15 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

anorexie a těhotenství

10. Září 2018 - 0:02

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Macka (anonym)
Ahoj holky nevim jak začít. No zkrátka často čtu řádky které sem píšete. Několik let jsem trpěla anorexií a někdy na začátku půl roku i bulimií. Vím, že stoprocentně v pořádku ještě nejsem. V roce 97 jsem otěhotněla, byla to dvojčata, ale jeden plod odumřel. Celé těhotenství bylo problémové a devět měsíců proležených - krvácení, cysta, hematomy v děloze, stahy, otevírání se, zastavované bolesti k potratu a předčasnému porodu. Dítě jsem nakonec štastně donosila. Pokud jde o porod byl šílený, trval den a pul, byla jsem upoutaná na monitoru a při tlačení se dcera nemohla dostat ven díky tomu, že mam užší pánev, nakonec se to však podařilo s tím že to prý bylo o fous. Po porodu následovaly další komplikace - záněty, cysty, srůsty, dvě operace. V loni jsem otěhotněla podruhé. gravidita probíhala stejně, jen problémy s krvácením začaly až v devátém / předtím v šestém týdnu/. Hepiend však nebyl. Na ultrazvuku mi minulý týden zjistili mrtvý plod, který zahnisal, byl tam prý asi týden. Já jsem si myslela že je mi jen pořád ještě špatně od chripky. Za půl roku chci zkusit otěhotnět znovu. Ale také chci snížit riziko potratu na minimum. Lékaři mi nic nezaručili jen bych brala opět hormony, které tentokrát nepomohli. A musím absolvovat nějaká vyšetření /genetika atd./. Prosim Vás má některá z Vás děti, nebo momentálně řeší podobný problém. Jakákoliv rada, názor či řádky od někoho s podobnou zkušeností pomohou.
11. Únor 2001 - 15:29
Obrázek uživatele Návštěvník
Berenika (anonym)
Ahoj, moc te prosim o radu.Mam potize, chceme miminko,ale nejak se nam nedaři. 4 dny po menses mi strasne nateče cele bříško a za tyden priberu i 3kg i kyz papam dost malo.Bolesti to nemohu vydrzet. Pry mam cysty. Ale mam to tyden tak a tak. Zkrátka tyden dobry a tyden hrůza. V praci se to neda vydrzet, nemuzu chodit a kdyz uz fakt du, tak se drzim na vaječnikach abych dosla k cili. Nekdy mi dela potize i samotna cesta do prace. Doktor mi poradil, ze se mame dal snazit. Ale nevim jak. Kdyz i pri milovani, to neni pro me nikterak prijemne. Prosim porad, zda se nemůze jednat o podobne potize, jako jsi mela treba ty. Predem ti moc dekuji za odpověd. clve"seznam.cz
1. Březen 2007 - 19:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
??? Jestli máš cysty, tak musíš na operaci! A nechápi, proč vám doktor řekl, ať se snažíte o mimčo s cystami!!! Pozor na to, aby ti nepraskla, to bys měla velké obtíže... Změň doktora.
2. Březen 2007 - 13:12
Obrázek uživatele Návštěvník
Tína (anonym)
Ahoj, když máš cysty ještě naznamená, že musíš nutně "pod kudlu", ale pokud takhle trpíš, tak opravdu není něco v pořádku a tvůj doktor by to měl řešit a pokud s tím nic nedělá, tak si najdi jiného dokud není pozdě a to miminko ještě můžeš mít.
3. Březen 2007 - 22:58
Obrázek uživatele Návštěvník
ivana (anonym)
Ahoj, měla jsem anorexie, teď už je to s jídlem v pohodě, ale nemám měsíčky.Doktorka mi dala prášky, dostala jsem to jen jednou a pak zase nic...poraďte. Máte někdo osobní zkušenost??
9. Říjen 2007 - 9:01
Obrázek uživatele Návštěvník
Adéla (anonym)
Ahojky, u mě to bylo uplně stejné. Měla jsem anorexii + - 2 roky. Približně rok jsem neměla menzes, ocitla jsem se v nemocnici na JIP a od té doby jsem se začala snažit jíst normálně, ale to bohužel nestačilo k tomu, aby se mi opět vrátil pravidelný nebo alespoň nějaký cyklus. Léčila jsem se na gynekologii asi dalšího půl roku pomocí hormonu progesteronu v tabletkách Provera (proveru jse užívala ještě pri anorexii)- tento lék se užívá na úpravu cyklu, nebo i při amenoree (Nepřítomnost menstruace). Trvalo mi dlouho než jsem se vyléčila. Brala jsem tyto prášky až do července 2007 a to jsem je vysadila jen proto, že se nesmí užívat v těhotenství a já jsem v tento měsíc nevěděla, jestli náhodou už nejsme tři:). Prostě se mi cyklus asi po tom roce upravil a ani jsem nemusela snižovat dávky. Teď mám docela pravidelnou menstruaci, jen je důležité, aby žena po takovéto léčbě už neshodila, protože poté by se cyklus zase rozhodil. Příroda totiž ví, při jaké váze bychom miminko dokázaly donosit. Umí si to zařídil:)
9. Říjen 2007 - 12:45
Obrázek uživatele Návštěvník
Nataša (anonym)
Já jsem také rok trpěla anorexií. Po roce jsem se z toho nějak dostala (bez jakékoliv pomoci) a začala jsem jíst normálně. Moje gynekoložka mi na vyvolání menzes psala nějaké léky, už si ani nepamatuju jaké, ale mě napadlo, že by mi cyklus mohla upravit hormonální antikoncepce, tak jsem si o ni řekla a zabralo to. Když jsem ji po pěti letech vysadila (s manželem jsme plánovali mimčo), tak jsem samozřejmě měla strach, co bude, jestli se ještě s menstruací shledám, ale všechno fungovalo, tak jak mělo a do půl roku jsem byla těhotná. Těhotenství a porod jsem měla bezproblémové. Po šestinedělí jsem začala normálně menstruovat, takže jsem opět nasadila antikoncepci. A taky radím, už raději neblbnout s dietama!
17. Listopad 2008 - 21:12
Obrázek uživatele Návštěvník
debris (anonym)
dobriden ja mam neco podobniho sem napul vilecena z bulimie a nanorexie a cekam mimco myslite si ze bich tim mohla nejak ohrozit to dite kdystag odepisne na muj email debrismisel"seznam.cz predem dekuju
2. Únor 2009 - 13:36
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
Ahoj, moc te prosim o...Je mi líto, že máš takové trápení, možná by nebylo od věci zjistit názor jiného gynekologa. Záleží také na velikosti a množství cist.
4. Únor 2010 - 21:45
Obrázek uživatele Návštěvník
anorexie (anonym)
je nemoc duše,potom až těla,neodstraníte li jeden problém,nemůžete vyřešit ten druhý,tak v klidu a postupně holky,dá se začít kdykoliv a řešit se dá v životě všechno,dá se to zvládnout,lidé v sobě řeší mnoho démonů,ani jeden člověk na planetě není bez problémů a není jen šťastný,to si uvědomte..
2. Květen 2017 - 12:39
Obrázek uživatele Návštěvník
Viki (anonym)
Dobrý den, Studuji vysokou školu oboru porodní asistentka a píši bakalářskou práci na téma: Poruchy příjmu potravy z pohledu porodní asistentky. Touto cestou bych chtěla poprosit těhotné ženy/maminky s PPP (anorexie, bulimie) o poskytnutí rozhovoru k praktické části práce. Samozřejmě s anonymitou, Vaše jména ani osobní údaje by nebyly udávané. Pokud se tu najde některá těhotná žena/maminka, která v anorexii nebo bulimii otěhotněla,a byla ochotná mi poskytnout rozhovor, napište mi na email vjirackova@seznam.cz. Budu vděčná za každou zprávu. Předem moc děkuji za případné zprávy.
9. Červen 2017 - 12:26
Obrázek uživatele Návštěvník
(!) (anonym)
Mám takové tušení, že těch těhotných anoretiček asi moc nenajdeš! Pokud je známo, tak většina anoretiček stratila menzes a to by jsi při svém vzdělání měla vědět, že asi těžko zabřeznou!
9. Červen 2017 - 23:31
Obrázek uživatele Karolina 37
Karolina 37
Kamarádka měla anorexii od 16 do 22 let, pak ji trvalo osm let než se dala do pořádku - nejprve neměla menstruaci, pak ji měla nepravidelnou, pak 2x potratila. Po třicítce konečně otěhotněla a děcko donosila.Teď má tři děti. Takže naděje je, ale chce se to opravdu začít stravovat normálně a nemít podváhu.
18. Listopad 2018 - 8:52
Obrázek uživatele Návštěvník
Jarka (anonym)
Snažíme se o dítě, ale nejde nám to, pravda je taková, že jsem měla nízkou váhu, ale i tak noc. Přibrala jsem a řeším kliniku a umělé oplodnění, víte o nějaké konkrétní dobré na Moravě?
31. Leden 2021 - 22:06

Přidat komentář