130 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Antiperspiranty zpusobuji rakovinu prsu?

10. Září 2018 - 0:02

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Mirka (anonym)
Dobry den,docetla jsem se, ze antiperspiranty, ktere obsahuji hydrochloridove slouceniny hliniku, prispivaji ke vzniku rakoviny prsu. Zejmena ze je nebezpecne aplikovat na cerstveoholenou kuzi. Myslite, ze je to pravda?
24. Duben 2001 - 15:20
Obrázek uživatele Návštěvník
Tereza (anonym)
Nevím, zda je to tak dramatické, ale každopádně v kosmetice se (často) vyskytují škodlivé látky, které mohou hned nebo po delší době podílet na vzniku alergií, svědění... na doktorce je o kosmetických přísadách článek. Já se zajímám o zdravé vaření apod. a při té příležitosti jsem v makrobiotické literatuře (překlad z USA)narazila na varování, které se týkalo zejména barev na vlasy, parfémů a deodorantů. Výrobci komerční kosmetiky už prý údajně na své výrobky dávají upozornění o potenciální škodlivosti. To jsem si kladně ověřila u svých amerických příbuzných. Sama používám přírodní kosmetiku (právě až na ten deodorant, ale ten bude muset asi počkat až po nějaké brigádě...) a jsem s ní spokojená - zmizelo mnoho dřívějších problémů s kůží. A konečně v posledním Zdraví (časopis) jsem četla, že UV filtry z opalovacích krémů, ale i šamponů apod. při kojení pronikají do mateřského mléka a mohou způsobovat alergie. Článek maminkám tyto přípravky doporučoval nepoužívat... Já osobně si myslím, že současná doba je přechemizovaná (moje babička má 70 a má lepší pleť než čtyřicetiletá teta - babička se mazala a maže sádlem, ale hlavně je zdravá, nepřejídá se.....je to na ní vidět, ta vitalita. Teta věří jen kosmetickým studiím a drahým krémům. Nefunguje to.) a nevede to k ničemu dobrému. Moje kosmetička na podrážděnou pleť často doporučuje: nic s tím nedělat, jen omyýt převařenou vodou a namazat sádlem ( je prý to tuk pro lidskou kůži nejpřirozenější - podobný tomu našemu), hlavně žádnou kosmetiku (nemalovat!) a přehodnotit jídelníček. Věřte, že má úspěchy, i když na tom vydělá asi míň než jiní...
30. Duben 2001 - 18:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Josef (anonym)
Souhlasím s Terezou a ještě bych dodal, že kosmetický průmysl na vás všech, kteří kosmetiku masově používáte, krásně bohatne. Zajímají ho hlavně zisky a co na tom, že za pár let budete mít vypadané vlasy, různé ekzémy, alergie a já nevím co ještě. Neřiďte se reklamou a okolím, ale rozumem. Myslíte si, že na vás při nadechnutí sprayové vůně nic jiného nepůsobí? Je to chemická látka umělého původu a ta ve vašem organismu po dlouhodobém užívání udělá své. Po ranním navonění tak vdechujete tyto látky po celý zbytek dne. Totéž platí i o prášcích na praní.Naše babičky a prababičky si dávaly mezi složené prádlo bylinky nebo voňavé mýdlo. Asi by nám dost prospělo vrátit se k těmto dobrým zvykům.
13. Červen 2001 - 11:12
Obrázek uživatele Návštěvník
Simona M. (anonym)
Nedávno jsem si v jedněch novinách přečetla toto:Většina výrobků pro osobní hygienu jsou tzv. antiperspiranty nebo deodoranty. Jděte domů a podívejte se na obal. Pokud je tam napsáno deodorant, je to v pořádku, antiperspirant nikoliv. Jak poznáte antiperspirant? Kromě toho, že by slovo
20. Červenec 2001 - 14:45
Obrázek uživatele Návštěvník
jitka (anonym)
To, co napsala Simona, mě docela dost šokovalo. Nikdy by mě nenapadlo zabývat se takovou "stupidní" otázkou, jestli používám správný antiperspirant. Buď mi vyhovoval nebo ne, ale nad tím, jestli mi škodí, jsem nikdy neuvažovala. Samozřejmě jsem si zkontrolovala složení mých antiperspirantů a všechny obsahují Aluminium. Můžeš nám, Simono, prozdradit, jaké druhy deodorantů a antiperspirantů tedy teď používáš? Jsou nějaké "přírodní", které nejsou tak škodlivé? Mám chuť je všechny vyhodit do koše, ale přece nějaké používat musím, je to pro mě tak automatické, jako čištění zubů. Díky za radu.
