Zpráva o stavu

Doktorka.cz nabíhá na nový systém. Prosím omluvte dočasnou zhoršenou dostupnost služeb. Děkujeme!
75 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Antipsychotikum Risperdal

10. Září 2018 - 0:17

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Eddi (anonym)
Rozdělil jsem Rispen 1mg na čtvrtku a neudělo mi to moc dobře.Pak jsem v přibalovem letaku četl že pro davku menší než 0,5mg je třeba jina verze leku tak mam radost.Mám doma ještě klasiku risperdal 1mg,mužu ho rozdělit na 0,25?
20. Březen 2010 - 12:24
Obrázek uživatele Návštěvník
Risperdal ZDRAV (anonym)
Chci se zeptat, co se stane, kdyz zdravy clovek bere Risperdal? Byla jsem hospitalizovana, ale hodnotili me jenom podle povrchnich znaku, protoze jsem se prala s otcem, a vpodstate me neznali doktori. Myslim si, ze ten lek pro mne neni vhodny, hned jak jsem ho zacala brat, tak jsem zacala slyset hlasy, mela jsem zachvaty deprese, az sebevrazedne, ale toto jsem predtim nemela, vzdy predtim jsem mela svoje pocity pod kontrolou. Taky mam dojem, ze Risperdal jakoby prebira za mne urcite funkce, ze nejsem schopna domyslet veci do konce, taky bych mela uvest ze mam mirnou podvyzivu. Byla jsem ve stresu, spatne jsem se stravovala, takze mam docela narusene zazivani. Risperdal me zklidnil, ze teda premyslim jakoby pomaleji, ale zaroven jako bych nebyla schopna videt veci vcelku, resp.mam dojem, ze mi to snizuje IQ. Da se tohle necim eliminovat? Nebo co mam v tom pripade delat? Opakuju, ze predtim jsem zadne halucinace nemela, a taky mi trvalo dlouho, asi 2 nebo 3 tydny, nez jsem si na ten lek zvykla, a jak mi doktorka po te dobe predepsala z 2 mg na 3 mg, tak znova jsem prochazela temi stavy podobnymi jako predtim kdyz mi to nasadila nove na tech 2 mg. Prosim nekdo zkuseny odpovezte. Diky!!!!
10. Únor 2011 - 23:22
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavel (anonym)
Nevim co k tomu tvému problému říci.Z mé zkušenosti s antipsychotiky bych tě spíš varoval před rychlým,náhlým vysazením léků.
11. Únor 2011 - 7:43
Obrázek uživatele Návštěvník
schizák (anonym)
RISPERDAL je svinstvo
11. Únor 2011 - 16:52
Obrázek uživatele Návštěvník
schizák (anonym)
lepši je ZYPREXA A ještě lepší byl ORAPrichter po risperdalu budeš mít pořádné potíže v sexu nech se převést na zyprexu a k tomu třeba haLOPERIDOL
11. Únor 2011 - 16:56
Obrázek uživatele Návštěvník
... (anonym)
no, mé zkušenosti s antipsychotiky jsou podobné, dostala jsem léky také vlastně na nic, neměla jsem žádné halucinace, ani bludy a tahle léčba mne poškodila natolik, že mi to do budoucna udělalo akorát neplechu. Nebudu ti radit ale léky vysadit, protože jak popisuješ, že máš halucinace, mohlo by se stát, že by v budoucnu tvé problémy byly ještě větší. A to je z mé vlastní zkušenosti...jak jednou s těmito léky začneš, už se jich jen tak nezbavíš. Na druhou stranu má zkušenost je taková, že když mi tyto léky nasadili, něco mi to způsobilo špatného, rozhodilo mi to tvorbu serotoninu, naradrenalinu a dopaminu natolik, že jsem do budoucna již poznamenaná. Já osobně tyto léky, které mi vlastně na začátku nepatřili vysadila, bylo mi chvilku fajn, ale pak asi po roce a půl jsem dostala stavy takové podobné při nasazení, ale už to nebylo léky, ale nemocí. Vlastně mi uměle tyto léky nemoc vyvolaly, právě tím, že mi rozhodily již zminované serotinin, dopamin, noradrenalin.....takže ti holka nezávidím a lituju tě zároven, je to hrozné, ale je to tak...možné je všechno. Já osobně si myslím,že ted už, co se mi to stalo bez léků, tyto léky potřebuju, ale proč? Jen proto,že jsem je kdysi dostala neprávem. Hodně štěstí a drž se, je to běh na dlouhou trat. Ted už i pro tebe. Jestli chceš, můžeš se s nimi soudit,ale pochybuju,že vyhraješ...a propo, kde ti tyhle léky nasadili? A kdo?
