8 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Anafranil

10. Září 2018 - 0:18

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Marta Uhrová (anonym)
Užívám anafranil teprve měsíc a objevují se pěkně ošklivé nežádoucí účinky.Máte s ním někdo zkušenost? Zabírá na sociální fobii a depresi? Prosím kdo už anafranil užíval napište zda vám tento lék pomohl.
25. Srpen 2010 - 5:27
Obrázek uživatele Návštěvník
Monika (anonym)
Dobrý den,užíváte někdo Anafranil? Beru skoro 6 týdnů 2x0.25 a zatím dost hrůza.Mám navýšit na 3x0.25 a docela se děsím.Máte někdo zkušenosti?
29. Listopad 2018 - 11:18
Obrázek uživatele Návštěvník
Naz (anonym)
To ještě někdo bere takový prehistorický lék? Užívala jsem ho někdy v polovině devadesátých let, pamatuju si, že vedlejší účinky sice nějaké byly, ale nic strašného, snad hlavně jen zvýšený pocit žízně, což možná může být z dlouhodobého hlediska problematické, prý nejen málo, ale i moc tekutin škodí ledvinám. Ale nejsme všichni stejní, to, co jednomu nezpůsobuje žádné nebo jen mírné problémy, může být pro jiného nesnesitelné. Dneska už jsou antidepresiva třetí a čtvrté, možná i páté generace, která na někoho žádné vedlejší účinky ani nemají nebo jen minimální, se kterými se dá v pohodě žít. Říkala jste svému lékaři, že vám Anafranil nevyhovuje? Nestálo by za to poradit se o možnostech jiných léků? Případně zvážit změnu psychiatra, pokud vám ten váš nutí nějaké léky bez ohledu na vaše pocity a zdravotní stav. Osobně mám dobré zkušenosti se Zoloftem, i když ten také není nejnovější, určitě existuje i šetrnější alternativa. Teď beru už léta Olwexya a žádné nepříjemné vedlejší účinky nepociťuji.
29. Listopad 2018 - 19:34
Obrázek uživatele Návštěvník
Naz (anonym)
Pardon, překoukla jsem se a reagovala, jako kdyby první dva příspěvky psala stejná osoba. Už si na svou zkušenost s Anafranilem moc nepamatuju, myslím, že mi v rámci možností pomáhal a nijak zvlášť mě neobtěžovaly vedlejší účinky, ale myslím, že mi ho tehdy po nějaké době vyměnili za jiné léky. Ale mám poměrně dost zkušeností s jinými staršími přípravky: Amytripltylin, Chlorprothixen, Rhisperdal, Haloperidol, Lexaurin. První dva byly dobré na usínání, ale po Amytriptylinu jsem se cítila často unavená; Chlorprothixen byl docela dobrý, ale jednou jsem se s ním omylem předávkovala (moje problémy se tehdy zhoršily, zrovna nebylo možné konzultovat to s doktorkou jinak než po telefonu, a na základě nedorozumění jsem si vzala o něco větší dávku, než mi ve skutečnosti doporučila) a bylo to docela nepříjemné, cítila jsem velký neklid, vyřešila to až injekce, kterou mi to neutralizovali. Rhisperdal ze mě udělal emocionální mrtvolu; Haloperidol je dryák a doufám, že už se dnes nepoužívá, nasadil mi ho před 22 lety doktor dočasně kvůli manické epizodě, kterou jsem prožila v patnácti, mimo jiné se projevovala tím, že jsem skoro nespala, protože jsem měla skoro pořád přebytek energie, po Haloperidolu jsem naopak spala skoro nonstop, což by tehdy samo o sobě tak nevadilo, ale taky měl nepříjemné vedlejší účinky. Lexaurin jsem brala jeden čas kvůli problémům se spánkem, myslím, že jsme nakonec s mou doktorkou našly lepší řešení, mimo jiné i proto, že je návykový a nechtěla jsem, aby se nám to vymklo z rukou. Můj osobní názor je, že jestli vám ty staré léky nevyhovují, pokuste se se svým lékařem najít lepší možnost, případně změnit psychiatra, jestli s vámi odmítá diskutovat a nutí vám léky, po kterých se cítíte špatně.
29. Listopad 2018 - 19:52
Obrázek uživatele Návštěvník
Monika (anonym)
Dobrý den,dĕkuji za tak rychlou reakci! Před Anafranilem jsem brala 4 roky Eliceu,ale když příšly zdravotní problémy,tak už nezabírala.Jsem půl roku po operaci krční páteře a předtím 2 roky intenzivních bolestí páteře a pravé ruky.Operace nic nevyřešila..bolesti zůstaly dál.Takže jsem během půl roku zahučela opět do depresí.Anafranil má působit i na chronické bolesti,tak proto tento lék.Na nervozitu mám Rivotril 0,5...Mám si brát 1/2,když to nebudu moct vydržet.Jenže se to s touhle dávečkou stejně nedá....Příští pátek jdu na kontrolu.Myslela jsem,že to bude mít rychlejší nástup a ne,že se budu klepat celý den.
30. Listopad 2018 - 16:38
Obrázek uživatele Návštěvník
Monika (anonym)
Dobrý den,včera jsem byla na kontrole.Doktorka mně vyměnila Anafranil za Zoloft,tak jsem zvědavá.Anafranil jsem brala 7 týdnů.Vždy se nejvíc děsím nežádoucích účinků.K tomu mám Rivotril 0,5 1/2 denně.
8. Prosinec 2018 - 8:39
Obrázek uživatele Návštěvník
Eva (anonym)
Dobrý den,já beru Anafranil 25 mg. už třetí měsíc.Lékař mi ho napsal na deprese,začínala jsem první tři týdny na 3 tabl.denně. Po kontrole jsem chtěla dávku snížit,tak tet beru 0-1-1.Od doby kdy tento lék beru mám problémy ze spaním,vlastně nemůžu vůbec spát.Ráda bych to už vysadila,ale vím že s tímto se musí opatrně.Máte s tím také někdo podobnou zkušenost?Děkuji
2. Leden 2019 - 19:17

Přidat komentář