8. Srpen 2001 - 9:26
Obrázek uživatele Návštěvník
Kateřina (anonym)
Víte, myslím si, že i používání podprsenek přizpívá ke způsobení rakoviny prsu! :-) Blbečci! Kdo věří takovejm krávovinám, měl by si nechat vyšetřit svůj mozeček. Nemůžete o všem říkat, že způsobuje jakýkoliv nemoci. Zajímalo by mě, jestli vy, kteří s tím souhlasíte, používáte antiperspiranty nebo smrdíte jako ty hovádka!!! Pána boha jeho!!!
20. Srpen 2001 - 14:27
Obrázek uživatele Návštěvník
Natálie (anonym)
Mě by také zajímalo, co používat místo těchto průmyslových výrobků. Je třeba deodorant od Weledy neškodný. Funguje snad na jiné bázi? Na jaké?
21. Srpen 2001 - 7:34
Obrázek uživatele Návštěvník
Doktorka (anonym)
Je rozdíl mezi deodoranty a antiperspiranty. Deodoranty brání, aby pot zapáchal a antiperpiranty zabraňují vzniku potu. Osobně dávám přednost deodorantům, protože pocení je přeci jen přirozeným projevem organismu, který má podíl na termoregulaci a vylučování škodlivin z těla. Pokud je nepřirozeně zvýšené množství potu, apk je vhodno hledat příčinu (porucha ledvin, hormonální nerovnováha, nevhodné stravování...)Dále je možno výrobky rozdělit na přírodní a syntetické. V přírodních přípravcích jsou jako účinné látky používány éterické oleje z rostlin a stromů - některé mají deodorační účinek, antibakteriální účinek(zabraňují množení bakterijí, které se podílejí na vzniku zápachu) či antiperspirační účinek (zabránění pocení uzavřením pórů).V syntetických přípravcích se nachází látky jako aluminium (hliník), což je látka podezřelá ze vzniku mnoha onemocnění, talek, antibiotika, dráždící konzervační látky...Jak v přírodních, tak syntetických výrobcích se mohu nacházet látky, které mohou dráždit citlivou pleť či mají fotosenzitivní efekt, což znamená, že při slunění mohou způsobit na kůži problémy. Fotozenzitivní efekt má například pomerančový či bergamotový éterický olej, které se mohou vyskytovat v kosmetických přípravcích. Pokud máte citlivou kůži či trpíte na alergie, je vhodné snášenlivost přípravku předem vyzkoušet např. na předloktí a čekat den, zda nebude nějaká nevhodná reakce.
21. Srpen 2001 - 12:25
Obrázek uživatele Návštěvník
Simona (anonym)
Tak si Kateřino představ, že já nepoužívám žádné antiperspiranty ani deodoranty a nesmrdím. Již osm let jsem vegetariánkou a pokud se ve vedru potím, tak to rozhodně není cítit tak, jak před lety, kdy jsem jedla uzeniny a maso. Myslím, že je to každého věc, jak se rozhodne žít a co používat. A ještě jednu věc bych ti chtěla napsat. Co jsem vegetariánkou, jsem mnohem méně agresivní a tolerantnější. Z tvého příspěvku je naopak cítit agresivní radikalismus. Myslím, že nemáš právo tady lidem nadávat kvůli tomu, že si vyměňují informace, které ty považuješ za směšné. Přitom na druhé straně chceš působit jako nějaký pragmatický vědec. Že hliník je rizikový kov např. pro Alzheimerovu chorobu je již několik let vědecky dokázáno.
21. Srpen 2001 - 16:37
Obrázek uživatele Návštěvník
Zdeněk (anonym)
Děkuji Simoně, i když jsem chlap, její vysvětlení bylo velize zajímavé a každého normálního člověka by to mělo donutit k zamyšlení. Ono té chemie je opravdu kolem nás dost a je jen otázkou než se zase zjistí že nějaký výrobek může být smrtelně nebezpečný. Kateřina se rozhodla ukázat jaký má duševní obzor. Tato agrese je někdy ale pro daného člověka pohodlný únik od reality.
21. Srpen 2001 - 17:13
Obrázek uživatele Návštěvník
Kateřina (anonym)
Jo, jsem radikálně agresivní. A dokonce i koušu!! vrrrrrr (A věř mi, že mé IQ není IQ tykve, jen se zajímám o jiný věci než někdo.)
