0 příspěvků / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Antidepresiva v těhotenství

10. Září 2018 - 0:04

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
Již 12 let se léčím na depresivní poruchu a vysadit antidepresiva je u mne, myslím, zcela nemožné. V současné době užívám Seropram 1x20mg a Neurol 2x1mg. Zvažuji těhotenství, lékař mi sdělil, že není důvod mít obavy, ale já se i přesto bojím, zda nemůže mít užívání těchto léků vliv na zdravý vývoj plodu. Jsem dosud bezdětná a je mi 33 let. Jsme s manželem již 9 let, děcko bychom měli moc rádi, ale ne za cenu toho, že nebude v pořádku. Předem děkuji za jakýkoliv příspěvek. Lenka
26. Srpen 2004 - 17:13
Obrázek uživatele Návštěvník
Petra (anonym)
Ahoj Lenko, řeším stejný problém jako Ty, proto lidičiky prosíme o radu.... Jak jste zvládaly těhotenství s antidepresivy a máte zdravé dítě???
26. Srpen 2004 - 21:55
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavlína (anonym)
Ahoj holky, celé těhotenství jsem užívala Lexaurin, mám 3letého čiperu a je zcela v pořádku. Přeju vám hodně štěstíčka!
27. Srpen 2004 - 22:26
Obrázek uživatele Návštěvník
psychiatr (anonym)
Tyhle léky jsou ve vztahu k těhotenství na štíru.Teratogenita je ale rozdílná a u každého antidepresíva nestejná i když prášek je ze stejný skupiny.
28. Srpen 2004 - 2:17
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
Pane doktore, zajímalo by mě, jaká je teratogenita konkrétně u Neurolu /Xanaxu/ a Seropramu. Mnohokrát děkuji za váš příspěvek a pokud mi ještě odpovíte bud opravdu vděčná. Vzhledem k mému věku se již musím co nejdříve rozhodnout, ale opravdu je to velmi těžké.
28. Srpen 2004 - 22:27
Obrázek uživatele Návštěvník
Aneta (anonym)
Já si myslím, že v těhotenství, by se žádné léky brát neměly, ale je mi teprve 19, tak jsem o tom zatím zas až tak nepřemýšlela. Ale asi bych s lékama do těhotenství nešla.
31. Srpen 2004 - 1:14
Obrázek uživatele Návštěvník
karla18 (anonym)
Když jste těhotné tak je dobré užívat homeopatika místo normálních chem. léků, alespoň to říkala moje psycholožka:-)))
31. Srpen 2004 - 9:16
Obrázek uživatele Návštěvník
lenka (anonym)
Homeopatika jsem už zusila, ale bez úspěchu, ale dík za radu...
1. Září 2004 - 0:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Edita (anonym)
Řeším stejný problém, beru Zoloft, genetik mi řekl, že je možné otěhotnět i s ním a dokonce je to lepší než kdyby se moje problémy rozvinuly ještě ve větší míře v těhotenství.
22. Leden 2005 - 22:16
Obrázek uživatele Návštěvník
Jojo (anonym)
Mám naprosto stejný názor jako Aneta.Nevěřím na bezpečné těhotenství při užívání jakýchkoliv farmak. Lékaři to samozřejmě často vidí jinak a pacienty uklidní. Osobně mám kamarádku, jež má muže diabetika, před početím dítěte se chovali naprosto vzorně, obcházeli genetická vyšetření a byli ubezpečováni, že riziko tohoto druhu cukrovky u jejich dítěte je stejné jako u zdravé populace .... ano, narodilo se jim zdravé dítě ... měli radost ... a ve třech letech se po jedné běžné virose z dítěte stal těžký diabetik, jenž si od té doby musí píchat insulin několikrát denně. Od té doby beru tato lékařská ujištění raději s reservou a spoléhám se spíš na zdravou intuici a rozum a ty praví, nejsem-li v pořádku já a navíc beru pravidelně léky ... hrozí dost pravděpodobně potíže i mému miminku.A na světě je tolik opuštěných dětí ... Já vím, že je pro mnohé lidi velmi smutné nemít vlastní dítě ... ale mít je za cenu tohoto rizika? Mně ro moudré nepřipadá.
22. Leden 2005 - 22:35
Obrázek uživatele Návštěvník
Edita (anonym)
To ale slučuješ dvě různé věci dohromady. Pokud má někdo vrozenou nemoc, tak je celkem pravděpodobné, že jeho dítě tuto nemoc zdědí.Já si nějak neumím představit smířit se s tím, že mám nějaké psychické potíže a tím jsem odkázaná na život bez dětí.
26. Leden 2005 - 19:31
Obrázek uživatele Návštěvník
Michal (anonym)
A nestačilo by vysadit ty léky jenom v prvním trimestru?
13. Prosinec 2005 - 11:08
Obrázek uživatele Návštěvník
Woland (anonym)
Mile tazatelky, proc propana toto resite s anonymnim davem na internetu, a ne s kompetentnim doktorem...? :)
13. Prosinec 2005 - 11:10
Obrázek uživatele Návštěvník
Simona (anonym)
Ahojky,já jsem užívala antidepresiva 10 let,pak jsem otěhotněla a musela jsem je vysadit.Užívala jsem 100mg Zoloftu ráno a 75mg Anafranilu večer:Ve 13.týdnu mi opět nasadily léky,protože byl ukončen vývoj plodu,jsem v 7 měsíci a užívám Cipralex,byla jsem na odběru plodové vody.Vše je zatím v pořádku a miminko roste tak jak má,moc si přeju aby vše dobře dopadlo a ?aše miminko se narodilo zdravé!Než jsem zjistila,že jsem v druhém stvu,tak jsem Zoloft a Anafranil užívala skoro měsíc,musela jsem ho vysadit během 2 dnů,aby se nepoškodil plod.Po 12.týdnu je už vývoj ukončen a miminko už jen roste a přibírá,alespon tak mi to bylo řečeno na Genetice!
22. Prosinec 2005 - 1:45
Obrázek uživatele Návštěvník
katrinka (anonym)
Ahojte,mam krasne ciperne 16 mesacne dieta a cele tehotenstvo som bola nutena uzivat seropram. Vysledky najnovsich vyskumov s tymito liekmy dokayuju, ze su pre plod neskodne, podobne ako hypnotika 3. generacie. To iste plati aj v pripade kojenia
17. Leden 2006 - 21:19
Obrázek uživatele Návštěvník
Ola (anonym)
Co ja jsem cetla, ze prvni mesice jsou velmi dulezite na vyvoj plodu a ze leky se nemaji brat. Na zapade mnoho vyrobcu se soudi a hodne leku se jiz nepouziva co v Cechach. Alternativni metoda by byla lepsi.
21. Leden 2006 - 6:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Ola (anonym)
Nejake informace jsou na www.mwm.cz
21. Leden 2006 - 6:46
Obrázek uživatele Návštěvník
marki (anonym)
Ahojky.Informace jsem sháněla kde se dalo a informovanost v této oblasti je zanedbaná.Mám 7 letou zdravou holčičku a před 3 lety jsem začala brát anidepresiva.Vystřídala jsem jich několik.Dost jsem zvažovala druhé těhotenství.Věděla jsem že podstupuji riziko,přesto mám nyní 5 měsič.zdravého syna.V těhotenství jsem brala 2x50mg Lamictalu a stejnou dávku i teď.Kojím.Bez léků by to nešlo,před těhot,jsem to zkoušela.
29. Leden 2006 - 2:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Karolina (anonym)
Ahoj, jsem ve 12tt. Dva roky jsem užívala Zoloft 50mg denně. Psychiatr mě ubezpečil, že užívání Zoloftu v těhotenství je bezpečné. Přesto jsem při zjištění, že jsem těhotná vysadila. Bohužel bez léků se stav zhoršil, takže jsem minulý týden začala užívat znovu. Mám ale velké obavy, abych své dítě neohrozila. Na druhou stranu bych byla ráda dobrou a na plno fungující mámou a to se mi zatím bez léků asi nepodaří...
10. Červenec 2006 - 7:51
Obrázek uživatele Návštěvník
kajka (anonym)
Ahoj,ja som taktiež brala seroxat asi 5 rokov.Po zisteni,že som tehotna som ho vysadila,ale som len 6-ty týžden,tak dufam,že sa to podarí aj bez liekov.No v tých horučavách neviem,neviem.
10. Červenec 2006 - 20:19
Obrázek uživatele Návštěvník
Jitka (anonym)
Nejrizikovější je první trimestr těhotenství, tam bych léky brala jen pokud je to opravdu nutné. Většinou v příbalových letácích nevídám přímo zákaz braní AD v těhotenství, ale spíš něco ve smyslu "nebylo prokázáno nic ..". Četla jsem o relativně nové terapii - rTMS, kterou by bylo možné deprese léčit a je možné ji podstupovat i v těhotenství. Informace jsem čerpala odsud http://www.tigis.cz/PSYCHIAT/PSYCH300/06markov.htmSama se léčím už velmi dlouho a bojím se vlivu léků. Hodně štěstí všem!!!
11. Červenec 2006 - 11:50
Obrázek uživatele Návštěvník
monika (anonym)
Karolino, má švica brala Zoloft celý těhotenství a má krásnou zdravou holčičku. Myslím, že by miminku víc vadilo kdybys měla psychický problémy.
11. Červenec 2006 - 22:45
Obrázek uživatele Návštěvník
klara (anonym)
Serompram v těhotenství nevadí, brala jsem ho, když jsem kojila, doktorka mi ho doporučila, ale bohužel mi nepomohl.Nemůsíš mít strach, prý jsou děti po seropramu klidnější a hodnější!Zvládneš to!
18. Červenec 2006 - 13:29
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Ahojky,řeším stejný problém jako Vy,užívám již 2 roky Serlift a chtěla bych otěhotnět.Hledám všude možně informace,těch je hodně,ale jednou s užíváním antidepresiv typu SSRI souhlasí a jindy zase ne.Myslím,že řešením by byla psychoeterapie.Zatím jsem ji nevyzkoušela,ale nějaké řešení přece musí být.Budu Vás informovat a držím nám všem palečky,ať nám to plánované těhotenství vyjde a ať máme zdravé drobečky i přes ty léky.Mějte se.
6. Srpen 2006 - 19:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Naďa (anonym)
Zdravím všechny. Užívala jsem do podzimu AD SSRI,pak otěhotněla již po vysazení.Ted tak od 5, měsíce těhot.mi zas začíná být podivně.včera mi psych.řekla,že když už mám měsíc a pul před porodem je to na nic začít bát,že s emůže jen Zoloft,ale každé AD že je neprozkoumáno,zda škodí dítěti.Pry bych před porodem zas stejně musela vysadit...prostě mi připadalo,že si dr. nebyla moc jistá.Tak asi budu muset přežít...ale mám obavy z poporodní dperese apod.,když už ted mi není moc dobře.mám hlavně porjevy fyzické,tj. tuhnutí svalů, arytmie apod. denně ,dopol. je mi nejhůř.
30. Srpen 2006 - 17:05
Obrázek uživatele Návštěvník
Barbora (anonym)
Beru AD již 10 let a chtěla bych miminko. Strašně se ale těhotenství a porodu bojím kvůli AD. Může se mi někdo ozvat na email a poradit mi? barborn"seznam.cz Moc děkuji Barbora
6. Září 2006 - 19:24
Obrázek uživatele Návštěvník
Kája (anonym)
Dobrý den,mám podobný problém jak jsou uvedeny v předešlých příspěvcích.Již 7 let beru AD, napřed Deprex, pak Cipralex a teď Zoloft(1/denně)+Neurol(2/denně). Je mi 33 let a moc bych si přála miminko. Mám ale samozřejmě obavy, jestli je vhodné o tom uvažovat, když uvedené léky užívám. Pokud je to možné, je zde riziko, že bude plod či dítě, touto látkou branou v těhotenství, jakkoli ovlivněno? Zoloft je prý možný během těhotenství užívat, jak ale dlouho a v jakém množství? a co po porodu při kojení? a jak je to s Neurolem, je vhodné ho užívat během těhotenství a po porodu? Myslím, že v této oblasti je velice málo osvěty celkově malá informovanost mezi "obyčejnýma" lidma. Ve světě to je jinak...bohužel... Tady je to pořád velké tabu... Jinak přeju všem budoucím maminkám s podobnými problémy hodně štěstí a zdravé děti i těm, kteří mají stejné plány. Nashledanou a předem děkuji za odpověď, Kájap.s. u psychiatra se samozřejmě léčím a probíráme tyto věci, ale chtěla bych vědět i jiné názory, rady a zkušenosti. Předem moc díky.
9. Říjen 2006 - 15:32
Obrázek uživatele Návštěvník
monika (anonym)
Kájo, už jsem tady kdysi psala. Mé sestře je 31 a AD bere od 18 let. Zoloft brala i v těhotenství a teď už má skoro dvouletou holčičku a vše bylo i je ok. Nevím jak je to s ostatníma lékama, ale ten Zoloft se prý fakt může.
9. Říjen 2006 - 20:37
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Ja som uzivala seropram a maly je uplne v pohode, dr mi ho nechal. Podobne pocas kojenia, to som kratkodobo brala k nemu aj Lexaurin a Hypnogen. Dr tvrdil, ze malemu by viac uskodil ten stres, keby som ho kojit prestala.
16. Říjen 2006 - 15:32
Obrázek uživatele Návštěvník
Marek (anonym)
Napriklad u Remeronu/Espritalu (Mirtazepin) sa uvadza, ze pri testoch na zvieratach (nefandim im, aby bolo jasne) nebol spozorovany ziadny negativny ucinok na plode. Pokial viem antidepresiva sa pri tehotenstve nedoporucuju, no urcite by si so svojim lekarom o tom mala hovorit, mozno ze by ti upravil davkovanie. Viem o com hovoris, pretoze ja takisto musim na liekoch byt, inak u mna dochadza skor ci neskor k relapsu a tazkej depresivnej epizode. Moj osobny tip by bol pocat dieta v zime a neskor na jar znizit davku na minimum, pokial ti v lete byva najlepsie.
16. Říjen 2006 - 15:34

Stránky

Přidat komentář