11. Únor 2011 - 19:57
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavel (anonym)
To je zajímavé co píšeš.Jenom,proč jsi tedy šla na psychiatrii,když jsi léky nepotřebovala.?Proč jsi souhlasila s jejich užíváním?
11. Únor 2011 - 21:12
Obrázek uživatele Návštěvník
... (anonym)
u mě to byla čirá blbost, na kterou jsem doplatila, ale Pavle, když ti potom budou do hlavy všichni hustit, že ty léky potřebuješ a že je to nutné brát neustále a budou tě strašit nějakejma šílenejma chorobama, kde se to nesmí vysazovat, tak jako laik jsi naprosto bezmocný a začneš tedy těm odborníkům věřit...nehledě na to, když je ti potom zle a nevíš co se s tebou děje, jestli to teda je lékama, nebo nemocí, tak co ti zbývá asi jiného, než léky nějakou dobu brát a pak, když si sám začneš hledat informace, zjistíš, že se zmýlili a prostě je vysadíš. Nicméně, je pozdě, protože už jsi poznamenaný. V případě anonymky, která jsem psala dotaz na risperdal, mne samotnou také zajímá, jak k těmhle lékům vůbec přišla a proč si je nechala nasadit...snad nám odpoví
11. Únor 2011 - 21:52
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavel (anonym)
Víš,dost dobře si nedovedu představit jít na psychiatrii z čisté blbosti.Nějaké problémy jsi nejspíš měla.Můj názor je takový,že neuroleptika,kromě vedlejších účinků, by neměli způsobit nějaké halucinace a už určitě ne bludy.Problém bude nejspíš jinde.
12. Únor 2011 - 6:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavel (anonym)
Omlouvám se za hrubky.
12. Únor 2011 - 6:30
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavel (anonym)
Víš problém může být také v tom,že lékaři zřejmě příliš často diagnostikují závažné diagnozy,u nich mají v postupech značná omezení,sledující hlavně neublížit a vlastně tedy ani nepomohou.Oni sami sebe i pacienta omezí vlastními předepsanými postupy.V tom bude jeden z problému.
12. Únor 2011 - 6:40
Obrázek uživatele Návštěvník
... (anonym)
Pavle, ted netuším, na koho reaguješ s těmi bludy a halucinacemi. Já žádné opravdu neměla a zeptej se sám lékaře, proč mi předepsal tyto léky,leda, že bych řekla něco špatného a nebo se mu nelíbila, to je jediné vysvětlení :-) Od naší anonymky bych ráda věděla, to samé....kdo jí léky předepsal a proč vůbec šla za psychiatrem, ale jak vidíš, všechno je možné, nejsem sama, komu dali tyto léky, aniž měli důvod...nebo spíše, ten důvod si prostě našli svůj, ale vysvětlit to už potom nikdo z nich nedokáže. Já jsem laik a jako laik se na to taky dívám. Jestli ovšem mlčení u lékaře znamená, že jsi nemocný a potřebuješ neuroleptika, pak je otázkou, zda ta neuroleptika nepotřebuje spíš ten doktor sám :-D
12. Únor 2011 - 8:37
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavel (anonym)
Dobře,neměla jsi žádné halucinace ani bludy.Tak začni tím proč jsi se objevila na psychiatrii.Proč jsi mlčela a na jaké otázky.
12. Únor 2011 - 8:47
Obrázek uživatele Návštěvník
... (anonym)
Dobře Pavle, začnu...ale já jsem taky psala, že nyní léky užívám-anxiolitika, protože jsem měla deprese a to po roce a půl po vysazení antipsychotik, takže ted vím, proč chodím k psychiatrovi. Proč mi na začátku před čtyřmi lety lékař předepsal antipsychotika, to netuším dodnes,ale asi měl svůj důvod. A proč jsem tam šla? Protože jsem si myslela,že psychiatr je to stejné jako psycholog, to je celé, netušila jsem,že psychiatr je lékař, který pouze předepisuje léky :-D ted už to vím,ale stálo mě to zdraví
12. Únor 2011 - 8:55
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavel (anonym)
Ano,tomu rozumím.Řada lidí si to plete,mě nevyjímaje.Sice jsi se spletla,ale věděla jsi,v tu dobu, ,že potřebuješ odbornou pomoc.Tak proč jsi mlčela,a na jaké otázky.?Proč jsi s ním nejednala jakoby jsi byla u psychologa?