29. Srpen 2001 - 12:35
Obrázek uživatele Návštěvník
Kateřina (anonym)
Jo a na něco se umřít musí. Já svým "nezdravým" způsobem života hodně ušetřím našemu podělanýmu státu peníze.
29. Srpen 2001 - 12:38
Obrázek uživatele Návštěvník
diag (anonym)
Simonin příspěvek začíná slovy:Nedávno jsem si v jedněch novinách přečetla...Myslím, že to vypovídá dost o jeho důveryhodnosti a vědeckosti, a souhlasím s Kateřinou.btw pokud je mi o nějaké kosmetice známo, že nebyla testovaná na zvířatech, pro mě ji to jednoznačně diskvalifikuje.
29. Srpen 2001 - 12:42
Obrázek uživatele Návštěvník
diag (anonym)
Ještě k té neagresivitě kolegyně vegetariánky: Kdysi dávno jsem četl jednu sci-fi o tom, jak se ve společnosti začal rozšiřovat přípravek, potlačující agresivitu. Výsledky byly skvělé - lidi se k sobě chovali pěkně, žádné násilí, žádné hádky, žádné zločiny. Ale následně pak ani žádný sport, žádná soutěživost, žádná konkurence, žádná diskuse, žádná akceschopnost, jen letargie a postupná degenerace a vymírání. Doufám, že já i moje děti si zachovají dost zdravé agresivity (opravdu to není sprosté slovo :-))
29. Srpen 2001 - 12:49
Obrázek uživatele Návštěvník
Zdeněk (anonym)
No - otázka je zdravá agresivita a otázka je někomu v diskusi místo argumentu nadávat do blbečků. Zdravá agresivita nemusí být v rozporu se zásadami normálního chování.
29. Srpen 2001 - 21:25
Obrázek uživatele Návštěvník
Simona M. (anonym)
Článek jsem opsala z jedněch plzeňských novin. Sama jsem se informacím, které jsem se v něm dozvěděla, moc podivila. Ale je opravdu všeobecně známé, že sloučeniny hliníku nepříznivě působí na lidské zdraví. Nikomu nic nevnucuji. Každý ať užívá antiperspirant takový, jaký mu vyhovuje. Jen jsem se chtěla s ostatními podělit o svá nová zjištění...
30. Srpen 2001 - 8:53
Obrázek uživatele Návštěvník
Katka (anonym)
Nic není jen černé nebo jen bílé. je to tak s antikoncepcí, antiperspiranty, se vším. nejsou jen špatné nebo jen dobré. je dobré se na věc dívat objektivně nebo používat zdravý rozum. A ze všeho si vzít ten kousek dobrého. Já např. antiperspiranty používám pouze v létě červenec-srpen, protože to jsou většinou pařáky jak hrom a potíme se všichni. V ostatní období deodoranty.pro udržení pocitu zdraví je potřeba komplex věcí, počínaje zdravou stravou a konče třeba právě nepoužívání antiperspirantů.Pokud si někdo myslí, že když se bude nacpávat bůčkem a bumbat alkohol a zůstane přitom zdravý, protože nepoužívá antiperspirant, tak si myslím, jak asi všichni uznáte,že je na omylu. A tak je to se vším. Zachovat rozum a míru.Chemie kolem nás je plno, to jest pravdou a to je špatná stránka věci. A jen na doplněnou...maso opravdu způsobuje větší agresivitu, hlavně ve spojení s cukrem - hambureger s colou. právě toto spojení, hojně využívané v Americe má prý i podíl na zvyšující se agresivitě mládeže.
30. Srpen 2001 - 15:00
Obrázek uživatele Návštěvník
Ketty (anonym)
Konečně rozumnej názor,Katko...
30. Srpen 2001 - 17:34
Obrázek uživatele Návštěvník
Tereza (anonym)
Milá Kateřino, pokud Tě taková diskuse nezajímá, pak nechápu, proč se vysiluješ účastí na ní, snad abys nám ukázala, jak jsem přízemní či hloupí? No nic, Tvůj problém. Pokud jde o agresivitu, nemyslím si, že neagresivní vegetarián je nutně synonymem pro člověka, který se vůbec neumí prosadit atd... A konečně deodoranty: snažím se nevěřit všemu, co kde píšou, ale o škodlivosti přemíry umělých látek v potravě, ve vzduchu, na kůži... jsem přesvědčena. A myslím, že deodorantová a voňací se mánie je odrazem nezdravé doby. Můj přítel například při osobní hygieně vystačí s teplou vodou, mýdlem, šamponem, kartáčkem na zuby a pastou. Nikdy jsem neměla pocit, že by (i v létě) nepříjemně zapáchal. Nejspíš je to tím, že jeho tělo se nemusí potýkat s přebytkem odpadních látek a vylučovat je tak nadměrně kůží. Konzultovala jsem to s babičkou, a ta mi říkala, že dřív něco takového samozřejmě neexistovalo a že smrděli jen nemocní lidé, či věční ožralové atp. Podle mě to o něčem vypovídá.
