Obrázek uživatele Návštěvník
sestra (anonym)
:-))) ... ja vím, že je to...No to snad nééé... !!! Taková osoba má být někdy lékařka ??!! Já jsem sestra na veterině,žádné školy na to nemám,jen praxi u super doktora a napichuji i kanylu a naučila jsem se to do týdne !! Nejdříve na zvířátku v narkóze a za 3 dny už normálka !! PS: Bohužel mi to se studiem SŠ veterinární nevyšlo,byla jsem dlouhodobě nemocná a pak už bylo na studium pozdě :-( Ale tato práce mě moc baví a naplňuje a stačí to mít v krvi a pak už to jde samo:-)
25. Květen 2010 - 14:35
Obrázek uživatele Návštěvník
margytka (anonym)
No to snad nééé......ja bych strasne rada pracovala na veterine ale bohuzel taky nemam na to skolu,muzete mi poradit jak zacit?
2. Leden 2011 - 20:22
Obrázek uživatele marwin
marwin
http://www.eamos.cz/amos/kos/modules/low/kurz_text.php?id_kap=13&kod_kurzu=kos_392 a http://www.zbynekmlcoch.cz/info/prakticke_postupy_osetrovatelstvi/intramuskularni_injekce_postup_aplikace_injekce_do_svalu.html čekat na rady nějakých SESTER by se mi asi nechtělo.....
30. Březen 2011 - 21:50
Obrázek uživatele Návštěvník
sestra (anonym)
ja bych strasne rada...Margitko,když jsem hledala práci jako veter.sestřička,ještě jsem neměla internet,jen Zlaté stránky.A tak jsem hledala v nich a obvolávala jsem veterinární lékaře.Trvalo to asi rok,než jsem našla toho správného,kterému to,že nemám školu nevadilo a po krátkém pohovoru mi řekl,že to se mnou zkusí-no a za týden se rozhodl,že mě přijme-to bylo v roce 2004 a u pana doktora pracuji do teď.Takže jediné,co Ti mohu poradit,zkoušet štěstí ! Psát maily,telefonovat...Já jsem už svoje štěstí našla a přeji To i Tobě... Ale musíš být trpělivá a výseledek se určitě dříve,či později dostaví :-) ! Přeji Ti hodně štěstí :-) !
7. Duben 2011 - 19:18
Obrázek uživatele Návštěvník
Blanka (anonym)
Mohu se zeptat "sestry", jaké má původní povolání. Děkuji.
7. Duben 2011 - 21:09
Obrázek uživatele Návštěvník
sestra (anonym)
Mohu se zeptat...Blanko,to je dlouhá historie... Ošetřovatelství mám od Boha,alespoň mi to všichni,kteří mě znají říkají... Po ZŠ jsem tedy chtěla jít na"zdrávku",či na střední veterinární školu.Ale neměla jsem šanci,bylo to před r.89 a obě školy byly protekční a tak jsem se šla učit fotografkou.Po revoluci jsem si chtěla udělat nástavbu a docílit maturity,abych mohla jít studovat na Veter.Fakultu do Brna.Žádná dálková nástavba zdravotního,ani veter.zaměření neexistovala a denní studium jsem si nemohla z finanč.důvodů dovolit.Musela jsem teda zatnout zuby a jít studovat školu ekonomickou a ekonomie je obor,který je mi absolutně cizí,ale povedlo se.Pak jsem ale vážně onemocněla-to bylo v maturitním ročníku,maturitu jsem sice díky pochopení profesorů a matur.komise udělala,ale studovat na MVDr.už jsem jít nemohla.No a když jsem se dostala z nejhoršího,tak jsem si začala hledat práci veter.sestřičky... Povedlo se a dnes jsem nejšťastnější člověk na světě,protože dělám práci,která mě zajímá a baví a ještě pracuji s vynikajícím doktorem :-)Takže"papírově"jsem sice fotografka s ekonomickou nástavbou zakončenou maturitou,ale srdcem jsem a doufám že zůstanu sestřičkou... :-)
7. Duben 2011 - 22:47
Obrázek uživatele Návštěvník
Blanka (anonym)
Blanko,to je dlouhá...Tak to si mě překvapila. Myslela jsem, že na veterině pracují veterinární asistentky. Já vím, že šikovné ruce jsou k nezaplacení a všechno je rutina, ale nechybí Ti odborné znalosti? Nedokážu si představit, že bych dělala cokoli s pacientem, když bych neměla perfektní znalosti anatomie a klinických oborů. Ale nic ve zlém, prostě mě to jenom překvapilo.
7. Duben 2011 - 23:59
Obrázek uživatele Návštěvník
sestra (anonym)
Tak to si mě překvapila....Blanko,jak již jsem psala,ošetřovatelství mám od Boha a měla jsem jen smůlu,že jsem nemohla vystudovat patřičnou školu a studium na VF mi ze zdravotních důvodů nevyšlo... :-( Veter.asistentka a veter.sestra je úplně to samé.Za těch 7 let,co pracuji s velmi zkušeným veterinářem,jsem získala tolik znalostí a dovedností,že i můj šéf mi říká,že jsem na tom lépe,než některé sestřičky,které na tuto práci mají"papír".V dosti případech se dokážu strefit i do diagnozy,stačí,když majitel začne o potížích svého mazlíčka hovořit.Jen o šikovných rukách tato profese zdaleka není,zcela samostatně vykonávám i odbornou práci a to i na sále,kde kolikrát vykonávám i práci,kterou v humánní medicíně vykonává zásadně jen doktor-např.dávkování a vedení anestézie,kontrola základních životních funkcí,obsluha anesteziologického přístroje apod.protože když p.doktor operuje,tak tuto práci dělat prostě nemůže.Samozř.že p.doktor má anestezii"v hlavě",ale já jsem ta,která vše hlídá.Musela jsem se naučit znát i všechny nástroje a vědět kdy a který mám p.doktorovi podat.Kolikrát je tato práce i náročnější,než v medicíne humánní,kde i u tak rutinní operace,jako je slepé střevo je 5 zdravotníků a ve veter.medicíně jsme většinou 2-sestřička a doktor.Základy práce veter.sestřičky,či chceš-li asistentky jsem se naučila během pár týdnů a pak už jen získávala další a další dovednosti a vlastně se učím pořád,jako je tomu i u humánních lékařů a sester.Je to prostě vše o talentu a vůli.Na závěr přidám přirovnání: Náš nejlepší zpěvák K.Gott-ani nemá konzervatoř a Jeho původní profese je elektrikář a naše nejlepší zpěvačka L.Bílá,ta je zase vyučená švadlenou a jen díky Jejich talentu a nesmírné píli se vypracovali až na samou špičku a také se na ní dokáží udržet.A pomyslný"papír"nemají... Tato práce je pro mě vše,moc mě baví a je pro mě posláním :-)
8. Duben 2011 - 15:15
Obrázek uživatele Návštěvník
paja (anonym)
Blanko,jak již jsem...To snad ne, toto je možné mžná u zvířat u lidí nikoli, to je jako by se prodavačka od vedle rozhodla pracovat jako zdarvotní sestra s nadšením, že to má od pána boha, proboha!..
27. Březen 2012 - 17:18
Obrázek uživatele Návštěvník
paja (anonym)
Blanko,jak již jsem...A prosím vás nepřirovnávejte tady zpěváky a herce, to nemůžete myslet vážně, na veterině dobrý, v nemocnici mezi lidmi byste neuspěla
27. Březen 2012 - 17:20
Obrázek uživatele Návštěvník
petr (anonym)
Ahoj chtel bych se zeptat jestli jdou videt vsechny cevy na stehne na povrchu nebo jsou i nektere ktere nejdou videt a jsou nekde hlouběji ve svalu a co dělat když trefim nějakou menší tepnu někde sem četl že stačí přiložit papirovy kapesnik a prestane to krvacet a nekde zase ze musim misto stahnout a vyhledat rychle lekarskou pomoc jinak vykrvacim tak co z toho je pravda? diky za radu
27. Květen 2012 - 13:16
Obrázek uživatele Návštěvník
Petraa (anonym)
No to snad nééé......Zaujal mě tvůj příspěvek o tom jak si chválíte práci sestry na veterině a nemátě na ni patřičné vzdělání. Přesně tohle je můj sen. Bohužel jsem se minula oborama:( Studuji VŠ ale úplně jiný obor. Ráda bych si dodělala nějaký kurz, jde-li to a začla pracovat jako sestra. Doufám, že se mi sen vydaří stejně jako vám.
18. Leden 2013 - 23:22

Přidat komentář

Reklama

Reklama