130 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Antiperspiranty zpusobuji rakovinu prsu?

10. Září 2018 - 0:02

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Mirka (anonym)
Dobry den,docetla jsem se, ze antiperspiranty, ktere obsahuji hydrochloridove slouceniny hliniku, prispivaji ke vzniku rakoviny prsu. Zejmena ze je nebezpecne aplikovat na cerstveoholenou kuzi. Myslite, ze je to pravda?
24. Duben 2001 - 15:20
Obrázek uživatele Návštěvník
Tereza (anonym)
Nevím, zda je to tak dramatické, ale každopádně v kosmetice se (často) vyskytují škodlivé látky, které mohou hned nebo po delší době podílet na vzniku alergií, svědění... na doktorce je o kosmetických přísadách článek. Já se zajímám o zdravé vaření apod. a při té příležitosti jsem v makrobiotické literatuře (překlad z USA)narazila na varování, které se týkalo zejména barev na vlasy, parfémů a deodorantů. Výrobci komerční kosmetiky už prý údajně na své výrobky dávají upozornění o potenciální škodlivosti. To jsem si kladně ověřila u svých amerických příbuzných. Sama používám přírodní kosmetiku (právě až na ten deodorant, ale ten bude muset asi počkat až po nějaké brigádě...) a jsem s ní spokojená - zmizelo mnoho dřívějších problémů s kůží. A konečně v posledním Zdraví (časopis) jsem četla, že UV filtry z opalovacích krémů, ale i šamponů apod. při kojení pronikají do mateřského mléka a mohou způsobovat alergie. Článek maminkám tyto přípravky doporučoval nepoužívat... Já osobně si myslím, že současná doba je přechemizovaná (moje babička má 70 a má lepší pleť než čtyřicetiletá teta - babička se mazala a maže sádlem, ale hlavně je zdravá, nepřejídá se.....je to na ní vidět, ta vitalita. Teta věří jen kosmetickým studiím a drahým krémům. Nefunguje to.) a nevede to k ničemu dobrému. Moje kosmetička na podrážděnou pleť často doporučuje: nic s tím nedělat, jen omyýt převařenou vodou a namazat sádlem ( je prý to tuk pro lidskou kůži nejpřirozenější - podobný tomu našemu), hlavně žádnou kosmetiku (nemalovat!) a přehodnotit jídelníček. Věřte, že má úspěchy, i když na tom vydělá asi míň než jiní...
30. Duben 2001 - 18:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Josef (anonym)
Souhlasím s Terezou a ještě bych dodal, že kosmetický průmysl na vás všech, kteří kosmetiku masově používáte, krásně bohatne. Zajímají ho hlavně zisky a co na tom, že za pár let budete mít vypadané vlasy, různé ekzémy, alergie a já nevím co ještě. Neřiďte se reklamou a okolím, ale rozumem. Myslíte si, že na vás při nadechnutí sprayové vůně nic jiného nepůsobí? Je to chemická látka umělého původu a ta ve vašem organismu po dlouhodobém užívání udělá své. Po ranním navonění tak vdechujete tyto látky po celý zbytek dne. Totéž platí i o prášcích na praní.Naše babičky a prababičky si dávaly mezi složené prádlo bylinky nebo voňavé mýdlo. Asi by nám dost prospělo vrátit se k těmto dobrým zvykům.
13. Červen 2001 - 11:12
Obrázek uživatele Návštěvník
Simona M. (anonym)
Nedávno jsem si v jedněch novinách přečetla toto:Většina výrobků pro osobní hygienu jsou tzv. antiperspiranty nebo deodoranty. Jděte domů a podívejte se na obal. Pokud je tam napsáno deodorant, je to v pořádku, antiperspirant nikoliv. Jak poznáte antiperspirant? Kromě toho, že by slovo
20. Červenec 2001 - 14:45
Obrázek uživatele Návštěvník
jitka (anonym)
To, co napsala Simona, mě docela dost šokovalo. Nikdy by mě nenapadlo zabývat se takovou "stupidní" otázkou, jestli používám správný antiperspirant. Buď mi vyhovoval nebo ne, ale nad tím, jestli mi škodí, jsem nikdy neuvažovala. Samozřejmě jsem si zkontrolovala složení mých antiperspirantů a všechny obsahují Aluminium. Můžeš nám, Simono, prozdradit, jaké druhy deodorantů a antiperspirantů tedy teď používáš? Jsou nějaké "přírodní", které nejsou tak škodlivé? Mám chuť je všechny vyhodit do koše, ale přece nějaké používat musím, je to pro mě tak automatické, jako čištění zubů. Díky za radu.
8. Srpen 2001 - 9:26
Obrázek uživatele Návštěvník
Kateřina (anonym)
Víte, myslím si, že i používání podprsenek přizpívá ke způsobení rakoviny prsu! :-) Blbečci! Kdo věří takovejm krávovinám, měl by si nechat vyšetřit svůj mozeček. Nemůžete o všem říkat, že způsobuje jakýkoliv nemoci. Zajímalo by mě, jestli vy, kteří s tím souhlasíte, používáte antiperspiranty nebo smrdíte jako ty hovádka!!! Pána boha jeho!!!
20. Srpen 2001 - 14:27
Obrázek uživatele Návštěvník
Natálie (anonym)
Mě by také zajímalo, co používat místo těchto průmyslových výrobků. Je třeba deodorant od Weledy neškodný. Funguje snad na jiné bázi? Na jaké?
21. Srpen 2001 - 7:34
Obrázek uživatele Návštěvník
Doktorka (anonym)
Je rozdíl mezi deodoranty a antiperspiranty. Deodoranty brání, aby pot zapáchal a antiperpiranty zabraňují vzniku potu. Osobně dávám přednost deodorantům, protože pocení je přeci jen přirozeným projevem organismu, který má podíl na termoregulaci a vylučování škodlivin z těla. Pokud je nepřirozeně zvýšené množství potu, apk je vhodno hledat příčinu (porucha ledvin, hormonální nerovnováha, nevhodné stravování...)Dále je možno výrobky rozdělit na přírodní a syntetické. V přírodních přípravcích jsou jako účinné látky používány éterické oleje z rostlin a stromů - některé mají deodorační účinek, antibakteriální účinek(zabraňují množení bakterijí, které se podílejí na vzniku zápachu) či antiperspirační účinek (zabránění pocení uzavřením pórů).V syntetických přípravcích se nachází látky jako aluminium (hliník), což je látka podezřelá ze vzniku mnoha onemocnění, talek, antibiotika, dráždící konzervační látky...Jak v přírodních, tak syntetických výrobcích se mohu nacházet látky, které mohou dráždit citlivou pleť či mají fotosenzitivní efekt, což znamená, že při slunění mohou způsobit na kůži problémy. Fotozenzitivní efekt má například pomerančový či bergamotový éterický olej, které se mohou vyskytovat v kosmetických přípravcích. Pokud máte citlivou kůži či trpíte na alergie, je vhodné snášenlivost přípravku předem vyzkoušet např. na předloktí a čekat den, zda nebude nějaká nevhodná reakce.
21. Srpen 2001 - 12:25
Obrázek uživatele Návštěvník
Simona (anonym)
Tak si Kateřino představ, že já nepoužívám žádné antiperspiranty ani deodoranty a nesmrdím. Již osm let jsem vegetariánkou a pokud se ve vedru potím, tak to rozhodně není cítit tak, jak před lety, kdy jsem jedla uzeniny a maso. Myslím, že je to každého věc, jak se rozhodne žít a co používat. A ještě jednu věc bych ti chtěla napsat. Co jsem vegetariánkou, jsem mnohem méně agresivní a tolerantnější. Z tvého příspěvku je naopak cítit agresivní radikalismus. Myslím, že nemáš právo tady lidem nadávat kvůli tomu, že si vyměňují informace, které ty považuješ za směšné. Přitom na druhé straně chceš působit jako nějaký pragmatický vědec. Že hliník je rizikový kov např. pro Alzheimerovu chorobu je již několik let vědecky dokázáno.
21. Srpen 2001 - 16:37
Obrázek uživatele Návštěvník
Zdeněk (anonym)
Děkuji Simoně, i když jsem chlap, její vysvětlení bylo velize zajímavé a každého normálního člověka by to mělo donutit k zamyšlení. Ono té chemie je opravdu kolem nás dost a je jen otázkou než se zase zjistí že nějaký výrobek může být smrtelně nebezpečný. Kateřina se rozhodla ukázat jaký má duševní obzor. Tato agrese je někdy ale pro daného člověka pohodlný únik od reality.
21. Srpen 2001 - 17:13
Obrázek uživatele Návštěvník
Kateřina (anonym)
Jo, jsem radikálně agresivní. A dokonce i koušu!! vrrrrrr (A věř mi, že mé IQ není IQ tykve, jen se zajímám o jiný věci než někdo.)
29. Srpen 2001 - 12:35
Obrázek uživatele Návštěvník
Kateřina (anonym)
Jo a na něco se umřít musí. Já svým "nezdravým" způsobem života hodně ušetřím našemu podělanýmu státu peníze.
29. Srpen 2001 - 12:38
Obrázek uživatele Návštěvník
diag (anonym)
Simonin příspěvek začíná slovy:Nedávno jsem si v jedněch novinách přečetla...Myslím, že to vypovídá dost o jeho důveryhodnosti a vědeckosti, a souhlasím s Kateřinou.btw pokud je mi o nějaké kosmetice známo, že nebyla testovaná na zvířatech, pro mě ji to jednoznačně diskvalifikuje.
29. Srpen 2001 - 12:42
Obrázek uživatele Návštěvník
diag (anonym)
Ještě k té neagresivitě kolegyně vegetariánky: Kdysi dávno jsem četl jednu sci-fi o tom, jak se ve společnosti začal rozšiřovat přípravek, potlačující agresivitu. Výsledky byly skvělé - lidi se k sobě chovali pěkně, žádné násilí, žádné hádky, žádné zločiny. Ale následně pak ani žádný sport, žádná soutěživost, žádná konkurence, žádná diskuse, žádná akceschopnost, jen letargie a postupná degenerace a vymírání. Doufám, že já i moje děti si zachovají dost zdravé agresivity (opravdu to není sprosté slovo :-))
29. Srpen 2001 - 12:49
Obrázek uživatele Návštěvník
Zdeněk (anonym)
No - otázka je zdravá agresivita a otázka je někomu v diskusi místo argumentu nadávat do blbečků. Zdravá agresivita nemusí být v rozporu se zásadami normálního chování.
29. Srpen 2001 - 21:25
Obrázek uživatele Návštěvník
Simona M. (anonym)
Článek jsem opsala z jedněch plzeňských novin. Sama jsem se informacím, které jsem se v něm dozvěděla, moc podivila. Ale je opravdu všeobecně známé, že sloučeniny hliníku nepříznivě působí na lidské zdraví. Nikomu nic nevnucuji. Každý ať užívá antiperspirant takový, jaký mu vyhovuje. Jen jsem se chtěla s ostatními podělit o svá nová zjištění...
30. Srpen 2001 - 8:53
Obrázek uživatele Návštěvník
Katka (anonym)
Nic není jen černé nebo jen bílé. je to tak s antikoncepcí, antiperspiranty, se vším. nejsou jen špatné nebo jen dobré. je dobré se na věc dívat objektivně nebo používat zdravý rozum. A ze všeho si vzít ten kousek dobrého. Já např. antiperspiranty používám pouze v létě červenec-srpen, protože to jsou většinou pařáky jak hrom a potíme se všichni. V ostatní období deodoranty.pro udržení pocitu zdraví je potřeba komplex věcí, počínaje zdravou stravou a konče třeba právě nepoužívání antiperspirantů.Pokud si někdo myslí, že když se bude nacpávat bůčkem a bumbat alkohol a zůstane přitom zdravý, protože nepoužívá antiperspirant, tak si myslím, jak asi všichni uznáte,že je na omylu. A tak je to se vším. Zachovat rozum a míru.Chemie kolem nás je plno, to jest pravdou a to je špatná stránka věci. A jen na doplněnou...maso opravdu způsobuje větší agresivitu, hlavně ve spojení s cukrem - hambureger s colou. právě toto spojení, hojně využívané v Americe má prý i podíl na zvyšující se agresivitě mládeže.
30. Srpen 2001 - 15:00
Obrázek uživatele Návštěvník
Ketty (anonym)
Konečně rozumnej názor,Katko...
30. Srpen 2001 - 17:34
Obrázek uživatele Návštěvník
Tereza (anonym)
Milá Kateřino, pokud Tě taková diskuse nezajímá, pak nechápu, proč se vysiluješ účastí na ní, snad abys nám ukázala, jak jsem přízemní či hloupí? No nic, Tvůj problém. Pokud jde o agresivitu, nemyslím si, že neagresivní vegetarián je nutně synonymem pro člověka, který se vůbec neumí prosadit atd... A konečně deodoranty: snažím se nevěřit všemu, co kde píšou, ale o škodlivosti přemíry umělých látek v potravě, ve vzduchu, na kůži... jsem přesvědčena. A myslím, že deodorantová a voňací se mánie je odrazem nezdravé doby. Můj přítel například při osobní hygieně vystačí s teplou vodou, mýdlem, šamponem, kartáčkem na zuby a pastou. Nikdy jsem neměla pocit, že by (i v létě) nepříjemně zapáchal. Nejspíš je to tím, že jeho tělo se nemusí potýkat s přebytkem odpadních látek a vylučovat je tak nadměrně kůží. Konzultovala jsem to s babičkou, a ta mi říkala, že dřív něco takového samozřejmě neexistovalo a že smrděli jen nemocní lidé, či věční ožralové atp. Podle mě to o něčem vypovídá.
30. Srpen 2001 - 21:11
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
Terezo,Katka ve svém příspěvku neříká nic o tom, že ji tato dikuse nezajímá. Pouze vyjádřila svůj názor. Nikoho neuráží o nikom neříká, že je hloupí.I když, jak se říká staré české: "Potrefená husa se vždycky ozve"
31. Srpen 2001 - 8:43
Obrázek uživatele Návštěvník
Katka (anonym)
jen na doplněnou : autorky Kateřina a autorka Katka jsou dvě rozdílné osoby. Aby náhodou nedošlo k mílce.
31. Srpen 2001 - 10:02
Obrázek uživatele Návštěvník
diag (anonym)
Katko, tou "milkou" myslis Katerinu nebo sebe? :-)))Babickovske rady jsou mnohdy skvele, ale nevim jak byste reagovali, kdyby vam doktor misto protitetanovky doporucil ranu pocurat (osvedcena babickovska rada, mimo jine uvedena i v manualu SAS) :-)))
31. Srpen 2001 - 10:22
Obrázek uživatele Návštěvník
Katka (anonym)
Samozřejmě mýlkou. jsem si toho všimla hned po uložení příspěvku. Myslela jsem to tak, aby si čtenáři nespojovali Katku s Kateřinou v jednu osobu. Toť vše.
31. Srpen 2001 - 12:13
Obrázek uživatele Návštěvník
Kateřina (anonym)
Myslím si, že člověk může vyjádřit svůj nesouhlas. Je možná fakt, že jsem asi měla napsat jiné "oslovení", protože většina lidí je taková jakási háklivá nebo co, ale už jsem holt od přírody taková a jiná ani nebudu (jedině že bych přestala jíst maso, což určitě v nejbližší době nehodlám udělat).
31. Srpen 2001 - 14:16
Obrázek uživatele Návštěvník
Kateřina (anonym)
Kdybych chtěla někomu nadávat, určitě bych nepoužila oslovení blbečkové. A mimochodem, moje argumenty byly hned po tom již zmiňovaném oslovení. Takže až budu někoho urážet (nebo mu nadávat), věřte mi, že to poznáte. (No vlastně spíš nepoznáte, protože nikomu nadávat nehodlám - aspoň ne zde.)
31. Srpen 2001 - 14:19
Obrázek uživatele Návštěvník
Josef (anonym)
Milá Kateřino, výrobci antiperspirantů by Ti mohli dát medaili. Takové lidi potřebují, nejraději kdyby měly takový názor všechny ženy, to by byly zisky! O nic jiného jim totiž nejde! Možná jsi ještě nepochopila na čem je civilizovaná společnost založena. Rozhodně jí nejde o zdraví lidí, když se to kříží se zisky. Doporučuji Ti koupit si ten nejdražší antiperspirant, budeš se cítit skvěle a báječně, bez něj není život možný! Pocit jistoty je víc než rakovina prsu!
3. Září 2001 - 11:36
Obrázek uživatele Návštěvník
diag (anonym)
Antiperspiranty NEZPŮSOBUJÍ rakovinu prsu. Důkaz vám může poskytnout každý seriózní onkolog. To, že se JAKÝKOLIV prostředek nemá aplikovat na podrážděnou kůži, to je jiná věc a s rakovinou to nemá nic společného. Ale některým lidem prostě blud nevyvrátíš...
3. Září 2001 - 14:31
Obrázek uživatele Návštěvník
Katka (anonym)
diagu, ja si myslím to stejné, že to nebude tak žhavé. Rakovina a třeba i prsu je stará jak lidstvo samo, jen teď jí strašně přibylo. je to vlivem špatné životosprávy - to hlavně,vlivem okolního prostředí atd.Je faktem, že chemie je kolem nás moc a moc až přespříliš. Pokud ty antiperspiranty mají vůbec nějaký vliv na rak. prsu, tak to asi nebude ten hlavní faktor. protoře antiperpiranty jsou aspoň u nás záležitostí 5 let, no trochu víc asi. Nevím, neděsila bych rozhodně lidi něčím, co není nikterak podložené a psali to v nějakých novinách. V novinách toho napíšou...Záleží to na každíém zda tomu věří či ne.
4. Září 2001 - 7:52
Obrázek uživatele Návštěvník
Josef (anonym)
To, že se dosud neprokázala souvislost mezi rakovinou prsu a používáním antiperspirantů ještě neznamená, že neexistuje. Ona asi neexistuje ani snaha něco takového dokázat. Možná by to hraničilo s úžasným paragrafem "šíření poplašné zprávy." Když uplatníme selský rozum, každá nepřirozená a umělá látka je pro člověka přítěž. Když člověka porazí auto, viník je jasný, ale co když zemře člověk na následky dlouhodobého působení určité škodlivé látky, která se nedá jednoznačně odhalit a prokázat? Viník zůstává v anonomitě a ohrožuje zdraví lidí dál. Když zemře mladý člověk na rakovinu, nikdo nepátrá po příčinách jestli to bylo následkem chemických prostředků, el. mag. záření z mobilů, otráveného ovzduší ap. A tak lidé umírají a výrobci zvyšují zisky......
4. Září 2001 - 10:38
Obrázek uživatele Návštěvník
Katka (anonym)
No, a prý na vliv rakoviny má i mléko. A víte kdo vede(financuje atd.) v Americe výzkum na téma vliv mléka na rakovinu. Firma Danone prosím.....Myslíte, že firma Danone má zájem na tom, aby se zjistilo, že mléko dospělému člověku velmi škodí. Nemá. proto blábolí o prospěchu mléka pro člověka. I když člověk jako jediný živ. druh bumbá mléko jiného druhu. Mléko je určeno pro telátko než vyroste. Ne pro člověka.No to je na jinou diskuzi. Jakýkoli výzkum musí být nestranný. Naprosto nestranný. I firmě vyrábějící naprosto přírodní kosmetiku jde o zisky. Bylo by nelogické knebo nepřirozené kdyby jí šlo pouze o dobro lidí. Z čeho by asi tak žila, že? Z dobrého pocitu lidí asi těžko.No a tak se všichni "pomlouvají" navzájem.Nepopírám samozřejmě dobrí účinky přírodních věcí. To ne. jen myslím, že pravda je někde uprostřed. každá látka má nějaký účinek na zdraví. Látky s názvem "E***" Vám nevadí? některé jsou naprosto neškodné. ale některé jsou s prominutím sajrajty a Vám nevadí??Polívky v sáčku, masoxy, bujony, limonády atd. Ty si myslím mají nepopiratelný účinek na zdraví člověka.Taková ta žlutá limonáda je chemická sloučenina, když si přečtu složení přejde mě chuť. myslím, že účinek těchto potravin je daleko markantnější než antipespiranty.Hogwh.
4. Září 2001 - 15:39

Stránky

Přidat komentář