11 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Antikoncepce a střevní potíže

10. Září 2018 - 0:20

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Kristýna (anonym)
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli může hormonální antikoncepce způsobovat průjmy a jiné střevní potíže. Asi před 3 měsíci mi doktorka předepsala Mercilon a přibližně od té doby trpím ranními průjmy, bolestmi břicha apod. Už jsem byla na několika vyšetřeních a gastroenterolog mi určil diagnozu dráždivého střeva, jenže já vůbec nevím, z čeho to mohlo vzniknout a už ani nevím, co mám jíst, ze všeho mám vždycky ráno průjem. Antikoncepci beru vždy v 5 hodin večer, už mě opravdu nenapadá, co jiného bych mohla dělat. Děkuji za odpoved
18. Prosinec 2011 - 8:12
Obrázek uživatele Návštěvník
Libuška (anonym)
Taky jsem trpěla častými průjmy a bolestí břicha. Začalo to zničeho nic a i když jsem si dávala pozor co jím měla jsem vždycky tak jednou za týden opravdu velké problémy. Pomohly mi laktobacily imunit. Na netu jsem našla, že to může být způsobeno nedostatkem určitých látek ve střevě a tyhle laktobacily je právě dodávají. Antikoncepcí to u mě určitě nebylo, tu jsem užívala už tak 2 roky před těmito problémy.
20. Prosinec 2011 - 13:37
Obrázek uživatele Návštěvník
Pája (anonym)
Ahoj Kristýno, já si myslím, že to z antikoncepce klidně může být. Už jsem četla v různých diskuzích o několika případech, kdy HA způsobovala průjem. Hormony dovedou různé věci, i když většina doktorů dělá jako že ne. Já teď po roce a půl antikoncepci vysadila a pěkně jsem si rozházela hormony. Nejdřív mě jen bolela hlava, pak jsem celý jeden den zvracela a měla průjem (z jídla to myslím nebylo) a jedna slečna mi potvrdila, že to může být z hormonů, ona prý měla po vysazení antikoncepce průjem tři týdny. Doporučila bych určitě změnu antikoncepce, pokud to bylo z ní, tak to za chvíli přestane. Pokud ne, zkus nějaká probiotika - pokud to je opravdu dráždivý tračník, mohlo by to pomoct. Ale osobně si myslím, že to tračník nebude (já ho mám), ten podle mě nepřichází takhle naráz, ale projevuje se postupně, a taky souvisí se stresem a nervováním.
25. Prosinec 2011 - 16:51
Obrázek uživatele Návštěvník
morava (anonym)
no tak antikoncepci vysad a uvidis, zda se to zlepsi, ne??
25. Prosinec 2011 - 18:08
Obrázek uživatele Návštěvník
Zuzana (anonym)
Ahoj, pred dvema tydny jsem vysadila antikoncepci a od te doby mam prujem - byla jsem u doktorky a testy ukazaly, ze neni zpusobeny zadnym onemocnenim - je mozne, ze to souvisi s vysazenim HAK? Diky za odpoved :-)
7. Březen 2012 - 14:09
Obrázek uživatele Návštěvník
Evelin333 (anonym)
Dobrý den, potřebovala bych poradit. Užívám antikoncepci Lunafem. Jenže v noci z pondělí na úterý(kolem 2) jsem zvracela a tak si vzala prášek znovu( obvykle beru kolem 7-8 večer). Jenže dnes mám i průjem, tak přemýšlím, že přeruším braní a vyčkám na menstruaci. Navíc jsem měla v sobotu pohlavní styk, tak se docela bojím. Myslela jsem, že to včera bylo jen ze špatného jídla a doberu zbylých 6 balet, co mám. Jenže kolem 4. odpoledne mi začal i průjem. Zkoušela jsem se dovolat moji gynekoložce a bohužel marně. A navíc má jen do 5. Děkuji za případné rady!
12. Březen 2013 - 17:29
Obrázek uživatele Návštěvník
Lucije (anonym)
Dobrý den, jsem v prvním týdnu užívání antikoncepce. Dnes jsem brala 6. tablet ve 14,00hod. V 19,00hod jsem měla průjem a jelikož jsem si nebyla jista vzala jsem náhradní tabletku. Následně jsem se na interntu dočetla že to není správné a tak jsem se napila vody, strčila prsty do krku a trochu zvracela. Nevím zda jsem tabletku vyzvrátila, ale chtěla bych se zeptat, zda průjem či zvracení ovlivnily účinnost HA nebo zda jsem chráněa. Děkuji za odpověď
20. Listopad 2014 - 20:40
Obrázek uživatele Návštěvník
Zdeněk2 (anonym)
Po 5 hodinách se už tabletka vstřebala, takže průjem a zvracení už spolehlivost ochrany nesnížila.
20. Listopad 2014 - 21:52
Obrázek uživatele Návštěvník
Zdenka (anonym)
Dobry den, ve stredu jsem zacala brat nove platicko antikoncepce. Dnes v nedeli jsem si cca ve dve hodiny vzala piluku a asi po dvou hodinach jsem dostala jednorázový slabý průjem.V sest hodin vecer se u me objevilo lehke spineni. Toto spojení se u mě jiz asi dvakrát objevilo.Je mozne ze byl nejak narušen antikoncepcni ucinek? Dekuji za odpověď.
12. Leden 2015 - 7:18
Obrázek uživatele Návštěvník
Evka (anonym)
Dobrý den, v pátek 6.10.17 jsem ve 21.30 hod. začala brát nové platíčko HA Maitlon. V so ráno jsem měla řidší stolici a vzala si endiaron, večer ve 21.30 hod. jsem brala opět HA a celou noc bez průjmu. V neděli od 6.30 hod do cca 16.00 hod. jsem měla asi 5x silný vodnatý průjem a 1x jsem ráno zvracela, vzala jsem 2x endiaron. Od 16.00 hod do 21.30 hod jsem již průjem neměla a vzala si večer ve 21.30 hod HA - 3. pilulka z plata. Poté jsem již průjem neměla. Jelikož jsem brala HA vždy večer a min do rána se průjem neobjevil, náhradní HA jsem nebrala. Chci se zeptat zda byl narušen účinek HA? pokud ano, kdy bude zase HA účinná? Od nového plata nebo cca za 7 dní od průjmu? děkuji za odpověď.
9. Říjen 2017 - 19:14

Přidat komentář

Reklama

Reklama