35 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

AMNIOCENTÉZA - Vaše zkušenosti.

10. Září 2018 - 0:09

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
AMNIOCENTÉZA - můžete prosím ty z vás,které mají osobní zkušenost s amniocentézou popsat, jak probíhá,jaké byly vaše pocity při tomto vyšetření v těhotenství. Samozřejmě,pokud je zde i nějaký lékař / doktorka či zdravotní sestra, uvítám pohled i z této strany. Děkuji!
22. Duben 2007 - 17:50
Obrázek uživatele Návštěvník
iva (anonym)
je to dva roky co mi to delali,nechtela jsem,ale pro klid v rodine jsem to podstoupila,strach me tam hned presel,prijemny kolektiv,doktor pohodovej a me to uklidnilo.Me to tedy trosku bolelo,ale divala jsem se na to na obrazovce a hlavne jsem tam videla pindika svyho chlapecka,tekze mi pak bylo vsechno jedno.Doma jsem lezela,bala jsem se komplikaci,ale dopadlo to dobre.Hodne zalezi na pristupu personalu,pak jste v pohode.Nebylo to nic hroznyho,jen ten strach z komplokaci.
24. Duben 2007 - 21:43
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Děkuji za první odpověď :-)
25. Duben 2007 - 11:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Monika (anonym)
Tak 2. odpověď. Nic to nebylo, Malý píchanec, bolestivý jak injekce. Klidový režim poté mi připadal nasprosto zbytečný. Není se čeho obávat. Píchnutí probíhá pod kontrolou ultrazvukem, kdyby sebou miminko mrsklo, ihned je dr. připraven jehličku vytáhnout. Fakt žádné strachy. A to riziko potratu poté - prý 0,2 - 0,5proc. - to je buď potracení, které by třeba přišlo i bez odběru nebo možná potrat způsobený nadměrným strachem a stresem maminky, možná i cestováním za odběrem...neprovádí se přeci v každém okrese.
25. Duben 2007 - 13:29
Obrázek uživatele Návštěvník
šárka (anonym)
Já byla před 3 lety v Praze v Gennetu. Jsou tam odborníci. Odběr nic nebylo, jen malé píchnutí, odvoz autem domu a pak jsem asi den polehávala, nic mi nebylo. Neboj se, riziko potratu poté je opravdu minimální a prý většinou u problémových těhotenství.
25. Duben 2007 - 13:42
Obrázek uživatele Návštěvník
Žaneta (anonym)
Já mám bohužel opačnou zkušenost,zákrok byl pro mne velmi bolestivý, navíc až po napíchnutí si doktor na ultrazvuku všim, že dítě je pravděpodobně 20-21.týden a ne 17. Druhý den jsem začala mít bolesti, další mě převezli do nemocnice, kde mne vyšetřovali přímo při stahu a praskla mi voda.Přesunuli mě tedy na porodnici, kde jsem měla přirozenou cestou porodit. Po dalších dvou dnech bolestí a silném krvácení jsem zkolabovala a tak mě vyčistili v narkóze. Měsíc na to mi domů přišli výsledky - zdravá holčička - s přáním bezproblémového těhotenství a porodu. Vím, že jsem asi výjimka, ale přesto jsem se chtěla se svým nepříjemným zážitkem podělit, protože já už bych toto vyšetření znovu neabsolvovala.
9. Leden 2008 - 13:27
Obrázek uživatele Návštěvník
Zdeňka (anonym)
Já tento zákrok podstoupím v březnu 2008, už jsem prošla mnoho diskuzí, ale tady čtu poprvé příspěvěk o bohužel špatné zkušenosti. Mám trochu obavu co nastane, v 7 týdnu jsem začala krvácet, nakonec vše dopadlo dobře jsem stále těhotná, miminko správně roste problémy nemám. Doktorka mi toto vyšetření doporučila vzhledem k mému věku a možnosti zdědit Bechtěrevovu nemoc. S partnerem jsme probrali i tu špatnou možnost, ale podstoupím to a doufám, že všechno dobře dopadne.