12. Únor 2011 - 9:16
Obrázek uživatele Návštěvník
... (anonym)
taky že jsem s ním jednala, jakobych byla u psychologa :-D když jsem mu povyprávěla, co mě trápí, čekala jsem, že mi dá nějaké rady a on ani neotevřel pusu a napsal mi prášky, já se tomu divila, ale recept vzala a v dobré víře, že mi nic neudělají, jsem prostě jeden vzala a výsledek raději ani popisovat nebudu. Hele Pavle, já jsem měla akorát problém s přítelem, měla jsem jít do manželské poradny, ale dřív jsem prostě o téhle možnosti nevěděla, to je celé...jsem hloupá, že jsem prostě lék chtěla jen tak zkusit,co to se mnou udělá a jestli budu mít dobrou náladu, jako třeba mají lidé na drogách, ale bohužel se tak nestalo a akorát mi to rozhodilo chemii v mozku. Nic víc, nic mín...a platím za to dodnes. Nevím, jak to má ona anonymka, ta se ještě nevyjádřila a myslím,že bychom se ted měli zaměřit spíš na ní...já už bohužel léky potřebuju. pěkný den
12. Únor 2011 - 14:20
Obrázek uživatele Návštěvník
schizák (anonym)
alkohol a drogy způsobují halucinace a však léky jsou opak,bohužel-ale mají vedlejší učinky,viz sex...jinák tak špatné néjsou...ahoj-te..
12. Únor 2011 - 14:38
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavel (anonym)
Souhlasím s Tebou v tom,že v této oblasti to není jednoduché.Sám mám několik zkušeností s psychiatry,které nejdou jinak vysvětlit než tak,že jsou více frustrovaní než lékaři v jiných odvětvích medicíny a mnohdy vidí problémy pacienta předpojatě,na základě toho pak i ordinují léky jako jsou Skopolamin ap..Víš on vlastně psychiatr a blázen to je vlastně jedna mince o dvou stranách.Někde uprostřed bude normál.
12. Únor 2011 - 15:06
Obrázek uživatele Návštěvník
... (anonym)
vratmě se ale třeba zase k risperdalu, jaké s ním máte zkušenosti? Co jste měli za nežádoucí účinky a na co vám je vlastně lékař předepsal?
12. Únor 2011 - 16:21
Obrázek uživatele Návštěvník
schizák (anonym)
u risperdalu mi nešel vůbec sex
12. Únor 2011 - 17:08
Obrázek uživatele Návštěvník
Mahtiel (anonym)
Z Risperdalu momentálně přecházím na Abilify, sice se za to připlácí nemalá částka, ale doufám, že se to nemine účinkem, po Risperdalu mám strašně vysokou hodnotu prolaktinu a sexuální libido je na nule, ale Abilify by mělo hladinu prolaktinu snižovat. Doufám, že sexuální život bude konečně stát za to a nejen to.
12. Únor 2011 - 17:56
Obrázek uživatele Návštěvník
schizák (anonym)
ještě dobrý byl MICEFAL ten se bral 1 až 2xtýdně 1 tableta a také injekce IMAP tak zvané incisivní neuroleptikum-pacient schizák-ze své zkušenosti s užívánim,bohužel nám ho ty svině od výše postavených lidí ve zdrav..sebrali..+ORAPrichter a nahradili je léky horšími -které tlumí více či méně sex..
12. Únor 2011 - 18:02
Obrázek uživatele Návštěvník
sch.. (anonym)
a nejlepší na tom je že jsem narazil na porno ve videopůjčovně kde herci se podobali jinými slovy některým psychiatrům ruku do ohně bych za to nedal z PL..NA SEverní moravě..ostatně posuďte sami viz porno SNĚHURKA...JESTLI HO JEŠTĚ SEŽENETE
12. Únor 2011 - 18:18
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr (anonym)
Chci se zeptat, co se stane,...mam jinou horsi zkusenost z lekama poradim neber to zda to mas opravdu pod kontrolou
13. Únor 2011 - 23:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Risperdal ZDRAV (anonym)
Muj pribeh je docela smutnej a nechci se do nej moc zabredat, duvod, proc jsem se dostala na psychiatrii, hlavne vule rodicu. A nenechala jsem si je nasadit, radsi vam nereknu pravou pricinu protoze je to fakt smutny, a taky jsem se prala, nejen s otcem, ale i s psychiatrii, protoze jsem se nechtela nechat uveznit. Duvod je takovej, ze jsem se nepohodla s rodicema. No a potom me drzeli proti moji vuli na psychiatrii mesic. A dodneska poradne nevim, na co me leci, oni rikaji, ze psychoza. Chtela bych ale nazor nekoho nezaujateho, kdo by mi mohl opravdu odborne poradit. a stalo se mi to v zahranici. myslim, ze v cr, kde lidsky prava neco znamenaj, by se tohle asi nestalo. K tomu risperadalu, co beru. mne to vazne pripada, ze me to zpomaluje, vyhoda je teda v tom, ze nejsem hyperaktivni a nebiju se s nikym, ale zaroven me to dost ochuzuje. ohledne toho sexu, to jsem nemela uz dlouho chut na sex i predtim nez jsem ty leky brala, jak rikam byla jsem trochu podvyzivena. Taky nemam dojem, ze leky potrebuju. Jediny, v cem mi to pomohlo, ze me to zklidnilo. Doufam, ze nekdo mi na moje dotazy odpovi...
20. Únor 2011 - 23:09
Obrázek uživatele Návštěvník
Risperdal ZDRAV (anonym)
Ohledne te moji diagnozy, byla jsem docela nervni, ale to bylo diky vnejsim vlivum, diky stresu od rodiny. Tlacili na mne tak dlouho az jsem to nevydrzela a zacala jsem se s nima fyzicky prat. Takze to nebylo nic takovyho jako ze mam halucinace nebo co. Ae jak jsem je zacala brat, tak jsem asi 2 dny mela takove stavy, ze slysim hlasy (proto se divim, ze muze neco takovyho byt vyvolaneho lekama)? a jestli teda mam v brani pokracovat. pak jsem prochazela ruznyma neprijemnyma pocitama az zlosti a dokonce az sebevrazednyma myslenkama, a tedka je vse v pohode, ale stejne mam pocit, ze me to jakoby oblbuje a rikam si, jestli to treba nebude mit negativni vliv na muj mozek.
20. Únor 2011 - 23:15
Obrázek uživatele Návštěvník
Risperdal ZDRAV (anonym)
Muze mi nejakej odbornik prosim poradit.
25. Únor 2011 - 20:47
Obrázek uživatele Návštěvník
Kristýna (anonym)
Brala jsem Risperdal pár měsíců, když mi bylo šestnáct, a vůbec mi nedělal dobře. Byla jsem po něm taková utlumená, bez emocí, bez nápadů. Neměla jsem po něm přímo hlasy, ale takové vtíravé myšlenky - těžko se to popisuje, bylo to hodně nepříjemné, bojovala jsem s nimi donedávna, i když už Risperdal dávno neužívám - a to je mi už skoro třicet.
25. Únor 2011 - 23:12
Obrázek uživatele Návštěvník
, (anonym)
,
28. Únor 2011 - 17:51
Obrázek uživatele Návštěvník
Risperdal ZDRAV (anonym)
Muze mi nekdo rict, co se stane, kdyz se da risperdal zdravymu cloveku? bude to na nej mit nejaky vliv, a hlavne spis dopad?
5. Březen 2011 - 17:27
Obrázek uživatele Návštěvník
Mahtiel (anonym)
Muze mi nekdo rict, co se...V první řadě zpočátku má spoustu vedlejších účinků, které postupně odeznívají, např. zácpa, křeče, slintání, ale to má každý asi jiné, v druhé řadě tě to postupně dlouhodobě utlumí, zvýší se ti hladina prolaktinu a pravěpodobně v krátké době přibereš na váze, myslím, že podobné vedlejší účinky má každý, nezáleží, zda má např. schizofrenii nebo je zcela zdravý.
5. Březen 2011 - 17:41
Obrázek uživatele Návštěvník
DIKY ZA ODPOVED (anonym)
No ja na sobe pozoruju, ze me to zklidnilo, ale jak rikas, ze to utlumi, takze treba nemam tak rychly reflexy jako predtim. Jenze by me zajimalo, jaky to na me bude mit dlouhodoby vliv, protoze doktorka rikala, ze to budu brat par mesicu??? to se mi zda moc a jak mi to pomuze do budoucna, kdyz NECHCI byt zavisla na lecich? zajima me pricina mych problemu. myslim si, ze to bude neco s hormonama. Co myslite? Predtim jsem byla dost hubena, taky mam ochlupeni na nohach jako chlap, mala prsa, nervozita, nevyrovnanost. jako bych nemohla ustalit myslenky a soustredit se na jednu vec. ty leky pomohly, jako ze se soustredim dyl, ale rikam si, cim je to vlastne zpusobene ze jsem takova a jestli se to da lecit prirozene spis nez leky???
6. Březen 2011 - 0:28
Obrázek uživatele Návštěvník
B (anonym)
možná by pomohla nějaká homeopatika...skus se po tom pozeptat, ta jsou přírodní a neškodí tolik organismu. Až něco zjistíš, tak dej vědět, já s nimi ale skušenost nemám. Vím akorát, že existují i na psychické potíže
8. Březen 2011 - 21:45
Obrázek uživatele Návštěvník
Já (anonym)
Ne nedá se to léčit přirozeně, je to lež, pokud ti dala tenhle lék, máš problém. Jediný co můžeš udělat zkusit jít ještě k jinýmu doktorovi , jestli bude názor stejný. JInak pokud ti R nevyhovuje, mě také né, protože je to sajrajt, tak doktor musí najít jiný lék, který nemá vedlejší . Já nesnesu skoro žádný lék, sedí mi jen jeden, doktor je tam pro tebe , musí zkusit 20 léků třeba, je to jeho práce . Tyhle léky se musí brát dlouhodobě , jinak by se potíže mohly vrátit.
8. Březen 2011 - 22:34
Obrázek uživatele Návštěvník
Risperdal ZDRAV (anonym)
Jak to myslis, ze je risperdal sajrajt? Ja si to myslim taky, mam pocit, ze me jakoby ohlupuje, a nemysli mi to tak rychle a urcity spoje v mozku se prerusily. Jsem zpomalena, a vubec teda nevidim pozitiva, ono co to dava, tak si to zas bere. Navenek jsem klidnejsi, ale uvnitr stastna nejsem. Ma nekdo podobny pocit kdo to berete? A muj dotaz znel, jak to pusobi na mozek zdravyho cloveka? Ja mam vazne pocit, ze od zacatku brani, po tom, co jsem prosla ruznyma neprijemnyma pocitama atd, tak mi to jakoby ubira na radosti. Jako bych to nebyla ja, ale nekdo cizi v mojem tele, proste nejsem to ja. A ted nevim, jeslit je to vlivem tech leku opravdu. Mam totiz dojem,ze mi to tu schizofrenii vyvolalo, protoze na zacatku brani jsem slysela hlasy, a to predtim vubec. Az po brani.
12. Březen 2011 - 22:39
Obrázek uživatele Návštěvník
David (anonym)
Risperdal je opravdu sajrajt, zpomaluje, já jsem byl po něm ztuhlý a v depresi.Teď beru Dogmatil na noc a je to úplně v pohodě, vůbec necítím že něco beru.
12. Březen 2011 - 22:42
Obrázek uživatele Návštěvník
Lucie (anonym)
chtěla byhc se zeptat je tu někdo kdo dost přibral po risperdalu?děkuji za odpověď
26. Březen 2011 - 17:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Mahtiel (anonym)
chtěla byhc se zeptat je tu...Já po rispoluxu, risperdalu apod. (nejdřív v PL jsem měla vše možné, doma pak risperdal) jsem přibrala 14 kg, ale zpočátku jsem kvůli shonu hlavně v práci měla 44 kg, hádám že to počáteční přibírání v PL bylo způsobeno nejen prášky, ale především klidem bez jakékoliv větší fyzické aktivity, tam jsem přibrala cca 6 kg, doma pak 8 kg na celkových 58 kg, pak jsem něco shodila, takže mám celkem 55 kg a jsem spokojená.
26. Březen 2011 - 18:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Lucie (anonym)
zdravím má tady někdo zkušenosti s risperdalem?přibrali jste po něm na váze?
30. Březen 2011 - 15:55
Obrázek uživatele Návštěvník
Michal (anonym)
Já jsem užíval Risperdal asi měsíc a měl jsem silné negativní vedlejší účinky. Nedoporučuju. Lepší problémy řešit kvalitní psychoterapií a různými změnami v životě. Zajímavé stránky: www.cchr.cz
19. Květen 2011 - 14:38
Obrázek uživatele Návštěvník
bára (anonym)
dostala jsem rysperdal a mám pocit že jsem idiot
29. Březen 2012 - 12:55
Obrázek uživatele Návštěvník
Otazka na dokto (anonym)
Muzete mi nekdo rict, co se stane, kdyz se risperdal da uplne zdravymu cloveku ktery nema zadny psychicky problemy? Protoze kamoska rikala ze zacala slyset hlasy, hned prvnich par dni co ji risperdal dali, ale predtim je neslysela. Dali ji blbej lek, ale je to normalni, ze se u ni zacala projevovat ta nemoc?
13. Duben 2012 - 1:55
Obrázek uživatele Návštěvník
,, (anonym)
,
3. Červen 2012 - 2:03
Obrázek uživatele Návštěvník
skorodoktorka (anonym)
Muzete mi nekdo rict, co se...Risperdal nemůže u zdravého člověka vyvolat halucinace. Může ho utlumit, může se chovat divně, nezvykle ale nedá člověku nic co by v něm nebylo.
3. Červen 2012 - 9:21
Obrázek uživatele Návštěvník
, (anonym)
Risperdal nemůže u...Psychiatrii by meli zrusit. Akorat to nici mozky nevinnejch lidi a dela to z nich vetsi kreteny, nez by ze sebe udelali sami. Stranka www.cchr.cz je naprosta pravda. Videli jste, ze by psychiatrie nekomu pomohla? Meli by to zrusit.
10. Červenec 2012 - 2:33
Obrázek uživatele Návštěvník
, (anonym)
Minimalne se mi nelibi, ze do uplne nevinnyho cloveka, ktery s tim nesouhlasi, cpou prasky, proti jeho vuli. To mi neprijde normalni. Kdyz se nekdo povazuje za cvoka a souhlasi s tim, aby mu leky predepsali, tak to je v poradku, ale oznacit nekoho za cvoka a cpat mu prasky, je naprosto legalni znasilnovani, a kterej moralne zralej clovek by s tim souhlasil?
10. Červenec 2012 - 2:44
Obrázek uživatele Návštěvník
Dalsi dukaz na (anonym)
http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/holmes-byl-pred-strelbou-z-denverskeho-kina-v-peci-psychiatra/821959
28. Červenec 2012 - 11:06
Obrázek uživatele Návštěvník
Katka (anonym)
Dobrý den,chtěla bych moc poprosit o radu,zda má někdo nějaké zkušenosti...Mám 2letýho synka a na neurologii nam predepsaly Risperdal na noc,spatne mi spi ani pres den nespi a v noci se porad budi..:( je desne divokej,jdeme na vysetreni kvuli hyperaktivite,pac je to opravdu desny..:( Moje nervy,uz nejak nezvladaj..kazdymu ublizuje,detem me,malimu psovi nasemu,sobe,porad jeci rano se probudi rve jak blazen dokud ho nevyndam s postylky...Nebo treba leti jak blazen narazi hlavou o roh stolu a on jen rekne au zacne brecet az kdyz je to opravdu nejaka velka rana,ale stejne jen na vterinku a hned na to se zacne smat a v zapeti udela to sami..:( jsem z neho opravdu vyrizena....nikdo ho nechce z babicek ani na blbou hodinu hlidat..prosim o nejake rady,nebo kdo ma nejake zkusenosti...
4. Říjen 2012 - 19:24
Obrázek uživatele Návštěvník
x (anonym)
pořádně spratka seřezat
4. Říjen 2012 - 19:34
Obrázek uživatele Návštěvník
Katka (anonym)
Jasne,to je reseni!Neni rozmazlenej, aby potreboval jen serezat a byl by klid!Bohuzel on nereaguje ani na to!
4. Říjen 2012 - 19:48

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama