38 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Anestezie lokální - vasektomie

10. Září 2018 - 0:26

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
albuss (anonym)
Zdravím,již delší dobu uvažuji o absolvování vasektomie. Jsem na 90% rozhodnut že ji podstupím, ale největší problém vidím v lokální anestezii. Z toho mám vítr (víte kde)… Prostě jen ta představa aplikovaní anestezie do šourku mě děsí. O celkovou anestezii nemám zájem. Nemáte nějaký tip, jak to zvládnout? Nebo napište vaše pocity. Druhý problém vidím v tom, že mám celkem stažené varlata. Málo kdy jsou volně svěšené. Nebude to vadit? Díky za odpověď. Zdravím,již delší dobu uvažuji o absolvování vasektomie. Jsem na 90% rozhodnut že ji podstoupím, ale největší problém vidím v lokální anestezii. Z toho mám vítr (víte kde)… Prostě jen ta představa aplikovaní anestezie do šourku mě děsí. O celkovou anestezii nemám zájem. Nemáte nějaký tip, jak to zvládnout? Nebo napište vaše pocity. Druhý problém vidím v tom, že mám celkem stažené varlata. Málo kdy jsou volně svěšené. Nebude to vadit? Díky za odpověď.
9. Únor 2017 - 11:08
Obrázek uživatele Návštěvník
anesteziolog (anonym)
Pokud nechcete výkon podstoupit v lokální anestezii a odmítáte i celkovou, je tu ještě jedna možnost a to anestezie epidurální, která Vás ale znecitliví na několik hodin od pasu dolů. Podotýkám, že i tento typ anestezie má svá rizika, osobně, z mých zkušeností bych volil raději anestezii krátkodobou celkovou, dnes již jsou její rizika minimální, obzvláště pro zdravého člověka.
10. Únor 2017 - 21:23
Obrázek uživatele Návštěvník
albuss (anonym)
Pokud nechcete výkon...Díky za odpověď. Mě by nevadil zákrok v lokální anestezii, jen mi prostě nedává spát ta představa těch vpichu do šourku. Zbytek už bych fakt nějak prežil. Co se tyče celkové anestezie, té bych se taky nebál, ale opět je zde pár proti. Za prvé: cena, za druhé: běhání po doktorech kvůli před operačním vyšetřením, za třetí: do hospitalizace. Ideální by bylo ráno přijít, udělat zákrok( 20 minut schrupnout) a za 2-3 hoďky jít domů. Bohužel tak to asi nefunguje. ....
10. Únor 2017 - 21:52
Obrázek uživatele Návštěvník
anesteziolog (anonym)
Dobrý den, je tu ještě jedna možnost, která se dá uplatnit i při výkonu v anestezii epidurální a to podání léků ze skupiny anxiolitik - tyto léky odstraňují napětí a úzkost a u většiny pacientů způsobují útlum, či podání silného hypnotika - lék navozující spánek, či kombinaci léků z těchto dvou skupin. Z anxiolitik se podává většinou Diazepam 10 mg, který by jste si mohl vzít i sám cca hodinu před výkonem, ale musím zdůraznit, že POUZE PO DOHODĚ S LÉKAŘEM, který Vám bude zákrok provádět !! Další možností je požádat o nitrožilní aplikaci inj. Diazepamu Apaurinu, který je ještě silnější, příp. silného hypnotika Dormicum těsně před výkonem. Ale tam už předpokládám doplatky. Ještě dodám, že zmíněné léky působí na drtivou většinu pacientů celkově tlumivě, ale tak cca v 5% případů se stává, že tyto léky na pacienta vůbec nepůsobí. Ale tato možnost tu je.
11. Únor 2017 - 11:29
Obrázek uživatele Návštěvník
anesteziolog (anonym)
Samozřejmě, že v předchozím příspěvku jsem měl na mysli kombinaci anestezie lokální + léky, o kterých jsem se zmínil. Tato metoda se dá užívat při výkonech jak v anestezii lokální, tak i epidurální, když je třeba, či si to přeje pacient, aby výkon prostě jen prospal.
11. Únor 2017 - 11:38
Obrázek uživatele Návštěvník
albuss (anonym)
Samozřejmě, že v...Opět díky za další tipy k anestezii. Ještě sám nejsem plně rozhodnut jakou podstoupit. Asi nejlepší by bylo jak píšete prášky + lokální anestezie. Včera jsem chvíli googlil a našel asi nejlepší metodu která by se mi líbila. Analgosedace. Bohužel z netu jsem vyčetl že se většinou používá jen u zubaře. Přijde mi to jako nejlepší anestezie, pěkně si schrupnout a nezatěžuji organismus....
12. Únor 2017 - 6:34
Obrázek uživatele Návštěvník
anesteziolog (anonym)
Opět díky za další tipy k...Pravděpodobně máte na mysli Entonox, to je směs "rajského" plynu a kyslíku, každá látka je v Entonoxu obsažena z 50%.Je to metoda šetrná, hodila by se i na Váš zákrok, ale nevím, jestli jí na "Vašem" pracovišti aplikují, ale za zeptání nic nedáte. Většinou se tento typ analgosedace pohybuje, mezi 300 - 500 kč, či by měl, opět záleží na ceníku daného pracoviště. Ale předpokládám, kdyby Vám lékař, který Vám bude zákrok provádět aplikoval do žíly již zmíněné léky, tak by Vás to vyšlo min. stejně, spíše i dráže. Takže pokud "Vaše" pracoviště analgosedaci Entonoxem nabízí, využil bych ji.
12. Únor 2017 - 18:44
Obrázek uživatele Návštěvník
anesteziolog (anonym)
Opět díky za další tipy k...Analgosedaci Entonoxem je pravda, že se využívá nejvíce u stomatologických výkonů, ale už ji nabízí k vyšetření a drobným výkonům i např. pracoviště urologická, gastroenterologická ... prostě tam, kde je třeba pacienta jen zklidnit a mírně přispat. Prostě se optejte, držím palce!
12. Únor 2017 - 18:47
Obrázek uživatele erasonebezpecny
erasonebezpecny
No jo,to je věda...
12. Únor 2017 - 18:52
Obrázek uživatele Návštěvník
anesteziolog (anonym)
No jo,to je věda...To s Vámi souhlasím, věda to je, min. 6 let studia a celý život učení se ...
12. Únor 2017 - 19:22
Obrázek uživatele Návštěvník
albuss (anonym)
To s Vámi souhlasím, věda...Jo jste machři "anesteziologové" :) hold je to umění uspat člověka a hlavně probrat. Co se týče zákroku, máte pravdu za zeptání nic nedám. Jak se říká "liná huba ...... ". Každopádně díky za odborné názvy, aspoň vím jak přesně se dotazovat. Spíš mito přijde takové "otravování"
12. Únor 2017 - 22:14
Obrázek uživatele Návštěvník
albuss (anonym)
Takové opravování, s dotazy. Asi bych taky bebyl nadšen kdyby se mě někdo furt ptal př."a sklep máte"... Tak je to jejich práce, tak člověk by jim měl asi věřit. :) Taky co mě štve je,že nemají na webových stránkách ceník. Pak nezbývá než se furt ptát. Jenže kde si člověk ověří jestli jej doktor nenatahuje? Jeden mi napíše cenu cca 3000 v lokální, druhý 10 tis v celkové. To je takový cenový rozdíl v tom? Sakra :)))
12. Únor 2017 - 22:19
Obrázek uživatele erasonebezpecny
erasonebezpecny
Co muže vede k takovému rozhodnutí?
13. Únor 2017 - 12:24
Obrázek uživatele albuss
albuss
Co muže vede k takovému...1) už nemít žádné děti (stačí mi dvě) 2) být bez starosti s nechtěným otěhotněním partnerky 3) nezatěžovat zdraví partnerky HA 4) s kondomem to není to pravé
13. Únor 2017 - 14:13
Obrázek uživatele Návštěvník
anesteziolog (anonym)
Jo jste machři...Ono uspat a samozřejmě i probudit pacienta na malý výkon, či na běžnou operaci, např. slepé střevo, který je mladý a zdravý, tak s takovým pacientem si poradí i anesteziolog po studiích, protože prostě jde o běžnou anestezii. Ale zvládnout pacienta chronicky zatíženého, který většinou bere hodně léků, které mají, či mohou mít na CA vliv a je uspáván na složitý zákrok, tak to už je opravdu věda ! Anestezilog musí v takovýchto případech mít zkušenosti a takovému pacientovi "namíchat" anestezii "na míru" a u takovýchto pacientů je svým způsobem každá celková anestezie( CA ) originální. Pak jsou i složité výkony, např. neurochirurgické, v oblasti obličeje, transplantace, atd. ... prostě anestezilogie je náročná lékařská disciplína. Jinak souhlasím s Vámi, že na soukromých pracovištích jsou různé typy analgosedací a CA předražené a chybí i ceníky, takže člověku opravdu nezbývá než si zjišťovat info sám a ptát se. Já pracuji na ARO v nemocnici a jsem tam spokojený, nemám pocit, že mám malý plat, protože svoji práci beru a vykonávám jako poslání. Ale většina mých kolegů a kolegyň si ve špitále na ARO odbydou nejnutnější praxi a po té odchází právě na soukromá pracoviště, za lepším. Vaše dotazy jsem Vám zodpověděl rád, právě proto, co píši výše. Jinak Vás chválím, za Vaše rozhodnutí, když už máte děti a další neplánujete, tak to je rozumné ! Proto si myslím, že by i tento výkon měl být hrazen zdrav. pojišťovnou, jako je tomu u žen v případě podvázání vecovodů. Bezdětná si tento zákrok musí uhradit, ale žena, která splňuje kritéria, jedním z nich je právě počet dětí, tak ta už má nárok na provedení výkonu na pojišťovnu. Je sice hezé, že tak ohleduplný muž, jako jste Vy nechce zatěžovat svoji partnerku užíváním HA, ale to zatím stále nikoho nezajímá, přededvším pak farmaceutický průmysl, který na lécích vydělává miliardy. Ale to je bohužel byznys, který je nalezlý všude, tedy i ve zdravotnictví a s tím bohužel nikdo nic neudělá a pokud ano, tak to potrvá desetiletí, možná i staletí, prostě než se v tomto směru něco změní, my už se toho nedožijeme, bohužel ... Držím Vám palce a kdyžtak mi písněte, jak jste dopadl.
13. Únor 2017 - 19:05
Obrázek uživatele erasonebezpecny
erasonebezpecny
Ono uspat a samozřejmě i...A určitě jste jediný člověk,který dovede přimět chirurga změnit názor.
13. Únor 2017 - 20:06
Obrázek uživatele albuss
albuss
Ono uspat a samozřejmě i...Tak celkově jak to chodí v životě, vždycky mladší a zdravý organismus se ze zátěži vyrovnává líp, než u starších osob. Pro mě celkově jste machři (anesteziologové), malokteré povolání si nemůže dovolit udělat chybu. U vás to platí trojnásob.... Co se týče ceny anestezii, jsem fakt překvapen. Když se rozhoduji pro vasektomii, určitě bych to nepodstoupil v soukromém sektoru. Všechny ceny jsem si zjišťoval u státních nemocnic (Severní Moravy) o to více mě štve ,že nemají vystavený ceník.... Jak píšete o "businessu" farmaceutických společnosti, Můj názor je ten, že celé zdravotnictví je jeden velký "business". Ale jsem jen obyčejný občan, který nevidí do zákulisí. .... Za vaše odpovědi děkuji, málokde má člověk možnost pokecat s odborníkem z praxe. Co se týče rozhodování k tématu vasektomie, myslím si, že každý zodpovědný člověk (pár) se stejnak jednou za život musi rozhodnout jakou antiko bude používat. Škoda je, jak pišete, že to opravdu chlapům neproplací pojišťovna. Ale co, možná se to taky jednou změní. Určitě se Vám ozvu, až budu mít po. Nejprve, ovšem musím vyřešit jakou anestezii tedy podstoupím. Rozhodující bude cena (jako vždycky). Jak jsem psal, zatím jsem rozhodnut na 90%, tak ještě musím dotáhnout těch 10%. :-)
13. Únor 2017 - 21:12
Obrázek uživatele Návštěvník
T.Mark (anonym)
Díky za odpověď. Mě by...Mám provedenou vasektomii a vše bylo OK, bez problémů a bez bolestí.
14. Únor 2017 - 13:14
Obrázek uživatele albuss
albuss
Mám provedenou vasektomii a...A můžu se zeptat, jakou anestezii jste zvolil?
14. Únor 2017 - 15:05
Obrázek uživatele Návštěvník
anesteziolog (anonym)
Tak celkově jak to chodí v...Jsem rád, že si alespoň někdo uvědomuje, jakou my anesteziologové máme zodpovědnost ! Specializace ARO je velmi často podceňována a to nejen pacienty, které nejvíce zajímá, kdo je bude operovat, ale bohužel i lékaři, nejčastěji právě chirurgy ! Co se týče spolupráce s nimi, na sále, tak s nimi komunikujeme pouze, pokud to vyžaduje pacientův stav. Málo kdo si uvědomuje, jak je naše práce náročná a zodpovědná a sebemenší chyba anesteziloga může mít pro pacienta fatální následky ! Jinak jste opravdu velmi zodpovědný a ohleduplný muž, HA představuje i pro zdravou ženu riziko trombózy a další zatěžování organismu a před CA je vhodné jí vysadit. Píšete, že jste na 90% rozhodnut, jakou anetezii k tomuto výkonu zvolíte, ale to jsem z Vašich příspěvků nevyčetl.Ale každoopádně Vám držím palce a písněte, jak jste dopadl.
14. Únor 2017 - 15:46
Obrázek uživatele albuss
albuss
Na 90% jsem opravdu rozhodnut,zbylých 10% u mě dělá váhání v otázce anestezie. Jak jsem psal zatím mám na výběr ze tři metod. Lokalní, epidurální, celkovou. Lokaln? se mi moc nezamlouvá, sice je celkově nejrychlejší ale jen samotná představa lokální injekce do šourku mě fakt děsí. Z osobní zkušenosti, nemám moc rád lokalní anestezii(cca před 10 lety jsem podstoupil odstranění polypu v oblasti konečníku v lokální anestezii a byl to mazec). Epidurální anestezii, tu bych nepodstoupil z důvodu, že nějak nevěřím ve správné píchnutí. Přece jenom jedna chyba a člověk skončí na vozíku. Prostě nemám důvěru. Celkové anestezie bych se nebál, ale problém vidim v zátěži organismu (zbytečně kvůli malému zákroku). Navíc se chci vyhnout zbytečné hospitalizaci. Ideální bych viděl, Váš nápad léky plus lokální nebo analgesance prostě se jen lehce prospat. Druhá stránka věci, jsou již zmíněné finance. Ne, že bych na to neměl, ale opravdu nechci vyhazovat peníze oknem.
14. Únor 2017 - 19:05
Obrázek uživatele Návštěvník
T.Mark (anonym)
Lokální... Na klinice GYNEM IVF v Praze u MUDr. Bittnera
14. Únor 2017 - 19:11
Obrázek uživatele Návštěvník
anesteziolog (anonym)
Na 90% jsem opravdu...Začnu epidurální anestezií( EA ).Ochrnutí nehrozí, je to jeden z mýtů o anesteziích, protože vpich se provádí v oblasti, kde už mícha není. Ale samozřejmě i EA má svá rizika, nejvážnější je tzn. postpunkční syndrom ( kruté bolesti hlavy několik dnů až týdnů na které nic nezabírá, jen ležet ), který se sice vyskytuje velmi zřídka, ale o to je to větší komplikace. A vzhledem k velmi krátkému výkonu bych EA ani nedoporučoval. Velmi mělká CA, či v tomto případě spíše velmi hluboká analgosedace by se jevila jako jedna z nejlepších a jelikož jste předpokládám mladší a zdravý muž, zatížení organismu se v tomto případě bát nemusíte. Jasně, že nevýhodou je cena, hospitalizace a nutnost předoperačního vyšetření, ale zase tento výkon podstoupíte jednou za život a k tomu pro dobro své partnerky ! Byla by tu ještě ta možnost přispání Entonoxem - směsí kyslíku a "rajského" plynu, to by pro Vás byla analgosedace úplně nejlepší, jen nevím, jestli tento typ analgosedace ve "Vaší" nemocnici aplikují. Výhodná by měla být i cena, ta by se měla pohybovat od 300 - 500 kč, ale to vše jsem Vám již napsal. No, musíte zvážit všechna pro a proti, já už Vám více nepomohu, teď už je na Vás se rozhodnout ...
14. Únor 2017 - 19:25
Obrázek uživatele albuss
albuss
Lokální... Na klinice GYNEM...A vaše pocity? Při lokální anestezii. Jak jste to přežil? :)
14. Únor 2017 - 19:38
Obrázek uživatele albuss
albuss
Začnu epidurální...Každopádně díky za informace. Jak píšete, teď už se musím rozhodnout sám. Dám vědět jak jsem se rozhodl. Snad to zmáknu v nejbližší době.
14. Únor 2017 - 19:41
Obrázek uživatele erasonebezpecny
erasonebezpecny
Ano,člověk si může koupit i neplodnost...
14. Únor 2017 - 19:46
Obrázek uživatele albuss
albuss
Ano,člověk si může koupit...Ano může, vidíte na tom něco špatného? Nebo jinačí možnost?
14. Únor 2017 - 19:55
Obrázek uživatele Návštěvník
T.Mark (anonym)
A vaše pocity? Při...Nic strašného, strach je větší než realita. Další den normálně do práce a sex asi po 2 dnech.
14. Únor 2017 - 21:02
Obrázek uživatele erasonebezpecny
erasonebezpecny
Ano může, vidíte na tom...Vůbec ne,antikoncepce-sterilizace Ano.Nejsem puritán.Díky,že jste se svěřil. Mám teď už i odpovědi na některé soukromé otázky...
15. Únor 2017 - 5:15
Obrázek uživatele albuss
albuss
Nic strašného, strach je...Tak to vám gratuluji, že to máte za sebou. Taky si možná jednou řeknu "strach byl větší než realita" :)
15. Únor 2017 - 6:26

Stránky

Přidat komentář