44 komentáře / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

ANASTASIA

10. Září 2018 - 0:03

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
daša (anonym)
Ahoj, chtěla jsem se zeptat, zda někdo četl knihy od Vladimíra Merge o Anastasii. Váše názory k těmto knihám.
19. Červen 2003 - 18:53
Obrázek uživatele Návštěvník
vcelka (anonym)
Vubec nic mi to nerika, o co se jedna?
2. Červenec 2003 - 12:07
Obrázek uživatele Návštěvník
Ala (anonym)
Něco pravdy na tom určitě je,teď zrovna jedou do Ruska čtenáři Anastasie.Ale na jejich setkání jsem zatím nebyla.
13. Srpen 2003 - 10:13
Obrázek uživatele Návštěvník
David (anonym)
Mě to přijde trochu nadnesené. Konkrétně se mi nezdá, co říká o sexu, milování.Milování přece může být každodení duchovní činnost.
17. Září 2003 - 10:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Ayperi (anonym)
Také by mne zajímalo o co se jedná. Prozradíte ?
17. Září 2003 - 22:09
Obrázek uživatele Návštěvník
daša (anonym)
Prozradím. Ty knížky napsal rus Vladimír Merge, je to o ženě, která prý žije sama někde v ruské tajze v přírodě. S tím Mergem mají syna. Vypráví mu mimo jiné o tom, co je smyslem bytí člověka, její vztah k Bohu, k přírodě, její názory na civilizovanou společnost. Moc krásné počteníčko, hladí duši. Jestli je to všechno ale pravda, kdo ví. Proto jsem se ptala na vaše názory.
29. Září 2003 - 16:41
Obrázek uživatele Návštěvník
Šárí (anonym)
No, mně ty knihy spíš přijdou lehce úsměvné. Ne že by v nich nebylo hodně pravdy. Jsou to ale pravdy většinou už lidem "duchovně žijícím" známé, a autor je podává, jako by to byly nové převratné objevy (třeba tvořivá síla myšlenek). Ovšem myslím, že jsou tam i nesmysly, např. to o člověku, kterému slouží celá příroda. Nebo ti zahrádkáři Ruska jako spasitelé světa ... Připadá mi, že jednak sám autor učení Anastasie podává nepřesně, a že i ona sama má trochu omezené vidění v mnoha oblastech, tak jako ostatně všichni lidé, i ti nejlepší a nejmoudřejší. A navíc mně nad knihami napadlo i to, jestli to celé není rafinovaný výmysl.To je můj názor, a ráda uslyším názory jiných.
5. Únor 2004 - 11:21
Obrázek uživatele Návštěvník
Luboš (anonym)
Souhlasím se Šárí. Četl jsem první díl Anastazie a z druhého kousek, takže alespoň trochu vím, oč se jedná. Připadá mi to celé poněkud podivné. Ona ta Anastazie možná skutečně existuje,možná skutečně žije v tajze se zvířaty, ale co s tím zde, uprostřed Evropy? Máme snad žít jako ona? Je krásné být v harmonii se zvířaty a přírodou a jistěže se o to máme snažit (to bychom se ale měli nejspíš hluboce zamyslet i nad tím, co jíme, že?). Souhlasím i s jinými myšlenkami. Jenže stále si nejsem jistý, jestli to celé není podvod a chytrý obchodní tah, využívající jedné konkrétní oblasti lidského zájmu. Ale kdo ví.Návod k duchovní cestě to ale rozhodně není. Znám dva lidi, kteří k Anastazii oddaně vzhlížejí jako k nové vizionářce a jeden z nich mi dokonce poslad mail, zda se nechci zapojit do budování osad dle návodu Anastazie. V první chvíli jsem myslel, že si ze mě dělá legraci. Jestli mám být lepším a duchovnějším člověkem, nepotřebuji k tomu být nějak separován od okolí a mít zahradu osázenou sibiřskými cedry. To je přece úplně o něčem jiném. Ale abych byl spravedlivý - je krásné mít kolem sebe harmonii a cíleně ji budovat, opečovávat a zušlechťovat i to svoje nejbližší okolí. To je jistě duchovní počin. Ale všechno toto jsou jen vnější počiny. Snad je cílem těchto knih duchovní proměna člověka. Pak je to dobré. Jenže si stále myslím, že naznačená cesta je slepou uličkou nebo je miniálně mělká. Je dobré být zapojen do něčeho širšího, kde nejsem jen já sám, je dobré mít posilu a oporu v bližních, podobně smýšlejících lidech, ale nakonec vše to, co se má a musí odehrát k tomu, abychom se stávali dokonalejšími lidmi musí vyjít z nás samých a musí se odehrát v naší mysli. To je ta část světa, kterou máme zušlechťovat především - naše vědomí. Jsou k tomu různé návody a různé ztezky, které vedou člověka cestou myšlení a sbíraných zkušeností k pozornosti k svému já a k jeho zušlechťování. Nikdy nám ale nebude stačit jen pasivní víra a oddanost něčemu. Vést nás musí hluboká a praktická filozofie jako životní zaměření.Tolik můj názor. Omlouvám se všem příznivcům Anastazie, kterých jsem se mohl dotknout. Nebyl to můj záměr. Využil jsem jen nepopiratelné svobody projevu k sdělení svého názoru. A děkuji za ni všem.
22. Únor 2004 - 7:35
Obrázek uživatele Návštěvník
Karel (anonym)
Je fakt, že uprostřed Evropy nám to celé bude asi k ničemu.Kromě toho má Evropan i vhodnou náhražku za ANASTASII, kterou je EUTANAZIE. Ostatně to zní i podobně...
22. Únor 2004 - 15:27
Obrázek uživatele Návštěvník
Martina (anonym)
Četla jsem letem světem první díl a teď podobně se pročítám vypůjčeným dílem šestým, protože mě kniha nijak extra neoslovuje. Autor se plácá stále dokola v jednom a tom samém. Narazit na zajímavou myšlenku je celkem kumšt. To takový pan Hrabica od Zlína je ve svých knihám mistrem myšlenek. Ale možnost existence Anastázie a jejího syna, to je zajímavá myšlenka.Dostalo se mně do ruky cedrové dřevo, ze kterého opravdu vyzařuje energie. Také cedrový olej je prý výborný. Já jsem užívala olej ze sibiřské jedle, který mě doslova zvedl z postele. Je dobrý i na mazání kloubů a svalů - vice na www.pharmaactiv.cz. Toto mě utvrdilo o existenci panenské ruské přírody a o její síle scela jistě. Jestli tam žije Anastázie s vyjímečnými schopnostmi, to je otázkou do pranice. Bylo by však dobré, kdyby někdo takto silný opravdu dokázal na dálku ničit alespoň nějaké zlo této planety.M.
6. Březen 2004 - 18:18
Obrázek uživatele Návštěvník
lujza (anonym)
Podla mna je Anastazia vynimocnym dielom, a je to prelomova kniha, ktoru ale mozno nepochopi hned kazdy.Precitala som vsetky diely, a veci o ktorych sa tam pise,pre mna neboli nove, vzdy som to citila akosi samozrejme.Za seba mozem len povedat,ze mnohe z toho co Anastasia vravi, u mna funguje a mam z toho obrovsku radost.Clovek, ktory sa na svet pozera ocami prirody, krasy, lasky a mudrosti je stastnym clovekom.V jednoduchosti je tajomstvo stastia.To si myslim.Pa a vela zdaru na ceste za pravdou.
12. Duben 2006 - 17:07
Obrázek uživatele Návštěvník
beruška (anonym)
přesně to říká i Anastasia - ona nechce, aby jsme odcházeli do lesů. Jeden z důvodů, které uvádí je: kdo by po nás uklidil ten městský nepořádek
18. Květen 2006 - 18:13
Obrázek uživatele Návštěvník
není důležité (anonym)
Ano, já jsem je četla...všechny díly a teď je čtu znovu. Velice mě to nadchlo a určitě to podle mě nebude jen tak nějaká vymyšlenina, protože když se nad tím pořádně zamyslíte, tak kdo v dnešní době by byl schopen vymyslet nebo přijít na něco takového. A už vůbec by si to nevymyslel bohatý moskevský podnikatel, který měl hlavu plnou jiných věcí, zajímali ho zábavy, peníze a bohatý a pohodlný život. Zkrátka mě se to moc líbí, ale je to věc každého jak se ktomu postaví.
16. Srpen 2006 - 14:38
Obrázek uživatele Návštěvník
rambajs (anonym)
Nezlobte se na mne, prosím, nechci Vás urazit, kvantová fyzika vyžaduje jistou úroveň myšlení, pro většinu lidstva je nejasná. Taktéž Anastasia vyžaduje jistou úroveň duševního myšlení a čistoty, které jste zatím nedosáhla. V dané chvíli je pro Vás zbytečné pokračovat v četbě. Věříte - li v cedr, nejste ještě pro věc ztracena, časem možná v Anastasii uvěříte a najdete něco, co je tam napsáno "ne slovy"
26. Srpen 2006 - 23:40
Obrázek uživatele Návštěvník
Anda (anonym)
Přátelé, já nechápu, proč diskutujete o tom, zda Anastasia je nebo není a o "víře v Anastasii". Důležitější je to, co je v knize psáno. Jen si vlezte někam do přírody, kde vás nic nebude rušit, a čtěte. Pokud jste vnímaví, uvidíte. Nebo si myslíte, že potřebujeme více dálnic, průmyslových zón? Zkusili jste třeba se zamyslet nad tím každoročním "šílenstvím" v podobě cestování na dovolenou , nejlépe co nejdál, protože loni jsme, to, co hledáme, opět nenašli? Proč nebydlíme a nežijeme tak, abychom si odpočinuli a byli šťastní doma?
8. Prosinec 2006 - 8:17
Obrázek uživatele Návštěvník
....... (anonym)
ANASTASIA ??? Super zpěvačka,co ???
8. Prosinec 2006 - 8:36
Obrázek uživatele Návštěvník
Jiřina (anonym)
Velmi často na Anastasii myslím. Její slova mě naučila úplně jinak chápat naše bytí zde na zemi.Například její učení o tom, že to co vám někdo se snaží namluvit a vy se snažíte si to představit(tedy převést v obraz) a nejde Vám to, pak to není pravda. Nebo které náboženství je nejlepší? Zamyslete se nad člověkem, který ho hlásá, jak on žije a zda byste chtěli žít přesně tak jako on.Jsme spící v rukou žreců, ale já se jich nebojím, jedině tak se jim ubráním.Jejich manipulaci.
25. Leden 2007 - 15:51
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavel (anonym)
Četl jsem. Je to směs ruské mystiky, pohádek a zbožných přání. Např. špalkové úly, jak je A. doporučuje, se u nás používaly již od praotce Čecha. Létající talíře zkoušelo americké letectvo už v r. 1947 - viděl jsem fotky ze zkoušek. Auta s vysavačem prachu? Autor samozřejmě tuší, že je potřeba náš životní styl změnit, ale sám to není schopen pochopit - jsou tam např. rozpory, které jsou proti řadě osvědčených prastarých postupů z Orientu, problém s nutností bipolarity (jing a jang) atd. Čtěte, ale přemýšlejte víc do hloubky. P.
25. Leden 2007 - 18:08
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Ahoj, četli jsme všech 8 dílů a změnilo nám to život k lepšímu. V knihách je mnoho věcí do života a návodů na jejich použití v praxi.Díky těmto knihám poznáš lépe sama sebe a svět kolem. Ahoj,moc doporučujeme a měj se krásně. Marcela a Roman
6. Srpen 2007 - 22:08
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Já jsem ji taky četla, líbilo se mi něco, něco mín... Pak jsem přečetla článek v časopise /slovenský/ a Anastazia byla nazváná sektou. Tak jsem opatrnější.