30. Srpen 2001 - 21:11
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
Terezo,Katka ve svém příspěvku neříká nic o tom, že ji tato dikuse nezajímá. Pouze vyjádřila svůj názor. Nikoho neuráží o nikom neříká, že je hloupí.I když, jak se říká staré české: "Potrefená husa se vždycky ozve"
31. Srpen 2001 - 8:43
Obrázek uživatele Návštěvník
Katka (anonym)
jen na doplněnou : autorky Kateřina a autorka Katka jsou dvě rozdílné osoby. Aby náhodou nedošlo k mílce.
31. Srpen 2001 - 10:02
Obrázek uživatele Návštěvník
diag (anonym)
Katko, tou "milkou" myslis Katerinu nebo sebe? :-)))Babickovske rady jsou mnohdy skvele, ale nevim jak byste reagovali, kdyby vam doktor misto protitetanovky doporucil ranu pocurat (osvedcena babickovska rada, mimo jine uvedena i v manualu SAS) :-)))
31. Srpen 2001 - 10:22
Obrázek uživatele Návštěvník
Katka (anonym)
Samozřejmě mýlkou. jsem si toho všimla hned po uložení příspěvku. Myslela jsem to tak, aby si čtenáři nespojovali Katku s Kateřinou v jednu osobu. Toť vše.
31. Srpen 2001 - 12:13
Obrázek uživatele Návštěvník
Kateřina (anonym)
Myslím si, že člověk může vyjádřit svůj nesouhlas. Je možná fakt, že jsem asi měla napsat jiné "oslovení", protože většina lidí je taková jakási háklivá nebo co, ale už jsem holt od přírody taková a jiná ani nebudu (jedině že bych přestala jíst maso, což určitě v nejbližší době nehodlám udělat).
31. Srpen 2001 - 14:16
Obrázek uživatele Návštěvník
Kateřina (anonym)
Kdybych chtěla někomu nadávat, určitě bych nepoužila oslovení blbečkové. A mimochodem, moje argumenty byly hned po tom již zmiňovaném oslovení. Takže až budu někoho urážet (nebo mu nadávat), věřte mi, že to poznáte. (No vlastně spíš nepoznáte, protože nikomu nadávat nehodlám - aspoň ne zde.)
31. Srpen 2001 - 14:19
Obrázek uživatele Návštěvník
Josef (anonym)
Milá Kateřino, výrobci antiperspirantů by Ti mohli dát medaili. Takové lidi potřebují, nejraději kdyby měly takový názor všechny ženy, to by byly zisky! O nic jiného jim totiž nejde! Možná jsi ještě nepochopila na čem je civilizovaná společnost založena. Rozhodně jí nejde o zdraví lidí, když se to kříží se zisky. Doporučuji Ti koupit si ten nejdražší antiperspirant, budeš se cítit skvěle a báječně, bez něj není život možný! Pocit jistoty je víc než rakovina prsu!
3. Září 2001 - 11:36
Obrázek uživatele Návštěvník
diag (anonym)
Antiperspiranty NEZPŮSOBUJÍ rakovinu prsu. Důkaz vám může poskytnout každý seriózní onkolog. To, že se JAKÝKOLIV prostředek nemá aplikovat na podrážděnou kůži, to je jiná věc a s rakovinou to nemá nic společného. Ale některým lidem prostě blud nevyvrátíš...
3. Září 2001 - 14:31
Obrázek uživatele Návštěvník
Katka (anonym)
diagu, ja si myslím to stejné, že to nebude tak žhavé. Rakovina a třeba i prsu je stará jak lidstvo samo, jen teď jí strašně přibylo. je to vlivem špatné životosprávy - to hlavně,vlivem okolního prostředí atd.Je faktem, že chemie je kolem nás moc a moc až přespříliš. Pokud ty antiperspiranty mají vůbec nějaký vliv na rak. prsu, tak to asi nebude ten hlavní faktor. protoře antiperpiranty jsou aspoň u nás záležitostí 5 let, no trochu víc asi. Nevím, neděsila bych rozhodně lidi něčím, co není nikterak podložené a psali to v nějakých novinách. V novinách toho napíšou...Záleží to na každíém zda tomu věří či ne.
4. Září 2001 - 7:52
Obrázek uživatele Návštěvník
Josef (anonym)
To, že se dosud neprokázala souvislost mezi rakovinou prsu a používáním antiperspirantů ještě neznamená, že neexistuje. Ona asi neexistuje ani snaha něco takového dokázat. Možná by to hraničilo s úžasným paragrafem "šíření poplašné zprávy." Když uplatníme selský rozum, každá nepřirozená a umělá látka je pro člověka přítěž. Když člověka porazí auto, viník je jasný, ale co když zemře člověk na následky dlouhodobého působení určité škodlivé látky, která se nedá jednoznačně odhalit a prokázat? Viník zůstává v anonomitě a ohrožuje zdraví lidí dál. Když zemře mladý člověk na rakovinu, nikdo nepátrá po příčinách jestli to bylo následkem chemických prostředků, el. mag. záření z mobilů, otráveného ovzduší ap. A tak lidé umírají a výrobci zvyšují zisky......
4. Září 2001 - 10:38
Obrázek uživatele Návštěvník
Katka (anonym)
No, a prý na vliv rakoviny má i mléko. A víte kdo vede(financuje atd.) v Americe výzkum na téma vliv mléka na rakovinu. Firma Danone prosím.....Myslíte, že firma Danone má zájem na tom, aby se zjistilo, že mléko dospělému člověku velmi škodí. Nemá. proto blábolí o prospěchu mléka pro člověka. I když člověk jako jediný živ. druh bumbá mléko jiného druhu. Mléko je určeno pro telátko než vyroste. Ne pro člověka.No to je na jinou diskuzi. Jakýkoli výzkum musí být nestranný. Naprosto nestranný. I firmě vyrábějící naprosto přírodní kosmetiku jde o zisky. Bylo by nelogické knebo nepřirozené kdyby jí šlo pouze o dobro lidí. Z čeho by asi tak žila, že? Z dobrého pocitu lidí asi těžko.No a tak se všichni "pomlouvají" navzájem.Nepopírám samozřejmě dobrí účinky přírodních věcí. To ne. jen myslím, že pravda je někde uprostřed. každá látka má nějaký účinek na zdraví. Látky s názvem "E***" Vám nevadí? některé jsou naprosto neškodné. ale některé jsou s prominutím sajrajty a Vám nevadí??Polívky v sáčku, masoxy, bujony, limonády atd. Ty si myslím mají nepopiratelný účinek na zdraví člověka.Taková ta žlutá limonáda je chemická sloučenina, když si přečtu složení přejde mě chuť. myslím, že účinek těchto potravin je daleko markantnější než antipespiranty.Hogwh.
4. Září 2001 - 15:39
Obrázek uživatele Návštěvník
diag (anonym)
Úplně ze všeho nejnebezpečnější je život. Americkým výzkumem bylo zjištěno, že 100% životů končí smrtí!!!
4. Září 2001 - 15:51
Obrázek uživatele Návštěvník
Tereza (anonym)
Musím to vysvětlit: neřekla jsem, že Kateřina někomu nadává atp. atp...., jen jsem měla pocit, že si o nás (blbečcích, kteří tomu věří) tak jako tak myslí své a tak trochu jsem nechápala, proč tedy vůbec píše. Mimochodem Lenko, někdo je "hloupý", nikoli "hloupí".
4. Září 2001 - 20:11
Obrázek uživatele Návštěvník
Albi(nka) (anonym)
Tak nevim. Je tezke v dnesnim svete plnem techniky, chemie, upravovanych potravin a protichudnych informaci nalezt tu spravnou cestu. Kazdy ma tu svou pravdu, svou viru. A plati to o vsech oblastech naseho zivota. Co clovek, to nazor a kdo muze zodpovedne posoudit, ktery nazor je opravdu ten spravny a obecne platny a potazmo pravdivy? I prestoze je podlozen duveryhodnymi dukazy, vedeckymi studiemi, statistikami, konkretnimi vysledky? Delku sveho zivota tady na zemi muzeme do jiste miry ovlivnit, ale nejsme schopni vyloucit ze sveho zivota vsechny negativni vlivy a v pripade zdravi to plati dvojnasob. Podle meho nema smysl zabyvat se a prilis se upinat ke vsemu, co kdy bylo napsano o skodlivosti ci prospesnosti toho ci onoho na nase zdravi. Je toho tolik, ze kdyby si mel clovek vsechno brat k srdci a ridit se tim, tak by zesilel. Navic jsou to kolikrat tak protichudne rady, ze to vede k pocitum zmatenosti a bezradnosti . Myslim si, ze v zivote je mnohem podstatnejsi zamerit se na hledani te sve cesty, ve smyslu hledat odpovedi na otazky jak porozumet sam sobe jak po dusevni tak fyzicke strance, jak pracovat na svem osobnim rustu tak, abych byl lepsim clovekem, mel rad sebe i ostatni a minimalizoval svou sobeckost vuci okoli ve vsech smerech. Zit nejlepe podle sveho vedomi a svedomi. Smirit se s tim, ze jako vsechny zive bytosti, i my lide jsme smrtelni, a proto nez tento konecny a nevratny okamzik prijde, vyplnit jej pocity, skutky a vecmi, za ktere se nebudeme muset nikdy stydet. Zkratka najit klid a mir ve svem srdci. Pak verim, ze se to pozitivne odrazi take na celkovem zdravi, protoze pokud clovek tento postoj prijme za vlastni, bude pro nej snadnejsi zmenit take svuj zivotni styl. Preji kazdemu z nas, aby ta jeho volba byla tou pravou.
3. Říjen 2001 - 8:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavla (anonym)
No mě se zdá, že ani nazor Simony neni zas az tak uplne "koser". Kdo jste pani nebo slecno, ze mate tak presne informace? Jste snad chemicka nebo lekarka? Dost casto mam pocit, ze prispevky na tomto servru jsou jen placnuti do vody. Vzdycky nekdo prijde se "zarucenou zpravou" tipu: jestli budete pouzivat kosmetiku zemrete na rakovinu, jestli budete uzivat hormonalni antikoncepci nikdy neotehotnite a dalsi a dalsi. Spousta uvadenych prispevku jsou extremy. Rozumny clovek si to v hlave prebere, ale jsou mezi nami i takovi, ktery si honem pobezi koupit, zde nenapadne (ha ha) propagovane vyrobky firmy, ktera se spolupodili na provozovani tohoto serveru. A to je slecno nebo pani Simono v poradku? Dostala jsem se sem nahodou - hledala jsem na netu informace o jedne chorobe. Tyto informace jsou pro me velice cenne - ovsem co se tyka temat antikoncepce, tehotenstvi, kosmetiky apod - jsem v soku. Jak muze mit nekdo v 21. stoleti takoveto nazory?
8. Říjen 2001 - 14:01
Obrázek uživatele Návštěvník
Katka (anonym)
Pavlo, já jsem také v šoku z některých příspěvků. Rozumný člověk si to přebere a buď si z toho něco veme nebo ne. Jenže někdo to všechno co je tu napsáno, jak už o antikoncepci, antiperspirantech atd. může vzít jako absolutní pravdu. A to co je tu napsáno absolutní pravda rozhodně není. Je někde uprostřed. Ptala jsem se svého gynekologa, který mi připadá rozumný a chytrý, zabývá se i přírodní medicínou na antikoncepci. Řekl mi, že pokud s tím nemám nějaké, jakékoli problémy, pak ji můžu užívat celkem bezpečně, ale pokud bych měla jakýkoli problém, tak by se muselo od této metody ustoupit.Nějak to bude i s antiperspiranty. Zase bude pravda někde uprostřed názorů tady. Sami o sobě určitě rakovinu nezpůsobují, ale pokud k ní má někdo sklon, může třeba přispět, jestli vůbec.
9. Říjen 2001 - 7:50
Obrázek uživatele Návštěvník
Simona M. (anonym)
Nejsem ani chemička ani nic podobného. Zmíněný článek jsem si přečetla v jedněch novinách, jak jsem uvedla. Bylo to úplně náhodou (?), dříve by mě ani nenapadlo o antiperspirantech přemýšlet zrovna tak, jako o antikoncepci. Nevím, co si představujete pod myšlením 21. století, ale myslím si, ať si kdo chce co chce říká, že na tom kus pravdy bude. A ta ATK taky není tak skvělá. Přítel mé sestry je lékař a sám mi několikrát říkal, že ATK je svinstvo, abych to nebrala... Už měl prý pár mladých žen na interně po následcích užívání ATK... Já sama ji ale vysadila z jiných důvodů, a to z těch, že jsem jednak měla zničehož nic zvýšený bilirubin (Ale ona ta ATK je přece tak skvělá, že? A proč musím ATK vysadit alespoň tři měsíce před plánovaným těhotenstvím? Že se tělo musí očistit? A od čeho teda, když ATK vlastně nic není?) a jednak proto, že ATK vlastně způsobuje mikropotraty a já věřím, že to má vliv na mou karmu. Ale to už jsem vlastně v jiné rubrice...
9. Říjen 2001 - 8:22
Obrázek uživatele Návštěvník
Katka (anonym)
Simono ,ale o přestávce 3 měsíce píše tady doktorka. Pokud otěhotníš hned, tak to žádná tragédie není. Tělo se nemusí od ničeho čistit. Po skončení užívání prostě hladina hormonů klesne a hotovo, žádné hormony se nedrží v těle.Aže měl ten tvůj známý v nemocnici pár (co je to pár?) pacientek, které tam ležely na následky ATK....hm, no,dělá jak kdyby jiné léky, které do pacientek doktoři ládují byly to nejbáječnější.Neléčí příčiny, léčí následky. Každá bere ATK vědomě, dobrovolně a nikdo ji k tomu nenutí. Není to to pravé ořechové,zas taková tragédie to být nemůže. A jestli to udělá něco s tvou karmou nevím, ale třeba já zas nechci aby se nám narodilo dítě, které si momentálně finančně nemůžeme dovolit.
10. Říjen 2001 - 7:28
Obrázek uživatele Návštěvník
Roman (anonym)
Milé dámy, já si myslím že asi opravdu není něco v pořádku s některými výrobky, které jsou nám nabízeny. Když už se musejí stahovat i léky, ve kterých je nadbytek škodlivých látek, jak to pak může vypadat v kosmetice? Já výrobcům nevěřím.
15. Říjen 2001 - 11:51
Obrázek uživatele Návštěvník
Doktorka (anonym)
V Nemecku existuje Ministerstvo pro ochranu spotrebitele a pravidelne tam vychazi casopis Ekotest, kde se muze spotrebitel informovat o skodlivinach v kosmetice, potravinach, pracich prascich, nabytku, naterovych materialech, kobercich atd. I kdyz velmi mnoho vyrobku dostane nalepku "nevyhovuje", tak vetsinou nic neni zakazano. Spotrebitel je pouze informovan a zalezi na nem, s cim se smiri a co odmitne.
15. Říjen 2001 - 21:18
Obrázek uživatele Návštěvník
kamila (anonym)
Lidi, co se to tady děje?Já myslela, že je tady "řeč" a antiperspirantech, ale vypadá to, že se to celé odvíjí úplně někam jinam.Jenom samé osočování, opravování hrubek, bránění svých názorů,....I když bude existovat milion důkazů, jiní tomu neuvěří, dokud se jim nestane to, že nedej bože rakovinu prsu dostanou, a pak názor změní, ale to už třeba bude pozdě. Proč pokoušet osud?Já hned jak jsem se o tom před pár lety dozvěděla (ze zahraničních zdrojů) jsem okamžitě přestala výrobky osahující aluminium používat. Dnes používám deodoranty od Weledy nebo deodorant od firmy Desert essence, kde je vyloženě napsáno, že neobsahuje aluminium. Bohužel nevím, zda je tento výrobek na českém trhu. Prosím, neberte to jako propagaci výrobku, ale pouze jako doporučení pro ty z vás, kteří nechtějí "konvenční" deodoranty nadále používat.Jestli jsem někde napsala hrubku a nebo překlep, tak se rovněž omlouvám, ale o tom snad není život.
16. Říjen 2001 - 20:16
Obrázek uživatele Návštěvník
iva (anonym)
Distribuji antirespiranty vyráběné na přírodní bázi a mají vynikající kvalitu. Kdo má zájem: ivahedlova"volny.cz
21. Listopad 2001 - 17:58
Obrázek uživatele Návštěvník
Magda (anonym)
Ahoj Terezo,asi vím o jakou knížku se jedná a taky tuším že ten přírodní deodorant se jmenuje "Le crystal naturelle" a skládá se z přírodních solí které ničí bakterie v podpaží a tím zabraňují vzniku pachů,ne?Ale u nás se tento výrobek zcela určitě neprodává,nebo snad ano?Prosím tě pokud bys věděla kde a jak ho získat dej mi vědět,taky bych ho chtěla.Nejlepší by bylo kdyby se tento produkt dostal i k nám aby všichni měli šanci zlepšit své zdraví.Ve státě kde z lidí jen vytahují peníze by se taky měli snad trochu postarat o jejich zdraví!!!Mám pocit že aby došlo k malé nápravě musely bychom se všichni vzbouřit
23. Leden 2002 - 21:10
Obrázek uživatele Návštěvník
Hanka (anonym)
Souhlasím, že rakovina prsu je tak strá, jako samo lidstvo, moje babička na ni zemřela před skoro 50 lety. A myslíte, že používala antiperspirant???
1. Březen 2002 - 11:33
Obrázek uživatele Návštěvník
Bara (anonym)
jo a co alumimiove folie pri peceni a vareni????? A vsechny ty veci kolem nas ... co jsou z hliniku ... lidi jsou nekdy padli na hlavu
29. Červenec 2002 - 13:12
Obrázek uživatele Návštěvník
Lukas (anonym)
Mě nejvíc vadí to používání zaklínadla "PŘÍRODNÍ" (produkt, kosmetika ...). Copak plesnivé ovoce není přírodní ? Copak podběl není přírodní ? Copak slunce není přírodní ? Přírodní mošt z nahnilých jablek rozhodně nikomu na zdraví nepřidá - obsahuje toxiny způsobující rakovinu. Med nebo čaj z podbělu stejně tak. Co je přirozenějšího než chodit nahý na slunci ? Copak lidé vymysleli, nebo vyrobili hliník ??? Vždyť se sloučeniny hliníku vyskytují volně v přírodě !!! Hliník je přírodní produkt.
30. Červenec 2002 - 9:55
Obrázek uživatele Návštěvník
Klara (anonym)
To už je trochu demagogie. Bránit hliník tím, že je přírodní. Rtuť či olovo josu také přírodní a určitě je kvůli tomu nebudeme do sebe cpát, protože jsou pro tělo jedovaté. Že to samé platí o hliníku, o tom už snad toho bylo napsáno dost. Všichni snad chápou, že i přírodní věci mohou být jedovaté (hadi, houby...) To však neznamená, že nejedovaté či léčivé věci přírodního původu jsou pro člověka přirozenější než umělé, u kterých se pravidleně uvádí různé vedlejší účinky (stačí si například přečíst příbalové letáky u většiny léků).Ale na druhou stranu toto je jenom diskuse a ať si používá každý kdo chce, co chce.
30. Červenec 2002 - 14:24
Obrázek uživatele Návštěvník
Lukas (anonym)
Chtěl jsem to dovést ad absurdum, aby to každého trklo, omlouvám se. O Podbělu se dlouho myslelo, jak je léčivý. Prostě zázrak přírodní lékárny. Pak chemici zjistili, že obsahuje rakovinotvorné látky a neměl by se konzumovat. Proč neměl Podběl předtím žádný příbalový leták upozorňující na vedlejší účinky ? Protože příroda narozdíl od farmakologů žádný nedává.
30. Červenec 2002 - 20:30
Obrázek uživatele Návštěvník
Z. (anonym)
Já jsem se učil, že hliník se taví z bauxitu, to znamená že rozhodně není v přírodě v této podobě (jako např. zlato), ale je možné že komunisti se pokoušeli lhát i v této věci.
31. Červenec 2002 - 8:05
Obrázek uživatele Návštěvník
Lukas (anonym)
A co teprve Goebels !
31. Červenec 2002 - 10:18
Obrázek uživatele Návštěvník
Klára (anonym)
Víš Lukáši, já moc na ty chemické rozbory nedám. Když mám kašel tak si podbělový čaj uvařím a hned se mi uleví. Myslím, že nikdo nepije podbělový čaj pravidelně, aby se mohl uplatnit rakovinový účinek v něm obsažených látek. Navíc každá roslina je složena z mnoha látek , některé mohou, pokud jsou izolovány, mít nežádoucí účinky, avšak jiné mohou naopak tyto nežádoucí účinky neutralizovat. Takže celkově bylina či potravina přírodního původu nemusí vůbec na organismus negativně působit (i když samozřejmě existují i úplně jedovaté rostliny). Vezmi si například takové vejce (nejlépe domácí) - je v něm obsažen cholestrol (v žloudku) avšak na druhou stranu jsou tam látky jako lecitin, cholin (v bílku) ..., které hladinu cholesterolu mohou snižovat. Takže celkově je vejce komplexní potravina. Jinak jakýkoliv seriózní bylinkář říká, že byliny by se měly střídat a ne užívat dlouhodobě. Kdežto farmaceutický průmysl se nám snaží vnucovat, že bez určitých léků se již brzy neobejdeme (např. hormonální antikoncepce, léky na vysoký tlak, antidepresiva...)
31. Červenec 2002 - 12:50

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama