60 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

antidepresiva a Buspiron

10. Září 2018 - 0:09

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Standa (anonym)
Má někdo nějaké zkušenosti s užíváním relativně nového anxiolytického léku Buspironu (Busparu), který nemá být tak návykový a oblbující jako benzodiazepiny? Pomáhá někomu na úzkostné stavy a sociální fobie? A lze s ním nahradit antidepresiva. Ty na mě moc neúčinkují a k Rivotrilu se uchýlit nechci. Bohužel na rozdíl od žen nemáme my chlapy :-) u antidepresiv moc na výběr: pouze Aurorix nebo Welbutrin, všechny ostatní AD vyřadí u chlapů všechny sexuální funkce, to není zrovna příjemné. A když tyto 2 léky nezabírají co potom? Je Buspiron řešením?
18. Červenec 2007 - 22:20
Obrázek uživatele Návštěvník
olda (anonym)
buspiron beru druhý týden - 5mg - a účinek zatím nevýrazný. na druhé straně žádné vedlejší účinky jako např. SSRI nebo efectin. Na hodnocení to chce ještě počkat alespoň týden.
27. Prosinec 2007 - 22:49
Obrázek uživatele Návštěvník
xxx (anonym)
Buspiron jsem dostal před čtyřmi dny a právě se potýkám s nevolností, bolestí hlavy a dalšími nežádoucími učinky, které jsem u žádného jiného léku nezaznamenal. Avšak prý to má přejít, takže čekám na ten den.
4. Březen 2008 - 10:45
Obrázek uživatele Návštěvník
jan (anonym)
Buspiron som bral asi pred pol rokom som ho prestal brat.Zacal mi zaberat asi po 3 tyzdnoch pritom som nemal ziadne neziaduce ucinky.Uzival som az30mg denne.
4. Březen 2008 - 12:22
Obrázek uživatele Návštěvník
wellbutrin (anonym)
5mg je hrozne malo,bezna dawka je 20-30mg
5. Březen 2008 - 11:25
Obrázek uživatele Návštěvník
ostružina (anonym)
nemáte někdo zkušenosti s braním buspironu a současně třezalky?
25. Červenec 2008 - 17:07
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
nesmíš!!!
22. Leden 2009 - 11:37
Obrázek uživatele Návštěvník
pesva (anonym)
beru 2roky 5mg a v pohodě žádné vedlejškyani abstak a zdá se že zabírá
29. Červenec 2009 - 11:16
Obrázek uživatele Návštěvník
indy (anonym)
a je na Tebe nějaký kontakt?
5. Srpen 2009 - 19:39
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
Bere někdo Buspiron??? Jsou tu staré příspěvky a ráda bych se s někým podělila o zkušenosti...Děkuji!
26. Květen 2011 - 18:12
Obrázek uživatele Návštěvník
Sara (anonym)
Bere někdo Buspiron??? Jsou...Ahoj Lenko, beru Buspiron už několik let a mám jen dobré zkušenosti. Nemá (aspoň u mne) naprosto žádné vedlejší (nežádoucí) účinky a přitom mi opravdu pomáhá zvládat přílišnou úzkost (snad ze všeho :-), hlavně z lidí (samozřejmě z těch špatných). Beru 5 mg denně, je to nejnižší dávka a myslím, že mi stačí, o vyšší jsem nikdy ani neuvažovala. Máš-li podobné potíže, jako já, mohu Ti ho jen doporučit, zdravím, S.
11. Červen 2011 - 13:49
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
Ahoj Saro, díky za příspěvek. Já beru 10mg 2x denně, taky bych řekla že mi pomáhá. Nemá vedlejší účinky, jen na začátku, trochu špatně od žaludku. Taky bych ho doporučila.
30. Červen 2011 - 18:05
Obrázek uživatele Návštěvník
Patrik (anonym)
Bere někdo Buspiron??? Jsou...Ahoj Lenko a ostatním, mám nasazený Buspiron a AD a druhý týden se mi daří vysadit benzodiazepiny. V druhém týdnu už cítím, že mi Buspiron zabírá.
28. Červenec 2011 - 22:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Davydoso (anonym)
Ahoj,bral jsem AD Fluzak a vůbec mi to nezabíralo ani jedna,pak ani dvě tablety po čtvrt roce.Tak mi to doktor pomalu vysadil a ted mám brát ten Buspiron,úzkost mi dělá největší problémy v oblasti srdce a hlavy,chtěl bych to,aspon potlačit.Jinak už 8 let bojuji s Rivotrilem a nebudu tady psát co se se mnou dělo jak mi ho v Kroměříži hned vysadili,protože by to vypadalo jako horor.:-(
4. Září 2011 - 9:08
Obrázek uživatele Návštěvník
Patrik (anonym)
Ahoj Davydoso, já už jsem přes dva měsíce bez benzodiazepinů. Buspiron a antidepresiva mi stačí. Držím palce.
10. Září 2011 - 19:02
Obrázek uživatele Návštěvník
Davydoso (anonym)
Bohužel mám z toho dost nežádoucích účinků,mravenčení v celém těle,až mdloby a jiné.Kdy ten Buspiron asi tak má zabrat?Bojím se,že to pro mně opět není to pravé ořechové.
12. Září 2011 - 10:04
Obrázek uživatele Návštěvník
Ahoj Davydoso (anonym)
Já jsem mravenčení měl také, přestalo to. Spíš jsem cítil píchání na prsou, ale také to přestalo. Buspiron mi začal pomáhat cca po týdnu, ale naplno se rozjel asi po 3 týdnech. Dnes nemám žádné vedlekší účinky a jsem úplně bez benzodiazepinů. Davydoso, co máš za vedlejší účinky. P.S. Jinak ty divné stavy až mdlobvy můžeš mít z vysazování BZD. Já se necítil dobře týdny.
12. Září 2011 - 20:59
Obrázek uživatele Návštěvník
Davydoso (anonym)
Já jsem mravenčení měl...No mě jednou vysadilo Rivotril najednou a to bych nepřál nikomu vidět,co to se mnou dělalo,hrozné křeče,měl jsem pocit,že mi to poláme žebra,ta křeč byla vidět jak mi běží po těle,jak v hororu,jedno rameno o polovinu níž než druhé,nemohl jsem dobře mluvit tlak 180/110,tohle mi udělali v PL Kroměříž na oddělení 18B,následující den jsem ještě dostal vynadáno co jsem tam dělal za cirkus a propuštěn,kvůli toho,že nezvládám režim a kdo by ho asi po uplném okamžitém vysazení zvládl?Mám zážitek na celý život:-(
13. Září 2011 - 14:19
Obrázek uživatele Návštěvník
HELENA (anonym)
Buspiron jsem dostal před... bUSPIRON JSEM DOSTALA PŘED 10 DNY NA DEPRESI. zATÍM NEPOCIŤUJI ŽÁDNÉ ZLRPŠENÍ. nAVÍC BERU ANTIDEPRESIVUM eLICEA A SNIŽUJI POSTUPNĚ NEUROL. cO BUDE DÁL?
30. Červen 2012 - 10:48
Obrázek uživatele jennifer
jennifer
Ahoj,včera mi napsal psychiatr buspiron bojím se nežádoucích účinků opravdu jsou tak hroznéé???? beru lexaurin a buspiron by mě ho měl zbavit...máte někdo zkušenost?
21. Červenec 2012 - 11:46
Obrázek uživatele Návštěvník
jiřina (anonym)
uživam buspiron ale zabral za dva měsíce ale nemusím brat rivotríl nebo jse brala to 15 let buspíron je super doporučují
26. Červenec 2012 - 15:34
Obrázek uživatele Návštěvník
luciano (anonym)
Buspiron je určený na liečenie anxiety. Nie je určený na liečenie depresie. Je to však slabučký liek a aj keď niekomu pomôže, jedná sa skôr o placebo efekt.
26. Červenec 2012 - 17:22
Obrázek uživatele Návštěvník
Patrik (anonym)
lucieharti ahoj, já jsem bral lexaurin 4-5 denně, no děs. Závoslost jako řemen. Mám skvělého psychiatra. Našli jsme vhodná antidepresiva a k tomu Buspiron. Postupně jsme Lex vysadili. Dnes jsem rok úplně bez Lexaurinu a jiných BZD. V podstatě si Lex zobnu jen při totální nasranosti, třeba v práci - asi tak jednou do měsíce, takže těžká pohoda. Já na Buspiron nedám dopustit - je nenávykový. Nevýhody jsou, že zabírá při nasazení až cca po 3 týdnech. A další nevýdodou je, že nezabere po 15 min. jako BZD, ale mně osobně až cca za 75 min, což je docela dlouho. Ráno vím, že musím těch 75 min. nějak překonat a všechny obavy a úzkosti odejdou až za chvíli. Dá se to vydržet. Buspiron beru 3x denně, čtu tady něco o placebu - nesmysl, já mám pořád bušení srdce a mně zabírá. Navíc Buspiron vůbec netlumí. Držím palce a nedal bych na kritiku Buspironu tady, protože málokdo napíše pochvalné reakce. ;-) Napiš, jak se daří s Buspironem a držím palce. Patrik
23. Srpen 2012 - 21:18
Obrázek uživatele Návštěvník
milda (anonym)
Buspiron je supr ale dost se poněm otupuje,Neurol je uvolnující a docela se poněm zapojuje člověk do hry?
27. Srpen 2012 - 14:43
Obrázek uživatele Návštěvník
Zdena (anonym)
opravdu myslíte ,že buspiron je placebo efekt??,.já se totiž s ním cítím velice dobře.Přeji hezké podzimní dny..
27. Říjen 2012 - 9:57
Obrázek uživatele Návštěvník
Dana (anonym)
Ahojky beru taky buspiron 5mg jsem tehulka kazdej den me to ceka doktor mi nasadil Buspiron 5mg na uzkosti atd beru ho 12 dni ..ale ted mam obavny myslenky ze vseho strach a podobne a nevim jestli tento lek pomaha i na to dekuji za odpoved
13. Listopad 2012 - 12:07
Obrázek uživatele Návštěvník
Zdena (anonym)
Ahoj Dani,tak nevím mně buspiron nakopne,abych nebyla unavená ,ale uzkost a strach mi zůstal.Nechci měnit tablety ,abych nebyla zas z jiných utlumená.To jsou první tablety z kterých mám víc elánu do života.:-)
14. Listopad 2012 - 10:25
Obrázek uživatele Návštěvník
honza (anonym)
Upřímně, po letech zkušeností a pokusů o léčbu úzkostných stavů souhlasím s tím, že nic, kromě benzodiazepinů prostě a jednoduše nefunguje... na pravé uzkosti a panické ataky. Atarax nedělá vůbec nic, buspiron je účinkem na bazi učinku andidepresiv a proti opravdové hluboké uzkosti jen těžko pomůže i po rozvinutí učinku po 4 a více týdnech... JSem závislý na opiátech, protože ty jediné mi pomáhaly a přišly mi jako lepší volba než návyk na benzodiazepiny. Přesto se teď léčím na klinice závislostí subutexem a mám právě napsaný buspiron a jsem tam kde jsem byl. Nefunguje, dělá nepříjemné nežádoucí účinky a argument, že lexaurin ani nic podobného nedostanu ani přechodně, bop jsou návykové, mě akorád vytáčí. Sháním si je v krizi sám, pak mám pozitivní moč, z léčby mi hrozí vyhazovem a celkově je to začarovaný kruh...
13. Červen 2013 - 16:51
Obrázek uživatele Návštěvník
luciano (anonym)
Honza, aj ja som bol závislý 5 rokov na tramale, dnes som už 7 rokov čistý, ale za cenu toho, že užívam kvantá psychiatrických liekov. Avšak lieky typu BZD neužívam. Ak ma chytí atak depresie a úzkosti, tak si dám naraz 3 tabletky Coaxilu a 180 mg pseudoefedrínu a výrazne sa mi uľaví. Coaxil je doslova zázračné antidepresívum, nevzniká naň závislosť, ani tolerancia. Účinkuje však len vtedy, ak sa užije vo vyššej dávke, najlepšie 3 až 6 tabletiek. Čím viac Coaxilu užijem, tým menej pseudoefedrínu mi treba ako augmentáciu. Prekvapujúce je to, že tieto lieky vyvolávajú stav, ktorý je veľmi podobný tomu tramalovému. Coaxil je síce na predpis, ale môže ho predpísať aj obvodný lekár, pseudoefedrín sa nachádza vo voľnopredajných liekoch, ako je napríklad Modafen, alebo Nurofen stopgrip.
13. Červen 2013 - 17:36
Obrázek uživatele Návštěvník
Janka (anonym)
Honza, aj ja som bol...Luciáno, jak pseudoefedrin sháníš? Sice pořád tak nějak nefunguje centrální úložiště dat, ale někdy je celkem problém léky s pseudoefedrinem sehnat.
14. Červen 2013 - 0:26

Stránky

Přidat komentář