7. Srpen 2007 - 21:12
Obrázek uživatele Návštěvník
pajda (anonym)
cetla jsem prvni dil,docela jsem se zacetla,neco me bavilo,neco uz mene,neco jsem cetla i dvakrat.jsou tam zajimave rady.clovek by se mel zamyslet.zamyslet nad vsim.hezky den a ahoj.
15. Září 2007 - 20:15
Obrázek uživatele Návštěvník
Drábek (anonym)
O co vůbec jde?!?
19. Listopad 2007 - 16:33
Obrázek uživatele Návštěvník
urara (anonym)
Říci, o čem knihy jsou slovy, je jako slovy se snažit popsat, jak něco chutná, nejlepší je se neptat, o čem to je, jak to chutná, ale ochutnat to- tedy otevřeně bez předsudků si přečíst úplně všechny díly a až pak je soudit jako celek...
24. Září 2008 - 20:44
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
nejlepší je nesoudit vůbec
24. Září 2008 - 21:23
Obrázek uživatele Návštěvník
alexia (anonym)
slysela jsem poprve v 2003, nezaujelo nejak obzvlast, ted ctu a zas nic...:)asi je pro kazdeho z nas urcena jina cesta, bez ohledu na uroven duchovni vyspelosti...tak ja musim asi jinou cestou...ale jasne, ze nektere veci jsou mi hodne blizke, ale nektere se mi zdaji vymyslene a trochu jak z americkeho romantickeho filmu...no nic...
23. Říjen 2008 - 14:07
Obrázek uživatele Návštěvník
Kolly (anonym)
Anastacia tu bude mít v létě koncert.
6. Červen 2009 - 19:13
Obrázek uživatele Návštěvník
Ywetta (anonym)
Ahoj, chtěla jsem se zeptat,...četla jsem to kdysi a je to něco úžasného ..a síla myšlenky je opravdu mocná..
14. Únor 2011 - 21:18
Obrázek uživatele Návštěvník
Yvetta (anonym)
Také by mne zajímalo o co...to musíte přečíst sám..o dost by jste přišel..pak budete hltat každé písmenko a nebudete se chtít odtrhnout od knih..
14. Únor 2011 - 21:19
Obrázek uživatele Návštěvník
Marcés (anonym)
Je to sekta z Ruska,kult Anastázie,rodové školy....Ano knihy jsou oblíbené,ale zavedou čtenáře na cestu esoterických věd a následně do okultismu,patří do hnutí New Age.Žádná jiná kniha než Bible nám nedá správný návod k žití a už vůbec ne tyto knihy od V.Megre,které člověka zavádějí na scestí od Boha!
24. Únor 2011 - 18:42
Obrázek uživatele Návštěvník
Anna (anonym)
Marces - knihu jsi doopravdy cetl? Je videt ze pouzivas pojmy, kterym vubec nerozumis, konkretne prosim o vysvetleni pojmu New Age, Anastasia je "jenom" sbirka myslenek o tom co by mohlo udelat cloveka stastneho. Bohuzel Bible cloveku nevysvetluje ze mit kazdy tyden nove obleceni, pocitac a nejdrazsi auto neni cesta ke stesti jak si mnozi z nas mysli. Potkavam hodne "dobry" vericich odusevnelych lidi, kteri bohuzel stastni nejsou, protoze ikdyz maji ve svem zivote boha, nedokazou se odpoutat od materialniho sveta, a co si budeme nalhavat ten nam nic dobreho nenese. Anastasia ba naopak kritizuje vsechno ezotericke a zahadne, chce cloveka priblizit spatky bohu, a v zadnem pripade nekritizuje Bibli, jak vsichni vime prinesla mnohe dobreho jak i zleho Prijde mi humorne jak vsichni vikrikujou sekta, hnuti, spiknuti a pritom o teto knize vedi kulove! moc doporucuji, God Bless, Anna
28. Duben 2011 - 11:17

Stránky

Přidat komentář