30. Leden 2008 - 20:27
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
Před rokem mi dělali AMC,vyšly mi špatně testy.Už ultrazvuk ukázal,že je vše v pořádku,ale pro jistotu jsem to podstoupila.Vůbec to nebolí.Nic moc jsem neviděla,měla jsem kolem sebe roušky,hodinu jsem seděla v čekárně a šlo se domů.Nemáte se čeho bát.
15. Březen 2008 - 11:13
Obrázek uživatele Návštěvník
Tereza (anonym)
Minulý týden jsem šla na odběr plodové vody , strašně jsem se bála jak bolesti, tak i o naše mimi.Napřed mimi zkontroloval na ultrazvuku a pak to mělo přijít.Bylo to sice nepříjemné, ale né tak strašlivé, jak jsem si to přectavovala.Po dvou hodinách jsem šla domů.Ted čekám na výsledky.To čekání a nejistota je pro nás mnohem horší.
11. Srpen 2008 - 11:30
Obrázek uživatele Návštěvník
Kačka (anonym)
Ahoj, na amniocenteze jsem byla a muzu rict, ze strach pred zakrokem byl vetsi, nez samotne odebrani plod. vody. Na zakroku jsem byla v C. Budejovicich, je zde prijemny a profesionalni personal. Odber krve je pro mne mnohem neprijemnejsi.
23. Září 2008 - 17:47
Obrázek uživatele Návštěvník
Světlana (anonym)
AMC jsem absolvovala kvůli věku. Kromě opravdu nebolestivého vpichu do kůže jsem necítila absolutně vůbec nic. Nic mi nebylo po AMC. Jediná nepříjemnost a velká bylo čekání na výsledky. Ale - mám nááádherného zdravého!!! klučíka a všem maminkám vzkazuju, ať nemají sebemenší strach...:-)
25. Září 2008 - 14:11
Obrázek uživatele Návštěvník
Natura (anonym)
A ikdyž má Jana-pův. tazatelka AMC i porod dávno za sebou, přidám i já svou zkušenost. AMC bylo pro mě dost nepříjemné. Prostě přesně tak, jako když vám zapíchnou dlouhou jehlu do břicha, no, s tím nejde nic dělat. Ale byli na mě všichni milí, hodní, na přístup si nemůžu stěžovat. Píchnutí ale nebylo nic proti tomu, jaká duševní muka jsem pociťovala při čekání na výsledky. 5 týdnů. To bylo k zešílení. A dovolím si říct, že to mé dítě poznamenalo, ten stres. příště bych si AMC fakt odpustila.
25. Září 2008 - 16:24
Obrázek uživatele Návštěvník
Lucka (anonym)
Ségra teď nedávno byla na AMC a to, co vyprávěla, je docela síla. Dutá jehla dlouhá tak, že by skoro mohla vyjet druhou stranou ven, žádné umrtvení se nekonalo, doktor do toho něco povídal, jak prý se to obvykle dělá, ale že on to teď bude muset provést malinko jinak, aby měl ten správný úhel. Sestřička skoro nemluvila a jenom připravovala nástroje. Vpich byl přímo do pupíku a jehla zajela asi dvacet centimetrů hluboko, možná víc. Prý to docela bolelo, rozhodně víc než injekce při odběru krve. Nechápu proč tu někdo píšete o "bezbolestném vpichu", copak jde kůži propíchnout bezbolestně? A když přitom propíchnou velkou část břicha skrz, tak mi to zní dost drasticky. Proč se to vlastně neumrtvuje? A opravdu vás to nebolelo?
5. Září 2009 - 19:08
Obrázek uživatele Návštěvník
Johny (anonym)
Proč je tady strašíš?
5. Září 2009 - 23:12
Obrázek uživatele Návštěvník
Renka (anonym)
Asi to bude tím, že každý máme práh bolestivosti někde jinde. Johny, aspoň vidíš, co my holky musíme někdy vydržet. Ale kluci jsou zas v nevýhodě při cévkování. Mně to dělali těsně před porodem, ale spodem. Je to už snad sto let, tenkrát se zjišťovalo jen, jestli plodová voda není zkažená, jiná vyšteření se nedělala. Já pokaždé přenášela. A to sice ten zákrok nebolel, jenže před porodem už není příjemné asi nic.
