29 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Angličtina? Superlearning?

10. Září 2018 - 0:14

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
David (anonym)
Mám problém s angličtinou a jazyky vůbec. V horečkách a v tranzu jsem prý bezvadně mluvil anglicky. (vše mi říkali lékaři) To je důkaz toho, že tam něco musím mít. Hodně jsem se učil anglicky.Ve skutečnosti nejsem schopen nic. Chtěl bych zkusit nějaké alternativní metody. Prosím, jaké máte zkušenosti? Neporadili by jste mi nějakou firmu? Žiji v Praze, ale na týden mohu jet kamkoliv.
10. Září 2009 - 13:48
Obrázek uživatele Návštěvník
David (anonym)
Nevíte někdo adresu serveru, kde píší a inzerují anglicky mluvící občané žijící v Praze?
10. Září 2009 - 15:31
Obrázek uživatele Návštěvník
Jak z podvědomí (anonym)
Mám problém s angličtinou...V hypnotickém transu je možné nejen odblokovat problémy s kterými za mnou na hypnoterapii chodí klienti, ale je možné ohromujícím způsobem uvolnit nejen schopnost myslet v angličtině, ale i mluvit. Informace o týdenním kurzu Angličtina s hypnózou najdete na: http://www.anglictina-s-hypnozou.com/ Libor Činka Hypnoterapeut a specialista v metodách zrychleného učení, NLP, new superlearning
15. Únor 2011 - 14:27
Obrázek uživatele Návštěvník
David (anonym)
Nevíte někdo adresu serveru, kde píší a inzerují anglicky mluvící občané žijící v Praze?
12. Prosinec 2013 - 1:44
Obrázek uživatele Návštěvník
nevěřte šarlatá (anonym)
Libor Činka je samozvaný odborník (neviděl jsem u jeho jména akademický titul) a výborný obchodník, kterému obchody jen kvetou. Tj. je úspěšný, protože mu lidi platí. Problém je v tom, co lidem slibuje a nabízí. Tvdím, že veškerý superlearning je čistý podvod. Pokud by to fungovalo, tak bych čekal, že takový pan Činka se bude pyšnit aspoň dvaceti státnicemi či zahraničními certifikáty z ovládnutí cizího jazyka, na úrovni proficiency (C2, např. briské CPE(. Přitom ono se jde naučit jeden cizí jazyk na úroveň C1 během roku a za dva roky na C2, pokud tomu člověk dá dosti času a úsilí. Fungují metody jako učení se slovíčkům s pravidelným opakováním, učení se gramatice a gramatickým drilům, dobré je poslouchat nahrávky MP3, kterým buď zcela nebo do značné míry rozumím, číst originální texty, konverzovat s cizinci atd. Žáci a studenti za rok z nulové či téměř nulové znalosti zcela plynně cizím jazykem mluvím, pokud tam chodí do školy. Malé děti se naučí ještě snáz a ještě rychleji. Lze se naučit i jako samouk, samozřejmě to chce časem zařadit konverzaci s rodilým mluvčím, třeba přes Skype. Pak krom čtení a poslechu člověk zvládne i sám plynně mluvit. To knížky a gramatika nenaučí, plynulost se získá jen praxí. Není třeba mít superrychlost např na učení se slovíčkům. Stačí se klidně učit 10-12 slov každý den, za rok to je přes 3,5 tisíce, případně cca 4 tisíce. Víc nemá cenu, protože ty slovíčka chce se učit s gramatikou, čtením, poslechem, konverzací atd. S touhle znalostí se jde i docela slušně domluvit.
12. Prosinec 2013 - 15:19
Obrázek uživatele Návštěvník
Jindřiška (anonym)
Mám problém s angličtinou...Ahoj Já ti doporučím dobrou jazykovku www.elvis.cz učí tam spoustu rodilých mluvčích. V kanceláři je příjemná domluva =)
1. Březen 2016 - 0:44
Obrázek uživatele Návštěvník
Miroslav (anonym)
Nevíte někdo adresu...Zdravím Vás Davide, chodím na kurzy na výše zmiňovaný Elvis a vím že tam mají 3 rodilé mluvčí, doporučuju i jejích FB stránky https://www.facebook.com/jazykovaskolaelvis/reviews/ kde si taky můžete pokecat v angličtině
31. Březen 2016 - 15:50
Obrázek uživatele Návštěvník
souhlas (anonym)
Zdravím Vás Davide, chodím...Myslím, že to je jš, která učí klasicky a současně moderně. To je myslím nejefektivnější způsov výuky a hlavně to funguje. Superlearning funguje možná na vytahání peněz, ale na učení ne. Moderní metody mají často sporné či nulové výsledky. Nejlepší je klasická metoda, kde má člověk i rodilé mluvčí, autentické materiály atd. Jazyk se musí člověk učit hlavně sám, škola by mu v tom měla spíše pomáhat. Naučit se čistě v té škole, tak to by potřebovalo daleko víc hodiny výuky v kurzu. A bylo tudiž i dosti dražší. Lidi někdy nadávají na školu, ale zapomenou se taky učit sami.
1. Duben 2016 - 12:02
Obrázek uživatele Návštěvník
Ouha (anonym)
Myslím, že to je jš,...Souhlasím. Jazyk se nedá naučit rychle natož nějakou supermetodou. Prostě to chce čas, soustředění a trpělivost. A kombinace toho, co jste psal. Ale lze se učit v každém věku. Můj tchán začal v 53letech s angličtinou a po pár letech se slušně domluví, jednoduše píše dopisy i čte
1. Duben 2016 - 12:17
Obrázek uživatele Návštěvník
dfsda (anonym)
Mám problém s angličtinou...For a free Steam gift go to http://getsteamgifts.com/ Go there now as the giveaway is limited!
1. Duben 2016 - 14:14
Obrázek uživatele Návštěvník
adfsdf (anonym)
Souhlasím. Jazyk se nedá...For a free Steam gift go to http://getsteamgifts.com/ Go there now as the giveaway is limited!
1. Duben 2016 - 14:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Karla (anonym)
Mě teda jediné co pomohlo, tak byla angličtina od rodilého mluvčího a právě na tom výše zmiňovaném Elvisu. Já sem se mohla doma jazyky šprtat jak sem chtěla, ale pak když se mnou chtěl někdo komunikovat, nebyla sem shopná dát dohromady kloudnou větu. A až s rodilým mluvčím, který měl jiný přízvuk něž mi češi jsem se to naučila vnímat.
18. Duben 2016 - 13:07
Obrázek uživatele Návštěvník
Libor (anonym)
Karlo a mohla by ste mi dát rozumný tip na vyučujícího na Elvisu? Mám podobný problém jako vy.
28. Květen 2016 - 15:01
Obrázek uživatele Návštěvník
Libor (anonym)
Karlo a mohla by ste mi dát rozumný tip na vyučujícího na Elvisu? Mám podobný problém jako vy.
28. Květen 2016 - 15:01
Obrázek uživatele Návštěvník
Katka (anonym)
Superlearning zni jako podvod... uprime si myslim, ze je potreba si najit zpusob, jak se anglictinu ucit tak, aby to cloveka bavilo :) Problem je v tom, ze v dnesnim skolstvi sice anglictina je, ale vysledky jsou vice nez chabe - takze pokud nekdo chce skutecne neco umet, nebo se alespon domluvit, je potreba to vzit do vlastnich rukou. Ja se treba ucila anglicky jednoduse - na zaklady ze skoly jsem navazala klasickym sledovanim filmu s titulky/ctenim knizek. A potom jsem navazala ruznymi testy zdarma, abych vedela, jak na tom jsem... treba tu: https://www.english-test-online.com/cs-CZ/home Celkove jak uz tu nekteri psali, anglictinu se da nejlip naucit tim, ze ji pouzivate. Slyseli jste treba o metode Imitum? Ja na to narazila nedavno a dost me to zaujalo. Rozhodne to zni zajimavejs a realistictejs nez superlearning :)
5. Červen 2016 - 11:07
Obrázek uživatele Návštěvník
Ivan (anonym)
Mám problém s angličtinou...Ahoj, možno by si mal skúsiť zamyslieť nad tým aké máš presvedčenia ohľadne angličtiny. Či veríš, že je ťažké sa ju naučiť...Možno že len to ťa bráni. Teraz keď vieš, že rozprávať vieš, tak bude ľahšie zmeniť aj negatívne presvedčnia :) Ja ináč používam metódu Imitum..a nemusím nikam chodiť. Odporúčam minimálne vyskúšať. http://www.anglictina-bez-biflovania.sk/anglictina-pre-husakove-deti/?a_box=y7x556ws
15. Červen 2016 - 11:47
Obrázek uživatele Návštěvník
Mirek (anonym)
Sháním nějaké intenzovní naléjvárna kurzy Angličtiny v praze. Zná někdo něco dobrého?
2. Červenec 2016 - 23:32
Obrázek uživatele Návštěvník
Lekk (anonym)
Jakmile vám bude někdo tvrdit, že jazyk se dá naučit bez biflování slovíček a proniknutí do gramatiky, skladby vět atd, tak mu nevěřte. takové to poslouchání funguje až v druhé řadě, až už něco umíte.
3. Červenec 2016 - 10:28
Obrázek uživatele Návštěvník
nicole (anonym)
Já jsem byla tkový věčný začátečník - lehce pokročilá. Prostě to, co jsem se naučila na základce a střední a pak jsem všechno zapomněla, když jsem angličtinu nemusela používat. Dělám na směny, takže kurzy pro mě úplně nejsou a jednou jsem si řekla, že už bych se mohla pořádně angličtinu naučit, tak jsem si našla online výuku přes http://anglictina-bez-biflovani.cz/anglictina a musím říct, že mi tahle metoda vyhovuje. Ale souhlasím s názorem Lekk, že je asi potřeba mít alespoň nějaké základy a že se učit stejně musíte. Chce to udělat si čas a věnovat tomu pozornost, protože jen tak z ničeho nic se žádný jazyk bohužel nenaučíte :)
27. Červenec 2016 - 10:52
Obrázek uživatele Návštěvník
Tedd (anonym)
Jakmile vám bude někdo...Souhlas i nesouhlas zároveň. Zázračné metody neexistují, kde se člověk bez učení naučí poslechem, navíc poslechem bez toho, že tomu dává pozornost. Ale jazyk se jde učit inteligentně, kde toho biflování slovíček a drilování gramatiky tolik není. Moderní metody, různé super, mnohdy nenaučí vůbec nic. Klasická školní metoda v české verzi z poslední doby, tak bohužel mnohdy naučí jen ta slovíčka - izolovaně, člověk umí udělat i gramatické testy. Neumí mnohdy ale vůbec mluvit a ani číst normální anglické texty. Ona tu byla i klasická metoda, ale lišila se tím, že např. v hodině mluvil učitel i žáci jen cizím jazykem a byla tu i určitá konverzace. Tady biflování a dril měly smysl, i když dnes to jde dělat inteligentněji. Slovíčka se člověk musí naučit vždy, ale jde to i z kontextu, což je lepší než biflovací metoda. A gramatiku se člověk nemusí učit, tím školním způsobem. Naučí se jí praxí. Děti, co jdou do ciziny, tak během roku z nuly se dostanou na zcela plynulé mluvení. Bez biflování a gramatických drilů, prostě tím, že jsou v cizojazyčném prostředí a tam zkouší rozumět a mluvit. K tomuto se jde přiblížit i mimo cizinu, z domova. Co nejvíc kontaktu s jazykem, např. číst si texty v jazyce (se slovníkem), aby tomu člověk rozuměl. Dobrý slovník ukáže i gramatiku daného slovíčka, např. slovesný tvar atd. Texty s audiem, to nemusí být jen učebnice. Poslouchat to má smysl, když tomu člověk rozumí, tj. poslech, pak přečíst a porozumět významu, pak znovu opakovaně číst a poslouchat. Není třeba se učit klasickou biflovací metodou. Ale bez určité práce to nejde, jen tak něco poslouchat nestačí.
27. Červenec 2016 - 13:32
Obrázek uživatele Návštěvník
Tedd (anonym)
Já jsem byla tkový věčný...tak základy ze školy pro 2 jazyky by měl mít každý člověk. Moc toho sice za nějakých 10 let výuky není, ale mělo by to stačil k tomu, aby se člověk zabýval skutečným jazykem, neučil se to jen z učebnic. Jejich kvalita je různá, kdežto autentický text, vhodně vybraný, ten znamená skutečný jazyk, kterým se běžně mluví. A nezaměřovat se na školní znalost, ale spíš co nejvíc kontaktu s reálným jazykem. Nejdřív hodně číst a potom i poslouchat - obojí tak, že člověk tomu rozumí.
27. Červenec 2016 - 13:35
Obrázek uživatele Návštěvník
Tedd (anonym)
jinak to není o tom, že by školy nenaučily jazyk a jinak tu bylo kvalitní vzdělání. Úroveň školní výuky je prachbídná, žáci neumí nic, z dějepisu neznají data událostí ani co se stalo, podobně v zeměpise, matematice nerozumí, maximálně se nabiflují vzorečky, které nechápou, natož je umět si dokonce odvodit a nebo aspoň použít, podobně ve fyzice. V češtině se nenaučí česky vyjadřovat, psát hezký sloh, ani pravopis. Naučí se možná něco z české a světové literatury, kdy se narodil, co napsal, obsahy pár děl - bezcenné znalosti. Neumí jazyk užívat a chybí tu čtenářská zkušenost. A neznalost jazyků je jen z jednou neznalostí, kterých tu je plno. Žáci se ze škol nenaučí téměř nic, jazyky nejsou výjimkou, ale pravidlem. Co platí o nich, absolvent nic neumí, málo co umí neumí použít, co umí, je v praxi k ničemu, tak to se týká všech školních předmětů. Vč. tělocviku, kdo nesportuje, tak tělocvik ho k tomu nepřivede, kdo sportuje, pro něj je školní tělocvik taky jen ztráta času.
27. Červenec 2016 - 13:40
Obrázek uživatele Návštěvník
Lekk (anonym)
Souhlas i nesouhlas...Vpodstatě souhlasím
27. Červenec 2016 - 17:38
Obrázek uživatele Návštěvník
Petra (anonym)
Pro me byla anglictina docela orisek..musela jsem se zapsat i na kurzy po skole abych mohla vyjet do zahranici a aspon neco se dorozumela.
8. Srpen 2016 - 14:55
Obrázek uživatele Návštěvník
ROBO (anonym)
Mám problém s angličtinou...Ahoj ja chodím ešte na výšku ale v angličtine neexcelujem. Donútilo ma to doučovať sa doma a peniaze som sa zato vyhadzovať nechcel. Našiel som metódu Imitum : www.anglictina-bez-biflovania.sk/video-princip-vyuky-anglictiny-imitum denne venujem pár minút času a v škole mám menšie problémy určite to je super alternatíva na online doučovanie.
7. Září 2016 - 22:50
Obrázek uživatele Návštěvník
markéta (anonym)
Ahoj ja chodím ešte na...Taky mám s tímto online kurzem vlastní zkušenosti a musím říct, že moc dobré. Vždycky jsem byla takový ten věčný začátečník, i když jsem se učila angličtinu prakticky celou základní i střední školu. Teď se učím něco přes půl roku podle online kurzu a už je to lepší a tím, že se učím skoro každý den, tak mám třeba menší problémy porozumět anglickým seriálům nebo obecným článkům. Některé slovíčka samozřejmě pořád neumím, ale na co narazím, tak si přeložím a napíšu na papírek a tak se zase učím další věci. Třeba klasické věci, co denně používám jsem si popsala a polepila papírky s anglickým názvem a člověk si hned zapamatuje víc věcí :)
11. Říjen 2016 - 14:31
Obrázek uživatele Návštěvník
romana (anonym)
Ahojte ja som superlerningom nemám žiadne skúsenosti ale veľmi sa mi páči metóda Imitum od anglictiny-bez-biflovania.sk Je te pekne spracovaná metóda zameraná na speakovanie nie gramatiku určite to každému odporúčam.
29. Prosinec 2016 - 16:52
Obrázek uživatele Návštěvník
Zita (anonym)
Mám problém s angličtinou...Podle mě se člověk naučí nejvíc, když dělá to, k čemu tu angličtinu vlastně chce umět - čtení, poslech hudby, filmů, lidí.. akorát to mluvení je těžké, když nemáte s kým. Proto jsem se vydal na jazykový pobyt s http://www.englishstay.cz/ , což mi pomohlo se osmělit a být při rozhovoru pohotovější.
19. Březen 2018 - 20:13

Přidat komentář