5. Září 2009 - 23:25
Obrázek uživatele Návštěvník
Lucka (anonym)
Já nechtěla nikoho strašit, prostě chci sama vědět jak to je. Asi má fakt každá jiný práh bolesti.A taky myslím, že má pravdu Renka. Ženská musí něco vydržet. Kdyby chlapum při vyšetření propichovali břicho, tak se to určitě automaticky umrtvuje. Ani by se to nemuselo zvlášť žádat. U ženský se počítá, že to vydrží. Ale to je trochu nefér.
8. Září 2009 - 18:41
Obrázek uživatele Návštěvník
Blanka (anonym)
No jo, a přitom jsem četla, že chlapi mají práh bolesti vyšší... Tak jak to teda je?
8. Září 2009 - 21:24
Obrázek uživatele Návštěvník
Holka, to bude (anonym)
že jsou tak trošku poserové!
8. Září 2009 - 21:41
Obrázek uživatele Návštěvník
katerina (anonym)
Ségra teď nedávno byla na...do pupiku jo to by pak nebyla amniocenteza ale trochu jine vystreni takze tady nestras s necim co ani neni pravda.
29. Srpen 2010 - 17:21
Obrázek uživatele Návštěvník
Lora (anonym)
že nikdy ne do pupíku? tak se dívej... http://digilander.libero.it/fertility.it/amnio_prel1.jpg ps. ty se bojíš, co? to nemusíš, do pupíku se to píchá opravdu výjimečně a určitě ne strašpitlům jako jsi ty ;)
31. Srpen 2010 - 11:06
Obrázek uživatele Návštěvník
Hana (anonym)
K tomu, co bylo uvedeno v posledních příspěvcích: Místo vpichu je variabilní, záleží na době provádění vyšetření (standardní je mezi 15 - 20. týdnem, ale existují případy, kdy se provádí ve 13. nebo dokonce 10. týdnu),poloze plodu, placenty a stavu amniotické dutiny. K dalším faktorům patří i anatomické zvláštnosti - ne všechny ženy jsou stejné, tam kde má jedna ještě podbřišek, má jiná maminka pupík. Vpodstatě je to jedno - do pupíku nebo pět centimetrů od něj, pro matku se tím na zákroku nic nemění. Jinak máte pravdu, že se používá poměrně dlouhá jehla, ale to neznamená, že je vpich bolestivější. Bolestivost závisí více na tloušťce jehly. A ano - ukazuje se,že srovnatelné zákroky, kdy jde naspř. o punkci břicha, snášejí ženy opravdu lépe. Většina budoucích maminek je natolik statečná, že umrtvování by bylo zbytečné. Přesto ho řada lékařů nabízí. Osobně věřím, že kdyby amniocentézu podstupovali muži, bude se na to uvádět do narkózy. Zdravím všechny budoucí maminky a ničeho se nebojte!
31. Srpen 2010 - 14:06
Obrázek uživatele Návštěvník
He? (anonym)
Tloušťka jehly? Ta z toho obrázku neni moc tenká!
31. Srpen 2010 - 19:09
Obrázek uživatele Návštěvník
Moni (anonym)
Muži by se nechali uvádět do narkózy už kdyby měli přestát menstruaci :DD
29. Září 2010 - 14:20
Obrázek uživatele Návštěvník
.. (anonym)
To jsou pověry, Moni,když se třeba řízneš do prstu, taky křičíš Jau!
9. Prosinec 2010 - 22:18
Obrázek uživatele Návštěvník
M (anonym)
... Neboj se, riziko potratu poté je opravdu minimální... 1:100 se mi nezdá moc minimální, znamená to, že 99 maminek má štěstí a ta stá bohužel ne. A co tak znám doktory, tak riziko je jistě vyšší. M.
3. Únor 2011 - 16:32
Obrázek uživatele Návštěvník
Radka (anonym)
Co to tu plácáte? Do pupíku se nikdy žádná injekce nedává! Třeba inzulín se smí píchat po celým břiše, jenom do pupíku ne.
28. Únor 2011 - 16:22
Obrázek uživatele Návštěvník
pro doktorku (anonym)
Na ultrazvuku zjistili že mám málo plodové vody - jsem v 18týdnu těhotenství,bojím se o miminko může to vadit?
28. Únor 2011 - 16:28
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Radko, vůbec tomu nerozumíš, hlavně že se rozčiluješ. Já už injecki do pupíku dostala. Nemělo to sice nic společnýho s amniocentézou, ale můžu tě ujistit, že tam, kde mi jí dávali se se slečinkama, jako jseš ty vůbec nepářou. Prostě ti to máznou do pupíku, ani nemrkneš. Já jsem jenom sykla a sestra už si mě pěkně podala. Mimochodem moje dcera má dva piercingy v pupíku a nebála se toho. Tak proč je to problem pro dospělou ženskou, to nechápu. Promiň, ale takový jako ty, co něčemu nerozuměj, ale hlavně že na to maj názor, mám fakt ráda!
1. Březen 2011 - 13:06
Obrázek uživatele Návštěvník
Videožurnál (anonym)
A nyní soutěžní otázka pro Radku, je to pupík? http://www.youtube.com/watch?v=iwnRVvLZCr8&feature=more_related
1. Březen 2011 - 21:27
Obrázek uživatele Návštěvník
Radka (anonym)
Soutěžní otázka pro Videožurnál: Je to amniocentéza? Ne není! Jano, já mám zase ráda ubožačky, který něco podstoupily, protože musely, nadělaly si u toho do kalhot, ale hned potom poučujou, že si to každá musí projít a chovat se u toho jako "dospělá ženská"!
2. Březen 2011 - 14:49
Obrázek uživatele Návštěvník
Radka (anonym)
Jo a mezi piercingem do pupíku a injekcí do břicha je trochu rozdíl! By ses divila, jak by se tvoje "statečná" dcera s kroužkem v pupíku tvářila na patnáct centimentrů dlouhou jehlu na amnio!
2. Březen 2011 - 14:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Lara (anonym)
Ahoj všem . Řekl jsem si , že taky troškou přispěju a to sérií vidí , na kterých uvidíte , že důvody proč prožívat bolest břicha jsou opravdu různé :-) http://www1.thetvnet.com/watch-a1XVPS3O-Xc/navel-torture.aspx http://videos.wittysparks.com/id/1048354288 http://www.ratedesi.com/video/v/lqZIKhTpOLk/%E3%81%B8%E3%81%9D%E6%8B%B7%E5%95%8F http://www.ratedesi.com/video/v/duH6d7MhKY0/Svetlana.-Step-1 http://www.ratedesi.com/video/v/TQlVUc8vtIU/Svetlana.-Step-2 http://www.ratedesi.com/video/v/QRb_7QLaQpg/Needle-in-a-navel-%281%29 http://www.ratedesi.com/video/v/zHlx1jdCC9Y/Navel-bellybutton-torture http://videos.wittysparks.com/id/2050178313 ttp://videos.wittysparks.com/id/2247705438 http://bellyfetishtube.com/video/NGRWHKA6B19K/nice-girl-belly-play http://www.ratedesi.com/video/v/qPLvLP1FwrM/bb-hard-poke http://www.clips4sale.com/preview/preview.php?id=1976229 http://www.clips4sale.com/studio/9514 Mimochodem , na tomto serveru mám diskuzi , která má s vaší diskuzí jednu věc společnou a to je bolest v břiše . Ta diskuze se jmenuje - Vzrušuje mě bolest v pupíku
18. Červen 2011 - 2:08
Obrázek uživatele Návštěvník
MártyXXX (anonym)
Ahoj, všem jak se tu máte, já supr. Jinak pořád stejný plním si pořád bříško bud vzduchem nebo vodou zadečkem a je to moc supr, hlavně ten tlak uvnitř bříška a pak jsem jako těhotný a moc mě to vzrušuje. Jinak dívkám to můžu ukázat na skype tak se tu mějte pěkně a holky piště díky moc M. A jeste si hraju s pupíkem, propichuji si ho jehnou až do bříška moc supr :-) pocit :-) ahoj
27. Duben 2012 - 17:18
Obrázek uživatele Návštěvník
. (anonym)
.
29. Květen 2012 - 22:53

Přidat komentář

Reklama

Reklama